Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 120>
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:35
  Najluđa mi je ipak Listomanija a dobro mu je i leglo onog crva.

Dobar je bio matori, žao mi je bilo kad je umro. Planirao je film o Tesli, bar je tako tekao u intervjuu kad je bio u Subotici.

NIsam gledao njegove nove radove, nije ih bilo a nije bilo ni  prevoda kad sam ih tražio. Proveriću ovih dana.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:46
Leglo bijelog crva, najluđi, najsmješniji njegov film.

On je u Subotici bio pod kraj života, tad više nije snimao, ali ima ogromni opus, za trojicu.

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:58
Originalno postovano od strane cersei cersei piše:

svi vole tonija, tu ti nema pomoći   i ja bi ga izabrala 10 puta  
Embarrassed
Iz tvojih usta u Božije uši. LOL

Originalno postovano od strane aca1 aca1 piše:

@subrianca, predlozi im neki bolivudski od jedno 3 i po sata, vise ce ih boleti, nego tvoje odustajanje  

Insajderu jedan.   LOL

Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 00:32
Bolivud je ništa u usporedbi sonim vječnim nepobjedivim...DeadOuch
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 18:23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)   6/10

Nikad nism plivao u ovakvim filmovima gde se osnovna ideja zasniva na gubljenju/brisanju pamćenja.  A ovde mi i nije baš dobro razrađena tema, nije me režiser/scenarista dobro uveo u ideju filma (ili ja nisam dobro uplovio  Confused)  Nije prikazana  "težina" njihove veze i zašto to radi, a zašto on "hoću kakint, neću kakit".  Sama ideja brisanja pamćenja radi poništavanja dela života je kao kad neko pocepa slike, pa misli da se taj deo života nije odigrao. Jim Carrey, koga baš i ne gotivim, bolji mi je nego u drugim filmovima.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 18:51
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Leglo bijelog crva, najluđi, najsmješniji njegov film.

On je u Subotici bio pod kraj života, tad više nije snimao, ali ima ogromni opus, za trojicu.

Ostajem pri LIstomaniji, humor i ludilo na vrhuncu.

Jeste, Leglo belog crva. Čovek bi pomislio da je ekranizovao Lavkrafta a ne Stokera.

Sećam se tog intervjua koji su obnovili dan posle njegove smrti. Dobar je bio Rasel.

Šta je ove nedelje na repertoaru ?
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 19:26
S obzirom na to da je Subrianca odustala od igre (ali ne i od diskusije, što mi je drago), čekamo Hamletov predlog.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 19:33
  Još nije kasno da se predomisli.

Predlagači, javite seLOL
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 20:33

Evo i mene. Žao mi je što je ovako ispalo sa subriancom, sve se moglo lako prevazići, samo je potrebno malo dobre volje. Ali, da sada ne produbljujemo tu temu, pokušao sam i sam da doprinesem rešenju, nije prihvaćeno, idemo dalje sa igrom.

Moj predlog za gledanje je: 

Michael Haneke - Benny's Video (1992)

Benijev video je prvi bioskopski igrani film ovog autrijskog režisera. Pre njega je režirao dosta filmova za austrijsku televiziju. Kao i svi njegovi filmovi, izuzev Bele trake, za koju je dobio Zlatnu palmu u Kanu, i ovo je film koji je ocenjivan u potpunim krajnostima, od hvalospeva do potpunog omalovažavanja. Ja Hanekea smatram velikim režiserom i svaki njegov film sam sa nestrpljenjem iščekivao. Sada me je obradovala vest da se sprema da režira TV seriju SF žanra.

Ne želim puno da otkrivam o radnji filma, ostavljam to vama, osim da upozorim one koji su osetljivi na nasilje da se pripaze. Reč je o psihološkoj drami sa puno nasilja, ali one psihološke vrste. Film nije za decu, a bogme ni za mnoge odrasle.

Nasilje i odnos prema njemu je esencija ovog filma. Haneke je izuzetan upravo i po načinu kako ga tretira. Na ekranu nema krvi, ubijanja, praktično je sve sakriveno od očiju kamere, ali je tim snažnije i sugestivnije. Ono u Hanekeovim filmovima nije samo sebi svrha jer Hanekea nasilje interesuje kao fenomen, on ga vivisecira, ispituje mu korene, uzroke i posledice. Maestralan je u postupnosti razvijanja priče i gradaciji užasa koje vam servira. Svestan sam da je u pitanju, kako se to kaže, kontroverzan režiser, ali ovde smo da pomerimo granice sopstvenih ukusa i ograničenja u shvatanju i prihvatanju filmskih tema i izraza.

Oprezno sa kokicama, mogu da vam zapadnu u grlo. Smile

http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 20:40
Uhm Hamlete...ConfusedOuch

Neiskren, licemjeran fim. Drago mi je da ga ne moram ponovno gledati.
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 20:47

Auh, pa svašta o Hanekeovim filmovima možemo reći, ali prvi put čujem da ga neko naziva licemernim autorom. Dobro, ograničila si se na ovaj film, ali predlažem da ga ipak opet pogledaš, možda će ti drugačije izgledati. Neki filmovi na ponovljeno gledanje padaju u našim očima, neki rastu. 

Ali, dobro, ovde smo da iznesemo lične stavove. Ipak, ja smatram da je kvalitetna priča o filmu ona koja ne govori samo iz ličnog ugla, ugla afiniteta ili animoziteta, već da pokušamo film objektivno sagledati. I film kao i ostale umetnosti ima neke svoje objektivne kriterijume, nije sve u dopada mi se ili ne dopada. Ima mnogo filmova koji nisu "moja šolja čaja", ali im priznajem snagu ili kvalitet.

Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 20:50
Kad bi gledala na moju šolju čaja ne bi se puno čaja napila.

Vjerujem da većina prvi puta gleda ovaj fim, bit će zaniljivo pročitati njihova mišljenja.
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 20:56
Naravno, upravo zato ga i predlažem jer me zaista interesuje i mišljenje drugih koji vole film i nagledali su ih se raznih. Da sam hteo da kalkulišem dao bih nešto što ugadja većinskom ukusu, nešto pitko i što ne izaziva konfrontacije gledalaca, ali nije smisao igre u tome. Tu smo da ukrstimo koplja i sudarimo mišljenja i ukuse.
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 21:01
Skoro uvijek dođe do sudaranja; čak i netko tko o nekom filmu ima afirmativno (ili negativno) mišljenje kao i ja, ne misli posve poput mene, zbog toga uglavnom pratim diskusije Smile
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2018 u 11:36

@ NaEdenCovekBratMu :

Šta je na kraju odlučeno? Da li je predlog za gledanje usvojen i do kada je rok?

Vidim da još nije promenjen naslov i dalje stoji Calvary, pa zato pitam.

Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2018 u 11:50
Naravno da je usvojen, samo nije stigo covjek..

Hamlete, kako objasnjavas Bachov motet kojeg skolski zbor pjeva na pocetku i kraju filma? Jesu, meine freude..
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2018 u 11:52
Evo da malo odglumim Edena (opšteprihvaćen forumski naziv za člana predugog imena NaEdenCovekBratMu LOL), pošto je verovatno zauzet pa ne stiže da obavi sve.

Nepromenjen naslov ne treba da te zbunjuje. Često se desi da se promeni tek pred sam istek roka za gledanje. To su oni silni žuti kartoni koje ne možemo da dodelimo Edenu.LOL

Mislim da možeš smatrati da ti je predlog usvojen, a rok bi trebalo da bude sedam dana nakon što si ga predložio. Eventualno ako Veliki Zeleni ne odluči da rok bude sedam dana nakon što on konstatuje tvoj predlog i promeni datum. LOL Već se manje-više podrazumeva da imamo sedam dana da pogledamo nečiji predlog, a ne vidim razlog zašto tvoj ne bi bio prihvaćen.

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2018 u 13:45

@ subrianca :  uzdržaću se od bilo kakvih komentara o filmu do isteka roka, želim da pročitam vaša mišljenja i čujem vašu recepciju. ne želim bilo koga da navodim na moje tumačenje. mislim da je tako najkorektnije.

da li kao predlagač i sam ocenjujem film? pretpostavljam da je odgovor potvrdan.
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2018 u 14:07
Neću stići i danas da ažuriram naslov preko laptopa jer neću biti kod kuće.

I predlagač ocenjuje svoj predlog.

Rok je do 08.02.
Na vrh
Srecko Delibasic View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2018 u 14:49
Od mene OSMICA za Calvary.

Svidio mi se film; odlična režija, gluma, fenomenalni kadrovi - teško da može biti drugačije, kad je snimljen u Irskoj -, zanimljiva priča.

Osmica zbog toga što je bio, za moj ukus, malko spor.
Uglavnom, drago mi je što sam ga odgledao.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 120>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.