Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oppenheimer (2023)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Oppenheimer (2023)

Oppenheimer

Oppenheimer (2023)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Oppenheimer

Godina:

2023

Žanr:

biografski, drama, povijesni

Trajanje:

180 min

Režija:

Christopher Nolan

Scenarij:

Christopher Nolan
, Martin Sherwin
, Kai Bird

Glavne uloge:

Matt Damon
  >  Lt. Gen. Leslie Groves
Robert Downey Jr.
  >  Lewis Strauss
Josh Hartnett
  >  Ernest Lawrence
Michael Angarano
  >  Robert Serber
Macon Blair
  >  Lloyd Garrison
Tim DeKay
  >  Senator Pastore
John Gowans
  >  Ward Evans
Scott Grimes
  >  Counsel
Harry Groener
  >  Senator McGee
Steven Houska
  >  Senator Scott
Gregory Jbara
  >  Chairman Magnuson
Ted King
  >  Senator Bartlett
Kurt Koehler
  >  Thomas Morgan
Cillian Murphy
  >  J. Robert Oppenheimer
Gustaf Skarsgård
  >  Hans Bethe
Devon Bostick
  >  Seth Neddermeyer
Emily Blunt
  >  Katherine Oppenheimer
Benny Safdie
  >  Edward Teller
Florence Pugh
  >  Jean Tatlock

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
milebrasa View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj milebrasa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2023 u 09:56
OPPENHEIMER - da skratimo, sve iz Holivuda a " po istorijskim..." gledajte tako da istorijske cinjenice zabatalite, pratite tok, glumu, odmorite mozak a istoriju naknadno na netu pogledajte ako vas interesuje...
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2023 u 11:23
To se podrazumeva, glede opreznosti tj a taman posla o proučavanju istorije na netu bez istog ako ne i većeg opreza. Ta koliko naivan bi neko morao biti pa da kupi baš sve ono mu se plasira, nevezano za filmove, hollywood, već istoriju kao takvu. Kao detetu mi je još uvek bila koliko-toliko zanimljiva. Jedna od prvih stvari koju sam tada pomislio je ta da moram naučiti što više jezika, da ne bih, ni u najgorem ludilu, dozvolio sebi da "učim" tek iz ovdašnjih knjiga. I opet se ne nosim ikakvim iluzijama o tobože istini, pa i da prokopam svačiju perspektivu, sve i da je to moguće. Krajnje je relativna. Sve i da mogu sesti u kakav (Hyundai LOL) vremeplov i u nekom istorijskom momentu vidim koješta svojim očima, osetim na svojoj koži, direktno razgovaram sa učesnicima, opet ne bih smeo da se zaklinjem u nekakve tobože istine. Sve je to duboko falično - ljudi, svedoci, istinE, istorija, perspektiva, interes, you name it. No film je ipak umetničko delo, dakle delo iz perspektive jednog ili nešto malo više ljudi o nekom događaju, ličnosti, okolnostima blablabla.
Nije išta munjom u kamenu.  
Na vrh
prigradski67 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prigradski67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2023 u 13:19
ja sam novi gde je prevod
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2023 u 16:30
Originalno postovano od strane prigradski67 prigradski67 piše:

ja sam novi gde je prevod

Ja sam stari, gde je pivo?
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2023 u 21:43
Ja sam admin, gdje je burek?
Na vrh
homemultimediabox View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj homemultimediabox Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 10:13
6/10. FIlm se mogao upakovati u 120min i tada bi dio spor. Ovako 180... Ukratko, mali medijski podsjetnik ko je američki arhineprijatelj. Posebno potrebno u ovim vremenima.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 10:34
Čuj američki, pa imali bi na to ponešto da kažu i ljudi iz Istočne Nemačke, Česi, Slovaci, Rumuni, Mađari, Poljaci itd. Zašto bi se čekalo na neku tamo Ameriku da ikome otvara oči, ima ih koji su na svojoj koži osetili. 
Na vrh
prigradski67 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prigradski67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 10:42
pivo je u foxtrotu
a burek kod makedonca na detelinari

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 10:52
Biće pića i hrane, pusti ti njih, nego, tek da znaš, izuzev kakvog užasnog bioskopskog snimka, film se još uvek naravno nije pojavio u svom digitalnom obliku, tako da i prevoda još uvek nema, no sa pojavom prvog smislenog tj dobrog snimka, sasvim je sigurno da će se pojaviti i makar nekoliko finih titlova. 
Na vrh
Munzeland View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Munzeland Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 14:30
Srećno onom ko bude prevodio, ne bio mu u koži 🤣
Na vrh
homemultimediabox View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj homemultimediabox Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 19:51
Svi ti koji su "na svojoj koži osjetili" i još poneki su bili prethodno u zidinama Staljingrada, samo su zaboravili.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2023 u 20:45
Složio bih se da su bili zazidani, nadam se da ipak ne zaboravljaju. Approve
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2023 u 01:22
Ljudi, komentirate biografiju.
Čemu?

Don Kihot vs vjerenjače? Okanite se toga. Ignore lista i stvar riješena.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2023 u 08:38
Ma kakva istorija nema tu istine nikakve ,batalite to. Pa sa svojom se zenom raspravljam sta je bilo pre mesec dana ,ona ima svoju verziju ja svoju i oboje smo ubedjeni da smo u pravu.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2023 u 09:05
Pa tako nešto i pišem sve vreme, na svoj način, jer mi je suštinski nepotrebno to "okanite se komentara biografija", "batalite nekakvu istoriju, nema istine" LOL Biografije, ekranizovane, ne ljubim, o istini i istoriji već rekoh svoje iznad. No, filmovi, sam forum, su tu da bi se komentarisalo, film uostalom konkretno i ne komentarišem jer ga nisam još pogledao ionako LOL, dok ni inače ne znam ko to pa gleda igrane filmove da bi tobože saznao nekakve istine i proučavao istoriju LOL

No valjda je i dalje svako slobodan da napiše svoje, o kojoj god vrsti filma, o kojoj god već temi, na koji god već način, sa kojim već god svojim mislima. Forum je krcat, iz mojeg ugla, budalaštinama i bljuvotinama pa nikome išta, đe je problem i ako poneko gleda i piše o eto tim biografijama, istorijskim i inim filmovima, u šta god kao gledatelj verovao, slagali se ili ne, voleli ili prezirali ovo ili ono, kakve veze ima. Svukuda grđeg uostalom. LOL Čak vam neću reći "batalite bataljivanje" LOLLOL. Ako vam je to ćejf, pozivajte na bojkot čega god, no cenjeno članstvo ima pravo da gleda i piše manje-više šta god. Koliko je šta produktivno, smisleno, pogađalo ili mašilo mete, jbg sada, svi smo, bogu fala, nesavršeni. No tu smo da razmenjujemo mišljenja, pa kakva god ona bila, kakvi god bili sami filmovi, njihove teme i čuda. Šta da se radi, tako mu je to na forumu. Dabome. Approve 
Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2023 u 13:00
Nolan kao da od trilogije Betmena ne zna da ništa napravi drugačije, film je mogao da bude mnogo ozbiljniji, ali on je od toga napravio superherojsku priču, praveći od Openhajmera nekog proroka i spasioca. Svakako je film dobar, ali daleko od onoga što je mogao biti. Da ne govorimo o tome što ni sam Nolan ne zna je l' napravio film o Openhajmeru ili atomskoj bombi. 7.5/10
Na vrh
canijel View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj canijel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2023 u 01:25
Izuzetno kvalitetan film, gluma 10, snimanje 10, tematika i poruka 10, ali sam tok filma mi nije legao u potpunosti. Ja koji sam koliko toliko upućen u temu prije filma, sam se gubio po neki put u svim tim nazivima i imenima političara i naučnika. Gledao sam i mnogo zahtjevnije i konfuznije filmove i razumio sam bez problema, al ovo je drugi tip konfuzije, PREPREvise informacija da bi ja za 3 sata pohvatao svako ime i prezime kako bi shvatio ko je kome pomogao i ko je koga prevario. Nije mi sve u fokusu ako mogu tako reći. Isti problem koji sam imao i sa Tenetom, rekao bi da je do mene da sam zaostao za filmom ali vidim po forumima i po samim razgovorima sa prijateljima da nisam jedini sa takvim mišljenjem. Da li Nolan očekuje da mi to popamtimo ili jednostavno ga boli i puca informacije iz topa ja ne znam, necu mu oduzimati mnogo to od filma, ali svakako mislim da je film malo duzi za svoje dobro, lijepih 20 minuta je moglo biti kraće. Sve u svemu dobar film, kvalitetan, vrijedi pogledati ali samo jednom, Da je malo vise fokusiran film, i da je srezano za krajeva ovo je mogao biti instant filmski klasik, ali po mom mišljenju nije. Svakako ko je fan dobre kinematografije, istorije, politike i glume preporuka za film. Sve u svemu 7,5/10
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2023 u 02:31
Cani, stručnjaci su preporučili da se prvo gleda ovaj film, pa onaj o Barbiki, zbog lečenja traume koje prouzrokuje Opethajler. Nolan kida mozak, a Barbie opušta i leči. Tako vele "stručnjaci".
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2023 u 00:04
Konačno se sklopiše kockice da pogledam film. Ne krijem da sam Nolanov fan i da na neviđeno oberučke dočekujem sve što iskreira, mada je bilo malo rezervi u vezi Oppenheimera. Pre svega iz razloga što generalno nisam previše naklonjen biografskim filmovima, a nakon prvih kritika pitao sam se kako će njegova već poslovična kompleksnost i višeslojnost da se uklopi u jednu sporu priču sa puno upletene politike. Sve su se te rezerve pokazale kao bezrazložne.

Istorija me nikada nije nešto posebno zanimala. Previše je relativna, u zavisnosti od društvenih okolnosti podložna prekrajanju i po pravilu je pišu pobednici. Istorijske činjenice, makar i relativne, svima su lako dostupne i za upoznavanje sa njima nije neophodan film. Zato sam gledanju (i procenjivanju) pristupio isključivo imajući zanat u vidu. Rediteljski, glumački, audio-vizuelni i svaki drugi umetnički aspekt jednog filmskog dela.

U tom smislu film je po meni izvanredan. Nolanov "rukopis" vidljiv je u svakoj sekvenci filma, muzika po pravilu briljantna, o glumačkom umeću ne treba trošiti reči. Čak šta više, ni obilje likova i šetnje napred-nazad uz mnoštvo politiziranja i zakulisnih radnji ni sekunda mi nisu pobegli iz fokusa niti poremetili koncentraciju. Nemam nikakav problem da dobrom filmu podarim 3 i više časova vremena ako je film dobar. Ovaj je vrhunski! I naravno, nije baš za svačiji ukus i senzibilitet.

Jedina razlika u poređenju sa prethodnim Nolanovim filmskim majstorijama jeste ta što Oppenheimera neću pohriliti da reprizno gledam čim se pojavi adekvatno kvalitetan rip. Tek, recimo, za nekih 4-5 godina, živi bili do tada. Prvenstveno zbog same konstrukcije i tematike filma, nakon čijeg gledanja (po mom skromnom mišljenju), normalna, empatijom i razumom obdarena osoba ne može baš da se oseća lepo i prijatno.

Ne isključivo zbog strahota ultimativnog oružja sposobnog da u tren oka u pepeo pretvori sav život na planeti. Fakat je da nam je upravo to oružje i pat pozicija najvećih sila i podarila krhki mir makar poredeći sa globalnim svetskim ratovima i razaranjima koji su prethodili gomilanju arsenala nuklearnog oružja. Žuč podiže i prljavština kakvu donosi samo politika, uz mnoge zloupotrebe i olaku potrošnju najboljih svetskih genija i umova.

Sažeto u jednu rečenicu, Oppenheimer je esencija kontradiktornosti - izvanredan i u svakom smislu kvalitetan film nakon čijeg gledanja nema osećaja zadovoljstva i kome nikako ne treba brza repriza.

Ažurirao ar8c - 09.Kolovoz/Aug.2023 u 00:11
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Kolovoz/Aug.2023 u 15:59
Ama ljudi, torrent jos nije izasao )
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.