Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 100101102103104 120>
Korisnik
Poruka
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 18:07
Ček prvo Bolivud  DeadConfusedOuch
Na vrh
Srecko Delibasic View Drop Down
Translator
Translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 18:35
Sve slabi igrači, što je ovo SmileTongueBig smileBig smileBig smile
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 14:40
Kako slabi? Ja se ne žalim na Bolivud... Bar ne pre gledanja. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 15:06
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

PREEEEDLOOOOOOG    iromafia
Originalno postovano od strane Srecko Delibasic Srecko Delibasic piše:

Ovaj put neka to bude jedan od, meni najdražih bolivudskih: Black
Koj' me k... tero da požurujem.   wallbash     LOL

Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 16:00
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Torente upražnjavam samo kad onda kad su jedino rešenje. Indijci su dobri pirati i na njihovim sajtovima se svašta može naći. Problem je nadsihronizacija. Mislim da neću imati problema sa brzim  nalaženjem filma. Imam neke dobro snabdevene sajtove koji nisu indijski. Ispravljam se, pronašao sam ga i sad ga skidam.

Kasno videh temu za Forgotten, pisao bih tamo da sam znao.

Sta koristis umesto torenta? Ja bas nisam vest u pronalazenju indijskih filmova ali snaci cu se vec nekako.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 21:09

Torente upražnjavam samo kad onda kad su jedino rešenje. Indijci su dobri pirati i na njihovim sajtovima se svašta može naći. Problem je nadsihronizacija. Mislim da neću imati problema sa brzim  nalaženjem filma. Imam neke dobro snabdevene sajtove koji nisu indijski. Ispravljam se, pronašao sam ga i sad ga skidam.

Uživaj. :D

Meni jedan od najljepših, za oko. :)

Neke od predloženih filmova nisam gledao jer nisam ni znao da postoje. Film pada za slobodu tokom vikenda.

Originalno postovano od strane Alreadydead Alreadydead piše:

Kasno videh temu za Forgotten, pisao bih tamo da sam znao.

Sta koristis umesto torenta? Ja bas nisam vest u pronalazenju indijskih filmova ali snaci cu se vec nekako.

Raznorazne linkove, od superrzih do sporih.

Ganool je utanjio ali uvek se nešto nađe. Proveri poštu.
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Ožujak/Mar.2018 u 13:48
I'm back! Back and ready!

Pogledao sam još jednu bolinadicu i mogu reći da je ovo do sada najbolji. To i ne čudi, jer je donekle adaptiran prema knjizi: The Miracle Worker, a nema ni plesa ni patetičnih pesama, koji su sinonim za Bolivud.
Mada i dalje je stil po meni jeziv, nerealan, počevši od tih velikih palata u kojima žive, koji veze nemaju sa "običnim" ljudima nego kao da gledam neku bajku. To mi smeta da uživam ozbiljnije u filmu. Onda i svaka napetija scena prožeta jakim zvukom me doslovno uplaši, kao da gledam neki horor LOL
Kao i likovi koji su naslikani i tačno manje ili više dopadljivi, kao neke smernice za upotrebu. Onda previše dramaturgije tamo gde ne treba a likovi kao da pripadaju nekim drugim žanrovima, tu pre svega mislim na komediju i horor, pa se preliva. Previše zbrke, više bih voleo da je to urađeno suptilnije...

5/10

Love is the morning and the evening star
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 01:42
Za Indijce ide ocena 6,5 

Ne mogu da svarim način na koji pričaju priče. Bude odličnih ideja, pravih drama (kao u ovom slučaju), ali ta usiljenost i nerealnost mi neverovatno smetaju. Inače, ovo je jedan od boljih filmova koje sam pogledao a da dolazi iz Bolivuda. Stroži sam sa ocenom samo iz gorenavedenih razloga, jednostavno mi smeta taj indiski filmski šmek i uopšte osećaj za film,... 

Ako je uopšte vreme za predlaganje, predlažem film:

Doubt (2008)

Ažurirao Atrahasis - 20.Ožujak/Mar.2018 u 22:57
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 01:47
Može. Thumbs Up

Ja ću tokom dana ažurirati temu.

Rok bi bio 27.03.
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 02:54
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis piše:

Doubt (2008)

Eeeee, super; dugo se kanim da ga odgledam! 
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 13:55
Kao da sam gledala potpuno drugi Bolivud od kolega. Meni je film mnogo dobar. Težak do bola. S jedne strane, nisam uspela da se odvojim i od prve sekunde sam ga gledala očima majke, što ga je učinilo izuzetno emotivnim, teškim i bolnim. S druge strane, gajim ogromno poštovanje i divljenje prema ljudima s posebnim potrebama, zbog svega s čim se bore na svakodnevnom nivou i generalno u životu, što je ovaj film dodatno produbio. Nisam našla ni preterivanje ni dramu ni išta slično što su kolege spominjale. Životi tih ljudi su (po mom mišljenju) toliko teški i nepravedni (ma koliko da oni deluju pozitivni), da nema patetike i drame koja to može dovoljno da iskaže. U svakom slučaju, "Crno/Crnilo"od mene dobija 9/10, jer me emotivno provozao na rolerkosteru i naterao da još jednom budem zahvalna što mogu da slušam Hausera, dok kroz prozor gledam  pahulje koje se igraju na vetru.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 18:59
  Prvo da se zahvalim predlagaču za film koji nisam gledao. Rasplakao mi je sve ženskinje u kući.

Šalu na stranu, prethodnici su manje više napisali sve ono što bih i ja. Malo sam bio zbunjen ikonom Bogorodice u Indiji koja verovatno ima svoje značenje. Možda zbog majke koja je uz učitelja toliko uradila za svoje čedo.

Od mene osam ipo.

Ažurirao Stole Haringa - 20.Ožujak/Mar.2018 u 23:28
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 22:23
Ja ću se složiti najviše sa Bojanom - baš je opisala kako bih i ja -, ali bih se složio i sa Acom da mi je stvarno, svaki put kad sam ga gledao (ČETIRI), smetao prenaglašen zvuk. Moglo je suptilnije, ali to neće mnogo smanjiti ocjenu od 9,5.

Naježim se svaki put, i zaguši me, kad pomislim kako može biti nekom ko ne čuje, ne govori i ne vidi, i da je dodir  jedina stvar koja je povezuje sa svijetom

Što se Bogorodice tiče - ima nekoliko filmova u Bolivudu gdje se hrišćanstvo jasno ističe (GuzaarishCocktail...), a i sa obzirom da je hrišćanstvo treća najrasprostranjenija religija u Indiji, nije strano da se često provlači. 
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 23:37
Ažuriran prvi post. Petoro pogledali i petoro požuteli. LOL

PS. Mene oči varaju ili je Boja pogledala predlog pre roka? LOL
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Ožujak/Mar.2018 u 23:41

QUOTE=Atrahasis]Za Indijce ide ocena 6,5 

Ne mogu da svarim način na koji pričaju priče. Bude odličnih ideja, pravih drama (kao u ovom slučaju), ali ta usiljenost i nerealnost mi neverovatno smetaju. Inače, ovo je jedan od boljih filmova koje sam pogledao a da dolazi iz Bolivuda. Stroži sam sa ocenom samo iz gorenavedenih razloga, jednostavno mi smeta taj indiski filmski šmek i uopšte osećaj za film,... 

Ako je uopšte vreme za predlaganje, predlažem film:

Doubt (2008)

[/QUOTE]

Repriziraće se. Kraj filma mi je bio nejasan, možda ukapiram kad obnovin gradivo.

Ja ću se složiti najviše sa Bojanom - baš je opisala kako bih i ja -, ali bih se složio i sa Acom da mi je stvarno, svaki put kad sam ga gledao (ČETIRI), smetao prenaglašen zvuk. Moglo je suptilnije, ali to neće mnogo smanjiti ocjenu od 9,5.

Naježim se svaki put, i zaguši me, kad pomislim kako može biti nekom ko ne čuje, ne govori i ne vidi, i da je dodir  jedina stvar koja je povezuje sa svijetom

Što se Bogorodice tiče - ima nekoliko filmova u Bolivudu gdje se hrišćanstvo jasno ističe (GuzaarishCocktail...), a i sa obzirom da je hrišćanstvo treća najrasprostranjenija religija u Indiji, nije strano da se često provlači. 

Kao da si živ zakopan.

Ikona je pravoslavna, zato sam pitao. Porodica ima engleska imena i prezimena, hrišćani su a direktor Fernandes je takođe Indijac. U filmu koji sam našao u prodavnici govore engleski i indijski. Nema to nekog uticaja na film i ovo nije ništa više od reakcije na neobičnu kombinaciju.
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2018 u 00:35

Kao da si živ zakopan.

Ikona je pravoslavna, zato sam pitao. Porodica ima engleska imena i prezimena, hrišćani su a direktor Fernandes je takođe Indijac. U filmu koji sam našao u prodavnici govore engleski i indijski. Nema to nekog uticaja na film i ovo nije ništa više od reakcije na neobičnu kombinaciju.

Pa da, nema uticaja na film. Ali, npr. u Goi ima baš dosta Indijaca sa portugalskim prezimenima (D'souza, Fernandes, Silva...), a Goa je, koliko se sjećam, portugalska kolonija. Ma, meni se čini da u Indiji vlada beskonačnost, jer je niko nikad neće moći istražiti do kraja, samo saznajemo nove stvari svakodnevno. :D
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2018 u 01:00
  Zanemario sam Portugalce koji su se zaustavili tek u Japanu. Prvi put sam to saznao i video u seriji Šogun.

U pravu si za Indiju.

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2018 u 08:50
Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

PS. Mene oči varaju ili je Boja pogledala predlog pre roka? LOL

LOL

Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2018 u 09:27
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

PS. Mene oči varaju ili je Boja pogledala predlog pre roka? lol

lol

Eto, ostali su nadoknadili kvotu kartona za ovu partiju.
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2018 u 10:03
Black - na momente se čini naivan, pa onda je imao dijelove gdje pomislim, "ma ok je" pa onda opet padne itd. Dobra strana je što je generalno bio gledljiv i nije maltretitao muzikom, dužinom trajanja itd. Ali ukupno mislim da je loš prikaz uopšte odnosa u porodici sa jednim takvim dijetetom. Otac na početku je pretjerano kreten samo da bi učitelj došao do izražaja, sestra ona kasnije isto. Pa onda ono čitanje pisma pred vjenčanja dostojno neke sapunice, baš pretjeruju... Sam učitelj ima stav da to dijete ne treba sažaljevati, jer tako se onda to dijete i osjeća još više hendikepirano. Ali sam film forsira upravo to sažaljevanje, neke scene su ubačene tu samo da bi gledaoci suzu pustili. To je moj dojam.
Dvije stvari me zanimaju? Da li Indijci stvarno onako pričaju, hindi pa onda ubacuju rečenice engleskog? Kakva je to fora? I što ova glumica u filmu hoda kao da je retardirana? Samo je gluva i slijepa, što su joj noge onda onako eksterno rotirane, prsti na van i generalno se kreće ko pingvin?
Ocijena 6/10 Nepravda je što sam Bandama Vasjapura dao sedmicu, a realno mi je ovaj film bolji.

Knjigu The Miracle Worker nisam čitao ali sam gledao film, tamo je cijeli film bio borba da ona shvati značenje, ovdje se to riješava u prvoj polovini filma.
Ovaj film mi je dao ideju, možda da predložim jedan film, isto se tiče osoba sa hendikepom ali vidjeću ako ga bude uopšte na netu kad ja dođem na red.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 100101102103104 120>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.