Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nemanjići - recitatorska sekcija (01.01.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Nemanjići - recitatorska sekcija (01.01.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 22:49
Mali Vukan i Stefan kao i devojčica Raška su prelepi i odlično su odradili svoj posao. Svaka čast svim mladim glumcima u prvoj epizodi.    

* inače, čini mi se da ima namerne simbolike kao znak Božiji što se devojčica zove Raška.   

Mislim da je dobro kao što reče bata Stole da neko stručan opet pročešlja sve epizode koje su snimljene, ubaci šta treba a izbaci šta ne treba.

Ispada da smo i tada voleli da sedimo na 2 stolice, naizmenično.
**Doduše, sve nacije koje su između 2 velesile to rade. Oduvek. A obično se dobiju batine ili bar packe od obe strane.

Glupo je forsiranje danas kvazi intelektualaca po stranačkoj liniji da je Kosovski boj samo mit.
Ima tu još puno detalja nepoznatih javnosti, zato nam i trebaju ovakve serije.

Mislim, kad se posle nekoliko stotina godina ispostavi da Vuk Branković nije Izdajnik već je u pitanju pragmatična pro Osmanska politika kneginje Milice - šta reći. Da se raja zamajava. Bez medija kao danas i "guslari" su završili taj posao a i tadašnja vladajuća vlastela i svi kojima je to odgovaralo. Propaganda za primer.

Ažurirao Danilo-Naissus - 14.Sijecanj/Jan.2018 u 22:57
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 22:57

Još malo istorije. Kad kažem da se Lazar dvaput borio na Kosovu ispadam smešan.

Šalu na stranu, Miloš je uspešno sedeo na tri stolice i izbegao koac. Nije to problem, oni su se bogarali i jačali a sa njima i država.

Serija košta i te oare ne smeju da se bace kroz prozor. Sad je gotovo, moraju da je nastave.

Ažurirao Stole Haringa - Od juče u 06:52
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:01

Ja potpuno razumem S. Malo je "krupno delila epitete" LOL, ali kad se meni činila

upropašćenom, zamisli nekoga sa iskustvom i iz struke.

Onaj link sa čovekom iz struke je bio dokaz. Okolišao je naokolo, nije u stvari ništa

konstruktivno rekao sem da su Nemanjići važni. Ti si ga postavio.

Za Kustu neću ni da komentarišem. Bezveze prlja svoje ime.

@ Danilo

Deca jesu lepa, ali naglasak im je pogrešan LOL

Što se tiče Kosovskog boja, on nikada nije bio mit, bar za normalne ljude.

On se odigrao i ne može da bude mit. Vuk Branković nije izdajnik sa Kosova.

Njegova teška konjica je i probila redove Turaka. Inače je teška konjica u to vreme bila najača sila i što je velmoža bio bogatiji to je konjica bila veća.

Posle boja je došlo do sukoba oko trona, jer su i Brankovići i mislim Lazarevići bila bočna linija, ali je tužno što su osporili pravu liniju. 

I Hrebeljanovići su bili bočna linija, ali njeni članovi su bili odani. 

P.S.LOLLOLLOL Nadam se da nećete da pomislite da sam i ja postao sumnjičav, ali već treći put mi se prilikom pisanja u "našim "temama prekida veza sa sajtom.LOLLOLLOL

Ažurirao mahoni - 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:06
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:09
Originalno postovano od strane mahoni mahoni napisao:

P.S.lollollol Nadam se da nećete da pomislite da sam i ja postao sumnjičav, ali već treći put mi se prilikom pisanja u "našim "temama prekida veza sa sajtom.lollollol

BIA nikad ne spava.    

* da se našalim malo.   
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:14

Pa 'de nađe nas? LOLLOLLOL

Šta mu dođemo? teroristi? neprijatelji otadžbine? LOLLOLLOL

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:14

Voleo bih da vidim Zmaj Ognjenog Vuka (Brankovića) o kom se malo zna. Vodio je bitku za koju je unapred znao da je izgubljena. Vuk Branković nije izdajnik, njegova "krivica" je što se boj odigrao na njegovom posedu. Zatajio je Vlatko Vuković.

Mit o kralju Arturu je neupitan i u redu a ono što se stvarno desilo postaje mit. Naveo sam razloge zašto, da se ne ponavljam.

Postao sam skeptičan prema izjavama ljudi iz struke, ne uzimam ih zdravo za gotovo. NIje da ne cenim njihovu stručnost, moram prvo da vidim šta su u stvari stvarno hteli da kažu.

Ispravka.

Takođe imam problema sa netom. To je kod mene hronično.

Dođe mi da okačim nešto iz Balkanskog špijunaLOL

Za danas mi je dosta ove temeLOL

Oiđite jutjub kanal RTS-a, može se nešto naučiti i znanje potvrditi.

Ažurirao Stole Haringa - 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:26
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:24

Drug moj, ono što sam zadnje napisao je iz veoma ozbiljnog istorijskog izvora.

Ugarska je bila spremna da pošalje 40 000 prof. vojnika, ali samo ako je Hrebeljanović vodi i ako se pojave svi. Tačno je za Vukovića, ali Kotromanjića malo pominju. A on je imao dosta vojske.

Da je išlo kako treba skupila bi se jača vojska od Turske i moguće da do boja ne bi ni došlo. Sad je sve to rekla kazala, jer mi nemamo pisanih izvora koji bi bili dovoljno jaki.

LOLLOLLOL Pa i za Smederevo neko beše kriv, zar ne? Jerina, beše? LOLLOLLOL

A kad je palo, niko ne zna kako su turci mogli da pogode barutanu, koja je u svim tvrđavama najozbiljnije napravljena odaja.LOLLOLLOL

ma, naša istorija je vrh(kako kažu klinci)LOLLOLLOL

Ne verujem, druže moj, nikome odozgore, samo onima koji su mi uz rame. LOL

Meni je dosta ove teme odavno LOL, ali ne volim kada okreću ionako okrenutu istoriju LOLLOLLOL

Ažurirao mahoni - 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:32
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:37
  Ovo je jače od mene.

Nije Jerina već Stefan Tomašević koji je uvalio Smederevo za desetak hiljada dukata. Znao sam cifru, sad nisam siguran da li beše 12 ili 20 000. To je bila prva privatizacija SrbijeLOL

Dosta za danas od mene. Zahvaljujem učesnicima na dobroj diskusiji.
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 23:47
Evo smajlić za našeg dragog Mahonija ako u nekoj od tema počne ferka.    

Ps.gledaćemo Nemanjiće, nadam se da će biti još bolji nadalje. Pozdrav.   
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 00:13

LOLLOLLOLda, baš

Hvala drug

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 23:20
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa napisao:

Ovo je jače od mene.

Nije Jerina već Stefan Tomašević koji je uvalio Smederevo za desetak hiljada dukata. Znao sam cifru, sad nisam siguran da li beše 12 ili 20 000. To je bila prva privatizacija SrbijeLOL

Dosta za danas od mene. Zahvaljujem učesnicima na dobroj diskusiji.

Zeznuo sam se, Radivoj Tomaš Ostojić Kotromanić je bez borbe predao Smederevo. Zanimljivo je da je unutar zidine tvrđave postojala grupa turkofila koja je rovarila iznutra.

Štedim municiju i dižem ruke od istorije, pratiću seriju i onda osuti paljbu.LOL

Dragan Bujošević za “Novosti”: Hajku na "Nemanjiće" podmetnuli na "tviteru"

Da li ste pogledali prvu epizodu pre nego što je bila emitovana?

- Jesam, i moj utisak je bio da možda postoji višak nekih scena, ali o tome smo razgovarali posle emitovanja. Smatram da je posao dobro urađen, a u montaži, koja još nije gotova, možete da skratite određene delove i napravite veću dramu. Ali napadi su krenuli pre nego što je prva epizoda prikazana. Skandalozno je koliko neko hoće unapred nešto da mrzi. Čim se saznalo da je "Probiotik" sponzor, pojavili su se "tvitovi" da će "Nemanjići biti sra.." ili da ćemo se "Svi usra.. od serije".

Dragan Bjelogrlić kaže da ima nekoliko ponuda za emitovanje druge sezone "Senki nad Balkanom". Znači li to da je i ova serija otišla sa RTS-a?

- Bjelogrlić je rekao da je naša ponuda najslabija, što za mene znači da je neće biti na RTS-u.

Delovi iz teksta. Nije loš za pred spavanje.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 23:28

Koga zanima neka potraži ostale epizode. Mislim da je ovo dobra osnova za Nemanjiće.

Ovo je RTS kakvog pamtim, kuća koja je imala najbolji dečiji program.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 21:23
Poslednje informacije kazu da CE snimljene epizode biti premontirane. Rediteljska sramota...
Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 21:28
Bolje da premontiraju nego da odustanu od emitirnja, veliki su novci stuckani u tu seriju..
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 21:50
  Možda nešto i uspeju da našminkaju na brzinu. Skraćivanje kadrova u montaži da bi se simulirala dinamika itd. Pokušaće da ožive našminkan leš a to ne biva.

Ako novine ne lažu, sponzori su se baš isprsili za seriju.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 06:55

Remont "Nemanjića" | Kultura | Novosti.rs

"Novosti" saznaju, da su na sastanku Upravnog odbora, koji je u utorak trajao do kasno u noć, predstavnici menadžmenta RTS obavestili članove UO i predsednika Programskog saveta da se radi na izmeni prve, u novogodišnjoj noći emitovane epizode "Nemanjića".

Ove izmene u montaži će prvu, već emitovanu epizodu učiniti dinamičnijom, a sa pojačanom pažnjom već se radi na montaži i preostalih 14 epizoda. Posle prikazivanja cele serije, kako saznajemo, biće organizovan okrugli sto o kvalitetu "Nemanjića".

Napisah gore nešto o dinamici.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.