Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Spiritwalker (2020)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=100493
Datum ispisa: 18.Srpanj/Jul.2026 u 09:35
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Spiritwalker (2020)
Objavio: AlexDeLarge
Tema: Spiritwalker (2020)
Datum objave: 02.Ožujak/Mar.2022 u 21:02
Ukratko, mislim da je dobra ideja prvih sat vremena i da je odlicano otvoren ali da su u nastavku realizovali tako da bi pridobili siroku publiku i da ne bi odstupili od svojih stavova i tranzicije u ...

Meni je to zasmetalo, mislim da su mogli mnogo kreativnije da odrade tih 40 min i da ostave malo i da se porazmisli, i da onda kazem vrhunski, eto to mi je bacilo senku na ukupan utisak.

Holivud je vec bukirao rimejk, pokupio im je pre toga nagradu.

Na dva mesta mi je nesto sporno ali bi bili spojleri a prvi komentarisem.

Ali kako su neki trileri/kriminalisticki u poslednje vreme meni klise i lose realizovani a drugima dobri, mozda preporuka za film.



Odgovori:
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 07.Ožujak/Mar.2022 u 12:15
Ja se ne slažem. Wink

Prvih sat vremena je film previše vrludao po principima drame o amneziji.
Ja sam tu došao gledati akcijski scifi ili fantasy, a ne nekakvu drametinu.
Da bude još gore, scenarist se odlučio dramu upotpunjavati sa flashbackovima čime je narušen tempo filma, doduše nije nepodnošljivo.

Srećom to je prva polovica filma.
Druga polovica filma je upravo ono što je film trebao biti odmah, akcijski obračun uvjetovan neobičnim okolnostima.
Ali gledatelj u svakom trenutku zna gdje je spiritwalker, da je film postavljen iz kuta glavnog negativca, barem većina tog drugog dijela, ispao bi sigurno bolji.

Sveukupno gledano to su ipak sitnice.
Ideja je da ovaj put nije nekakav demon ili duh umrlog koji opsjeda ljude, to mi se izuzetno sviđa.
Glumci su uvjerljivi s obzirom na zahtjevni predložak, nisam primijetio da je itko na ekranu djelovao kao da ne zna zbog čega je tu.
Akcijske scene su pravi bombon, a psihopatluk glavnog negativca je za prste lizati.

Ako vas ne zanimaju takozvani filmovi po istinitom događaju...
Gledati.
Prije nego Holivud snimi bespotrebni rimejk. I nadati se nastavku.


Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 07.Ožujak/Mar.2022 u 13:27
Ne vidim sto je drama, princip prelaska svesti ili duse, fantazija ili naucna fantastika, i da je lose. I cak retrospekcije mi nisu smetale.

 Meni je taj deo ok za otvaranje pak vise bih voleo da je nastavak triler, nekako mi je prikladniji zanr, da su nastavili, a ne akcija i ono sto cesto prikazuju.

Prelazak ima vise mana u ovoj realizaciji, kako su objasnili nije odrzivo, a posle i usputne varijacije koje nisu napomenuli vec improvizacija..., mislim da su to mogli bolje da odrade a nije s.... vec odrz. stanje. z.... tj. t...,sto se tice toga sto je napisano za ideju o duhu, u sustini to je isto, jedino otvara mogucnost za nastavak i nista vise.Sta bi bilo da je ono realizovano.

Ima jos jedna stvar ali spoiler to je tipicno sto me nervira u filmovima a i u ovom slucaju je bespotrebna, i druga stvar je sto je radnja iz ugla setaca mogli su malo da kombinuju, a moglu su da idu jos dalje pa ... mada tu bi bilo pitanje za realizaciju, mozda bi bila losa ili teska za pracenje, a akcija mi je naivna i klise, ja stvarno tu ne vidim nesto posebno, udri i to je to. Mislim bas sam razmisljao sta bi mogli da sve da urade, ali dobro razlicito vidjenjeWink.

Sigurno ce vise da dele tvoje misljenje nego moje.Wink


Objavio: bgvracar
Datum objave: 07.Ožujak/Mar.2022 u 14:38
U smislu prevođenja, ovaj film je bio pravo minsko polje. Veliki broj detalja, likova, imena koja svaki čas defiluju i ajde ti to sve poveži nakon samo jednog gledanja (srećom, zbog potreba prevođenja prošao sam kroz film tri puta). U svakom trenutku je pretila opasnost da pogrešno protumačim kontekste određenih situacija.  Pored složenih relacija između likova (ko je državna služba, a ko NVO mafijaški sektor LOL), takođe mislim da je premalo pridato pažnje koruptivnim radnjama policije, zbog kojih je i krenula sva zapetljancija ovog filma. Možda to nije ni bilo moguće, zbog izuzetno brze dinamike istog. Primena flešbekova je bila pun pogodak, jer je značajno pomogla da se delići ove zamršene priče lepo slože na kraju.

Baš me zanima da vidim američki rimejk i kako su "Holivuđani" skapirali pomenuto ostvarenje. Wink LOL

Predlažem da u glavnoj ženskoj ulozi bude robusna Zoi Kravic ili pak nešto robusnija Skarlet, koje će porazbijati sve živo i mrtvo. LOL LOL LOL


Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 07.Ožujak/Mar.2022 u 15:54
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Predlažem da u glavnoj ženskoj ulozi bude robusna Zoi Kravic ili pak nešto robusnija Skarlet, koje će porazbijati sve živo i mrtvo. LOL LOL LOL
 

Jeste kliše ali otrovi se čuvaju u malim bočicama. Imaju tu neki prikriveni afiniteti prema glumi(cama) čim ih već drugi put pominješ, priznaj? Wink  Šalu na stranu, ne znam za Amerikance kako će sagledati i realizovati, ali do sada retko koji da su uradili kako treba. Za dati mogli su da čačnu nešto drugo, evo sinoć sam gledao opet policija i kriminalci, sprega i korupcija i zaspao, u redu komedija, ali mogu bar neki da preskoče, počeli su polako da budu dosadni, bar meni. Mogli su da ostave malo otvoren sa misterijom i ostave do kraja sa trilerom, da nema akcije, ako je već policija možda malo više prikriveno u stilu Goverment denies knowledge i Chris Carter fazon, možda pišem ovako jer mi je serija odlična. A opet imaju otvoren scenario za kreativnost. Jesam ih hvalio da to prikazuju, salju jasnui direktnu  poruku, i da ne odustaju ali ne treba ni preterivati.



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk