Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naučnofantastični filmovi-lista
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Naučnofantastični filmovi-lista

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Naučnofantastični filmovi-lista
    Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2023 u 19:24
3. Mehanički čovek (1921) L'uomo meccanico
17. Chelovek-Amfibiya (1962) aka Amphibian Man ** 
26.  Barbarella (1968)
39. Welt am Draht (1973) aka World on the Wire
48. 'Hukkunud Alpinisti' hotell (1979) aka The Dead Mountaineer Hotel
60. Tayna tretey planety (1981) aka The Mystery of the Third Planet
61. Outland (1981) *  
63. Wir (1982) aka We
65. Les maîtres du temps (1982) aka Time Masters
66. Toki o kakeru shôjo (1983) aka The Girl who Leapt Trough Time
90. Kin-dza-dza! (1986) *
97. Konets vechnosti (1987) aka The End of Eternity
99. Na srebrnym globie (1988) aka On the Silver Globe
112. Zerkalo dlya geroya (1988) aka Mirror for a Hero
130. Okno v Parizh (1993) aka Window To Paris *
143. La cité des enfants perdus (1995) aka The City of Lost Children**
144. Kôkaku Kidôtai (1995) aka the Ghost in the Shell
148. Le cinquième élément (1997) aka Fifth Element
154. Event Horizon (1997) * Goran87BG
165. Siworae (2000) aka Il Mare 
197. My iz budushchego (2008) aka We Are from the Future * 
208. Na igre (2009) aka Gamers. In Search Of The Target * 
211. 2012 (2009)
212. Na igre 2. Novyy uroven (2010) aka Hooked On The Game 2. The Next Level * 
213. My iz budushchego 2 (2010) We Are from the Future 2 * 
226. In-lyu-myeol-mang-bo-go-seo (2012) aka Doomsday Book
227. 41 (2012)
235.Yeolhansi (2013) aka 11 A.M.
243. Belka i Strelka: Lunnye priklyucheniya (2014) aka Space Dogs Adventure to the Moon*
252. Pod elektricheskimi oblakami (2015) aka Under Electric Clouds * 
257. Mafiya: Igra na vyzhivanie (2016) aka Survival Game * 
262. Siganitalja (2016) aka Time Renegades
272. Bird Box (2018)  *
275. Chernovik (2018) aka A Rough Draft * 
281. Vratar galaktiki (2020) aka Cosmoball * 
290. Seungriho (2021) aka Space Sweepers
292. Oegye+in 1bu (2022) aka Alienoid

Filmove preporučili  *  kristijan-dumencic , * bgvracar , * puppet_master,  * LjubicaSP
Hvala! Thumbs Up Nadam se da sam potrefio, koliko sam uspeo da povezem, poredjam hronološki, i navedem ko je šta preporučio, ipak ima podosta naslova. 

Ažurirao AlexDeLarge - 19 sati 4 minuta , u 10:12
Na vrh
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2023 u 19:36
Ok lista Alex, samo jedna zamerka nema Mad Max Fury Road 2015. mada nisam siguran da li on uopste spada u SciFi LOL

Takodje dodao bih jedan od meni najboljih iz ovog zanra Event Horizon iz 97-me.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2023 u 19:36
Drug Kjovo i ja smo po sećanju i kroz nekoliko privatnih poruka, za dva dana sastavili listu filmova. E sad stvarno bi bilo lepo imati dopunu nekih dobrih , specifičnih filmova koje smo preskočili. Ako ne, eto bar će možda nekome poslužiti, u konačnom bar nama dvojici Smile. Bila je dilema oko dosta filmova u kojima se prepliću i prožimaju žanrovi.

Da se zahvalimo i svima koji su otvorili teme filmova, i naravno prevodiocima koji su sve filmove preveli, još jednom svaka čast!!!

Dakle hvala svima na sugestijama i predlozima (neke dileme smo razresili) koji su doprineli da se lista prosiri baš dosta! 

Ažurirao AlexDeLarge - 03.Veljaca/Feb.2023 u 11:51
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2023 u 20:08
Originalno postovano od strane Goran87BG Goran87BG piše:

Ok lista Alex, samo jedna zamerka nema Mad Max Fury Road 2015. mada nisam siguran da li on uopste spada u SciFi LOL

Ja ga na letterboxd-u vodim na listi horora, ali mislim da nije greška ni ako se svrsta u SF. Kao što Alex reče, dosta filmova se žanrovski prepliću i prožimaju. Thumbs Up
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2023 u 20:09
Originalno postovano od strane Goran87BG Goran87BG piše:

Pa da ima tu dilema oko zanra, npr. japanski, korejski i iz nekih drugih zemalja tu bih se bas zamorio(li),  naravno da dosta njih nema, nismo imali spisak, knjizicu ili napisano, ili koristili IMDb liste, ili neke druge samo po sećanju.
Dok su neki na ivici, ali neka bar su dobri filmovi.
Evo dok pišem ovo setih se jednog ili dva, ali vuku na nf drame, setih se pricanja preko telefona, pa ima ih nekoliko, itd.
Evo sad nominacije, cuh samo, dok sam prebacivao kanale na sport, gde staviti Everything Everywhere All at OnceSmile

Ažurirao AlexDeLarge - 24.Sijecanj/Jan.2023 u 20:25
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 05:31
Svaka čast, to je sve muka sa sastavljanjem lista, iziskuje vremena, volje, elena, fokusa, trista čuda, ma samo se uopšte i upustiti u tako šta je vredno hvale. 

Zbilja sam rasut, ne znam šta ću pre, ovde budem da bih se isključio, mada ionako ne pravim liste, vidite da ne učestvujem u takvim stvarima po forumu, tačno bih se prevrnuo da još i to uglavim u raspored LOL razlog više za kapu dole svakome ko se može boriti sa tako čime postovanjeMože koristiti kojekome, onima koji tek otkrivaju žanrove, kao i onima koji bi da se podsete, odgledaju nešto što su možda propustili, nekoga inspiriše da sastavi svoju pa listu, uopšteno se aktivira forum evenutalnim dopunama, ma nebrojeno mogućnosti.  
Na vrh
kristijan-dumencic View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj kristijan-dumencic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 07:11
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Drug Kjovo i ja smo po sećanju i kroz nekoliko privatnih poruka, za dva dana sastavili listu filmova. E sad stvarno bi bilo lepo imati dopunu nekih dobrih , specifičnih filmova koje smo preskočili. Ako ne, eto bar će možda nekome poslužiti, u konačnom bar nama dvojici smile. Bila je dilema oko dosta filmova u kojima se prepliću i prožimaju žanrovi. 

Da se zahvalimo i svima koji su otvorili teme filmova, i naravno prevodiocima koji su sve filmove preveli, još jednom svaka čast!!!

Lista je ok
Da nadopunim malo.
Ostavit ću mjesta i za druge.

The Thirteenth Floor (1999)
Meni jedan od najdražih. U svoje vrijeme jako podcijenjen.
Izašao je iste godine kao i Matrix i prošao je neprimjećen ispod radara-

20,000 Leagues Under the Sea (1954)
The Last Man on Earth (1964)
The Fantastic Voyage (1966)
The Omega Man (1971)
THX 1138 (1971)
Silent Running (1972)
The Stepford Wives (1975)
Time After Time (1979)
Outland (1981)
The Final Countdown (1980)
The Day After (1983)
Testament (1983)
WarGames (1983)
1984 (1984)
The Philadelphia Experiment (1984)
The Last Starfighter (1984)
Enemy Mine (1985)
Weird Science (1985)
My Science Project (1985)
Real Genius (1985)
Videodrome (1985)
Cocoon (1985)
Short Circuit (1986)
The Manhattan Project (1986)
Project X (1987)
Innerspace (1987)
The Running Man (1987)
The Hidden (1987)
Spaceballs (1987)
Alien Nation (1988)
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989)
Class of 1999 (1990)
Wedlock (1991)
The Lawnmower Man (1992)
Universal Soldier (1992)
Fortress (1992)
Demolition Man (1993)
Jurassic Park (1993)
No Escape (1994)
Timecop (1994)
Waterworld (1995)
Johnny Mnemonic (1995)
The City of Lost Children (1995)
Species (1995)
The Arrival (1996)
Independence Day (1996)
The Fifth Element (1997)
Starship Troopers (1997)
Men in Black (1997)
The Faculty (1998)
Soldier (1998)
eXistenZ (1999)
Bicentennial Man (1999)
A.I. Artificial Intelligence (2001)
K-PAX (2001)
Impostor (2001)
The Butterfly Effect (2004)
V for Vendetta (2005)
Limitless (2011)
Source Code (2011)
The Adjustment Bureau (2011)
The Hunger Games serijal
Star Trek serijal
The Divergent serijal
The Maze Runner serijal

Ažurirao kristijan-dumencic - 25.Sijecanj/Jan.2023 u 07:24
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 09:46
Kristijan-Dumencic

Eto bravo znaci ne mogu da verujem da sam zaboravio 
The Omega Man (1971) po meni moze i u horor listu
The Philadelphia Experiment (1984) dobar starij sf medju prvima iz zanra bermudskog trougla
Enemy Mine (1985) jedna od lepsi sf prica Denis Quaid izvanredan
Innerspace (1987) malo vuce na deciji film,takve nisam na listu stavljao ali ipak dobar
The hidden isto dobar malo na horor
The fifth element i Buterfly effect su na listi. 
Hvala svima i sto rece Alex najvise prevodiocima na prevodima .
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 10:26
Hvala Kristijane za listu. Uvek je dobro napomenuti, dodati, i uputiti kritiku. Kjovo ce dodati svoj komentar. Pisah i izbaci mi gresku,pa opet pisem brzo.
Neke sam zaboravio da dodam kad sam povezivao sa temema. Neke si i ponovio ne mari, super. Za jedan film me je Kjovo pitao dva puta sto nije na listi Smile.

Eto za Zil Verna ok, pionir, kao Vels i ostali. Razmisljas se za Frankenstajna , iz 1910 se smatrao izgubljenim, iz 1931 ok, mada neko uvrstava u horor, neko u pionirsku nf, meni je to mozda prvi `sudar` nf i horora.

Da mogli smo od Phillip K. Dick-a ta dva po pricama, inace obozavam njegova dela.

Cronenberg, pa tu je vecita dilema, eto izabrasmo jedan.

Star Trek, pitali smo se koji, i na kraju nista. Vidis da kod serijala smo stavljali po jedan, ili dva filma.

Da Asimov Bicentennial Man da to sam zaboravio, ok. Drugi mi nije nf vise drugi zanr.

Adaptacija stripa Alan Moore-a pa nije mi nf.

K-Pax ima jedan argentiski pre njega iz mislim 1986.

Zan-Klod van Dam pa da voleo sam njegove filmove, i ta dva, jedan se reprizira jednom nedeljno skoro na televiziji,  totalno zaboravih, malo se prica o glumcu bas sam se pitao zasto, niko ga ne spominje. Eto pitao sam se i za Judge Dredd, jos neke.

Za 1984 i za Mi od Jevgenij Zamjatina, sam se isto dvoumio, pa sam predlozio Oldos Hakslia, a Kjovo Reja Bredberi'a.

Maze Runner sam citao , stavlaju u tinejdzerske, meni je on ok. Kao sto i za epsku od Dejvida Edingsa Malorijada i Belgarijada, stavlaju za klince, ponovo sam citao meni je ok, i super. Meni je ok, zaboravih, mozda drugima nije.

Spaceballs podcenjen isto, skoro sam reprizirao komedije John Candy-a , ali predlozih ipak drugu komedeju. Mislim da je trebalo. Men in Black mnogi nesto ne vole, meni je ok.

Source Code, pa ima slicnih, meni je on ok. Razmisljao da li njega da predlozim, kao i u slucaju Limitless, da ima serija , ali jos dva slicna filma, pa odustah. Kao sto ima bas puno anima, eto predlozih one popularne, a i meni su dobre, ima ih bas puno dobrih.

Bill & Ted's Excellent Adventure pa meni je on ok bio, kao i Posetioci, i jos neki filmovi, ne znam mene oni opustaju.

Demolition Man, i jos neke pomenute sam igao igre na konzolama.

ZA The Day After (1983) i Time after Time sam se razmisljao i odustao.

Super podseti me da pogledam ponovo The Thirteenth Floor , The Philadelphia Experiment ( pominjali smo  ga u jednoj novijoj seriji), The Hidden, Real Genius,

Short Circuit (1986) to bese ona zezancija sa robotima, jel tu onaj crtac sa Popajem.

Neke nisam gledao, a za neke nisam siguran da li su akcije ili horori pod velom nf.

Eto i Nolanov poslednji , neki korejski, japanski, eto neki vuku vise na fantaziju, negde su isprozimani zanrovi ,  drame oko kloniranja i dileme meni je to ok, sta znam mozda neko i doda. 

Sve u svemu, hvala jos jednom, eto ovo vise dodje kao neki moj komentar i prisecanje.

Zato smo i otvorili temu, eto podsetio si me na neke filmove, nesto sto smo zaborvili, a i neke da ponovim, jos jednom hvala Thumbs Up

Ažurirao AlexDeLarge - 25.Sijecanj/Jan.2023 u 10:39
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 10:57
Ali i oni za koje smatram da su na ivici a pomenuo si, i mozda i koji mi nisu zanrovski bas nf , tako da mislim da je super sto si ih pomenuo. Bas mi je dobro sto se jos neko ukljucio. To je bio samo moj neki osvrt, tu ne treba nesto da se polemise, mislim moze, ali nema potrebe, oduzima energiju, a ovo je samo moje misljenje, a svacije postujem. tu da se sporimo oko zanra, pa nema potrebe, ja mislim da su u sustini svi u pravu, tesko je odrediti, kad se prozimaju , preplicu , ali sad vec ponavljam istu pricu.  Ocekujem mozda da kolega ar8c prokomentarise, takodje freak37 koji nas obavestava o remasterovanim filmovima Thumbs Up koliko sam uocio i on dosta voli fantastiku, naravno i svi clanovi koji zele da podele utiske i dodaju materijala. Slazem se sa puppetomThumbs Up

Ažurirao AlexDeLarge - 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:13
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kristijan-dumencic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:10
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

Kristijan-Dumencic

Eto bravo znaci ne mogu da verujem da sam zaboravio 
<span style=": rgb43, 43, 43;">The Omega Man (1971) po meni moze i u horor listu</span>
<span style=": rgb43, 43, 43;">The Philadelphia Experiment (1984) dobar starij sf medju prvima iz zanra bermudskog trougla</span>
<span style=": rgb43, 43, 43;">Enemy Mine (1985) jedna od lepsi sf prica Denis Quaid izvanredan</span>
<span style=": rgb43, 43, 43;">Innerspace (1987) malo vuce na deciji film,takve nisam na listu stavljao ali ipak dobar</span>
<span style=": rgb43, 43, 43;">The hidden isto dobar malo na horor</span>
<span style=": rgb43, 43, 43;">The fifth element i Buterfly effect su na listi. </span>
<span style=": rgb43, 43, 43;">Hvala svima i sto rece Alex najvise prevodiocima na prevodima .</span>

Drago mi je da sam te podsjetio na neke filmove.
Ja se ne obazirem na to je li neki filmi dječji ili tinejđerski, Za mene postoji samo dobar ili loš film. Ja i dan danas gledam animirane filmove.

Hvala Kristijane za listu. Uvek je dobro napomenuti, dodati, i uputiti kritiku. Kjovo ce dodati svoj komentar. Pisah i izbaci mi gresku,pa opet pisem brzo.
Neke sam zaboravio da dodam kad sam povezivao sa temema. Neke si i ponovio ne mari, super. Za jedan film me je Kjovo pitao dva puta sto nije na listi smile.

Eto za Zil Verna ok, pionir, kao Vels i ostali. Razmisljas se za Frankenstajna , iz 1910 se smatrao izgubljenim, iz 1931 ok, mada neko uvrstava u horor, neko u pionirsku nf, meni je to mozda prvi `sudar` nf i horora.

Da mogli smo od Phillip K. Dick-a ta dva po pricama, inace obozavam njegova dela.

Cronenberg, pa tu je vecita dilema, eto izabrasmo jedan.

Star Trek, pitali smo se koji, i na kraju nista. Vidis da kod serijala smo stavljali po jedan, ili dva filma.

Da Asimov Bicentennial Man da to sam zaboravio, ok. Drugi mi nije nf vise drugi zanr.

Adaptacija stripa <span role="ing" aria-level="1" ="ykmvie"="">Alan Moore-a pa nije mi nf.
</span>

K-Pax ima jedan argentiski pre njega iz mislim 1986.

Zan-Klod van Dam pa da voleo sam njegove filmove, i ta dva, jedan se reprizira jednom nedeljno skoro na televiziji,  totalno zaboravih, malo se prica o glumcu bas sam se pitao zasto, niko ga ne spominje. Eto pitao sam se i za Judge Dredd, jos neke.

Za 1984 i za Mi od Jevgenij Zamjatina, sam se isto dvoumio, pa sam predlozio Oldos Hakslia, a Kjovo Reja Bredberi'a.

Maze Runner sam citao , stavlaju u tinejdzerske, meni je on ok. Kao sto i za epsku od Dejvida Edingsa Malorijada i Belgarijada, stavlaju za klince, ponovo sam citao meni je ok, i super. Meni je ok, zaboravih, mozda drugima nije.

Spaceballs podcenjen isto, skoro sam reprizirao komedije John Candy-a , ali predlozih ipak drugu komedeju. Mislim da je trebalo. Men in Black mnogi nesto ne vole, meni je ok.

Source Code, pa ima slicnih, meni je on ok. Razmisljao da li njega da predlozim, kao i u slucaju Limitless, da ima serija , ali jos dva slicna filma, pa odustah. Kao sto ima bas puno anima, eto predlozih one popularne, a i meni su dobre, ima ih bas puno dobrih.

Bill & Ted's Excellent Adventure pa meni je on ok bio, kao i Posetioci, i jos neki filmovi, ne znam mene oni opustaju.

Demolition Man, i jos neke pomenute sam igao igre na konzolama.

ZA The Day After (1983) i Time after Time sam se razmisljao i odustao.

Super podseti me da pogledam ponovo The Thirteenth Floor , The Philadelphia Experiment ( pominjali smo  ga u jednoj novijoj seriji), The Hidden, Real Genius,

Short Circuit (1986) to bese ona zezancija sa robotima, jel tu onaj crtac sa Popajem.

Neke nisam gledao, a za neke nisam siguran da li su akcije ili horori pod velom nf.

Eto i Nolanov poslednji , neki korejski, japanski, eto neki vuku vise na fantaziju, negde su isprozimani zanrovi ,  drame oko kloniranja i dileme meni je to ok, sta znam mozda neko i doda. 

Sve u svemu, hvala jos jednom, eto ovo vise dodje kao neki moj komentar i prisecanje.

Zato smo i otvorili temu, eto podsetio si me na neke filmove, nesto sto smo zaborvili, a i neke da ponovim, jos jednom hvala thumbs up

Da,ima hrpa sf horora koji se po meni mogu dodati, Nema dilema, oni spadaju pod jedan i drugi žanr. Neki naginju više ka hororu , neki manje, neki opet više SF-u, a manje hororu, ali kako god okreneš spadaju pod jedan i drugi vžanr. Isto kao i Spaceballs, to je sf komedija. Ne možeš je odvajati po žanru.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:16
Da ima ih, za Spaceballs se slazem, ne odvajam jeste nf komedija, nego sam izabrao drugu, nista vise, mislim da je manje ljudi gledalo korejsku. U sustini slazemo seThumbs Up.
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kristijan-dumencic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:37

Da ima ih, za Spaceballs se slazem, ne odvajam jeste nf komedija, nego sam izabrao drugu, nista vise, mislim da je manje ljudi gledalo korejsku. U sustini slazemo sethumbs up.

Recimo Terry Gilliamov Time Bandits je neki mish mash, pustolovne fantasy komedije, ali i Sf-a, mada to nećemo vidjeti na imdb-u ili sličnim stranicama pod tim žanrom. Putovanje kroz vrijeme obično se smatra znanstvenom fantastikom.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:50
Daleko bilo ,ja obozavam decije a narocito animirane filmove. Evo meni je u 2021 god nesto najbolje sto sam gledao Arcane eto i to bi moglo na listu. Nego kao gledao sam samo ozbiljnu sf tematiku da bi nekako smanjio broj filmova samo zato

Ažurirao LjubicaSP - 25.Sijecanj/Jan.2023 u 19:22
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:55
Kjovo Arcane je odlican, ali je serija. Wink Jeste ciljali smo na to, ali i svaki komentar, dodatak nam je dobar.
Jeste, dati film je avantura, komedija ,nf itd.
Da savko prostor-vreme putovanje je naučna fantastika.
Eto bas sam slab sa ruskim filmovima, rekoh nije da ne volim, jednostavno nisam stigao, osim onih poznatijih. Zato imamo LjubicaSP da uputi,i  dosta prevednih ostvarenja.
Da setio sam se datog filma kad sam se setio i filma Brazil , ali npr zaboravio sam dva  filma, tj. ne secam se o cemu se radi a gledao sam ih  The Zero Theorem  i The Adventures of Baron Munchausen

Ažurirao AlexDeLarge - 25.Sijecanj/Jan.2023 u 13:03
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 13:42
Pa dobro Baron su Monti pajtonovci i njih ne bi nikako u ovu listu ,a The zero Theorem vidim da je Teryy Gulliam tako da mi je to sad na listi za pogledati. Da zaboravio sam detalj da je Arcane serija SmileSmile.
Gledao sam skoro ruski jedan Alien fazon nije los bio ne secam se sad kako se zove
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 17:46
Originalno postovano od strane kristijan-dumencic kristijan-dumencic piše:

The Thirteenth Floor (1999)
Meni jedan od najdražih. U svoje vrijeme jako podcijenjen.
Izašao je iste godine kao i Matrix i prošao je neprimjećen ispod radara-

Podsetih se malo filma, pa da ne bih se setio po naslovu nikako, ali bazira se kao Fassbinder-ov World on Wire, na istoj knjizi, ovde slabije, da ja bih rekao kao sci-fi neo-noir na tako nesto vuce, mozda i mystery i sci -fi  da gledao sam ga, mislim godinu, ili dve nakon Matrix-a. Zanimljiv je.

Ažurirao AlexDeLarge - 25.Sijecanj/Jan.2023 u 18:42
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 20:10
Threads (1984), valjalo bi da stoji u redu sa filmovima Day After, Testament itsl, meni je zapravo još i beskompromisniji, efektniji. 
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 20:35
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Threads (1984), valjalo bi da stoji u redu sa filmovima Day After, Testament itsl, meni je zapravo još i beskompromisniji, efektniji. 
Slazem se jeste brutalan. Mozda mi je i najbolji.  Dodacemo. Hvala puppet.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 21:15
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.