Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Midsommar (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Midsommar (2019)

Midsommar

Midsommar (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2019

Žanr:

drama, misterij, triler, horor

Trajanje:

147 min

Režija:

Ari Aster

Scenarij:

Ari Aster

Glavne uloge:

Björn Andrésen
  >  Dan
Mats Blomgren
  >  Odd
Gunnel Fred
  >  Siv
Henrik Norlén
  >  Ulf
Lars Väringer
  >  Stev
Anna Åström
  >  Karin
Louise Peterhoff
  >  Hanna
Liv Mjönes
  >  Ulla
Will Poulter
  >  Josh
William Jackson Harper
  >  Mark
Jack Reynor
  >  Christian
Agnes Westerlund Rase
  >  Dagny (as Agnes Rase)
Rebecka Johnston
  >  Ulrika
Archie Madekwe
  >  Ingemar
Florence Pugh
  >  Dani
Isabelle Grill
  >  Maja
Vilhelm Blomgren
  >  Pelle

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Midsommar (2019)
    Objavljeno: 28.Kolovoz/Aug.2019 u 21:28
Prevod je najavio Bambula ✨
Na vrh
Boxter7 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boxter7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2019 u 00:41
Iskreno. Ne znam ni sta bi rekao o filmu. Jos uvek sam pod utiskom budalastine...
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2019 u 13:29
Nesto kao Suspiria . Divna komuna ...
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2019 u 22:47
Uspoređivanje ovoga smeća sa Argentovim remek djelom je bezobrazluk.

Da Ar Aster može napravit veće "style over substance" sranje nego je razvikani i precijenjeni Hereditary, nisam niti pomislio, ali evo izgleda ipak može.

Dosad najgori film koji sam pogledao iz ove godine, ali isto tako sa najsjajnijim celofanom.
Ko mu pare dade za ovo da mi je samo znat pa da i ja izmuzem štagod kad vidim da pakovanje prodaje i čisto govno.
Na vrh
protectore View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj protectore Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Rujan/Sep.2019 u 00:30
Mracan film, drugačiji, sa uvijek intrigantnom temom, šokantan, ispunjen patnjom, nikog ne ostavlja ravnodušnim ali i uz jaku opominjujuću poruku. Vizuelni doživljaj predstavlja kvalitet više ovoj drami/misteriji dok je najveća mana u tome sto je predug i previse razvučen (2ipo sata), kao što JoxerTM rece "style over substance". Ali iako je predug, sa isčekivanjem sam čekao rasplet na kraju filma. 
Djelimicno slican žanr kao i Get Out 2017.
Od mene preporuka.

Ažurirao protectore - 01.Listopad/Oct.2019 u 12:05
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Rujan/Sep.2019 u 13:32
Festival morbidnosti.Film koji nije za široku publiku.Predvidljiv na više razina.
Od mene 7/10.

Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2019 u 10:45
Wida je sve rekla, i od mene 7/10.
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Listopad/Oct.2019 u 10:11

Pogledao sinoć i još sam pod utiskom. Nesumnjivo film koji skreće pažnju i ne ostavlja ravnodušnim, da se izrazim ovim otrcalim frazama, ali zaista je tako.

Ne mogu reći da je genijalan, ali će sigurno među ljubiteljima horora i misterije imati kultni status.

Vizuelno je prekrasan, sa mnoštvom predivnih kadrova i scena ali namerno nedorečen do kraja.

Ne bih rekao da je film baš potpuna budalaština, kao što ovde neki napisaše, ima tu puno skrivene simbolike i paralelizama sa nordijskom mitologijom. Ko pokuša film da posmatra racionalnim očima će se razočarati, zato se opustite i posmatrajte ga bez ikakvih predubedjenja.

Prvih pola sata, 45 minuta filma deluje kao neka realna psiho drama da bi od dolaska junaka na festival u Švedsku sve počelo da dobija groteskne i jezovite obrise koji će kulminirati nekim od najjezivijih slika koje sam na filmu gledao u poslednjih desetak gopdina. Užas i jeza koje izaziva ovaj film su autentični.

Od mene 8/10.

http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2019 u 23:20
Vizuelno hipnotišuć i jeziv film. Likovi i njihove odluke su možda traljavo konstruisane, jer sve jeste predvidljivo, ali likovi kao i sam narativ u suštini nisu glavni element filma, već osećaj zazornosti koji film kao celina izaziva kod gledalaca. Ovo je psihološki triler koji tera publiku na razmišljanje.
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2019 u 23:37
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis piše:

Vizuelno hipnotišuć i jeziv film. Likovi i njihove odluke su možda traljavo konstruisane, jer sve jeste predvidljivo, ali likovi kao i sam narativ u suštini nisu glavni element filma, već osećaj zazornosti koji film kao celina izaziva kod gledalaca. Ovo je psihološki triler koji tera publiku na razmišljanje.

iromafia  Atrahasise, Atrahasise... crni Atro, redovno me uhvatiš u neznanju. 'Oću l' tražit' i listat' Vujakliju il'
 Klajna, il' nedajbože morat' gledat' film da odgonetnem šta je zazornost. Aj pomagaj. LOLLOL
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 00:46
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

iromafia  Atrahasise, Atrahasise... crni Atro, redovno me uhvatiš u neznanju. 'Oću l' tražit' i listat' Vujakliju il'
 Klajna, il' nedajbože morat' gledat' film da odgonetnem šta je zazornost. Aj pomagaj. LOLLOL

Na samom početku ovog rada je to lepo objašnjeno: Pojam zazornog
To je zapravo termin koji je Frojd definisao (Das Unheimliche)
ili na engleskom: Uncanny

Zašto sam tako okarakterisao ovaj film, pa pre svega jer se slažem sa analizom iz jednog članka vezanog za film u kome je navedeno:

"Midsommar is defined by the uncanny contradiction of opposites happening simultaneously."

S tim što je ovde zazornost odnosi na psihološki aspekt, kako likova u filmu, tako i same publike koja gledajuću film biva deo rituala koji je u filmu prezentovan. Ta dualnost svih elemenata izaziva taj osećaj jeze u najvećoj meri, i u tom smislu film jeste uspešan.

P.S. Nije moguće da nema ničeg o ovom pojmu u Vujakliji?GeekWacko
Znam da je bilo velike muke oko prevoda termina Das Unheimliche, da bi se na kraju opredelili za 
zazornost od reči zaziranje i zazor.

Ažurirao Atrahasis - 05.Listopad/Oct.2019 u 00:54
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 00:56
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis piše:

P.S. Nije moguće da nema ničeg o ovom pojmu u Vujakliji?GeekWacko

Ne znam, nisam ga "konsultovao". Ti si mi pomogao.    LOL

P.S.  ok. znam za zazor u mehaničkim delovima (razmak) znam kad neko zazire od nečega, nekoga, ali
 kako izvedenica zazornost, to me mučilo.

Ažurirao kadetoni - 05.Listopad/Oct.2019 u 01:02
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 01:09
Poznat sam da više odmažem nego što pomažem, ali evo šta bi zazornost bila:

"Појам зазорног, абјектног је дефинисала француска психоаналитичарка и филозофкиња Јулија Кристева (Julia Kristeva). По Кристевој, зазорно је нечисто, одбојно, прљаво, безформно и вишак који измиче симболизацији, који отпада од знака и којег је немогуће асимиловати у језик. Зазорно није ни субјекат ни објекат, оно је нешто између, нешто што нарушава сваку формалну логику и прети субјекту раслојавањем и сламањем смисла. Исто тако, зазорно формира субјекат: „Ја нисам, већ раздвајам, одбацујем, зазирем” - субјективност се заснива на изузимању:„Абјектовати значи одбацити, одвојити, и основа је одржања субјекта и друштва; бити абјектован значи бити одбојан, нагрђен, и корозивно је за оба.” Зазорно је оно чега се морам ослободити да бих био/била ја . На неки начин, путем ужаса који производи, зазорно одржава систем граница и подела које конституишу субјективност..."

Ovako deluje komplikovano, ali reditelj je praktično pretočio ovu definicuju na platno u ovom filmu.

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 01:35
I nek neko posle kaže da je internet pametniji od ljudi.
Čika Gugl nema pojma o glagolu abjektovati.
Vujaklija... abjudikacija, abjudicirati, abjuracija, abjurirati.

Za bata Tonija pitanje... da li zna značenje termina fragrantan, onako na prvu loptu.

"U ponašanju, zaziranje ili prezanje, označava stid. To je situacija kada se neko suzdržava, libi, uzdržava , ustručava prema nekome ili nečemu."   
To bih rekao na prvu.    
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 01:43
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

I nek neko posle kaže da je internet pametniji od ljudi.
Čika Gugl nema pojma o glagolu abjektovati.
Vujaklija... abjudikacija, abjudicirati, abjuracija, abjurirati.

LOL Stvarno nema ništa o tome...
Gugl propo...Big smile

P.S. Zagadismo temu pričom o semantici reči...
Doduše, posredno promovišemo ovaj film koji se mnogima neće svideti, u to sam siguran.

Ako mora da se napravi neko poređenje, onda je Midsommar (Sredina leta) dosta sličan Čoveku od pruća (Wicker Man) u određenim aspektima priče, jer ipak je ovo tzv. folk horor.
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 01:51
Njemačko das Unheimliche je imenica. Kad ukineš ovaj član (das - srednji rod) i napišeš malim slovom dobiješ pridjev unheimliche (srednji i ženski rod, unheimlich - muški), što bi značilo neobično, čudno, strano, neprirodno. I od nje je nastalo. A to je u stvari negacija od heimliche - poznato, uobičajeno, domaće.

Glup mi je prijevod zazornost. Prije bi to trebao biti neki zazor ili nešto tako. Uglavnom, skoro siguran sam da je kovanica. A problem preciznog prevođenja njemačkog je njihovo leksičko bogatstvo, naspram naše jako siromašne leksike.
U svakom slučaju bi das Unheimliche trebalo značiti nešto od čega se zazire. U tom smislu ima logike.

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 01:56
Originalno postovano od strane baho baho piše:

Njemačko das Unheimliche je imenica. Kad ukineš ovaj član (das - srednji rod) i napišeš malim slovom dobiješ pridjev unheimliche (srednji i ženski rod, unheimlich - muški), što bi značilo neobično, čudno, strano, neprirodno. I od nje je nastalo. A to je u stvari negacija od heimliche - poznato, uobičajeno, domaće.

Glup mi je prijevod zazornost. Prije bi to trebao biti neki zazor ili nešto tako. Uglavnom, skoro siguran sam da je kovanica. A problem preciznog prevođenja njemačkog je njihovo leksičko bogatstvo, naspram naše jako siromašne leksike.
U svakom slučaju bi das Unheimliche trebalo značiti nešto od čega se zazire. U tom smislu ima logike.

Nešto od čega se zazire, ali što mi identifikujemo sa nečim nama poznatim/bliskim, a ono ipak nije to.

To je u suštini to. Da.

Ažurirao Atrahasis - 05.Listopad/Oct.2019 u 02:09
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 01:59
Ne sadrži to u sebi da je bilo poznato. Upravo je negacija toga.
Najčešći prijevod je čudno ili neobično, što nije direktan slučaj ovdje.

Npr.
Es ist unheimlich. - To je čudno.
Er ist unheimlich stark. - Neobično je jak.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 02:05
Da, ali u psihoanalitičkoj sferi je objašnjeno otprilike kako sam ja naveo.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2019 u 02:40
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Za bata Tonija pitanje... da li zna značenje termina fragrantan, onako na prvu loptu.

Onako na prvu loptu, pomislio sam da si pogrešio, da si mislio flagrantan.  LOL

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.