Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 104105106107108 120>
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 21:46
  Znaću kad odgledam / odslušam Josipa.

Moj stari je voleo da sluša oba brata, Zlatka pevača i Josipa glumca koji je postao sinonim za Bosanca. Dobro je ušao u lik od Osme ofanzive do predstava. Mislim da sam čak ovo i gledao. Nisam siguran, testiraću memoriju.
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2018 u 15:33
Oj živote - Iskreno meni je ovo uglavnom smiješno a tužno mi nije ništa iako bi njegova priča u stvarnom svijetu bila tragična. Jednostavno nisam to u mogućnosti da doživim i da se povežem do te mjere sa likom nego ga više doživljavam kao neku karikaturu "našeg čo'eka", što i jeste. Ismijao sam se fino, odlično je odglumljeno i imao sam priliku da upoznam ovakvih primjeraka, iskarikaturirano jeste ali i autentično. LOL
Isto ne znam kako da ocijenim pošto ovo nije film, a i slušao sam neke druge njegove monodrame i one su mi podjednako smiješne, ne znam što je ova posebna. Neka bude 8 da ne komplikujem.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2018 u 22:44
  Odgledao sam i odslušao Josipa Pejakovića koji u svovoj karijeri uspešno igra samo jednu ulogu. Ne znam kako bi prošao da ne beše Branka Ćopića, samim tim i serije Osma ofanziva i markantnog Pepe Bandića koji ga je proslavio.

Predstava Oj živote mi nije nepoznata. Setio sam se nekih delova koje sam slušao kao klinac. Bilo je toga na audio i vhs kasetama u svakoj kući a ponekad i na tv-u nedeljnom popodnevu.

Da ne davim, Josip je ovo mogao da čuje samo po kafanama u kojima je bio više domaćin nego gost. Spojio je priče iz prve ruke, lepo i korisno i to oživeo na sceni, opušteno i prirodno kako samo relaksirani ljudi mogu.

Od mene osmica.
Na vrh
Srecko Delibasic View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 03:30
Evo i mene, nijesam htio da se javljam dok ne odgledam oba predloga.

Počeću sa Oj, živote. Oj, Kadetoni. Oj meni. SmileBig smile Iskreno, vjerujem da se većini svidjela ova monodrama, ali meni nešto nije legla. Iznervirao sam se nekoliko puta, jer je snimak preloš, pa sam morao da vraćam, da čujem šta kaže. Nije mi legao ni humor - bile su 2-3 situacije gdje sam se nasmijao -, a nijesam se ni rastužio vala. Ne znam treba li da se zabrinem zbog toga. Big smile

Ne znam zašto, ali dok sam gledao, samo mi je kroz glavu prošla monodrama Prva bračna noć u izvođenju Mime Karadžića, i nekako mi je u tom trenutku djelovala BEZBROJ puta bolja.

Od mene 4.5/10

A sad Doubt aka Sumnja aka Sujma, kako bi rekli stariji po ovim selima crnogorskim: baš ne postoji razlog da dam ocjenu nižu od 10. Ništa, ama ništa ne postoji što mi je zasmetalo u ovom filmu: maestralna gluma - gospođa Meril Strip, zbog koje sam po nekoliko puta vraćao scene, kako bih se divio tako prirodnoj glumi; svaki pokret njen je savršen -, fenomenalni kadrovi, motivi, dijalozi...

Skratiću najviše što mogu:

Sestra Alojza, iako prikazana kao neko ko je jako strog, ko možda i umije da mrzi, smatram da je sve suprotno od toga. Želi da bude sve kako treba, kako pravila nalažu, bez ikakvih dodataka/promjena, koje bi joj poremetile sam koncept življenja. U školi sam uvijek najviše volio takve profesore, jer smatram da je sve, iako tako možda ne izgleda, iz najbolje namjere.

E sad, što se tiče sveštenika i samog slučaja (SPOJLERI, ne znam jeste li svi odgledali), smatram da nije radio to što se mislilo. Evo zašto mislim: on je jednostavno saosjećao sa malim Donaldom. Htio je nekako da mu olakša život, jer su imali iste probleme. Donald je uživao u tim trenucima koje je provodio s njim, jer je osjećaj samoće konačno nestao.
Kad je saznao da sveštenik odlazi, ne bih rekao da su ono bile suze olakšanja.

Što se same sumnje tiče, posljednja scena u kojoj Alojza konačno 'oduši', i kaže da ima sumnje, mislim da se odnosilo na to da sumnja u samu crkvu, jer je sveštenik Flin, i nakon svega što se desilo, premješten. ŠTAVIŠE, unaprijeđen je.

Dosta od mene.
Nijesam vam ja nešto naročito elokventan, nadam se da ste me razumjeli.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 16:15
Prva bračna noć je kultna monodrama i to bi svakako bio neuporedivo bolji predlog. Ni meni nije legao humor kao ni didaktička vrednost kojoj ova monodrama navodno teži. Ocena ista 4,5/10. Nisam merodavan kada su "komedije" i monodrame u pitanju jer ne trpim ni jedan ni drugi format.

P.S. Dopada mi se Srećkova analiza Sumnje, zanimljiv pristup i uopšte osvrt na ovaj intrigantan film.
Elokventno i sasvim razumljivo...Big smileWink
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 17:31
Odslušao sam Oj živote, i da izjavim: Oj bolivude - nedostaješ miBig smile
Ovo mi uopšte nije leglo, ta neka stendap komedija, koju nisam razumeo baš najbolje i da budem precizan meni uopšte nije bilo duhovito. Taj stil izvođač nešto kaže pa čeka reakciju publike nije nešto što volim a verovatno je i do podneblja jer nisam razumeo neke "fore". Generalno, najlošiji predlog, mislim ništa lično da se ne uvredi predlagačWink 4/10
Love is the morning and the evening star
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 21:53
Originalno postovano od strane aca1 aca1 piše:

Ovo mi uopšte nije leglo, ta neka stendap komedija,
Aco, razumem da ti nije leglo, al' gde ti da pobrkaš stendap komediju i monodramu. Sedi, jedan. LOL

Taj stil izvođač nešto kaže pa čeka reakciju publike  
 Ja to nisam primetio, ne znam gde si ti.  Čak publika i ne reaguje uvek, a ni adekvatno situaciji. 
Žao mi je što ti nije leglo i za izgubljeno vreme, sorry.

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 11:22
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

Ovo mi uopšte nije leglo, ta neka stendap komedija,
Aco, razumem da ti nije leglo, al' gde ti da pobrkaš stendap komediju i monodramu. Sedi, jedan. LOL

Taj stil izvođač nešto kaže pa čeka reakciju publike  
 Ja to nisam primetio, ne znam gde si ti.  Čak publika i ne reaguje uvek, a ni adekvatno situaciji. 
Žao mi je što ti nije leglo i za izgubljeno vreme, sorry.
Ni ja nisam primjetio. Meni se baš naprotiv par puta učinilo da ga prekidaju i da jedva čeka da završe da nastavi.

Eksperiment tj. presedan nije uspio s obzirom na ovih par loših ocijena. Drži se ti filmova.
Ili je uspio, zavisi kako ko gleda. LOL
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 19:45
Tanka je linija između stand up i monodrame, u ovom slučaju Big smile jer "aktualnost i bliskost sadržaja, odvajaju stand up komediju od npr. humoristične monodrame kakva je ova. I imate pravo, jer meni ovo uopšte nije blisko a po meni to i nije humoristička monodrama jer ima i crnila - neki bućkuriš Embarrassed

Kako niste primetili? Ubacuje i neke meke dopadljive psovke da pojačaju doživljaj. Mislim, ne mogu smisleno da pričam jer kako sam rekao nije mi prijalo, deluje mi nekako izveštačena beseda...

da ne lupam više, to bi bilo toDead
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Travanj/Apr.2018 u 12:46
Samo da podsetim, danas treba da predlaže Stole.

Ja ću do večeras ažurirati dosadašnje ocene.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Travanj/Apr.2018 u 13:04

Dobre su monodrame a ova od Mome Dimića mi je najdraža. Moma je napisao knjigu Šumski građanin koja je ekranizovana. Nije kasno za onog ko nije gledao Kako sam sistematski uništen od idiota.  ko ne zna ko je Babi. Moma je pisao malo ali dobro. Poznat je i kao pisac koji je svuda išao peške. Kuburio je sa obućom zbog stopala koja su bila dečiji grobovi.LOL

Petar Kralj, zlobnici su ga nazvali Nalivpera, je nenadmašan u ovoj ulozi.

Into the Wild (2007)

Moj predlog je zabeležen u slučaju da budem odsutan. Nisam hteo neku glavolomku, komendiju ili filosofiju, biće i za to prilike. Nadam se da će vam ova avantura pasirati koliko i meni kad sam je gledao prvi put.

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Travanj/Apr.2018 u 21:04
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Into the Wild (2007)

Moj predlog je zabeležen u slučaju da budem odsutan. Nisam hteo neku glavolomku, komendiju ili filosofiju, biće i za to prilike. Nadam se da će vam ova avantura pasirati koliko i meni kad sam je gledao prvi put.

Odlično. Upravo čitam knjigu i svakako sam planirao da gledam opet. Tek sam na početku knjige, možda sam pročitao prvu petinu i utisak za sada je da je knjiga mnogo bolja, opširnija od onog čega se sjećam iz filma iako mi je film bio dobar kad sam gledao.
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2018 u 02:03
Odgledao sam Black. Jako mi se svideo film, odlicna gluma, dosta emocija, odlican scenario. Nije tipican indijski film, nema plesa i sl. sto je ogroman plus. Ne bih vise nista dodao jer je vec sve receno. Od mene ocena: 8/10
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2018 u 02:37
Rok za Into the Wild je 13.04.
U prvi post je stavljen i link do teme za komentiranje, tako da mogli bi i tamo da diskutirate ako želite. Smile

Evo dosadašnje ocene i kartone: Approve

1. Srecko Delibasic - (9,5) - (10)   - (4,5) - 
2. Atrahasis             - (6,5) - (8,7)  - (4,5) - 
3. kadetoni              -  - (7,5)  
4. Stole Haringa      - (7,5) - (7,5)  - (8) - 
5. Hogar Strašni      -   
6. 2b0rn0t2b            - (6)    - (8,5)    
7. yolix83                 - (6)    - (8)    - (8) - 
8. Alreadydead        - (8)    -     
9. bojanadj               - (9)    - (9)       
10. aca1                   - (5)    - (8)    - (4) - 
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2018 u 06:12

Nisam čitao knjigu, nema se vremena od mojih hajduka i jataka.

Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

Rok za Into the Wild je 13.04.

Petak 13-tiLOL

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2018 u 20:46
Odgledala sam Josipa. Iako volim pozorište i monodrame, ova me nije dotakla. Mislim, Josip je odlično odradio svoj deo posla, ali nisam uspela da se povežem. Predstava uživo je ipak predstava uživo. Mogla bih reći da je za mene ovo bila pogrešna monodrama u pogrešnom životnom trenutku. Od mene jedva prelazna 6/10 iz ljubavi prema pozorištu. :)
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Travanj/Apr.2018 u 14:47
Reprizirao sam Into the wild ocena 6/10 urađen po knjizi, koju ne znam zašto još uvek nisam pročitao (hvala kolegi na podsećanju) jer imam nekoliko nedoumica tj njegov odnos sa roditeljima mi je nekako minimalno predstavljen u filmu.
Šta reći o filmu dobar i nije dobar. Nekako sve mi je tu površno bilo. Počev od odbacivanja društva do njegove seksualnosti i pitanja čemu sve to? Da li je naivno izgubio život? Po meni jeste a reditelj je samo to nekako upakovao da Supertrampa prikaže kao nekog kul lika, koji eto tako sticajem nesrećnih okolnosti je izgubio svoj život. Nije baš tako, upravo suprotno. Pošto i sam dosta pešačim - setim se nekada ove priče čak i kada se otisnem u divljinu, pogotovo zimi, zapitam se kojom hranom bih preživeo a nailazim i napuštene školjke kombija i setim se kako je skončao naivno mladić koji je potcenio prirodu...
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Travanj/Apr.2018 u 21:44

Reprizirao sam film i ta repriza mi je dobro došla. Kod prvog gledanja je kod mene proradila krečana i tad nisam mogao da se setim gde sam i kad gledao nešto slično. Beše to u jednoj od epizoda genijalne serije Milenijum. Sličnost sa mladim Krisom je neverovatna i to je neka druga priča.

Glavni junak je buntovnik koji je iskoristio prvu priliku da se osamostali i "pobegne" od roditelja koji žive u virtualnom braku. Ajde što simuliraju brak i srećnu porodicu nego se i koškaju pred decom. Početak filma liči na otcani kliše koga zamenjuje prava avantura koju je sročio Džek London koji je Krisu jedan od idola. Ne zameram mu, Džek je odličan i mnogo oubiljniji pisac nego što žele da ga predstave. Džek koji je u nekim svojim delima video budućnost je za razliku od Krisa ipak čovek svoga doba. Kris ima Džekove ideale i putovanje kakvo je imao drugi veliki Džek. Kerouak se poput Krisa susretao sa raznim ljudima i na svojim putovanjima radio razne poslove da bi mogao da nastavi dalje. On za razliku od Krisa nije  živeo kao kaluđer i tu je po drugi put Šon Pen omanuo. Ljudi koje je sretao Kris izgledaju kao da su na trenutak izašli iz Diznilenda. Glavni junak je smeran i pun vrlina koje se mogu opravdati njegovim obrazovanjem i godinama i tu nemam zamerki. Testirao je sebe, zadržao je svoje ideale i na povratku nije imao sreće. Priča bi imala srećan kraj da se nije bojao vode i da je dobro poznavao floru.

Njegov odnos prema prema porodici i svetu doživljavam kao revolt čoveka koji u želji da bude sam namerno kida sve veze sa svetom. Na kraju je ispunio svoj san i imao je želju da se vrati u civilazaciju koja je, da paradoks bude veći, bila stalno uz njega. Nije sklonište našao u pećini već u havarisanom autobusu.

Šon Pen je uradio dobar posao i sa scenarijom i sa režijom. Vešto je uskladio priču, sliku i zvuk i tako stvorio pre svega izuzetno dobar vizuelan film.

Od mene devetka.

Pošto i sam dosta pešačim - setim se nekada ove priče čak i kada se otisnem u divljinu, pogotovo zimi, zapitam se kojom hranom bih preživeo a nailazim i napuštene školjke kombija i setim se kako je skončao naivno mladić koji je potcenio prirodu...

Riba, ptice...Ili kao Slavno Štimac u Salašu u malom ritu. Na početku fima ili serije, pre nego što je postao Jerihov sluga.

Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Travanj/Apr.2018 u 21:53
Ukoliko Hamlet do sutra uveče ne oceni predstavu ili Into the Wild,
onda predlaže yolix.
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Travanj/Apr.2018 u 22:01
A ako ja pogledam tri predloga do sutra uveče? LOL
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 104105106107108 120>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.