Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nebraska (2013)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Nebraska (2013)

Nebraska

Nebraska (2013)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Nebraska

Godina:

2013

Žanr:

drama, komedija, avantura

Trajanje:

115 min

Režija:

Alexander Payne

Scenarij:

Bob Nelson

Glavne uloge:

Bruce Dern
  >  Woody Grant
Stacy Keach
  >  Ed Pegram
Tim Driscoll
  >  Bart
Will Forte
  >  David Grant
Rance Howard
  >  Uncle Ray
Bob Odenkirk
  >  Ross Grant
Devin Ratray
  >  Cole
June Squibb
  >  Kate Grant
Mary Louise Wilson
  >  Aunt Martha
Angela McEwan
  >  Peg Nagy
Kevin Kunkel
  >  Cousin Randy
Ronald Vosta
  >  Uncle Albert
Glendora Stitt
  >  Aunt Betty
Elizabeth Moore
  >  Aunt Flo
Dennis McCoig
  >  Uncle Verne

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Translator
Translator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nebraska (2013)
    Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2014 u 21:51

Nebraska (2013) 

Žanr:
avantura, drama

Režija: Alexander Payne

Uloge: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb, Bob Odenkirk, Stacy Keach, Mary Louise Wilson

Jezik: engleski, španski

Radnja:
Siromašni starac iz Montane stalno beži iz svoje kuće u Nebrasku, da bi pokupio nagradu koju misli da je dobio u nagradnoj igri. Frustrirani njegovom demencijom, članovi porodice razmišljaju da mu obezbede neprestanu medicinsku brigu, sve dok jedan od njegovih sinova ne odluči da ga lično odveze tamo gde otac želi da ode. Na putu, otac se povredi, i njih dvojica moraju da ostanu nekoliko dana u malom gradu gde je otac rođen. Tu se on priseća srećnijih vremena...

Izvor: http://www.filmovanje.com

IMDB

Ažurirao CSInvestigator - 16.Sijecanj/Jan.2014 u 21:51
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Kneginja View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Veljaca/Feb.2014 u 15:12

Prevod je najavio Calavera Clap

Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2014 u 12:27
Samo da i ovde javim da sam odustao, neko je vec okacio sasvim pristojan prevod.
Na vrh
Butch Coolidge View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Butch Coolidge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2014 u 15:36
Originalno postovano od strane Calavera Calavera piše:

Samo da i ovde javim da sam odustao, neko je vec okacio sasvim pristojan prevod.

Bilo bi šteta da ne dovršiš ako si već preveo neki značajan dio filma. Okačeni prijevod je vrlo dobar, ali ima grešaka.

BTW, film je vrhunski, ovakav humor zaslužuje nominaciju za oscara.

Ažurirao Butch Coolidge - 11.Veljaca/Feb.2014 u 15:39
Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2014 u 20:10
Nesto manje od trecine, ne bih rekao da je vredno truda. Ali film jeste odlican, obavezno pogledati!
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Administrator
Administrator
Eden/Zeleni/Šon Bin/Bogomoljka/Mutivoda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Veljaca/Feb.2014 u 18:49
Преводот на македонски јазик можете да го преземете овдеWink
Na vrh
Translator
Translator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Veljaca/Feb.2014 u 21:19
Mene je ubio u pojam ovaj film, dva puta sam zaspala tokom gledanja LOL Film je definitivno za "užu" publiku LOL
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Veljaca/Feb.2014 u 22:52
Najbolji holivudski još od Bendžamina Batona (2007) i Tropske oluje (2008). Čista umetnost, na krajnje jednostavan način. Realno, a duhovito, bez ikakvog prodavanja pameti, patetike itd. Američka zastava ukupno dva puta u kadru, tamo gde joj je i mesto, na ulazu u varošicu (zaboravih joj ime). Taj drugi put kad se dotična zastava pojavila u kadru, znao sam gde su akteri radnje došli. Znači, u funkciji je priče, a ne propagande. Scena kad baba dolazi na groblje - antologijska. Pa kad matori objašnjava kako i zašto se oženio, izrodio decu... Suze su mi tekle... Itd, itd...

PS. NEĆE dobiti Oskara. Jednostavno, isuviše je dobar!

Ažurirao srkis - 25.Veljaca/Feb.2014 u 22:57
Моја господо, бољи и виши пођоше бољијема и вишијема, а ја једва вас допадох!
Na vrh
kvrle View Drop Down
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kvrle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2014 u 00:36
Originalno postovano od strane CSInvestigator CSInvestigator piše:

Mene je ubio u pojam ovaj film, dva puta sam zaspala tokom gledanja LOL Film je definitivno za "užu" publiku LOL

Mora da si bila mnogo umorna. LOL
Slažem se sa Srkisom 100%, baš sam uživao u filmu. Thumbs Up
It's better to burn out, than to fade away!
Na vrh
Joe View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Joe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2014 u 00:51
Kamo sreće da ima više dobrih filmova za "užu" publiku od loših za "širu" publikuSmile
Pošto to šire i loše najčešće ide zajedno.
Na vrh
Bardemov sin View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bardemov sin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2014 u 14:16
Još je nisam pogledao, ali kad Srkis predlaže, ozbiljno ću je uzeti u obzir.
Na vrh
seaport View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj seaport Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Veljaca/Feb.2014 u 03:18
Meni se bas svideo film. Starac je presimpatican. Iako je nabio 100 godina u guzicu, ostao je naivan. Sjajan lik je matori. Da, izgleda da je rodbina svugde istaLOL
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Administrator
Administrator
Eden/Zeleni/Šon Bin/Bogomoljka/Mutivoda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Veljaca/Feb.2014 u 15:22
Ona scena kad braća Grant gledaju televiziju je isto kao kod mene kad se svi skupe da gledaju turske serije. LOL
Inače baš mi se dopao film. Smile
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Veljaca/Feb.2014 u 18:53
Nema tu "uže" i "šire" - film valja ili ne valja. Ovaj valja.

Sve je dobro - tema, priča, glumci, sve.

Scena kad cela porodica sedi i blene u TV mi je do jaja.

Najsmešniji deo kad braća kradu i vraćaju komšijski kompresor, a starac kaže - mislio sam da ga vi želite LOL

Glavni lik otkida. Ne treba njemu milion dolara, on ih je imao ceo život za razliku od ovih kojima ni milion ne bi pomogao da postanu ljudi.

Pametan, lep film i traje taman koliko treba.
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Ožujak/Mar.2014 u 17:30
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Nema tu "uže" i "šire" - film valja ili ne valja. Ovaj valja.

Sve je dobro - tema, priča, glumci, sve.

Scena kad cela porodica sedi i blene u TV mi je do jaja.

Najsmešniji deo kad braća kradu i vraćaju komšijski kompresor, a starac kaže - mislio sam da ga vi želite LOL

Glavni lik otkida. Ne treba njemu milion dolara, on ih je imao ceo život za razliku od ovih kojima ni milion ne bi pomogao da postanu ljudi.

Pametan, lep film i traje taman koliko treba.

Jednom da se ti i ja složimo LOL
Na vrh
Translator
Translator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Ožujak/Mar.2014 u 17:37
Film nije loš, u smislu da je trash ili da ima loš scenario. Ali, u jednom momentu sam imala osećaj kao da zurim u jednu nepomičnu tačku pola sata... Toliko sam se smorila. Kao što rekoh, dva puta sam zaspala u toku filma i jedva ga odgledala do kraja. Ne bih ga nikad ponovo pogledala i definitivno ga ne bih nijednom prijatelju preporučila, ubili bi me instant  LOL
Na vrh
Kneginja View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 23:29

Citat iz Dnevnika gledanja filmova:

Originalno postovano od strane srkis srkis piše:

Nebraska (2013)

Genijalan! Prosto ne mogu da verujem da je Holivud uspeo da izbaci nešto ovoliko dobro, potpuno u rangu sa svojim klasicima '70-ih i '80-ih, zbog kojih sam ga, nekad, voleo...

Ukratko: sentimentalna drama, a opet, smejao sam se sve vreme. Plus, road movie, kog ne bi bolje uradio ni Venders u najboljim danima. Šta ćeš više!

10/10

Slazem se, film je Heart

Btw srkisu, cesto se slazem s tvojim misljenjima oko filmova ili sam bar blizu Wink
ali me mrzi pisati sta mislim o filmovima jer vrlo cesto neki clanovi to koriste kao
materijal za prepucavanja i svadju.Confused

Ali eto... riskiracu ovaj put LOL

Na vrh
Joe View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Joe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:41
Kul je Nebraska.
Klasičan Pejn, koji je očitom svojim poreklom sklon grčkim tragedijama pa nas svojim filmovima zatrpava crno humorističnom mizantropijom i nihilizmom, da bi u poslednji čas jedan mali humani postupak pojedinca vratio nadu u ljudski rod, to mu je neka ustaljena formula.
U vrhu njegovog opusa.

Ažurirao Joe - 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:41
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 10:04
Vidiš, nisam to znao, da je Pejn rođen kao Papadopulos (ne čitam te biografijeUnhappy itd.), thanks Joe. Razlog više da pod hitno ispravim jedan stari kiks: naime, pojma nemam kako i zašto, ali Sideways (2004) nikad nisam odgledaoEmbarrassed

Ažurirao srkis - 03.Ožujak/Mar.2014 u 10:07
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 15:00
Osim ovog, ne sviđa mi se nijedan njegov film. Payne očigledno uči u hodu, na najbolji način.

Šteta da Bruce nije dobio Oscara za glavnu mušku ulogu, no to je Holivud...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.