Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nemanjići - recitatorska sekcija (01.01.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Nemanjići - recitatorska sekcija (01.01.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
Poruka
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Ožujak/Mar.2018 u 12:51
Originalno postovano od strane Filaret Filaret piše:

Мислим да је крање време да вас двојица оставите и серију и нас који је гледамо на миру. Имате тему кафана и идите тамо да серете о чему вам падне на памет.

Немањићи није савршена серија, далеко од тога, али није ни толико лоша да свака шуша пропиша шта хоће. Поправља се, очигледно је, мане су велике, али нисмо ни ми много бољи. Од Карађорђа (1911) прошло је више од века кад се неко сетио да екранизује најбоље од нас. Наше свеце.

Незграпно је, идиотски комерцијализовано, али је наше. Два и по милиона гледалаца сваке недеље увече говоре о глади нашег народа да сазна ко смо и шта смо. Да кажемо тако је и тако, да славимо шта вреди славити и да видимо где смо погрешили. Да будемо бољи.

Тако ја видим серију Немањићи, нашу пробу и невешто постављен испит, па нека је. Опомена, позив на разум и угледање на боље од нас.

Hvala vam, gospodine. Najzad da neko stavi moje iznošenje činjenica na pravo mesto. Još i da mi odredi mesto gde bi te činjenice trebale da stoje. Vaistinu ste me prosvetlili. 

Možda bi mogao da otvorim temu shodno radnji koju NAS DVOJICA obavljamo. Npr."TOALET".

Dragi gospodine, niste naveli ništa od "sranja" koje sam ja ili neko drugi naveo. To što ste izrekli o mom pisanju se može svesti na nadobudnost neistomišljenika. Sad potvrđujete sistem. Drago mi je što smo imali ovako finu i visoko intelektualnu raspravu. Nadam se da je nećemo nastaviti. Mislim da nema potrebe. Pročitajte ponovo sopstveni post. "Naučiće se deca, samo ih pustite i dajte im pare."

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Filaret View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Filaret Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Ožujak/Mar.2018 u 14:37
Нема на чему, и други пут.

Ти би као администратор требало да водиш рачуна да се дискутанти држе теме, а не да приватизују топике за расправе о свему и свачему, укључујући и ближу и даљу родбину. Бар ја тако схватам пристојан форум. Зато сам и рекао да седнете у кафану и потанко се један другом изјадате. Или пред продавницу.

Не пада ми на памет ни да пажљиво читам ни да наводим било шта што сте написали, а што се не тиче теме. О серији можете да мислите шта хоћете, али би било лепо да 90 одсто ваших постова буде о томе, а не обрнуто, све и свашта, па на крају реченица о серији, чисто да се учипите.

И да се разумемо, слободно наставите. Не смета ми, само ми је бесмислено, али ваша ствар, рекао сам шта мислим. И фасцинира ме на неки начин. Smile

Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Ožujak/Mar.2018 u 14:59

Gospodine, ja kao administrator, a ni kao član nisam nikome napisao da sere i pored toliko neprijatnih situacija. Drago mi je što ste našli i mesta da me optužite za nemarnost. Verovatno je zasluženo. Kako se ja sećam, više neprilika sam imao sa ljudima koji misle da su tu da mere i  određuju. 

Kako sam shvatio, vi se slažete sa nama u vezi kvaliteta serije, ali vam se ne sviđa način kako i šta iznosimo. To što ste napomenuli rodbinu desilo se u dva posta druge teme i nije Stole bio u pitanju. Tako da to mora malo pažljivije. Jesmo izlazili iz teme, ali smo vezali raspravu na događaje koji su se dogodili i vezani su za karakter našeg nezadovoljstva. Šta smo privatizovali? Raspravu? Kako? Znate li šta znači privatizacija? 

Posle rečenice u kojoj kažete da vam ne pada na pamet da čitate nemam šta više da kažem. Razumeo sam sve. O mom radu i primedbe na njega uputite Nikoli. On je merodavan za ukidanje moga zvanja. 

Ažurirao mahoni - 24.Ožujak/Mar.2018 u 15:06
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Ožujak/Mar.2018 u 13:12

Ljudi, izvinite na reakciji. Smile

Teško ide kada neko u jednom postu za nekoga kaže da je šuša i da sere i da ga fascinira, a u isto vreme navede iste mane i probleme serije o kojoj pišemo. Nemojte, molim vas, da vas ovaj događaj sprečava da pišete u temi. Moje jedino zaduženje je da ne dozvolim vređanja i svađe. Ako se neko opusti i "izađe iz teme" ne znači da treba da bude kažnjen zbog toga. Naravno da će uvek da bude neistomišljenika i onih koji "znaju" kako i šta treba da se piše.

Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 15:56

https://www.blic.rs/zabava/sok-u-nemanjicima-scena-ranjenog-vojina-cetkovica-zabrinula-celu-srbiju/59vjh42

Kao da je u pitanju praćenje rijaliti programa. Strašno!

https://noizz.rs/bindzovanje/kad-bi-nova-epizoda-nemanjica-bila-dobra-kao-trejler-svi-bismo-ucutali/yc883cd

Možda bi trebali da primete da će skoro kraj prvog serijala.

Sve više strepim da će još neko da krene za vređanjem zato što mislim da je trebalo smeniti celu ekipu. Jedino što valja u ovoj seriji je 5-6 vrhunskih glumaca koji su je inače i poboljšali.

Jednom sam pisao o sceni sa monologom Rastka sa cvetom. Evo sada i ovaj detalj, pa prosudite sami.

Pred odlučujući sukob Vukanovi vojnici hvataju jednog Stefanovog vojnika i puni mržnje ga čereče. Lice Vukanovo u krupnom planu "'ladno k'o špricer". Počinje poslednji sukob, vojnici obe strane sa puno elana ubijaju jedne druge. Završava se sukob i Vukan ide poljem prekrivenim leševima i vapi "'de mi je brat?". Šta je pisac 'teo da kaže? Sad su ponovo braća? Jedno je borba za vlast, a drugo vernost prema bratu? Ili možda da je Vukan podvojena ličnost?

Ljudi, stvarno ne znam. Opet se nadam da sam ja taj koji greši. Da nije bilo Glogovca ova scena bi bila smešna. Čovek je bio majstor. 

P.S. Trebalo je više paziti. Pipav je to deo istorije. Stefan i Vukan su oni dečaci sa početka koji su učeni od svih da je brat najveća svetinja. Strašno je i to što i verni i odani strepe da se obrate velmožama. Samo mogu da čujem kako viču na svoje ljude. Nema "težine" u priči likova.

Scenario je po mom mišljenju KRŠ. A kakav je čovek u pitanju, najlakše je bilo videti kada je odgovorio ljudima posle monašenja i greške sa ikonom. Šta je njemu važno?

Ažurirao mahoni - 26.Ožujak/Mar.2018 u 16:03
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 17:18
E, šaltajući kanale u subotu, naišao sam baš na tu scenu. Bila je repriza epizode. Stvarno strašno urađeni i besmisleno. Uzgred, u boju Vukanovih i Stefanovih, svi imaju iste oklope. Kako se prepoznaju međusobno u svoj toj kasapnici? I, što uopšte rasčerečiše onog Stefanovog? Jel to neki bitni lik, koji je u prethodnim epizodama izvršio neki genocid? Baš me zanima objašnjenje. A, čzjem da je bilo i nekog silovanja? Eto, svašta sam propustio, jer ne gledam još od druge epizode...
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 22:41

Prvo ono što veze nema sa serijom.

Nema potrebe da se bilo ko izvinjava, idemo dalje. Drago mi je da tema nije spala na dva slova i da ima neistomišljenika.

Originalno postovano od strane mahoni mahoni piše:

https://www.blic.rs/zabava/sok-u-nemanjicima-scena-ranjenog-vojina-cetkovica-zabrinula-celu-srbiju/59vjh42

Kao da je u pitanju praćenje rijaliti programa. Strašno!

https://noizz.rs/bindzovanje/kad-bi-nova-epizoda-nemanjica-bila-dobra-kao-trejler-svi-bismo-ucutali/yc883cd

Možda bi trebali da primete da će skoro kraj prvog serijala.

Sve više strepim da će još neko da krene za vređanjem zato što mislim da je trebalo smeniti celu ekipu. Jedino što valja u ovoj seriji je 5-6 vrhunskih glumaca koji su je inače i poboljšali.

Jednom sam pisao o sceni sa monologom Rastka sa cvetom. Evo sada i ovaj detalj, pa prosudite sami.

Pred odlučujući sukob Vukanovi vojnici hvataju jednog Stefanovog vojnika i puni mržnje ga čereče. Lice Vukanovo u krupnom planu "'ladno k'o špricer". Počinje poslednji sukob, vojnici obe strane sa puno elana ubijaju jedne druge. Završava se sukob i Vukan ide poljem prekrivenim leševima i vapi "'de mi je brat?". Šta je pisac 'teo da kaže? Sad su ponovo braća? Jedno je borba za vlast, a drugo vernost prema bratu? Ili možda da je Vukan podvojena ličnost?

Ljudi, stvarno ne znam. Opet se nadam da sam ja taj koji greši. Da nije bilo Glogovca ova scena bi bila smešna. Čovek je bio majstor. 

P.S. Trebalo je više paziti. Pipav je to deo istorije. Stefan i Vukan su oni dečaci sa početka koji su učeni od svih da je brat najveća svetinja. Strašno je i to što i verni i odani strepe da se obrate velmožama. Samo mogu da čujem kako viču na svoje ljude. Nema "težine" u priči likova.

Scenario je po mom mišljenju KRŠ. A kakav je čovek u pitanju, najlakše je bilo videti kada je odgovorio ljudima posle monašenja i greške sa ikonom. Šta je njemu važno?

Primetili su krv a nisu primetili kako je ruho ispeglano i netaknuto. Nema nigde rupe od strele ali zato ima recidiva Crnog Gruje. Reditelj je opet na Gotanu Sultanoviću primenio gegove od pre 100 godina. Zato je tu omaž Tejsaškoj motornoj testeri i ko zna čemu još. Najveće razočarenje je smrt Mikija Krstovića koji je pao u boju. Možda Marinkoviću i oprostim sve propuste ako oživi Mikija.

Šalu na stranu, borac koga bez otpora i razloga hvataju i čereče je nedužni posmatrač koji svake nedelje uveče gleda ovo. Nemanjići koji bez emocija posmatraju čerečenje su svi oni divni ljudi koji su zaslužni za ovu seriju. Raščerečeni je imao šta da vidi i tek će se nagledati čudesa. Od Rastka koji je preko zena došao do hrišćanstva do odluke Bujoševiča da se ne menja konj koji dobija.

Dragan Bujošević o drugoj sezoni serije Nemanjići

Bujošević kaže da je ponosan što ova hit serije beleži odličnu gledanost, iako je pojedinici oštro kritikuju na društvenim mrežama.

"Ne razmišljamo o tome da menjamo Gordana Mihića, jer je on već napisao scenario za drugu sezonu. Većina ljudi koji su iznosili primedbe na seriju i sam tekst mogli su da napišu scenario za drugu sezonu. Imali su šest meseci. Zašto nisu ništa uradili? To je elementarno pitanje. Zašto se nisu usudili da to urade? Verovatno zato što nemaju petlju za tako nešto", kaže Bujošević za "Informer".

Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 22:46
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Dragan Bujošević o drugoj sezoni serije Nemanjići

Bujošević kaže da je ponosan što ova hit serije beleži odličnu gledanost, iako je pojedinici oštro kritikuju na društvenim mrežama.

"Ne razmišljamo o tome da menjamo Gordana Mihića, jer je on već napisao scenario za drugu sezonu. Većina ljudi koji su iznosili primedbe na seriju i sam tekst mogli su da napišu scenario za drugu sezonu. Imali su šest meseci. Zašto nisu ništa uradili? To je elementarno pitanje. Zašto se nisu usudili da to urade? Verovatno zato što nemaju petlju za tako nešto", kaže Bujošević za "Informer".

Vjerojatno zato što je Mihiću unaprijed plaćeno za obje sezone (a to nitko ne zna bolje od  Bujoševića).
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 22:59
On kaže da ugovor o drugoj sezoni još uvek nije potpisan, ali da veruje da će se i to uskoro dogoditi.

"Napravljena je prva verzija scenarija, ali još nismo potpisali ugovor. Taj scenario treba da pogledaju svi, počevši od ljudi iz Kulturno-umetničkog programa RTS-a, zatim reditelja Marka Marinkovića, dramaturga...Tek kada sve to bude urađeno, mogu da se potpisuju ugovori".

Piše u članku da nije i da su u fazi pregovora.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 23:03

On kaže da ugovor o drugoj sezoni još uvek nije potpisan, ali da veruje da će se i to uskoro dogoditi.

"Napravljena je prva verzija scenarija, ali još nismo potpisali ugovor. Taj scenario treba da pogledaju svi, počevši od ljudi iz Kulturno-umetničkog programa RTS-a, zatim reditelja Marka Marinkovića, dramaturga...Tek kada sve to bude urađeno, mogu da se potpisuju ugovori".

Laže od prve do zadnje. 

Mihić im prije isplate kompletne sume nije dao niti radnu verziju.

Marinkovića se ništa ne pita, on režira ono što mu serviraju.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 23:34

Ne mogu da kažem da me kao poreskog obaveznika novac i malverzacije oko njega ne zanimaju, ali ovo ide sve dublje i dublje u ponor. Mislim da ćemo se nerado sećati ovih nekoliko desetleća. Stalnim apostofiranjem na profesionalizmu u svim segmentima društva se potura ne običan amaterizam i lečenje kompleksa, već veoma destruktivni tehnokratizam. Ja kao AMATER treba samo da dam svoj novac da bi suri profesionalci napravili seriju, most, put. Kada nesposobnost izbije na površinu onda se primenjuje isprobani metod. Apostrofira se njihovo zvanje i zasluge, kojih inače ima samo za krivični sud.

Ne bih sad da poistovetim RTS sa ljudima koji rade na njemu, ali definitivno znamo da svaki "GAZDA" koji dođe na vlast(pa makar u gradskoj čistoći) dovodi "svoje" upravnike. Da ne pričam o tome da nas nisu udostojili ni odsustva "komercijalnog programa" prilikom prikazivanja serije na javnom servisu. Sada će ISTI taj KOMITET koji je pustio prvi scenario da razmatra drugi. Pa, mašala, biće veoma strog i kritičan.

Nema veze, sve se to da rešiti...povećanjem poreza. BLJAK.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 23:58
Originalno postovano od strane jeje cantiq jeje cantiq piše:

Laže od prve do zadnje. 

Mihić im prije isplate kompletne sume nije dao niti radnu verziju.

Marinkovića se ništa ne pita, on režira ono što mu serviraju.

Napisao sam šta sam pročitao o ovom šibicarenju između Bujoševića i MIhića. Pročitao sam negde da će se Ivana Mihić pojaviti u seriji.

Marinković je mogao da odbije ili da bar zaboravi na  fazone iz Crnog Gruje.

RTS ima sjajne ljude koji redvovno dobijaju otkaz. Zadnji je bio Zoran Modli koji veze nije imao sa politikom.

Seriju skidam sa neta jer sam odavno izbacio TV iz svoje stare momačke sobe. Ono što me zanima gledam sa zakašnjanjem ali sam bar pošteđen reklama i onog što uz to ide.

Serija će se prikazivati iznova i iznova dok se ne isplati. Dobiću unuke kad je skinu sa programa a od svega ovog može samo Alchajmer da me spasi.

A kvalitet je takav da mi Sirano de Beržerak u izvođenju amaterskog pozorišta izgleda kao nedosanjan san.

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Ožujak/Mar.2018 u 00:33

Pročitao sam negde da će se Ivana Mihić pojaviti u seriji.

Ivana Mihić? Logičan sled događaja.
* gledao sam je skoro na RTS3 u "Deca filma" i nije ona loša glumica ali ima daleko boljih od nje.   

Ono kad može Nada Macura da glumi mletačku princezu (kao da Srbija nema kvalitetnih glumica za tu ulogu) onda što ne bi i Ivana.     

* mada bih ja pre ubacio Soraju ili još bolje Natašu Šaviju za neku princezu.
Stanija, Ava i Mimi su već out focus.    
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Ožujak/Mar.2018 u 01:11

Ivana Mihić se vraća glumi: Jeste li je videli skoro?

Ivana Mihić je u poslednje vreme posvećenija pisanju nego glumi, ali uskoro ćemo imati priliku da je vidimo u seriji “Krunisanje Stefana Prvovenčanog: Prva nemanjićka kraljevina”, za koju je scenario napisao njen otac Gordan Mihić.

Nismo još sigurni koja je uloga pripala Ivani (znamo samo da je neka od sporednih), ali sudeći po njenim objavama na društvenim mrežama, ozbiljno se posvetila pripremama, a njeni fanovi jedva čekaju njen povratak na TV ekrane.

Zaboravili su Veru Čukić pa da porodica Mihić bude kompletna.

U uži izbor može da uđe Mirka Vasiljević.

Ispravka

Zaboravih da napošem za Ivanu. Nije razmaženo filmsko dete već profesionalac koji reskira. Ne znam da le je u Deci filma govorila o Mehanizmu, tu sam emisiju propustio. Mehanizam je nou budžet film u kom je ona satima kežala u blatu dok je padao sneg. Toliko je trebalo vremena da se snimi ta scena. Bila je producent filma u kom je najveći trošak bila kamera.

Ažurirao Stole Haringa - 28.Ožujak/Mar.2018 u 20:38
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2018 u 23:03
  Odgledao sam zadnju epizodu koja je u prvoj sceni počela kao tragedija a završila se patosom. Posle prve i upečatljive scene sve ostalo je bilo podnošljivo i gledljivo. Paradoks je da su se najbolje pokazali epizodisti od kojih su nrki bez ikakvih problema mogli da budu i nešto više od toga. Na primer, Tanasije Uzunović.

Dragan Bjelogrlić snima svoju verziju Nemanjića: To je obimna tema

Pšto sam se "učipio" da okačim šta sam novo prronašao o Nemnjićima. Ovo neću da komentarišem.

Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2018 u 23:18

Ne znam druže moj, ali imam osećaj da si stavio ružičaste naočare.

Scenario je toliko očajan, ne samo loš, nego siromašan i u rečima i u scenama da nisam ni mislio da komentarišem. Svaka čast onima kojima je ovo dovoljno. Najviše me nerviraju one "krupne" scene sa glavnim glumcima gde u pokušaju da sakrije još više pokazuje kako je sve siromašno i bez ideje. Čuo sam anahronije zborenje u autobusu za mirijevo no u ovom čudu.

P.S. Nije mi jasno zašto Dubravku nije zamenila neka starija glumica "u poznim godinama". Žena jednostavno nije uspela da iznese ni ulogu mlade princeze, a da ne pričamo za ulogu Anastasije. Kao da je u šekspirovoj drami na daskama. Samo sam očekivao da nasloni nadlakticu na čelo i da uzvikne "Avaj". Pride i na odru je izgledala duplo mlađe od Vukana.

Neću više da gledam.

Ažurirao mahoni - 03.Travanj/Apr.2018 u 23:49
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2018 u 23:50
  Naspram onog što sam video ova zadnja sasvim solidno izgleda. Adaptirao sam se, preživeo šok i pomirio sa tim da je ovo jedna jako skupa treš serija. Mihić je dobar kad kreira urbane likove i tu je dobar. Nije ovo njegov fah a nije ni reditelja Marinkovića koji ubacuje fore i fazone iz Crnog Gruje i Rođaka sa sela.

Ne mogu da se otmem utisku da se namerno snima nešto što je osuđeno na neuspeh i na zezanje. Od scenarija na početku, reditelja, odabira glumaca pa na dalje. Ono što mi serviraju da gledam posmatram sa parolom ništa me ne može iznenaditi a opet sam iznenađen (ne)delom ovih majstora. Nisam u trendu.

Napisah gore da mi ovo liči na amatersko pozorište koje izvodi Sirana de Beržeraka. Pogrešio sam, ovo je mnogo gore od toga.

Ostala je valjda još jedna epizoda ovog posrtanja i izguraću je zbog Glogovca. Nadam se da će prestati ovo mučenje. Nezadovoljni su gledaoci a nezadovoljni su i neki glumci.

Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 00:14

Naspram onog što sam video ova zadnja sasvim solidno izgleda. Adaptirao sam se, preživeo šok i pomirio sa tim da je ovo jedna jako skupa treš serija. Mihić je dobar kad kreira urbane likove i tu je dobar. Nije ovo njegov fah a nije ni reditelja Marinkovića koji ubacuje fore i fazone iz Crnog Gruje i Rođaka sa sela.

Ne mogu da se otmem utisku da se namerno snima nešto što je osuđeno na neuspeh i na zezanje. Od scenarija na početku, reditelja, odabira glumaca pa na dalje. 

Lepo si sam rekao da su uspeli da te doguraju do očaja, pa sad sve izgleda bolje.LOL

Pazi, za sve ovo sam čak i ja znao, pa onda kako sve izgleda. Na silu scenarista, na silu režiser jerbo su Bogom dati. Ostale koji se bune proglasićemo neprijateljima otadžbine i nazadnim oportunističkim gadovima. Možemo i da nahuškamo lojalne na njih, a mi ćemo da uz blagoslov šefa napravimo još ispraznije i skuplje nastavke. Bilo bi dobro da tražimo od poslanika još najmanje dva seta reklama po seriji.

EDIT: Da, trebali bi da zatraže i veće tel. pretplate, jer su snimanja ovako kvalitetnih i skupih serija jako zajtevna i iziskuju velike troškove koji se bez produženja "komercijalnog programa" ne mogu pokriti.Dead

Utisak ti je sasvim na mestu i potpuno je u pravu. Pozivajući se na svoje znanje i zvanje uspeli su još jednom da pljunu u lice ovom čudnom narodu. Izvrgi su ruglu i istoriju i narod i prave profesionalce koji sada sede kod kuća i moraju ovo da gledaju.

Ostajem pri ranijoj izjavi. Da postoji istinski sistem vrednosti u ovoj zemlji ovi ljudi bi odgovarali i za kulturno nasilje , a bogami i za kršenje ustava i zakona.

Zanavek se isključujem iz ove teme. Neću da odgledam poslednju epizodu serijala, tako da neću imati šta više da primetim. LOL

P.S. 

kako sam se slatko nasmejao kada sam lutajući YouTube -tom gledao reklame za naše istorijske drame i filmove i uočio natpis pre emitovanja.

Kulturno- edukativni LOLLOLLOL

Bože moj, kako je strašno kad si žaba koja pokušava da bude konj. Ne primećuju da su silovanjem postali konji koji misle da su žabe. Dead Istina, kako je odvratno i zastarelo kulturno-obrazovni.Dead

Ažurirao mahoni - 04.Travanj/Apr.2018 u 00:40
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 04:33
  To su pilićarski fazoni. U kokošinjac kapaciteta 100 kokošaka uguraju 150. Kad posle oduzmu 10-15 komada preostalim kokoškama bude bolje. Isti slučaj je sa bilo kojim izborom,  umesto da biramo između dva dobra bolje zadovoljni smo ako od većeg izaberemo manje zlo. Ne bih se začudio da posle gospode koja stoje iza ove serije posao preuzme već dokazani drug.

Jedan moj ortak ima lepo ime za ovu gospodu i ono nije za javnost. Podela je stara ali je prefiks novi.

Primetio sam da se svakom ko se zanima za svoju istoriju lepi etiketa klerofašiste. Ne bih se iznenadio da se stara dobra imena kao što su neprijatelj naroda itd. ponovo vrate u modu. A mene, verujem da nisam jedini, zanima šta se radi sa mojim parama i baštine koja je kolektivna. Napisah na prošloj strani da sam jedan seo života proživeo u kakvoj takvoj ozbiljnoj državi u kojoj je Zelenović nogiran sa mesta urednika. Napisao sam i zašto. A za reklame zna se, bio je i biće zadužen čika riđi.

Glede imena kulturno edukativni program. I na tarabi svašta piše a nije to. U sad, poske svega, kad su ih i babe iz ;eđeđe donje provalile, nastavljaju da papagajišu i da sramote ne sebe već nas.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2018 u 03:53

Odgledao sam prvu sezonu i žao mi je zbog toga. Šta napisati osim sve  pohvale scenaristi, reditelju i Bujoševiću. O njima ću malo kasnije.

Uspeti od smrti Nemanje, bratoubilačkog gradjanskog rata, raskida sa vizantijskom princezom...napraviti dosadnu sezonu sa 0 napetosti i maksimumom besmisla stvarno zahteva zavidnu veštinu.

Bitke behu tragikomične i jadne, prikaz duha vremena poput onog na gore okačenoj slici, glumci odlični dok je ekipa iza kamere poludela na svojim nebeskim visinama do kojih ne dopiru ni kritika ni razum. Pročitao sam u mešuvremenu i neke Mihićeve izjave u kojim otvoreno vređa sve neistomišljenike, preciznije, ljude kojima se serija ne sviđa. A krug nezadovoljnika je sve veći, počev od gledalaca pa do glumaca i statista koji iznose detalje sa snimanja. O scenariju nemam šta da napišem , mihić je bio i više nego dovoljno transparentan. Sklepao je scenario za tri meseca a koliko je od toga proveo na vikipediji koja mu je poslužila za istorijsku građu samo on zna. Proširio je ono što je našao na vikipediji, dodao urbane bisere po kojima je poznat i tako završio ovu sklepotinu koju je aminovala stručna komisija. Mihić i reditelj su  izvođači radova, najamnici i birokrate koji su uradili ono što mu je Bujošević, glavni i odgovorni RTS-a, naručio.

Republika / PRVI ČOVEK RTS TUŽIO SRPSKI TELEGRAF

Da nije tragično bilo bi smešno. Bujošević zbog serije tuži nekog za duševni bol. Uradio je to na vreme, kao da je znao za nadolazeće propuste od kojih je najveći klečanje Rastla ispred freske Svetog Save. Koga ja i moji neistomišljenici da tužimo za duševni bol kad se Bujke prvi setio da preuzme inicijativu.

Onom koji nije počeo sa gledanjem savetujem da to ne čini.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.