Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nemanjići - recitatorska sekcija (01.01.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Nemanjići - recitatorska sekcija (01.01.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:05
Joj Mahoni koje činjenice? Šta si dokazao i pokazao?
Dušana otrovali, a joj jake činjenice. Carstvo mu se nije moglo održati i da je poživio. Megalomanija ga je ubila. Nije znao više gde udara. Zato se sve i srušilo kao kula od karata.
Definicija nacije ti nije dobra. To je prekompleksno. Nemam živaca pisati o tome. Mogao bih eventualno uz pivo. Ali nije tako jednostavno kao što si napisao. Ukratno, naciju politika koristi kako hoće. Ima svoje akademike i antropologe koji je oblikuju kako kome odgovara. Narod je nešto drugo i to nikako ne ide pod isti šešir sa nacijom.
Ovo sa Hrebljanovićima n eznam što pominješ. Sve je prilično tačno, ali izgubili su. Evropa je tek kasnije shvatila da su trebali pomoći, ali kasno EU dođe na Kosovo.
Posle Balkanskih ratova (tada ne dobismo nogu u dupe) smo mogli raditi šta smo htjeli. Nemci nas ne vole i nije to ništa novo.
Zašto pominješ Principa, Obilića, Murata, nisam shvatio?
Nemanjići su tema, Haringine zablude oko stvaranja nacije itd...
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:10
  Vuk bi rekao da čeka da domaćica i ostala ženskadija spremi cicvaru.

To je felaški mentalitet, da ne kažem nešto drugo i to se itekako razlikuje od pacifizma. Dimitrije je bio u pravu.

Nijednu moju "zabludu" nisi dokazao već samo dublje toneš.

Ne zna čovek šta piše, nije informisan. Ne podsmevam mu se i ne osuđujem ga.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:15
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Informiši se prvo šta je šetanje opanaka pa se javi. Posle šetanja
opanaka sleduje ti ono drugo u slučaju da ima nezadovoljenih.

Zaista si me razočarao. Svaki komentar je suvišan.

O čoveče, ti opet o mitovima. Ako želiš da razgovaramo, moraš se uozbiljiti i te seljačke doskočice i viceve ostaviti za kafane. Ja sam iz krajeva gde se nisu šetali opanci, ali ako će ostati glava na ramenu, jbg. Ko mi je kriv, što nisam dao vetra opancima na vreme.
Šta je sad Arsenije Čarnojević? Po tebi je i on trebao stati na crtu, pa da nas nema nikako. E vidiš, da je tu tvoju crtu postavio i Čarnojević, ti junačino moja ne bi piskarao po ovom forumu.
Ti mene nisi razočarao, što drugačije misliš.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:16

Izvini, druže, ja sam pogrešio, trebao sam da budem jasniji. LOL

Sve što sam napisao istina je i samo odraz da je problem uvek bio u našem dvorištu.

Nemanjići su se satrli u većini sami. Dušan je u jednom trenutku bio zet vizantije i napadao je u isto vreme kad i turci seldžuci. To mu dođe kao da si im tehnički saveznik. LOL

Samo se jedno ne slažem. Hrebeljanović je poginuo, ali je boj dobijen i samo je kasnija nesloga dovela Turke na Balkan. KASNIJE.

Ja sam napisao DEFINICIJU, nisam baba Vanga. tako su je drugi napisali i ja sam bio zadovoljan njome. Znam kako se završilo, ali niko neće više da odvoji patologiju od normalnog posmatranja. To je problem.

Nije nikada bio problem u zakonu ili pravilu koje je napisano već u poimanju i načinu na

koji se sprovodi.

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:21
Originalno postovano od strane Platan Platan piše:

Informiši se prvo šta je šetanje opanaka pa se javi. Posle šetanja
opanaka sleduje ti ono drugo u slučaju da ima nezadovoljenih.

Zaista si me razočarao. Svaki komentar je suvišan.

O čoveče, ti opet o mitovima. Ako želiš da razgovaramo, moraš se uozbiljiti i te seljačke doskočice i viceve ostaviti za kafane. Ja sam iz krajeva gde se nisu šetali opanci, ali ako će ostati glava na ramenu, jbg. Ko mi je kriv, što nisam dao vetra opancima na vreme.
Šta je sad Arsenije Čarnojević? Po tebi je i on trebao stati na crtu, pa da nas nema nikako. E vidiš, da je tu tvoju crtu postavio i Čarnojević, ti junačino moja ne bi piskarao po ovom forumu.
Ti mene nisi razočarao, što drugačije misliš.

Posle onog pokazanog (ne)znanja na prošloj strani svaki komentar i dijalog je suvišan. Ne zbog toga što nemam šta da kažem već zbog moje želje i namere da zbog neznanja nenamerno ismejem sagovornika. Informiši se malo o "mitu", proveri pa onda sam zaključi šta si (ne)svesno napisao.

Svako dobro.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:22

Vuk bi rekao da čeka da domaćica i ostala ženskadija spremi cicvaru.

To je felaški mentalitet, da ne kažem nešto drugo i to se itekako razlikuje od pacifizma. Dimitrije je bio u pravu.

Nijednu moju "zabludu" nisi dokazao već samo dublje toneš.

Ne zna čovek šta piše, nije informisan. Ne podsmevam mu se i ne osuđujem ga.

Ne dokazujem tvoje zablude niti mislim da si u zabludi. Ti jednostavno tako misliš i nisi jedini. Voliš mitove, misliš da su Srbi stariji od ameba, da smo nebeski narod, da smo nepobedivi, a to gde smo posle svih tih silnih pobeda, to je filmska fikcija.
Svi koje sam sreo u životu sa tvojim stavom, raspali su se posle desetak munuta. Jednostavno ta "izađi na crtu" priča ne pije vodu, veruj junače.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:28
  Bez etiketiranja i provokacija molim ako ne možeš da pokažeš i dokažeš to što smatram etiketiranjem. Amebe i slične gluposti ostavi za svoje imaginarne ili stvarne susrete u životu koje me savršeno ne zanimaju.

Ne toni dublje, dovoljno je i ovoliko.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:32
@Mahoni
Treba da ti bude jasno da je Boj na Kosovu, dobijen za Evropu, zbog nekih 80 godina fore koliko su dobili.
Za nas je izgubljen. Znaš li zbog čega? Pa jednostavno smo morali plaćati danak, pa su nas ostavili neko vreme na miru. Dakle, da nismo plaćali danak, onda bi se moglo pričati o Pirovoj pobedi, ali ovako na žalost ne, ali ako ti je za utehu, to je za Evropu bila pobeda.
Ajde da kažemo Evropa nas je primila kada smo begali sa Arsenijem Čarnojevićem.
Ovo za definiciju nacije, nisi baba Vanga, ali malo još pogledaj. Nije neinteresantna tema.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:36

Auf, za večeras mi je i previše. Smile

Očigledno nije bilo pravo vreme za konstruktivnu rapravu. LOLLOLLOL

Znate, mislim da smo obogaljeni učenjem da ne treba neprijatelja ili neistomišljenika

uzeti u obzir, tj. njegovo mišljenje ili postupak. Setih se jedne stvarčice koju sam davno pročitao. LOLLOLLOL

Sve tkz. velike nacije su isoriju shvatale učiteljicom života. Ulagali u njeno istraživanje,

stvarali institute kako za kulturu i tradiciju svog, tako i drugih naroda.

Mi istoriju smatramo "grobnicom naroda" i tako se ophodimo prema njoj.

Služi nam da se setimo kad i kome da stavimo venac na grob. LOLLOLLOL

Valjda smo zato upućeni u sve.LOLLOLLOL

Pozdravljam vas sve do sledećeg puta. Wink

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:38

Bez etiketiranja i provokacija molim ako ne možeš da pokažeš i dokažeš to što smatram etiketiranjem. Amebe i slične gluposti ostavi za svoje imaginarne ili stvarne susrete u životu koje me savršeno ne zanimaju.

Koje etiketiranje, baš pazim maksimalno.
Stvarno mislim da spadaš u teoretičare koji smatraju da smo stariji od ameba i da smo nebeski narod, jer inače ne bi u 21.veku veličao srpske izlaske na crtu, a čini mi se da bi i ti rado izašao na jednu.
Ja sam opet drugačiji, da biram između rata ili da me neko spraši u dupe, pa nek me spraši kad sam glup i nisam utekao na vreme. Međutim, ja kartu u jednom pravcu uvek imam za takav slučaj.
Dakle, što se tiče izlazaka na crtu, u mom slučaju, jedan manje.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:44
Originalno postovano od strane mahoni mahoni piše:

Auf, za večeras mi je i previše. smile

Očigledno nije bilo pravo vreme za konstruktivnu rapravu. lollollol

Znate, mislim da smo obogaljeni učenjem da ne treba neprijatelja ili neistomišljenika

uzeti u obzir, tj. njegovo mišljenje ili postupak. Setih se jedne stvarčice koju sam davno pročitao. lollollol

Sve tkz. velike nacije su isoriju shvatale učiteljicom života. Ulagali u njeno istraživanje,

stvarali institute kako za kulturu i tradiciju svog, tako i drugih naroda.

Mi istoriju smatramo "grobnicom naroda" i tako se ophodimo prema njoj.

Služi nam da se setimo kad i kome da stavimo venac na grob. lollollol

Valjda smo zato upućeni u sve.lollollol

Pozdravljam vas sve do sledećeg puta. wink

Tako je Mahoni. Istorija je učiteljica života, ali samo ako je istinski sagledaš bez lagarija. Jbg. staneš i kažeš to je to i prema tome se odrediš.
Ne smemo da lažemo sebe inače propadosmo skroz.
I veruj (otkriču ti da sam striji prilčno od tebe) ovi što se busaju, prvi zbrišu. Oni mirni i pomirljivi, ipak ostanu u najebu.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 22:00

@Mahoni

Ajde da kažemo Evropa nas je primila kada smo begali sa Arsenijem Čarnojevićem.
Ovo za definiciju nacije, nisi baba Vanga, ali malo još pogledaj. Nije neinteresantna tema.

Da, pod uslovima za koje je Čarnojević tražio i dobio pismenu garanciju. Dakle, pod našim a ne pod njihovim uslovima.

Toliko o tome.

Koje etiketiranje, baš pazim maksimalno.
Stvarno mislim da spadaš u teoretičare koji smatraju da smo stariji od ameba i da smo nebeski narod, jer inače ne bi u 21.veku veličao srpske izlaske na crtu, a čini mi se da bi i ti rado izašao na jednu.
Ja sam opet drugačiji, da biram između rata ili da me neko spraši u dupe, pa nek me spraši kad sam glup i nisam utekao na vreme. Međutim, ja kartu u jednom pravcu uvek imam za takav slučaj.
Dakle, što se tiče izlazaka na crtu, u mom slučaju, jedan manje.

Ja takođe mogu da mislim šta hoću. Između misliti, dokazati ili cveće brati ogromna je razlika. A to je već etiketiranje.

Napisao si to što misliš i u to uključujem i tvoj nesrećni izbor. Što se izbora tiče, bar u jednom si pokazao da ne znaš šta hoćeš i tu je za mene kraj priče. Nije humano nastaviti danas dalje bilo kakvu konverzaciju.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 22:43
Pa nije tačno. Nikakve uslove Čarnojević nije postavljao niti je mogao, niti je imao vremena. Bežao je glavom bez obzora sa ono naroda što je ostalo. To je još jedan mit i laž. Treba da se klanjamo Habzburzima što su nas prihvatili. Istina, Srbi su se tukli za Habzburge, pa su nas oni pozvali da se povučemo sa njihovom vojskom na njihovu teritoriju. Nije to niakakva tajna istorija. To se u školi uči, ko je bio pažljiv na času.

Moj izbor nije nesrećan zato što ne mislim da smo nebeski narod i da nas amebe trebaju persirati.
Narod smo bre, kao i svaki balkanski, napaćen, namučen, nipočemu gori niti bolji. Gaze nas vekovima, a mi i dalje mislimo da smo neke face, a nismo.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 23:16

Арсеније III Црнојевић — Википедија, слободна енциклопедија

Na vest da Turci napreduju prema Beogradu a carska vojska odstupa, patrijarh je odlučio da spasi ono što se spasiti može. Sazvao je u Beogradu crkveno-narodni sabor. Na njemu su uzeli učešća episkopi, sveštenici, sveštenomonasi i narodni glavari sa obe strane Save i Dunava. Odlučeno je da se u Beč pošalje episkop jenopoljski Isaija da utvrdi uslove pod kojima će pravoslavni Srbi živeti u Austriji. Zahtevalo se da srpska Crkva u novoj zemlji dobije onaj položaj koji je imala pod Turcima. Odgovor na ove zahteve je povelja cara Leopolda I od 21. avgusta 1690.

Posle dobijanja privilegije, Srbi su počeli u velikim grupama da prelaze preko Save i Dunava. Poslednja grupa prešla je na lađama iz Beograda za Slankamen i Petrovaradin dva dana pre nego što su Turci ponovo zauzeli Beograd (8. oktobar 1690).

Posle smrti Leopolda I Arsenije se obratio novom caru Josifu I za zaštitu srpskih privilegija, obećavajući mu svaku pomoć protiv svih neprijatelja njegovih zemalja. Novom caru bili su potrebni dobri ratnici. Shodno tome on je već 24. februara 1706. potpisao u Beču ukaz kojim je partijarhu, kliru i narodu srpskom potvrdio sve privilegije koje je Leopold I izdao, kao i sve milosti i slobode koje su Srbi do tada uživali.

Netačno.

Delovi iz linkovanog teksta.

Nemam nameru dalje da učim istoriju bilo koga. Neznanje nije nešto čime bi se iko hvalio.

Baratam činjenicama a ne raspoloženjima (dopisati po želji). Takođe biram sagovornike i svako ima svoju šansu. Isto važi i za suprotnu stranu.

Svako dobro.

Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 23:59
Pa mene bre citiraš, šta sam gore rekao i to bez čitanja tih tvojih Vikipedija.
Koji uslovi. Naš pop išao u Beč caru Leopoldu, da dogovore uslov pod kojima će Srbi pobeći u Austriju. Kuku majko moja.
Ovako, hvala Hazburzima što su primili naš narod koji bi stradao pred Turskom najezdom. Iz zahvalnosti za vojne usluge koje smo pružali, i nastavili pružati Austriji, dobili smo utočište na njihovoj teritoriji. Oni koji nisu uspeli prebjeći su se poturčili zbog olačšica koje su dobili. Inače bi im život bio nemoguć. Ostali su zbrisali u brda i šume i tako spašavali živu glavu.
A te pregovore popova sa carem Austrijskim sa sve Vikipedijom, objesi mačku o rep i pusti ga da trčkara po dvorištu. A ovako ti je to junačino Stole bilo.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 00:19

Pa nije tačno. Nikakve uslove Čarnojević nije postavljao niti je mogao, niti je imao vremena.

Арсеније III Црнојевић — Википедија, слободна енциклопедија

Na vest da Turci napreduju prema Beogradu a carska vojska odstupa, patrijarh je odlučio da spasi ono što se spasiti može. Sazvao je u Beogradu crkveno-narodni sabor. Na njemu su uzeli učešća episkopi, sveštenici, sveštenomonasi i narodni glavari sa obe strane Save i Dunava. Odlučeno je da se u Beč pošalje episkop jenopoljski Isaija da utvrdi uslove pod kojima će pravoslavni Srbi živeti u Austriji. Zahtevalo se da srpska Crkva u novoj zemlji dobije onaj položaj koji je imala pod Turcima. Odgovor na ove zahteve je povelja cara Leopolda I od 21. avgusta 1690.

Posle dobijanja privilegije, Srbi su počeli u velikim grupama da prelaze preko Save i Dunava. Poslednja grupa prešla je na lađama iz Beograda za Slankamen i Petrovaradin dva dana pre nego što su Turci ponovo zauzeli Beograd (8. oktobar 1690).

Posle smrti Leopolda I Arsenije se obratio novom caru Josifu I za zaštitu srpskih privilegija, obećavajući mu svaku pomoć protiv svih neprijatelja njegovih zemalja. Novom caru bili su potrebni dobri ratnici. Shodno tome on je već 24. februara 1706. potpisao u Beču ukaz kojim je partijarhu, kliru i narodu srpskom potvrdio sve privilegije koje je Leopold I izdao, kao i sve milosti i slobode koje su Srbi do tada uživali.

Netačno.

Delovi iz linkovanog teksta.

Nemam nameru dalje da učim istoriju bilo koga. Neznanje nije nešto čime bi se iko hvalio.

Baratam činjenicama a ne raspoloženjima (dopisati po želji). Takođe biram sagovornike i svako ima svoju šansu. Isto važi i za suprotnu stranu.

Svako dobro.

Pa mene bre citiraš, šta sam gore rekao i to bez čitanja tih tvojih Vikipedija.
Koji uslovi. Naš pop išao u Beč caru Leopoldu, da dogovore uslov pod kojima će Srbi pobeći u Austriju. Kuku majko moja.
Ovako, hvala Hazburzima što su primili naš narod koji bi stradao pred Turskom najezdom. Iz zahvalnosti za vojne usluge koje smo pružali, i nastavili pružati Austriji, dobili smo utočište na njihovoj teritoriji. Oni koji nisu uspeli prebjeći su se poturčili zbog olačšica koje su dobili. Inače bi im život bio nemoguć. Ostali su zbrisali u brda i šume i tako spašavali živu glavu.
A te pregovore popova sa carem Austrijskim sa sve Vikipedijom, objesi mačku o rep i pusti ga da trčkara po dvorištu. A ovako ti je to junačino Stole bilo.

Dakle, netačna je tvrdnja sa se nije imalo vremena za postavljanje zahteva. Dobili su garanciju koju su tražili i tu je kraj priče.

Opet, bez ikakvih epiteta, nadimaka i slično. Harange, junačine i slično rezervisane su za one koje poznajem. Pošto se ne poznajemo Stole je sasvim dovoljno.

Toliko o tome. Ostalo me ne zanima.

Ne valja kad citiram sve, ne valja kad isečem citat. Ono što najviše pogađa su ipak činjenice.

Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 00:36

Dakle, netačna je tvrdnja sa se nije imalo vremena za postavljanje
zahteva. Dobili su garanciju koju su tražili i tu je kraj priče.
Opet, bez ikakvih epiteta, nadimaka i slično. Harange, junačine i
slično rezervisane su za one koje poznajem. Pošto se ne poznajemo Stole
je sasvim dovoljno.

Toliko o tome. Ostalo me ne zanima.

Ne valja kad citiram sve, ne valja kad isečem citat. Ono što najviše pogađa su ipak činjenice.

Ako je uvredljivo da te zovem junačino, ok, prestaću. A neću da te zovem ni Stole jer ti je to lažno ime, kao i moje. Oslovljavaću te sa "ti".

Ti, veruj da bih i ja volio da je naš pop, tada mogao austrijskom caru Leopoldu da postavlja zahteve. Naš pop je mogao samo da moli. I molio je, i dobio je. E tu je naš žalosni kraj priče. Ni o kavim garancijama nije bilo reči. Mi nismo imali sa čim trgovati. Bilo je ili poturčiti se kolektivno ili bjež u Austriju. Sve je jednostavno. Čemu mistifikacije i kojekave mitske izmišljotine. Za uzvrat, čuvali smo granicu. Ne znam da li si ikad čuo za pojam Vojna Krajina. Sve se to uči, što u školi, što na faksu, pa ko je krenuo na društvene nauke razumeće, posebno pravnici i istoričari.
Ti, veruj da profesori kada te uhvate da si rad radio služeći se Vikipedijom hoće ruku da ti odseku.

Ozbiljno, Vikipedija ti nije validan izvor. Znam, pisao sam nekoliko članaka za Vikipediju, nešto za posao. Tamo su ti volonteri sve, kao ovi naši admini. U Vikipediji ima jako mnogo proizvoljnosti. Posebno je istorija navijačka. Ali kao neki podsetnik je ok. Za ozbiljnije istraživanje, moraju knjige, ozbiljni autori. Ali i to se može naći, mada ne baš mnogo na našem jeziku.

Ažurirao Platan - 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:59
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 14:38
  Nemam ja šta da verujem ili da ne verujem, ta to znam i bez vikipedije. Postoji nekoliko knjiga o Arseniju pa ko želi nek ih nađe i neka se usavršava. Nisam ovde da držim časove istorije biko kom. Tu su činjenice pa ako ne odgovaraju jao si ga  činjenicama.

Da li je moje ime lažno ili ne ne možeš znati i ovo0 je drugi put da to kažem. MJislim da bi i osoba ometenau razvoju to do sad ukapirala ili je možda ipak amnezija u pitanju. To me ne zanima.

Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:08
Dobro, ne možemo se složiti, imamo različita viđenja pojedinih istorijskih razdoblja.
No, vratimo se seriji Nemanjići, znači tamo negde sredinom februara.
Ja se nadam da će sa novim likovima/glumcima biti bolje.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:13
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.