Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Hardware
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Potrebno strucno misljenje
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Potrebno strucno misljenje

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
crashhh View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj crashhh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Potrebno strucno misljenje
    Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 18:38
Evo odlucio sam se da postavim ovde pitanje u vezi problema koji imam,jer stvarno ne znam vise sta da radim. Naime,kupio sam NOV racunar u Gigatronu. 12 GB RAMA,Quad Core procesor...Sasvim solidan. Posle samo mesec dana je poceo da me zeza. Tokom igranja igrica jednostavno se slika zakoci i nemoguce je izaci iz toga na bilo koji nacin,cak se i lampica na tastaturi ugasi.
Radio sam novi sistem vise puta,slao na servis. Posle prvog servisa rekli su da je problem bio u RAM memoriji i da je zamenjena. Sad kad sam na drugi slao,rekli su da je hardverski sve ok i da je sve testove prosao. Ja sam uradio opet novi sistem,ovog puta Win 8.1(bio je Win 7) i evo opet isti problem.
Ako ima neko ko bi mogao da zna u cemu je ovde problem voleo bih da mi odgovori..

Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 19:04
Znam za slučaj sličan ovom tvom. Radilo se o laptopu. Na kraju je ispalo da jedino sve radi kad se instaliraju driveri napravljeni isključivo za taj model i preporučena verzija Windowsa.
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 19:14
Ne znam u čemu je problem, ali imam jedan savet za tebe.

Kupila sam prošle godine laptop u Tehnomaniji, i pokvario se posle nekih 5 meseci.
Reklamirala sam laptop, i dobila pismeni odgovor da je servis utvrdio da je matična ploča neispravna i da će je zameniti.

Ne leži vraže, nije me mrzelo da pročitam Zakon o zaštiti potrošača.
Član 52. kaže:
"Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, potrošač ima pravo da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni zamenom, odgovarajućim umanjenjem cene ili da izjavi da raskida ugovor.
Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, otklanjanje nesaobraznosti moguće je opravkom uz izričitu saglasnost potrošača."

Tako ja fino napišem Tehnomaniji da želim povraćaj novca ili nov proizvod. Oni mi odgovore da je sve super, Sunce sija, popraviće laptop, tra la la.

Onda se obratim Udruženju za zaštitu potrošača, koje je nadležno za moj grad (ovde je spisak - http://zastitapotrosaca.gov.rs/evidentirana-udruzenja.php), telefonom, oni se obrate Tehnomaniji i u roku od par dana mi uplate ceo iznos koji sam platila za laptop na moj žiro račun.

Pisala sam i Tržišnoj inspekciji, zbog toga što mi nisu odgovorili u roku od 8 dana od moje reklamacije i zato što mi nisu vratili popravljen laptop u roku od 30 dana od reklamacije. Za to su dodatno kažnjeni. LOL

Naravoučenije:

Nije trebalo da pristaneš na popravku, jer čim nešto crkne za mesec dana, nije to kako treba.

Reklamiraj opet, ako ti ikako budu napisali iz servisa da nešto ne valja, traži da ti vrate pare.

"Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača."

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
crashhh View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj crashhh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 19:17
Ja koristim desktop racunar. Instalirao sam sve drajvere sa cd-ova koje sam dobio uz racunar na kojima je pisalo u zagradi win 7/8/8.1, a meni se javljao problem na sedmici i evo na ovom 8.1 sistemu..
Na vrh
crashhh View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj crashhh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 19:22
C SInvestigator,drugi put kad sam slao na servis,slao sam sa zahtevom za zamenu racunara. Medjutim oni su mi poslali ovako :
"U skladu sa zakonom o zastiti potrosaca Vasa reklamacija nije prihvacena. Uredjaj je testiran u skladu sa procedurama koje je propisao proizvodjac. U skladu sa uradjenim testovima nismo naisli na nepravilnosti u radu uredjaja. Testiran uredjaj prolazi sve hardverske testove,te je stoga u skladu sa procedurama proizvodjaca ispravan,bla bla.."

I onda :
"U skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca, obavestavamo Vas da je zavrsena dijagnostika uredjaja i Vasu reklamaciju ne mozemo prihvatiti. Nesaobraznost koju ste prijavili u reklamaciji,se ne manifestuje, a uredjaj je testiran i prolazi sve testove..."

Dakle predlazete da pozovem udruzenje za zastitu potrosaca,za svoj grad(iako nisam kupio uredjaj u svom gradu) i da im izlozim svoj slucaj ?
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 20:08
Probaj prvo da daš nekom prijatelju/serviseru da pogleda softver i drajvere, ali hardver nemoj da pipaju, jer ćeš da izgubiš reklamaciju.

Ako utvrde da je sa sofverom sve u redu, obrati se udruženju, mada sumnjam da mogu i oni nešto da urade, jer ti je servis odgovorio da je sa hardverom sve u redu.

Nebitno je gde si kupio uređaj, ja sam kupila preko interneta i sedište Tehnomanije je u Beogradu. Ipak, obratila sam se udrženju iz Niša, jer su oni nadležni za istočnu Srbiju.
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
crashhh View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj crashhh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 20:13
Pa razumem se i ja donekle,nije to neka velika pamet. Sveze je instaliran OS,od drajvera sam instalirao ove sa cd-a sto sam dobio uz racunar i neke osnovne programe koje sam i ranije koristio,ukljucujuci poslednju verziju k lite codec pack-a...Jedino ako mi se nekako drajveri medjusobno sukobe u nekom trenutku i dodje do zamrzavanja tog,stvarno ne znam sta bi moglo da bude..
I ja sam isto porucio preko interneta,zato i pitam...Ali nov racunar,evo 3 meseca je star i pravi mi probleme,a inace osim toga sve super radi
Na vrh
ninjawhite View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ninjawhite Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2015 u 20:24
Da bi eliminsao sva pitanja vezana za softver preporučejem neki live LInux distro. Obično na svima imaš testove za hardver pa ih potjeraj da bi što više opteretio mašinu.. Ako se problemi ponovo jave onda treba napasti na hardver i to svaki dio pojedinačno a ne računar u cjelini.
Na vrh
D&M View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj D&M Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Sijecanj/Jan.2017 u 23:05
Originalno postovano od strane CSInvestigator CSInvestigator piše:

Ne znam u čemu je problem, ali imam jedan savet za tebe.

Kupila sam prošle godine laptop u Tehnomaniji, i pokvario se posle nekih 5 meseci.
Reklamirala sam laptop, i dobila pismeni odgovor da je servis utvrdio da je matična ploča neispravna i da će je zameniti.

Ne leži vraže, nije me mrzelo da pročitam Zakon o zaštiti potrošača.
Član 52. kaže:
"Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, potrošač ima pravo da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni zamenom, odgovarajućim umanjenjem cene ili da izjavi da raskida ugovor.
Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, otklanjanje nesaobraznosti moguće je opravkom uz izričitu saglasnost potrošača."

Tako ja fino napišem Tehnomaniji da želim povraćaj novca ili nov proizvod. Oni mi odgovore da je sve super, Sunce sija, popraviće laptop, tra la la.

Onda se obratim Udruženju za zaštitu potrošača, koje je nadležno za moj grad (ovde je spisak - http://zastitapotrosaca.gov.rs/evidentirana-udruzenja.php), telefonom, oni se obrate Tehnomaniji i u roku od par dana mi uplate ceo iznos koji sam platila za laptop na moj žiro račun.

Pisala sam i Tržišnoj inspekciji, zbog toga što mi nisu odgovorili u roku od 8 dana od moje reklamacije i zato što mi nisu vratili popravljen laptop u roku od 30 dana od reklamacije. Za to su dodatno kažnjeni. LOL

Naravoučenije:

Nije trebalo da pristaneš na popravku, jer čim nešto crkne za mesec dana, nije to kako treba.

Reklamiraj opet, ako ti ikako budu napisali iz servisa da nešto ne valja, traži da ti vrate pare.

"Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača."

U potpunosti se slažem s ovim, ako je izvedivo uradi ovo što je napisano.
Na vrh
IvanBM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IvanBM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 14:52
Ne znam jel ovo tema za to, ali tražim nekakvu temu da ne moram otvarati novu...

imam comp koji sam lani malo obnovio, ali ništa posebno. zadnjih mjesec dana mi stalno se windowsi sami po sebi popravljaju "repair" ili se sruše.
pokrenuo sam neke testove i pokazali su da nema problema ni na HDDu ni na RAMu a isti windowsi na jednom kompu rade na drugom se rušaju. jel netko od Vas ima ideju u čemu bi mogao biti problem?
S Poštovanjem!
Ivan B.M.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 21:25
Koji Windowsi? 7, 8, 10?

Nikad mi se još nije dogodilo da se Windowsi sami "poprave".
Na vrh
IvanBM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IvanBM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2017 u 10:35
Win 7 koji god da stavim i 32bit i 64bitne

kad ga upalim pokreće auto repair ili startup repair to traje pol sata do sat vremena i onda je ok, a onda nakon par dana jednostavno ili nakon tjedan dana jednostavno upalim comp i ne želie se dignuti windowsi niti se može repairati i moram stavljati druge win... i to već po četvriti put...

MemTest86, H2Test, Aida64 nisu našli grešku nikakvu...

ja jedino još sumnjam na napajanje i grafičku jer su oni stari i grafička zna biti jako vruća, ali sumnjam da bi oni rušali sustav

Ažurirao IvanBM - 23.Srpanj/Jul.2017 u 10:39
S Poštovanjem!
Ivan B.M.
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2017 u 11:51
Kad pokrećeš sistem, pritisni F8.

Idi na Advanced Boot Options.

Zatim na Repair Your Computer.

Zatim an Start Windows Normally.

Javi da li sada šljaka.
Na vrh
IvanBM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IvanBM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2017 u 14:41
Trenutno radi... ja sam jučer prije pisanja ovoga posta opet instalirao nove win7 64bitne...

pitao sam dal netko ima ideju zašto windowsi stalno padaju. koji hardver bi mogao izazvati te probleme...
S Poštovanjem!
Ivan B.M.
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2017 u 16:43
davno sam imao procesor na adapter pločici, 
tu je prekidalo i radilo čuda, kontakt sprej i bilo dobro. 

zatim sam skršio oko 10 diskova dok se ripalo. 
veliki sadržaj DVD rasprešavaš, pišeš-brišeš u temp... 
po prepisuješ avi dok spajaš zvuk, pa dok splitaš na 2 CD... 
iskusio sam da HDDregenerator dobro obavi posao, 
pronađe loše sektore, prepiše/popravi, što li, 
disejbla nepopravljive...
To nečemu vrijedi ako su softwerski loši sektori. 
Diskovi mogu raditi u svim položajima...
DA, ako su novi. 
Stari lap pun onih crnih mrvica u disku ne ponašaj puno i ne osovljuj bezbrižno. 
Imao sam slučaj potpuno ispravan PC, nekad smo nosili diskove jedni drugima, 
uštekaš natrag, mauna. 
A nisi ga ni čvrkno, skoro. 
Ono crno hoće se stresti. 
Neki su promijenili elektroniku na disku, 
ALI, isti disk a samo slične pločice, itd. 
Ukratko, disk koji te 2-3 puta iznevjerio, 
s njim se postupa slično kao i sa 
prezervativom koji te iznevjerio. LOL 

https://www.youtube.com/watch?v=JNYOVEXJBBM
https://www.youtube.com/watch?v=fY-mSSA4Fso
https://www.youtube.com/watch?v=tozhe0yTAqo
Na vrh
IvanBM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IvanBM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2017 u 22:34
dakle ti hoćeš reći da je to do HDDa?
S Poštovanjem!
Ivan B.M.
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Srpanj/Jul.2017 u 00:49
to ćeš ti reći. Smile 
meni upućuje na to. 
Makar posudi SIGURNO DOBAR hard za probu. 
Windovsi ako se postave dobro, nikada nisam radio update, ni doma ni na poslu, 
nikada repair, tj jesam jednom radi virusa, nije to opcija. 
Imam ghost image i gonim XP star 8 godina. :D 

Win 7,8,10 trebaju godinama raditi bez updatea. 
Nije se hardware valjda sam promijenio. 
Dobro, pržilice su se firmwareale nekada zbog novih marki CDova, 
prepoznavanja, ali i to je moglo na defolt brzini proći. 

http://www.dposoft.net/hdd.html
tu ima HDD regenerator, ako ne znaš naći *****, pitaj PP

Ažurirao drdamjan - 24.Srpanj/Jul.2017 u 00:57
https://www.youtube.com/watch?v=JNYOVEXJBBM
https://www.youtube.com/watch?v=fY-mSSA4Fso
https://www.youtube.com/watch?v=tozhe0yTAqo
Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
👃🏼klasična seljačina👃🏼

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Sijecanj/Jan.2019 u 10:32
Interesuje me ima li iko onak TV Box sto se prikopca u HDMI ulaz i potreban ti je WiFi za gledanje kanala,uglavnom ima dosta kanala,aplikacija,od obicnog TVa pravi SMART. Uglavnom,ima li neko iskustva sa tim,da se ne zalecem i ne kupujem ako to nije nesto?!
Nije siromah onaj koji ima vec onaj koji nema !!!
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2019 u 22:23
za kupovanje boxa udavi kodi asistente da ti preporuče koji valjaju tj. najbolje ti je u temu od kodija to pitati jer tamo ti je ta klijentela koja ih koristiTongueBig smile

ako ti mrsko pitati korisnike ....s xiaomi uređajima ne moš fulatiSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 11,079 sekundi.