Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Na repertoar ove nedelje (14.01-??.??): PRIJAVE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 120>
Korisnik
Poruka
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 21:45
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

S "Večitim sjajem" imam problem u samom konceptu/ premisama, tj u filmu se dešava nešto što se kosi sa nekim mojim životnim stavovima/principima, a takve stvari me blokiraju pri gledanju i "po difoltu" me odbijaju i onemogućavaju da budem bar malo objektivna. Unhappy

Ih, kome se ovo u nekom trenutku sa nekim filmom, knjigom etc nije desilo ... Ja se neretko borim sa samim sobom oko identične stvari ..

Ako nije tajna, na šta tačno misliš kad kažeš ovo "da se kosi sa nekim mojim životnim stavovima/principima" ?
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 21:53
Brisanje iz pamćenja nečeg/ nekog zato što je suviše bolno aka lakše. Naša iskustva, ljubavi, bol, sramote, poniženja, patnje, sreće čine ono što smo. Obrisati deo nečeg zato što boli ili ne znamo kako da podnesemo za mene je kukavičluk i brisanje samog sebe. Smile Takve stvari me razbesne i onda se ljutim ceo film. LOL Mogu prihvatiti vampira tinejdžera koji sija na suncu, ali tako nešto ne mogu. LOLLOLLOL

Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2018 u 18:49
Reprizirao sam Your Name, kad sam gledao prvi put neke stvari nisam shvatio pa mi je zato leglo drugo gledanje. Sjajan scenario, odlicna animacija, puno emocija, muzika je dobra... Bolju romansu nisam skoro gledao, taj zanr je prepun klisea, mada u ovom filmu ima i naucne fantastike ali svejedno, jedan od boljih romanticnih filmova koje sam gledao a i nisam neki ljubitelj tog zanra zbog previse klisea. Ovaj film je originalan, jako zabavan, pun emocija, sa odlicnom animacijom, odlican scenario, sa dobrom muzikom. Ne znam sta bih vise mogao da kazem osim da je sjajan film. Preporuka za sve, kao i za one koji ne gledaju anime. Ocena: 8/10
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2018 u 17:30
I od mene ocena 8.
Iako uopšte ne volim anime, film mi je držao pažnju. Potpisujem sve
što je rekao Alreadydead.
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2018 u 17:55
Samo dvoje su pogledali crtić, a rok je do sutra. Smile 

Sutra predlaže Atrahasis. Smile 
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2018 u 18:16
  Zar već ?

Što se mora nije teško.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 15:46
Niko ništa ne gleda...Smile
Evo da vam otežam posao, moj predlog
za ovu nedelju je:

We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 17:29
Ovo obećava, deluje mi zanimljivo. 
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 17:42
Dodeljeni kartoni (skoro) svima. LOL

Rok za Calvary je 30. januar.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 17:45
Baš ljucki lijep ovaj film Kalvarija.
Nisam više u ekipi ali uvijek ga rado pogledam ..Smile
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 18:00
Što nisi u ekipi?  
Ne voliš elitu?    LOL
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 18:03
Obiteljske obveze. 
Pišem kad stignem, ne smijem se vezat za datume Wink
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 20:29
  Da prijavim da sam odgledao ovo malo remek delo animacije koje je mali korak za Japan a veliki za čovečanstvo.

Uživao sam sa klincima dok sam gledao ovu nesvakidašnju romansu u koju je utkana japanska kultura i tradicija. Što bi rekli, savršen spoj starog i novog.

U ovoj animi dominiraju tri stvari: emocije, duhovitost i velemajstorski crteži. Crteži i prizori razrađeni su do najsitnijih detalja i toliko su verni i ubedljivi da sam se nekoliko puta zapitao šta je tu mašta a šta stvarnost. Granice pomerene sa tehničke strane prati odličan scenario. Priča jeste komplikovana ali se zbog nabrojanog lako prati. Štos koji se iznova i iznova ponavlja (pipanje grudi) je takav da ne može nikad da mi dosadi. Svaki put mi je dobro nagazio na moj smešni nerv.Ćak mi je i muzika bila dobra, odlično se uklopio taj tugaljivo ljigavi pop / sentiš koji ne podnosim.

Na kraju, hvala na prevodu i predlogu jer bi vo sigurno propustio. Anime, majge i slično nisu u mojoj sferi inetresovanja. Nije da ih ne volim, nema se vremena za sve.

Od mene desetka.
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 09:40
Ne gledam toliko anime ali ove što sam gledao su uglavnom na isti fazon sve pa i ova Your Name. Uvijek neki paralelni svijetovi, underworld, vremenske linije i uvijek mi to djeluje pomalo zbunjujuće. Ovaj je još i prilično jasan. Potpisujem sve što ste do sad rekli i sviđa mi se taj "feelgood" osjećaj koji je ostavio. Od mene 8/10

Calvary mi je dobar film, repriziraću ga naravno.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 11:37
Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

E, ne može ovako! Ja se žrtvujem, rastežem, otežem, svađam se sa porodicom i unosim nemir u kuću, a ti ni ime da mi spomeneš.
LOLLOLLOLLOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 16:50

Mislim, stvarno. Voditelj igre uopšte ne ceni muke kroz koje učesnici prolaze ne bi li on mogao da uživa u deljenju kartona. LOL

Nego, kad je već to sve sa kartonima obavljeno i Eden namiren, sad mogu da prozborim koju o filmovima. LOL

Večni sjaj besprekornog uma - 10

Ovo je bio jedan od retkih slučajeva da mi je neki film ostavio jači utisak posle ponovnog gledanja nego prvi put. Valjda što je dosta vremena prošlo između dva gledanja ili šta već. Nebitno.
Sjajan scenario. Kaufman je definitivno majstor svog zanata. Gluma je dobra. Štaviše, Keri mi je bio bolji od Vinslet. Stoji i ono što je neko rekao da je moglo biti malo više hemije između glavnih glumaca, ali mi je i ovo bilo okej. Gondrijeva režija mi u početku nekako nije skroz odgovarala, ali se kako je film odmicao odlično uklopila sa pričom. Kraj uspešno izveden, što kompletira sve prethdno učinjeno. Sjajan celokupni utisak koji film ostavlja nadjačava sve što bi mu se moglo zameriti.

Tvoje ime - 8,5

Generalno volim anime, tako da mi je ovaj predlog bio užitak i hvala predlagaču.
Film koji je potvrdio da je Makoto Šinkaj definitivno zaslužio da ga svrstavaju u isti rang sa Mijazakijem, Takahatom i Konom. Sam kvalitet animacije je dovoljan razlog da se ovaj film pogleda. Sve vezano za tehničku stranu je, što reče Stole, velemajstorsko. Scenario je dobar. Šinkaj se malo više fokusira na ljudski deo priča od većine anime autora. To sprečava film da potone u stereotipe sopstvenog žanra, mada od njih ni ne beži. Ipak mi malo fali "ono nešto" što bi ga učinilo potpuno sjajnim i čime bi prevazišao sopstveni žanr. Ne mogu tačno da utvrdim šta, ali mi fali. LOL Doduše, sam autor je izjavio da je film nedovršen tj. da je iz budžetskih razloga vreme produkcije skraćeno i da film nije potpuno onakav kakvim ga je on zamislio. To naravno ne znači da bi sa tim promenama bio bolji, ali možda je to onaj delić koji nedostaje. U svakom slučaju prijatno iskustvo.

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 18:15
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

E, ne može ovako! Ja se žrtvujem, rastežem, otežem, svađam se sa porodicom i unosim nemir u kuću, a ti ni ime da mi spomeneš.
LOLLOLLOLLOL

Ti si Ona-Čije-Se-Ime-Podrazumeva-I-Ne-Spominje-Kada-Su-U-Pitanju-Kartoni. LOL
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 21:50
  Interesantan sam znati da li sam počaščen nekim kartonom ?
Na vrh
Subtitle fan View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Subtitle fan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 22:35
Taxidermia - 2/10

Jednostavno mi se nije svideo
Na vrh
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2018 u 22:46
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Interesantan sam znati da li sam počaščen nekim kartonom ?

Ne. U prvi post mogu videti svi da li imaju karton. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 120>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.