Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 120>
Korisnik
Poruka
Srecko Delibasic View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 21:55
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Hogariv radi.

Ako je to to, nema problema. Nisam gledao.

Jeste, to je to. :D
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 21:56
Originalno postovano od strane Srecko Delibasic Srecko Delibasic piše:

Originalno postovano od strane Hogar Strašni Hogar Strašni piše:

Meni nije hteo da otvori tvoj link, pa sam morao okolnim putem. lol Kome isto neće može ovde da klikne.

Bem mu miša, nikad preko telefona ne mogu fino da upakujem link. 😂 Hvala Strašni! Svi kliknite kod Strašnog.😊
postovanje LOL
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden/Zeleni/Šon Bin/Bogomoljka/Mutivoda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 21:58
Rok je 22.01. Uživajte. Thumbs Up
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 22:09
Videh da dobih crveni, ali sam sam kriv.

Najavio sam kratkim postom da ću malo kasniti sa Eternal sunshine ... i evo moje ocene i kratkog osvrta.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - 9/10

Odličan film, veoma zanimljiv i inovativan u scenarističkom pogledu. Za mene Iznenadjujuće dobra gluma, pošto nisam fan ni Džima Kerija ni Kejst Vinslet.

Nekoliko puta sam se glasno nasmejao duhovitim prelazima i rešenjima. Potreban je mali napor da bi se film kvalitetno odgledao, ali mu to ne uzimam kao manu. "Problem" sa ovim filmom je što se on ne može gledati racionalnim očiima jer on je i napravljen da pokarabasi logiku i racio. jedno vreme sam se trudio da ga u svojoj glavi logički posložim ali sam na vreme shvatio koliko je to i nepotrebno, pa sam se opustio i gledao ga u asocijativnom ključu. 

Baš mi je legao film. Yolix83 je gore odlično zapazio da film nema kraj. Verovatno ću ga u nekom bliskom trenutku pogledati opet, jer mi se baš dopao. Zato sad i ne želim da ga dublje analiziram, zaodoljio sam se prostim užitkom bez preteranog napora u razumevanju. Mislim da ovaj film to i zahteva, tako da ću mu se rado vratiti.

p.s. da li mi se ovim briše crveni i vraćam se na žuti karton ?
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 22:13
Originalno postovano od strane 2b0rn0t0b 2b0rn0t0b piše:

p.s. da li mi se ovim briše crveni i vraćam se na žuti karton ?

Da. Smile
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 22:34

@ NaEdenCovekBratMu : blagodarim.

gledaću da obrišem i žuti (ako je moguće), ali prezaposlen sam u poslednje vreme i to me frustira na više nivoa, a evo sad i na ovom. 
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 09:15
Odgledala sam i ja Kraj turneje i otprilike mi je utisak kao i Hogaru, samo što od mene dobija 7/10. Dijalozi su mi većim delom bili zanimljivi, kao i karakterizacija likova, ali povremeno sam imala utisak da scenarista ne zna šta bi dalje ili da pokušava da bude previše pametan, pa se zapetlja i bude dosadan/ neodlučan/ neodređen (ne mogu da nađem pravu reč). U svakom slučaju, od mene solidna sedmica za solidnu dramu. Wink

Hamlete, nemo' da se nerviraš. Vidiš kako iz kruga u krug ja samo menjam boju, ali nikako ne skidam maramu. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 10:17
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

ali povremeno sam imala utisak da scenarista ne zna šta bi dalje ili da pokušava da bude previše pametan, pa se zapetlja i bude dosadan/ neodlučan/ neodređen (ne mogu da nađem pravu reč).
Pa dobro, s obzirom da je podloga stvarni intervju koji se desio, nije ovaj imao tu nešto prostora da izmišlja.

Hvala Srećku što je bio human u ovom krugu. Crtić će biti mačiji kašalj. Big smile
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 11:25
Ma, ne mogu da opišem taj "čudni" utisak koji sam imala. Dobro mi je, ali... U fazonu "jedno ali zlatnoj devojci sreću kvari".
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 11:28
Sad još samo da preživiš Večni sjaj. LOL Srećom, posle te čeka animirani film kao zadatak. Moglo je opet biti nešto od pet sati. LOL
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 11:34
S "Večitim sjajem" imam problem u samom konceptu/ premisama, tj u filmu se dešava nešto što se kosi sa nekim mojim životnim stavovima/principima, a takve stvari me blokiraju pri gledanju i "po difoltu" me odbijaju i onemogućavaju da budem bar malo objektivna. Unhappy

Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 11:37
Pa, dobro, ovde smo ionako svi subjektivni. LOL
Ne mogu nam svima isti filmovi prijati.
Kad bude tvoj red, predloži nešto sa Brus Vilisom da se oporaviš od ovoga i Taksidermije. LOL
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 13:14

Hogare Strašni, da se maneš Taksidermije, jes' čuo! Wink

Vidim da je ona ovde etalon gnusobe i negledljiivosti.
Prestrašićete sve one divne senzibilne dušice kojima je i namenjen, a koje će su nameravale da ga pogledaju, pa će ga propustiti.

Šega, šala, naravno, ali mi je ipak iznenađenje da je ovde, među filmofilima tako loše prošao.
Ja što više mislim o njemu i što češće vratim poneku scenu da je bolje prokljuvim, sve sam uvereniji da je film biser koji je nepravedno odbačen iz đerdana.

Naravno, ne vraćam diskusiju na njega, a voleo bih. Samo hoću da kažem da je to jedan od onih filmova koji je svojevrsno filmsko čistilište. Ne uvek prijatan i za klasični užitak, ali otvara dveri filmskih rajeva. Sve one gnusobe, parafilije i bolesnoće su metaforični prikaz ljudskih grehova (blud, zavist, proždrljivost, lenjost), a ona metamorfoza ubogog taksidermiste u umetničko delo U MESU uspela filmska metafora bez premca u savremenom filmu.

Ne dirajte mi Taksidermiju da vas ne operušam i prepariram!!!  lol

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 13:52
Hamlete, slobodno povedi dijalog o Taksidermiji, ako želiš. Može ovde, mada bi bilo bolje u samoj temi na linku Inače, nisi jedini kome je film dobar, samo smo mi glasniji. LOLLOLLOL

Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 19:18
Originalno postovano od strane 2b0rn0t0b 2b0rn0t0b piše:

Hogare Strašni, da se maneš Taksidermije, jes' čuo! Wink
NIKAD!!! LOLLOLLOL

Šala, naravno. Smile

To što smo "filmofili" (Ta reč mi se nikada nije sviđala. Zvuči kao da celuloid izaziva u nama neke neprirodne pobude.LOL) ne znači da će se svima iste stvari dopasti. Kao što je pravo onog kome se nešto svidelo da ga hvali, tako i onaj kome je nešto loše ima pravo da ga kudi. Mislim da rekoh već da mi kod Taksidermije nije bio problem u neprijatnosti scena nego u dosadi i nezanimljivosti. Alegorije i metafore su slabe (možda su one vezane za Mađarsku jače, ali meni kao nemađarskom gledaocu faktički ne postoje) i, realno, nisu ništa novo. Jedino odudaraju zbog grotesknosti, a to me opet dovodi do one tvrdnje da je apsolutna većina groteski gadna samo zarad gadosti. Da ne spomnjem što dođe kao savršen izgovor da se izrazom "nije za svakoga" uzvisi (mislim na generalno na grotesku). Druga dva segmenta filma i mogu nekako da prođu, ali onaj prvi mi nije ništa do isprazno filmsko laprdanje. Čak i ta metamorfoza u umetničko delo na kraju me je ostavila manje-više ravnodušnim. Možda je nisam gledao u pravom raspoloženju.

To je, naravno, samo moje mišljenje, u koje ne nameravam ikoga da ubeđujem i svi imaju pravo da pišu potpuno suprotno od toga koliko im volja. (Što valjda i jeste poenta foruma.) Ovo sam ionako napisao samo da razjasnim da u mom slučaju nije negativna reakcija na samu neprijatnost scena (viđao sam i gore), nego što (barem meni) te scene ne prenose neku jaču poruku.

Ažurirao Hogar Strašni - 15.Sijecanj/Jan.2018 u 20:15
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 20:47
Kadetoni, Hogar i Bojana još nisu ocenili Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Hamletu fali ocena za The End of the Tour.

SubFan je ocenio samo prva dva predloga.
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 20:50
Mi to zbog tebe. Da imaš kome da daješ kartone. LOL
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 20:53
Znam ja da me vi volite i da mislite na mene. LOL

Boja me najviše voli. LOL
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 20:55
Dokazano u Selu nebrojeno puta. LOL
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 21:36
U to ime, u narednih dan, dva, tri (do isteka sledećeg roka) te neću voleti. LOLLOL

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Odgledah konačno i Večiti sjaj i za razliku od prvog puta, mnogo sam ga bolje svarila. I dalje mi mnogo smeta premisa/ okosnica filma, ali pošto sam znala da će se to desiti, bilo mi je lakše da je progutam i uživam u samoj realizaciji, tako sa sam na kraju bila čak i prilično zadovoljna/ zamalo oduševljena. LOL Od mene ovog puta dobija 7,5/10. Dobio bi i više, ali kao i Stoletu i meni je nedostajalo više hemije među glavnim akterima.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 120>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.