Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (15.04-22.04): Salinui chueok AKA Memories of Murder (2003)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (15.04-22.04): Salinui chueok AKA Memories of Murder (2003)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 106107108
Korisnik
Poruka
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2018 u 13:43
Pročitao sam u dahu i knjigu Džona Kraukera; Put u divljinu. Odlično dopunjuje film i pravi sjajne paralele sa ostalim osobenjacima Big smile sa sličnim porivima - kao i sam autor knjige što je imao...

Mislio sam da je reditelj imao neke svoje projekcije ali ne. Veoma verno je preneo priče iz knjige i morao bih da podignem svoju ocenu filma sa 6/10 na 7.5/10 ako sudija Eden to dozvoli Wink
Love is the morning and the evening star
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2018 u 09:28
Devojke i ja smo sinoć odgledale U divljini i od nas film dobija 8/10. Prevod je bio toliko loš (smisao izrečenog je loše/pogrešno prenošen) da sam sve vreme ispravljala, zbog devojaka i to mi je umanjilo sam doživljaj filma. Nažalost.

Originalno postovano od strane yolix83 yolix83 napisao:

Osobenjak je svakako bio ali što kaže Tom Vejts ljudi to obično govore na način kao da je to nešto loše. Big smile

U svakoj generaciji u mojoj porodici postoji jedan Kris (mislim na njegov mentalni sklop i stav prema društvu), tako da sam prilično uvežbana da svet posmatram i kroz drugačiju prizmu i sve što je Kris radio i put kojim je išao shvatim nekako drugačije od većine. Mislim da je najveća greška što svi traže objašnjenje za njegovo (njihovo) ponašanje/ odbacivanje/ napuštanje društva i civilizacije, objašnjenje što je uradio ovo ili što nije uradio ono, a zapravo samo treba da puste da im sam kaže/pokaže i prihvate to što im kaže/pokaže bez daljeg analiziranja kroz svoju prizmu šta je trebalo ili šta je bolje. Jedno vreme (mlada, naivna i željna sveta u kom svi sve vole i razumejuLOL) pokušavala sam da objasnim drugim ljudima kako treba živeti s "Krisovima", a potom sam prihvatila da nismo svi u stanju da ne analiziramo, da ne tražimo razloge/objašnjenja i jednostavno prihvatimo. Uz svoje Krisove ceo život učim umetnost nenametanja svog ili opšte prihvaćenog mišljenja, poštovanje tuđih stavova i ne raspravljanje o ukusima. Većina nas (ljubitelja činjenice da je čovek socijalno biće) često u razgovoru to spominje, ali retki su oni koji mogu u potpunosti i da primene. Neko je rekao da je on bio dobar momak, da su ga ljudi voleli i prihvatili. Krisovi su, po mom mišljenju, zapravo među najiskrenijim i najjednostavnijim bićima na našoj planeti, a ljudima "bez obaveza" takve je najlakše voleti. Smile
Pokušaću ovako da objasnim. Svi smo videli da je u Tolstojevom delu čitao o lepoti života na selu i delovalo je da je pomislio kako je to možda odgovor za njega (ono što mu treba). Hteo je da se vrati, ali ga je nabujala reka sprečila.  Potom je počela kiša, koja ga je vratila u kombi. Iz svega viđenog dotad, možemo zaključiti da je Kris pametan momak. Zašto sutra nije krenuo niz/uz reku da nađe prelaz? Zašto nije izlaz tražio na drugoj strani- u suprotnom smeru? Sigurni ste da je na kraju hteo da se vrati u civilizaciju? Sigurni ste da nije mogao naći način da preživi, kad je osetio prve simptome trovanja? Pre odgovora, razmislite šta je mišljenje pisca, filma i vaše, a koje bi moglo biti Krisovo? Odgovor ne znam, kao ni vi. Činjenica je da samo Kris zna šta se stvarno desilo, ali pitam tek onako, da probate da analizu izmestite iz svoje prizme.Smile
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2018 u 15:23
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj napisao:

Sigurni ste da je na kraju hteo da se vrati u civilizaciju? 
Ništa nisam siguran ali postoje dobri razlozi da vjerujemo da je htio da se vrati u civilizaciju. Prije svega njegovi prijašnji izleti. Uvijek se vraćao i kretao je na novu avanturu kad ga ponovo uhvati nemir. Pisac je čak spekulisao na osnovu nekih pasusa što je podvlačio u knjigama da je čak bio spreman da se vrati roditeljima. Vidi se to i u filmu gdje iznad tog pasusa upisuje nešto u fazonu da je bitno da se ljubav dijeli sa bližnjima, ne sjećam se kakao je tačno pisalo.

I ja baš mislim da se o ukusima treba raspravljati, samo ne treba vrijeđati druge, biti isključiv i po svaku cijenu nametati svoje mišljenje.

Originalno postovano od strane aca1 aca1 napisao:

Mislio sam da je reditelj imao neke svoje projekcije ali ne. Veoma verno je preneo priče iz knjige i morao bih da podignem svoju ocenu filma sa 6/10 na 7.5/10 ako sudija Eden to dozvoli Wink
Da, i ja sam imao isti utisak. Jedino oni Šveđani što sretne kad se spuštao kanuom se ne pominju u knjizi i uopšte mu nije rečeno da mora da čeka 12 godina da bi plovio rijekom. E sad ne znam je li to Pen sam ubacio ili se stvarno desilo i ima u njegovim dnevnicima a nije možda pomenuto u knjizi. Ako je izmislio, mogu da shvatim zašto je ubacio to za 12 godina ali Šveđani su promašaj.
Ali generalno je dobar posao uradio u prijenosu na drugi medij i svaka mu čast na tome.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2018 u 09:00
Originalno postovano od strane yolix83 yolix83 napisao:

Ništa nisam siguran

Potpisujem. LOL
Obzirom da u filmu nisam videla više od jednog pokušaja da se vrati, moje mišljenje je da ga je "ponelo" dok je čitao Tolstoja i da je tad poželeo da se vrati i izgradi sebi život na selu, u miru, tišini i prirodi, uz životinje i ljude, kad ih se s vremena na vreme uželi, ali da ga je već sutra to prošlo/ popustilo. Da nije, posle kiše bi se dobro spremio i tražio bi most/prelaz, drugi put, drugi način da se vrati. Sve dotad film mi je predstavljao momka kom nije problem ni spavati na zemlji ni gladovati dan, dva, ako je na putu kojim želi da ide. Zato mislim da je odustao od ideje ili je odložio za kasnije, da bi uživao još malo u svetu koji voli.
Ako se dobro sećam, zapise o deljenju je upisivao negde pri kraju, iznemogao i bolestan. Ponašanje ljudi u takvim trenucima je uvek upitno, sklono usponima i padovima, pa mi nije promenilo mišljenje. Naravno, možda sam sve porešno protumačila.Smile
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2018 u 13:54
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj napisao:

Ako se dobro sećam, zapise o deljenju je upisivao negde pri kraju, iznemogao i bolestan. Ponašanje ljudi u takvim trenucima je uvek upitno, sklono usponima i padovima, pa mi nije promenilo mišljenje. Naravno, možda sam sve porešno protumačila.Smile
Najveći problem je što je on zaboravio da na Aljasku ponese papir i olovku pa je dnevnik vodio na praznoj stranici jedne od knjiga i to veoma šturo. Živago je zadnja knjiga koju je pročitao i taj pasus je označio 2 dana prije nego što je upisao u dnevnik da je pojeo pogrešne sjemenke i to je prvi znak očaja u tom njegovom dnevniku. Da li je osjećao ikakvu slabost prije toga i koliko možemo samo da nagađamo.

I za to vraćanje i mirenje sa roditeljima, i to je nagađanje nema šta, ali nije napuštanje Aljaske. On je mislio tu provesti neko vrijeme i onda nazad u civilizaciju i nabujala rijeka je osujetila njegov plan. U dnevniku je napisao da je to katastrofa i da je uplašen. Takođe je napisao da je kiša padala 7 dana neprekidno. Vjerovatno je išao tu logikom, mogu da preživim ovdje i dobro mi je, ostaću ovdje još neko vrijeme, kasnije ga slabost obrorila i tu mu je bio kraj.

Memories of Murder od mene 10/10, možda sam nerealan ali to je jedan od filmova koji me navukao na korejske filmove i jedno vrijeme sam samo njihove filmove tražio da pogledam. Pogledao sam ga prvi put uz Chaser i oba kritikuju tamošnju policiju mada je meni Chaser bio uvijek malo "over the top" i više mi se svidio Memeries of Murder. I na ovo gledanje mi je dobar, odlična fotografija i likovi su živopisni, priča je dobra, kraj dobar. Me like Smile
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Travanj/Apr.2018 u 04:44
  Kris mi nije izgledao kao ekscentrik, osobenjak (dopisati po želji), njega sam doživeo kao usijanu glavu iz dobre kuće. Rodutelji su mu se koškali, živeći u svom matriksu dok je on u sebi sakupljao bes koji je prerastao u fantaziju. Iskoristio je prvu priliku da se odvoji od roditelja i da bude bar deo onog što oni nisu. Rešio se novca a onda se sudario sa životom kad je shvatio da ne može da preživi bez civilizacije. Kanu i sitnice potrebne za put u Aljasku nije pao sa neba, morao je da se zaradi. Učinio je ustupak, vratio se u mašinu da bi stradao uprkos svojim željama i nastojanjima. Imao ke štap za pecanje koji nije koristio jer mu je lakše bilo da kuva pirinač. Nije iskoristio u svom neznanju ni faunu koja je oko njega. Mogao je bar puževe da skupi ako su mu žabe gadne. I to sve na putu niz ili uz reku dok traži gaz za prelaz. Nije imao iskustva ili se nije dobro snašao, svejesno je, ishod je isti. Evidentno je da je hteo da se vrati nazad u civilizaciju. Misterija je kome, gde i zašto.

Mislim da je Pen ubacio Šveđane da bi gledalac mogao da uporedi nove avanturiste sa onim starog kova kakvi su bili London, Kerouak i Kris. Pen je dobar kao reditelj, zanimljivi su mi filmovi koje je snimio.
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden AKA Zeleni AKA Seoski Šon Bin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Travanj/Apr.2018 u 23:15
Sutra je poslednji rok za Memories of Murder i treba da ide sledeći predlog.
Ukoliko Hamlet ne napravi isto čudo kao Hogara i pogleda tri filma odjednom,
onda sutra predlaže Yolix (koji je do sada jedini pogledao Hogarov predlog).

Za sada je ovako stanje sa ocenama:

1. Srecko Delibasic - (9,5) - (10)   - (4,5) - (8)     - 
2. Atrahasis             - (6,5) - (8,7)  - (4,5) -  
3. kadetoni              -  - (7,5)  
4. Stole Haringa      - (7,5) - (7,5)  - (8)    - (9)     - 
5. Hogar Strašni      - (7)    - (9)     - (6,5) -  
6. 2b0rn0t2b            - (6)    - (8,5)    
7. yolix83                 - (6)    - (8)    - (8)     - (8)     - (10) - 
8. Alreadydead        - (8)    -     
9. bojanadj               - (9)    - (9)       (6)     - (8)    - 
10. aca1                   - (5)    - (8)    - (4)      - (7,5) - 
Gore gore gore gore no što gore gore dole.
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden AKA Zeleni AKA Seoski Šon Bin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Travanj/Apr.2018 u 23:17
Originalno postovano od strane aca1 aca1 napisao:

morao bih da podignem svoju ocenu filma sa 6/10 na 7.5/10 ako sudija Eden to dozvoli Wink

Pošto u pravilima ne piše da je zabranjeno, prihvatio sam,
ali ipak bih zamolio da se ne menjaju često ili eventualno
da dodam(o) da se mogu menjati dok traje nedelja za taj film. Big smile
Gore gore gore gore no što gore gore dole.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 sati 11 minuta , u 04:44

Reprizirao sam film Sećanje na ubistvo koji je posle svake reprize sve bolji i bolji.

Film je mešavina dobrog crnog humora koji je u kombinaciji sa specifičhnim uvruntim korejskim humorom ubitačna kombinacija bolja od bratskog mu zapadnjačkog. Svi glumci su odločni sa akcentom na glumca u glavnoj ulozi. Genijalan film o pandurima sa sela i grada koji u ruralnoj sredini love manijaka koji ubija maloletnice. Film je inspirisan stvarnim događajem koji je podigao ceku državu na noge. Južnom Korejom je tad još uvek vladala vojna hunta koja je tolerisala tragikomična ispitivanja poput onih u filmu. Film je takav da  nisam znao da li da da plačem od muke ili da umirem od smeha punih 132 minuta, takav mi je ovaj film.

Potpisnik scenarija i režije je majstor svog zanata koji je uhlebljenje našao u Holivudu. To je faza njegovog kreativnog pada za koju je donekle sam kriv. Pristao je da mu poput njegovih kolega i zemljaka uvaljuju krš scenarija u to im je što im je. To je neka druga priča.

Da se zahvalim predlagaču sa desetkom kao vrata. To je najmanje što mogu da učinim.
Na vrh
Srecko Delibasic View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 59 minuta , u 17:56
I nakon repriziranja, desetka! Korejska kinematografija mi stvarno prija. Još se nije desilo da sam naletio na loš film. Možda je sreća, ko zna. Svaki Bongov film koji sam gledao (Gwoemul, Madeo, Snowpiercer, Okja), pa i ovaj, od mene ispod devetke nije dobio.

Znači, 10/10.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 106107108
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.