Gwai Tung Nei Jyu (2021)
Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=101061
Datum ispisa: 22.Lipanj/Jun.2026 u 22:48 Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com
Tema: Gwai Tung Nei Jyu (2021)
Objavio: titlovi.com
Tema: Gwai Tung Nei Jyu (2021)
Datum objave: 26.Svibanj/May.2022 u 22:52
|
Prevod je uradila shiba87 👍
|
Odgovori:
Objavio: puppet_master
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 11:57
|
Čudna baba, od Hong Konga grada.
Jedini film koji sam prethodne sedmice uspeo početi, ne i završiti. Sve je počelo histerično, taman kako volim, no ne vredi, premoren sam, bez fokusa, nemam blagog pojma o čemu se, konkretnije, radi ovde. Kakva petljancija za zagrobnim životom koji se meša u ovaj, zemaljski, no meni je muka živa odlučiti koji je tu koji, ima li razlike, dok su mi ovi ukleti svakako simpatičniji od onih poluživih, šta znam, završiću nekada film upravo zbog toga svega.
|
Objavio: shiba87
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 13:00
|
Ovakvu vrstu komentara iskreno i očekujem. :) Nije ovo film za razonodu ili pak neki hororčić koji će "igrati u pozadini", dok onaj koji ga gleda misli na nešto deseto (ovo nije zamjerka upućena tebi Puppete, već upozorenje ljudima koji očekuju takav film) Film je prikaz sve veće prenaseljenosti i bezumne gradnje u Hongkongu, život ljudi u kovčeg-stanovima, koji se sa razlogom tako zovu jer nije dostojan ni mrtvog čovjeka, a ne živog. Čitava borba sa tržištem, inflacijama, nemaštinom, pohlepom, kroz originalan i satiričan prikaz Fruit Chana, reditelja velikog rediteljskog iskustva i umijeća, što se može uočiti u svakom kadru filma. On je tu problematike preusmjerio i na zagrobni život, pa je u tom kontekstu izrečena i jedna rečenica: "kapitalizam ne štedi ni mrtve". Sve u svemu, zaista je mali broj ljudi kojima bih ja preporučila ovaj film, jer se on ne gleda u slobodno vrijeme, vrijeme se oslobađa da bi se on pogledao :p
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 13:43
Pa to i rekoh a nisam ni doživeo to tvoje kao zamerku meni, zaboga (kontam da ti se svideo komentar uostalom). Čim dam otkaz i sredim se na nekom novom poslu odgledaću ga, pratim Fruit Chana od početka. Ništa bez fokusa.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 16:31
Bas u pogledati ovo, mada kad sam bio u Hong Kong-u, bio sam kod druga koji zivi u bogatijem delu, ma ima sve i svasta da se vidi, video sam i te stanove prakticno krevet, sto, eto malo garderobe, pak ako neko nesto radi, sve zavisi neko ima televizor neko komp, ako je porodica imaju cajnu kihinju, to je sve ili po podu ili okaceno, i nesto od hrane, ne podseca me na kovceg nego npr. celiju u zatvoru. a imaju i te opcije koje podsecaju na kovceg, samo sto se otvara sa strane, e to je bilo jezivo, a onda me podsetilo kada sam poslednji put putovao kuset-kolima voza. Zato sam se i razmisljao da li da gledam film. Mada i u Mumbaju je slicno bar gde sam bio to su metalni kontejneri, klima uredjaj i satelitska, a slicno i u Japanu tu je bilo nesto slicno kao kasarna, samo sto imaju paravane. Za Indiju da ne pricam kakva su `sela` npr.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 16:53
Na youtube-u ima bukvalno milion kojekakvih emisija, dokumentaraca, reportaža itd o tim minijaturnim prostorijama u kojima ljudi tamo žive. To sam sve redom gledao kada sam naprasno morao da se selim iz stana u kojem sam živeo par decenija, te sam završio u dvostruko manjem stanu od 30ak kvadrata, ne znam ni sam koliko stvari je moralo biti bačeno jer im prosto nije više bilo mesta (nekoliko godina nisam imao ni vražiji šporet više, for fuc.k's sake ). No, onda kada sam video kako sve ljudi žive u HK, shvatio sam da sam zapravo u palati, nestvarno ogromnoj, gde mi većina prostora (pogotovo nekakvih stvari) uopšte nije potrebno.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 17:27
E da upravo to (samo sam se selio jednom iz kuce u stan jednom ali ista kvadratura, ali sam sveo bas na ono sto mi je potrebno, valjda ide sa godinama), videti uzivo prakticno slicno, sve zavisi od emocija, nisu naravno sve istog intenziteta i da te neke zemlje sto sam posetio kad sam se vratio u BG bilo je u stilu j.... gde sam bio, i sta sam video, kako oni ljudi uopste zive, kako ono sve funkcionise. E onda druga strana medalje, vidis i luksuz, bogatiji stalez, npr isti dan vidis kako ljudi zive a onda odem kod druga u stan oko 100 kvadrata, prijatelji arhitekte, vise vuku ka zapadu, npr. uvece sam sedeo sa porodicom iz visoke kaste u jednom luksuznom hotelu itd, ili npr. imam prijatelja iz aristokratske iranske porodice koji zivi u Londonu, pa kad sam bio kod njega kuci, ili npr. kad sam bio u Iranu. Eto otisli smo van teme, ali i nije bas to je sve prikazano u filmovima.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 17:42
Pa dobro ja tek planiram da se nekada skućim, ima dana, život je pred amnom, šta znam šta će biti praktičnije onda kada budem imao porodicu, okolnosti su mi tek malo pomogle, no i bez njih nemam baš neki sjajni odnos prema predmetima, posedovanju koječega, novcu i čudima ne nužno kao tip kome je pa blizak minimalizam, ne razmišljam ni o njemu kao ni o silnom nepotrebnom prostoru i stvarima.
Izbor je da li da pišem išta ili da batalim forum, prosto ne stižem išta više da gledam, tako da je teško da neću zalutati o nečemu pedesetom svakako  
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2022 u 20:50
Iskopaj osvrte, secanja, a sta fali i diskusiji i malo izvan filma, mada i dugo si tu pa ni odmoru ne fali nista. I shiba87 se dotakla toga, a meni se probudila secanja i neke emocije kada sam bio, a onda me "kapitalizam ne štedi ni mrtve" podseti na pricu iz Zabavnika postar(i) sto je (su) nosio( li) na groblje racune 
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 06.Lipanj/Jun.2022 u 12:02
Bih ja odmorio, no pored toga što sam, kako bi rekla izvesna prevoditeljka, duša foruma , takođe svakog puta kada se vratim sa višemesečnog odmora, zateknem sve manje aktivnosti, tj onda bi se pisalo i manje 😄
Za stare osvrte, nemam vražijih kablova/adaptera, friški mi je komp/ploča, pa ne mogu prikopčati stari SATA a pogotovo IDE HDD (na kojima su mi tekstovi) na ovu novotariju. Budala, držim na externom disku serije i filmove koje ionako mogu čas posla nabaviti, bez potrebe da ih čuvam a sve ono bitno mi je nepristupačno. Sve mora naopako kod mene.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 07.Lipanj/Jun.2022 u 16:34
Pogledah ga, zanimljivo realizovan jedan specifican vid satire kao i parabole drustva ( mada kazem bio sam i video sve to , nisu prikazali bas one prazne avetinjske stambene `aleje ` sa metalnim stanovima kao u mrtvacnici to bi bila jos bolja paralela), mada me podseca najvise po ideji i realizaciji, a gledao skoro ,na Everything Everywhere All at Once, mada prva pomisao na nase filmove ( Maratonci... i Sabirni centar). Neke scene i ideje se ponavljaju, ali prve su dobre. Kada se pogleda ma svuda je tako, siromastvo, pohlepa, koristoljublje, prevare, ubistva, itd. eto odete npr. u Sao Paulo slicna prica. Evo i U BG-u su skocile cene nekretnina,opsta kriza u svetu, svi se zale. Ono Hasan seckati fazon pri kraju mogli su malo bolje da realizuju, tj. kreativnije, malo vise komike kroz dijaloge, tako nesto. Shiba87 je napomenula kome bi preporucila film, tako sam shvatio, ja bih rekao svima, u nekom trenutku svako treba da pogleda nesto na ovaj fazon.
|
|