Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106107 120>
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 02:01
  Klinca je vratila jer nije imala vremena za njega. Mislim da je pričala je u kancelatiji sa sestrom.

Može da spava jer nema savesti, nju ne izjeda sumnja da li je ispravno ili nije to što radi. Ona je uverena da je u pravu i priznaje samo ono što joj ide u prilog. U stanju je i da laže kako bi isterala svoje. Izmislila je razgovor sa sestrom iz popove bivše parohije i to joj je bio maltene krunski dokaz.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 02:33
Bogami, kadetoni je ovog puta napravio odličnu opservaiju tj. analizu.
 Slažem se sa svime što je rekao, mada bih moja ocena bila za nijansu veća.

Od mene 8,7/10 jer imam utisak da je film mogao da bude još moćniji nego što jeste.
Sve ostalo je na mestu pa i kraj o kome se ovde diskutuje.

P.S. Stole, upravo ti razlozi koje navodiš opravdavaju onakvu reakciju starije sestre na kraju, odnosno
oravdavaju taj tzv. "patetičan" kraj kako ti to kažeš.
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 14:41

John Patrick Shanley - Doubt (2008)   moja ocena 8,5 / 10

Nije loš film, ali nije mi ni neko remek delo. S obzirom šta se sve moralo gledati, ovo je odlično. Tematika je zanimljiva. Meni je film više delovao kao kritika takvog načina razmišljanja, nego kao bilo šta drugo.

Film govori o veoma osetljivoj temi gde se naš smisao za moral urušava u susretu sa idejama koje su sa one strane društvenog taboo-a. Da li je sveštenik zaista "imao nešto" sa dečakom prestaje da bude glavno pitanje. Dovoljna je snaga sumnje da nepovratno uništi nečiju reputaciju. Pošto sam i sam bio u situaciji da budem okružen mladim ljudima sa kojima treba postupati veoma oprezno, i sam sam imao na umu koliko bi ovakve vrste sumnji, govorkanja mogle da unište moju vaspitačku i profesorsku poziciju. Ali, to je nešto što čovek suštinski ne može kontrolisati. Da li će vam neko sa viškom bujne mašte ili jednostavno sa zlom namerom nauditi ili neće, to je van vaše moći.

Kao što lepo kaže ona jedna narodna - pospu te katranom i perjem, pa se ti čisti.  

Sve u svemu, kao što rekoh, solidno ostvarenje. Dobra glumačka ekipa je iznela ovaj film. 

http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 15:00
Reprizirao sam "Sumnju", da budem precizan nisam se nešto preterano ni sećao prvog gledanja a ova uslovna repriza mi je legla samo tako. Zato je i divna ova igra, ne bih ovo gledao da nije postavljen ovde.
A film je odličan!Kao bitka između prezira savremenih ideja  u liku sestre koju je sjajno iznela Meril Strip nasuprot direktora Katoličke crkve; maestralnog Hofmana, koji je više za pravac neke saosećajne ideje kojim bi se Crkva vodila a bez stega krutih ograničenja.
Do kraja sumnja koja je bačena na direktora nikada i nije otkrivena što je veoma inteligentno od reditelja i otvara hiljadu i jedno pitanje. Neugodni uglovi kamere još više pojačavaju sveukupnu sumnju i no doubt; odličan predlog, uživao sam...
8/10

Edit

Scena sa perjem je laka prehlada, kada poredimo scenu u "Skupljačima perja" Smile

Sad nešto se pitam koja je fora sa noktima? Mislim, i tu se suprostavljaju "dve struje" (kada mu sestra kaže da skrati te nokte) ali da možda neko nije video još koju simboliku? U nekim religijama nokti moraju da su skraćeni i uredni. Sad on ih je držao čiste, ali nekako dugačke kao štio reče, što može da znači da nije baš moralan i čestit Confused
Dobro, znam za džibere koji puštaju nokat na malom prstu da bi lakše čačkali uho LOL ali ovo baš ne kapiram najboljeBig smile

Ažurirao aca1 - 26.Ožujak/Mar.2018 u 19:37
Love is the morning and the evening star
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 21:31
Sutra treba da ide novi predlog. Na redu je Toni. Smile

Pola nisu pogledali Doubt. Hogar, Toni i Alreadydead nisu pogledali ni BlackSmile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 22:19
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis piše:

P.S. Stole, upravo ti razlozi koje navodiš opravdavaju onakvu reakciju starije sestre na kraju, odnosno
oravdavaju taj tzv. "patetičan" kraj kako ti to kažeš.

Nisi napisao zašto to misliš. Suvoparno je to.

Sestra je od onih ljudi koji zbog njima znanog razloga zamrze čoveka. Fiksiraju ga i traže dokaze da su u pravu, dokaze koji samo njima odgovaraju. Ne znam , možda su to u ovom slučaju nokti, hemijksa olovka ili nešto treće. Napisah a je u stanju i da laže da bi isterala svoje, da ne sumnja u sebe i svoj privatni rat, da nema savesti koja bi je sprečila da mirno spava...Onaj patetični izliv emocija na kraju je samo za publiku jer takvi su iznutra prazni. Da je bio neko u njenoj blizini koji bi joj dao razlog za posipanje pepelom pa da poverujem.

Postoje takvi ljudi i verovatno u svakom od nas čuči jedan takav. Problem je što pojedinci nemaju inhibicije i teraju, poput sestre, do spaljenje zemlje, do potpunog uništenja čoveka kome su nacrtali metu.
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 09:25
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Sestra je od onih ljudi koji zbog njima znanog razloga zamrze čoveka. Fiksiraju ga i traže dokaze da su u pravu, dokaze koji samo njima odgovaraju. 

Časna sestra iz filma je onih ljudi koji su se poistovetili sa organizacijom kojoj pripadaju i koji su samoinicijativno za sebe preuzeli ulogu "čuvara vrednosti", onih koji štite moral i čistotu ideje, u ovom slučaju vere. Što je neka organizacija ideološki rigidnija, tim su i takvi likovi ekstremniji. Naravno, ovakva ili slična priča je sasvim moguća i u drugim okolnostima. Uostalom, i sami smo svedoci koliko danas taj mehanizam "produkovanja krivice" dobija na snazi, kada se i čitave zemlje terete za krivicu (primer Iraka i navodnog postojanja biološkog oružja za masovno uništavanje koje nije dokazano, ali je poslužilo kao povod za rat).

Pred očima nam se upravo odigrava još jedna slična igra - optuženi su Rusi koji su navodno u Velikoj Britaniji hemijskim oružjem ubili nekog dvostrukog špijuna. Nebitno je što ne postoje nikakvi dokazi za te tvrdnje, igra optuživanja i satanizacije nastavlja svoj zamajac pozivom na bojkotovanje svetskog prvenstva u fudbalu koji, gle slučajnosti, treba da se održi na leto u Rusiji. 

http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 22:40

Primera ima više nego što je potrebno. Put od satanizacije do bombardovanja je poznat i sa tim bih završio.

Moj bivši direktor je bio poput sestre iz filma. Uspeo je zahvaljujući moćnom rođaku da od radnika i kamiondžije postane neko sa velikim ovlašćenjima. Povezao je i stavio pod svoju upravu nekoliko delova fabrike i postao najmoćniji čovek van upravne zgrade. Nekoliko dana pre potpisivanja mog prvog ugovora desio se smrtni slučaj u noćnoj smeni. Dizaličar je dobio infarkt i oni su to njemu prijavili. Došao je pre hitne a ljudi su nastavili da rade kao da ništa nije bilo. Kolega im je bio pokriven na paleti a njima je zbog zastoja odbio od plate. Bio je samac koji danonoćno obilazi, matletira i kažnjava ljude.

Najlakše je etiketirati i satanizovati nekog. Razlog se uvek nađe.
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 01:01
Pogledao sam Doubt. Kao i ostali pohvalio big glumu. Hoffman, Streep, Davis i Adams, svi su odlični. Sviđa mi se generalno kako je priča postavljena i to što je ostalo sve pod velom sumnje. Slažem se sa Stolom povodom samog završetka filma. Meni je ono njeno slamanje bilo potpuno iznenađenje, baš nisam očekivao, ne mislim nužno da je to neko dodvoravanje publici, može biti da nisu znali kako završiti ili neka slična greška u koracima.

Ne smatram ju kao Stole, praznom iznutra, to samo njena gruba vanjština ostavlja takav dojam, ali ta sumnja mora da je došla poslije njegovog odlaska, jer dok ga je gonila nije tu bilo ni nagovještaja sumnje nego apsolutna sigurnost do te mjere da me je nervirala. Tako da sam "navijao" za sveštenika, ali pošto je film takav kakav je i zove se tako kako se zove, vrlo brzo mi se motalo po glavi da je ovaj možda ljiga što je autoru i bila namjera. Nisam puno oko toga razbijao glavu, niti ću, jasno je do sigurnog odgovora neću doći, naginjem ka mišljenju da je nevin, da je samo bio svjestan koliko mu lako reputacija može biti uništena, čak i ako se dokaže da je nevin, tračevi će odraditi svoje. kao ono perije kad odu, gotovo je. Ona mi je nejasnija i ne mogu da svarim zašto je bila toliko sigurna. Ono njeno "znam kakvi su ljudi" mi nije dovoljno. Ljudi njenih godina bi trebali biti mudriji.

Fali mu nešto da bi mu dao veću ocijenu od 8/10. 
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 02:00
Toni kasni s predlogom. 
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 13:34
Evo i mene sa Sumnjom. Smile Od mene velika 9/10. Legla mi je odlično i mnogo mi se dopala.
Kao i kolege prvo moram pohvaliti odličnu glumu, režiju i scenario. Po mom skromnom mišljenju svi su razvalili u svom domenu. Svaka scena, svaki dijalog, svaka rečenica otvara mogućnost "možda je ovako a možda je onako".
E sad, Tonijevi komentari/doživljaj filma su mi nekako najbliži, pogotovo onaj o dijalozima sestre Alojzije i dečakove mame i sestre s ocem Brendonom. Pored genijalne glume, kadrovanja i teksta, ta dva dela filma su mi izuzetno teška. Toliko toga je prikazano, nagovešteno i rečeno u ta dva dijaloga, da bih samo o njima mogla diskutovati na nekoliko stranica.
Elem, vidim da je sumnja zaista zagospodarila sa svima LOL i niko ne želi da se odluči za neku stranu, odnosno da kaže šta misli, pa ću ja biti prva, jer ću na taj način najbolje reći šta mislim i o drugim stvarima koje ste spominjali. Dakle, suma sumarum misim da ovaj sveštenik/otac nije bio preverzan i da nije imao bolestan odnos s dečacima. Zašto?
Moje viđenje je da sestra Alojza (Meril), što reče Stole, klasičan vojnik/sledbenik nekog sistema/ideje, ali daleko od toga da mislim da je čovekomrzac. Naprotiv! Nijednog trenutka u filmu nisam posumnjala u njenu ljubav prema svoj deci i svim časnim sestrama. Njen svet je crno-beli i njeni postupci su po sistemu dozvoljeno-nedozvoljeno/ pravilno-nepravilno, ali njene namere su uvek najbolje. Problem je što je takva kakava je i na poziciji na kojoj je. Njena ličnost i njene emocije prikazane su u sitnicama, a najviše se ističe opiranje promenama. Njeno poimanje promena je da olakšavaju život, a olakšavanje života/ugađanje, po njoj, vodi k teškim posledicama u budućnosti. Ne zaboravite da je ona živela običnim životom i imala muža kog je izgubila u ratu. Njen svet je potpuno srušen, preko noći, tuđom voljom. Logično je da je postala neko ko se kao "pijan plota" drži pravila i reda. Svojiom životnim iskustvom shvatila je da samo tako svet može opstati. I zato "dribla" decu toliko i ne dozvoljava im da zaborave prave vrednosti i da unose novine (da ne završe ko zna gde i ko zna kako). S druge strane i odlično ih poznaje i zna da je sve što rade sasvim normalno i dečije. Zna da će se tući, da će lagati da se izvuku iz škole, da neće slušati, da će se doterivati, pričati, a oni su tu da ih izvedu na pravi put. Videli smo njene kazne- čekaju je do besvesti (uteruje im strah), a kazne su savim normalne (da napiše 10 puta tablicu množenja i slično). (Onog dečaka je vratila, jer je pričala s majkom crnog dečaka, pa nije mogla da ga sprovede propisnu kaznu) Drugim rečima, izigrava strogoću mnogo veću nego što je pruža, ali uči ih skromnosti, poniznosti, poštovanju (tako i sama živi), jer život nikog ne mazi i u sekundi ti istrgne tlo pod nogama (npr. muža).
S druge strane imamo sveštenstvo koje uživa u hrani (setite se genijalnog poređenja večere sveštenika i časnih sestara), u šećeru u šali i smehu, ljudskom kontaktu, novoj muzici... Ako Alojza nekog ne voli, to su sigurno sveštenici. LOLLOLLOL Šalu na stranu, po tom pitanju u filmu je istaknuto samo da joj smeta hijerarhija u Crkvi i što su muškarci glavni za sve.
Na samom početku, kad ona izriče sumnju, navodi neki događaj od ranije. Ne znam istoriju dešavanja u Americi šezdesetih godina, ali možda su se tad dogodile prve prijave sveštenika pedofila. No, nije ni bitno. Bitno je da ona kreće u tu priču iz straha da imaju takvog sveštenika i iz straha za decu i želje da ih zaštiti. Kao i svaki zaneseni vojnik, toliko samu sebe ubedi u tu priču da joj nijedno razumno objašnjenje ne odgovara. Tu je po meni iskazana ona "inkvizicijska" crta.
Elem, što se sveštenika tiče, mislim da nije bio preverzan, nego da se povukao iz želje da zaštiti decu. Ceo film on insistira na tome da su toplina i ljubav put do ljudi, dece, vernika. Ništa u njegovom delovanju mene nije navelo da pomislim da je perverzan, ali je definitivno "moderan" za to vreme i tadašnje poimanje kontakta s decom i ljudima. Sve vreme on pokušava da se postavi kao običan, normalan čovek i time premosti barijeru između parohije i sebe. Ne želi da ga posmatraju kao uniformisanu osobu, nego kao prijatelja i saborca u muci. Takve su mu i propovedi. Njima želi da pomogne ljudima, da im ukaže na potrebe i spreči ih da čine loše sebi i drugima. Prva propoved je o sumnji u veru i budućnost (ne u ljude i njihove postupke) i kako ta sumnja ljude može da ujedini i ojača, a potom dobijamo sve suprotno od toga i to do kraja filma. Genijalno! Elem, mislim da se povukao, jer je, za razliku od sestre, shvatio koliko će optužbe naneti zla dečacima. Ne toliko njemu, jer ona nema dokaze, a sveštenici su ionako u hijerarhiji iznad sestara, što znači da će njemu sigurno više verovati nego njoj. Ali dečake i njihove porodice će to uništiti. Majka crnog dečaka je rekla da će ga otac ubiti ako ga izbace iz škole, što je sveštenik sigurno znao. Ono što sestra nikako nije htela da vidi/čuje/shvati da je otac vezan tajnom ispovesti. On zna životne situacije svih, jer mu se ispovedaju, ali ne može da to njoj kaže, nego svom ispovedniku. I to joj govori, ali nju ni to ne zaustavlja. Njena laž da je zvala sestre (a ne pastora iz prethodne parohije) zapravo govori dokle je spremna da ide. Njoj je reakcija na poziv sestrama dokaz da se uplašio, a njemu je taj poziv (ili laž o njemu) pokazalo da će ona samleti sve na putu da dokaže da je osećaj ne vara. Verovatno je i u prethodnim parohijama nailazio na sestre poput nje (to mislim zbog njegovih šala na njen račun "Zmaj je opet gladan" što mi pokazuje da je već navikao na takve časne sestre). Mislim da se on zato povukao i svojim povlačenjem dokazao sve svoje tvrdnje o ljubavi i brizi. On je mlađoj sestri i rekao "Meni je više stalo do dečaka nego njoj.", što je i dokazao odlaskom. Naravno, po mom mišljenju. Neko će misliti da je unapređen, jer loši uvek dobiju unapređenje, ali po meni, unapređen je jer je dobar sveštenik. Meni je čaša uvek do pola puna. LOL Šalu na stranu, spadam u grupu onih (naivnih ili ne) koji se u životu trude da se vode parolom "nevini dok se ne dokaže suprotno".

U filmu postoji scena u kojoj mlađa sestra pita stariju da li dobro spava preko noći. Na njen potvrdan odgovor kaže da bi volela da bude kao ona. Indirektno navodi da starija sestra nema nikakvu grižu savesti. Sve što je starija sestra preduzela proizilazi iz omraze a ne iz činjenica koje druga strana iznosi a ona ne želi da vidi. Naveo sam razloge i za omrazu i za patetiku. 
  Sumnja koja se potencira od naslova pa do kraja ne izjeda sestru već bližu i dalju okolinu sa sve gledaocima. 
  Možda grešim ali ja sam takvog dojma.

Zbunio si se. Mlađa sestra u poslednjem dijalogu prvo kaže da bi volela da je kao ona (u smislu da nema sumnji), pa tek na pitanje zašto govori da bi mogla mirno da spava, a Meril joj odgovara da misli da one inače ne bi trebalo da mirno spavaju. Meni je time rekla, prvo da ni ona mirno ne spava, a drugo da su one poslednji "čuvari morala, pravednosti, reda, vere..." i u svetu koji ide u sunovrat ne bi trebalo da mirno spavaju. Tako sam ja to shvatila.
Što se samog kraja tiče, meni je genijalan, ali ga nisam shvatila kao vi. Mislim da sestra nije iskazala sumnju u krivicu oca niti u svoje postupke po pitanju tog slučaja. Tu je veoma jasna i odlučna. Mislim da je njena iskazana sumnja zapravo veza s početkom i njegovom prvom propovedi. Kad kaže da ima sumnji, to je nekako uopšteno, pa verujem da je više mislila na sumnju u Boga, u budućnost, u sebe i svoje postupke, u ljude i kakav će ovo svet na kraju biti.

Mašala, koliki post. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 14:37
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Mislim da je njena iskazana sumnja zapravo veza s početkom i njegovom prvom propovedi. Kad kaže da ima sumnji, to je nekako uopšteno, pa verujem da je više mislila na sumnju u Boga, u budućnost, u sebe i svoje postupke, u ljude i kakav će ovo svet na kraju biti.

Bez obzira u šta je ta njena sumnja na kraju, (mada meni se čini logično da pomislim na slučaj sveštenika) djeluje van njenog karaktera i neočekivano jer do tad je pokazivala samo 100% sigurnost u situaciji gdje nije imala ni trunke čvrstog dokaza. Teško mi je povjerovati da je u nekom takvom proradio univerzalni osjećaj sumnje u Boga, budućnost, postupke itd. i da je ona počela tu nešto sumnjati i preispitivati, kad je bila u situaciji koja je bila poligon za demonstriranje preispitivanja a ona ne da nije položila nego se prevrnula na krov. To ti je kao kad ne možeš da položiš vozački a hoćeš da voziš Veliku nagradu Monaka. Ne ide i neočekivano je.

Kao što rekoh i ja naginjem da je on nevin ali ne možemo biti sigurni jer je film tako konstruisan. Ako smo sigurni, ili mi nešto nismo dobro shvatili ili je film podbacio.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 15:36
Moj prijatelj ima običaj da kaže verujem 99%, a onaj 1% ostavljam kao rezervu da ne ispadnem budala. LOL Ja verujem 99% da je on nevin i ne mislim da je film podbacio ako sam u pravu, jer je prikazao šta sumnja i u slučaju nevinosti čini pojedincu i društvu i koje su njene posledice.
Inače, meni nije čudno da ona ima sumnje u neke stvari u životu, bez obzira na nerazumnost u isterivanju svog po pitanju sveštenika. U toj stvari vodila se unutrašnjim osećajem, koji nikakav razum nije mogao da poljulja. S druge strane, rekla je da se moraju udaljiti korak od Boga, ako žele da uhvate negativca. Znaš koliko je mlađa sestra šokirana što je Meril lagala? Možda sumnja da će ići u Raj, ako se ponaša kao inkvizitor. Imam milion "možda" u glavi, ali nekako se nijedno ne odnosi na njenu sumnju po pitanju sveštenika. Što naravno ne znači da sma u pravu. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 16:12
Mislio sam na samu namjeru autora da i gledaoce ostavi sa sumnjom. Možda sam trebao napisati da bi, u tom slučaju, autor podbacio.

Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Možda sumnja da će ići u Raj, ako se ponaša kao inkvizitor.

Bila je ona sigurna što se toga tiče. Povikala je u jednom momentu u svađi s njim da će ići u pakao ako mora ili tako nešto. Svjesna je ali je tjerala po svome, i meni ločno je ona lošije odrađen lik od ova ostala 3. A sve zbog te zadnje scene, van njenog karaktera... ne kažem ni ja da sam u pravu, kažem kako sam doživio.
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 18:36
Sačekaćemo do večeras, pa ako se Toni ne javi sa predlogom, može da predlaže sledeći, a to je Stole. Smile 
Večeras ću ažurirati prvi post i dodati sve ocene. I kartone. LOL
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 20:50
Evo me. Nisam pogledao bolivudiju, ali dok ide moj predlog ja ću smoći snage i osujetiti
pogani plan "svemoćnog zelembaća" da mi da crveni. ras
Kad smo već imali indijske, korejske, francuske, irske, švedske, italijanske, japanske,
mađarske  i naravno američke ljudske sudbine, evo jedne životne priče nešeg čo'eka. 
Pošto smo imali anime, a i preživeli "mutant"  filmove i nazovi "filmove", LOL zamolio bih
za još presedan, jer nije film, nego monodrama, svojevremeno najizvođenija predstava
glumca Josipa Pejakovića " Oj živote". Pošto nema kompletan video, a to me stvarno
čudi jer je bila najgledanija i najpopularnija predstava, početak poslušajte audio snimak 
do 13:15min.  a ispod video do 32:50min.  Za mene je ovo antologija, savršeno napisano
i odigrano, odlična kombinacija humora i tuge, baš kao što nam je i život satkan. 
Sumnjam da ste to gledali, pa pogledajte pravog narodskog čo'eka, uživajte i plačite od
smeha i tuge. 

ovde do 13:15min.  

ovde do 32:50min.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 21:09

Ako se dvojica svađaju, a jedan je poštenih 55posto u pravu, to je veoma dobro i nema razloga da se grize. A onaj ko je 60 posto u pravu? To je divno, toje velika sreća i neka Gospodu Bogu zahvaljuje! A šta da se kaže za nekoga ko je 75 posto u pravu? Pametni ljudi vele da je to veoma sumnjivo. A šta sa 100 posto?Onaj ko kaže da je 100 posto u pravu, gadan je siledžija, strašan razbojnik, najveći lupež.

STARI JEVREJIN IZ POTKARPATSKOG KRAJA

Poslovicu sam prvi put pročitao u predgovoru knjige Zarobljeni um Česlava Miloša i moram reći da je matori bio u pravu.

Još malo o sestri i Holivudu pre zatvaranja slučaja.

Holivuđani imaju tu nezgodnu naviku da redovno organizuju besolatne predstave za publiku koju pokupe bukvalno sa ulice. Puste im film i posmatraju njihovu reakciju. Ako je reakcija na tužan kraj oni ga promene u montaži pre zvanične premijere. Zato sam napisao da je ono prenemaganje, između ostalog, klasično podilaženje publici. Ponavljam da nisam gledao predstavu niri čitao knjigu i da nemam drugih informacija osim onog što videh u filmu.

Pejaković je bio zanimljiv lik, trudio se da bude gubica iz naroda. Koliko je uspeo videće se.
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 21:10
Ako se slažu ostali, neka bude predstava.

Rok je do 06.04.
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 21:14
Kadetoni ima žuti za Black, a Srećko žuti za Doubt, a Hogar i Alreadydead imaju crveni za oba. LOL
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 21:42

Pejaković je bio zanimljiv lik, trudio se da bude gubica iz naroda. Koliko je uspeo videće se.

Confused     ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106107 120>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.