Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - anime
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mononoke-hime aka Princess Mononoke (1997)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Mononoke-hime aka Princess Mononoke (1997)

Mononoke-hime

Mononoke-hime (1997)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

1997

Žanr:

animirani, fantazija, avantura

Trajanje:

134 min

Režija:

Hayao Miyazaki

Scenarij:

Neil Gaiman
, Hayao Miyazaki

Glavne uloge:

Gillian Anderson
  >  Moro
Claire Danes
  >  San
Minnie Driver
  >  Lady Eboshi
Jada Pinkett Smith
  >  Toki
Billy Bob Thornton
  >  Jigo
Billy Crudup
  >  Ashitaka
Corey Burton
  >  Additional voices (voice)
Tara Strong
  >  Kaya
Keith David
  >  Okkoto
John DeMita
  >  Kohroku
Julia Fletcher
  >  Additional voices (voice) (as Julia DeMita)
John DiMaggio
  >  Gonza
Sherry Lynn
Sherry Lynn
  >  Emishi Village Girl
Sherry Lynn
  >  Woman in Iron Town
Matt K. Miller
  >  Additional voices (voice) (as Matt Miller)
Marnie Mosiman

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mononoke-hime aka Princess Mononoke (1997)
    Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2011 u 19:35

Mononoke-hime

aka

Princess Mononoke (1997)

Žanr: Animirani, Avantura, Fantazija

Jezik: Japanski

Režija: Hayao Miyazaki

Glasovi: Yôji Matsuda, Yuriko Ishida, Yûko Tanaka, Kaoru Kobayashi

Trajanje: 134 min

Ašitaka je mladi princ i naslednik svog plemena. Kao i svaki princ iz bajke, on je vešt borac, hrabar i plemenit. Te osobine će postati uzrok njegove propasti. Naime, u pokušaju da spase selo, Ašitaka ubija demonsku zver i preuzima njenu kletvu na sebe. Sudbina koja ga čeka je strašna: duga agonija posle koje smrt dolazi kao oslobođenje. Ne želeći da ga njegovi najmiliji gledaju takvog, a u želji da pronađe prosvetljenje, Ašitaka kreće u potragu za odgovorima. Sa sobom nosi sjajnu grudvu metala, izvađenu iz demonovog tela, koja je i pretvorila nekadašnjeg boga u nerazumnu zver. Tragajući za mudrošću, nalazi šansu za ozdravljenje u glasini o glavi šumskog boga koja daje večan život onom ko je poseduje. U drevnoj šumi sreće princezu Mononoko, koju su odgajali vukovi. Ona želi da odbrani šumu i njene stanovnike od eksploatacije ljudi.

Preuzeto sa: http://www.sinemagija.com

TITLOVI

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Nameless One View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2011 u 21:30
Jedan od mojih najdražih crtića. Jedan od najtužnijih takođe Cry
What can change the nature of a man?

Na vrh
Kampfar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Nadri-talentovan

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kampfar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2011 u 21:59
A i jedan od retkih koje su mozda pustali ovde na televiziji... uz Howls moving castle.

I know who I am. And after all these years, there's a victory in that.
Na vrh
Redly View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Redly Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Lipanj/Jun.2012 u 21:33
Najbolje <3Broken Heart
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Listopad/Oct.2018 u 00:52

Odrastao sam na drugoj vrsti crtaća i mogu samo da žalim što sam jako kasno upoznao ove japanske mange i anime. Hogar je otvorio temu o njima, bukmarkovao sam je i sigurno je da će se neki radovi od navedenih autora glredati. Žao mo je što nisam imao te informacije kad sam imao vremena. Ima nade, voz još nije otišao.

Princeza Mononoke je divan primer koliko su milenijuma Japanci u svojoim animacijama  udaljeni od ostalog sveta. Po onom što sam saznao, Mijazaki je pandan Dizniju. Daleko je to od istine, on je meni kao laiku mnogo bolji.

Pored fantastične animacije, koja je bila toliko ispred svog vremena da je i danas dobra koliko i pre 20 i kusur leta, animu krasi neobična radnja i još neobičniji fantastični likovi. Ono što se brzo primeti je odsustvo crno belog pogleda na svet i apel na ekološku svest aktera a samim tim i na gledaoca.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.