Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lo imposible aka The Impossible (2012)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Lo imposible aka The Impossible (2012)

Lo imposible

Lo imposible (2012)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Nemoguće

Godina:

2012

Žanr:

drama, povijesni, triler

Trajanje:

114 min

Režija:

J.A. Bayona

Scenarij:

Sergio G. Sánchez
, María Belón

Glavne uloge:

Ewan McGregor
  >  Henry
Geraldine Chaplin
  >  Old Woman
Douglas Johansson
  >  Mr. Benstrom
Naomi Watts
  >  Maria
Marta Etura
  >  Simone
Sönke Möhring
  >  Karl
Ploy Jindachote
  >  Caregiver
Oaklee Pendergast
  >  Simon
Tom Holland
  >  Lucas
Jan Roland Sundberg
  >  Daniel's Father
Johan Sundberg
  >  Daniel
Samuel Joslin
  >  Thomas
Jomjaoi Sae-Limh
  >  Red Cross Nurse
La-Orng Thongruang
  >  Old Thai Man
Tor Klathaley
  >  Young Thai Man

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Salvador View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Vlad Tepeš aka Vlad Nabijač

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Salvador Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lo imposible aka The Impossible (2012)
    Objavljeno: 06.Listopad/Oct.2012 u 17:00

Ova potresna španjolska drama je snimljena na engleskom jeziku, a temelji se na stvarnim događajima koji su se dogodili 2004. kada je razoran tsunami udario u južnu Aziju i pri tome usmrtio više od 150.000 ljudi. Redatelj filma je Juan Antonio Bayona, inače redatelj filma El orfanato aka The Orphanage.Scenarij potpisuje Sergio G. Sánchez, koji je također napisao scenarij i za El orfanato.  Producenti su Álvaro AugustínEnrique López LavigneBelén Atienza i Javier Ugarte. U glavnim ulogama ćemo gledati Ewana McGregoraNaomi WattsGeraldine Chaplin i Marta Etura. Kino premijera je zakazana za 11. listopada 2012. u Španjolskoj. Američka premijera je zakazana za 21. prosinca 2012.

RADNJA

Ovo je istinita priča o preživljavanju i sudbini jedne obitelji za vrijeme jedne od najvećih prirodnih katastrofa našeg vremena. Radnja se vrti oko braćnog para koji sa svoja tri sina provode odmor u tropskom raju, ali u rano jutro 26.12.2004 .taj  se raj pretvara u pravi pakao. 

Ažurirao Salvador - 29.Listopad/Oct.2012 u 23:02
Na vrh
Rea View Drop Down
Translator
Translator
Bobi with boobs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Rea Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2012 u 19:31

IMDb

Žanr: Akcija / Drama / Triler

Scenario: Sergio G. Sánchez (The Orphanage, 2007.)

Režija: Juan Antonio Bayona (The Orphanage, 2007.)

Glavne uloge: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland

Godina proizvodnje: 2012

Zemlja porekla: Španija

Trajanje: 107 min

Sinopsis:
Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) sa svoja tri sina odlaze tokom zimskog odmora na Tajland, radujući se nekoliko dana u tropskom raju. Međutim, 26. decembra ujutru, dok se porodica odmara pored bazena nakon Božićne proslave, iz središta Zemlje čuje se zastrašujuća buka. Dok se Maria ledi od straha, ogroman vodeni zid im se približava neverovatnom brzinom.
Snimljen prema istinitoj priči, The Impossible je nezaboravna priča o iskustvima jedne porodice, koja, među desetine hiljada stranaca, ostaje zatočena u ludnici jedne od najgorih prirodnih katastrofa današnjice.

IMDB ocena: 7.7/10
Rotten Tomatoes rating: 89%

Datum svetske premijere: 9. septembar 2012. (Kanada: Toronto International Film Festival)
Datum domaće premijere: 27. oktobar 2012. (Cinemania 2012)

Trivija:
- Mnogi statisti u filmu su zapravo pravi preživeli cunamija.
- Ovo nije prvi put da Naomi Watts i Ewan McGregor glume par na filmu - glumili su i u filmu Stay iz 2005. godine.
- Naomi Watts, Ewan McGregor i mlađi deo ekipe su na Filmskom festivalu u Torontu 2012. godine upoznali porodicu prema čijim je iskustvima film snimljen.

http://www.happynovisad.com

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2013 u 01:03

Prevod je najavio angels Clap

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2013 u 23:45

angels hvala za prevod ruza

Titl mozete preuzeti OVDJE

Na vrh
A2D2 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Lonesome Cowboy

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj A2D2 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Sijecanj/Jan.2013 u 17:12
Neki filmovi se sami po sebi nameću da ih se pogleda. Nakon pogledanog trailera postao sam nestrpljiv, jer odavno mi nešto takvo nije rasplamsavao želju za gledanjem kao ovaj film.

Ovo je jedna jako potresna drama gdje se teško suspežete da ne zaplačete nad središnjom pričom i sudbinom familije koju je zadesio tsunami. Uzbudljiva potraga jednih za drugim ne ostavlja ravnodušnim i zaista bih upozorio one "laganije na suzi" da se pripreme, jer emocije su zaista realno dočarane i to prije svega zahvaljujući senzibilitetu lica Naomi Watts koja je impresivna u ulozi Marie i mladog Tom Hollanda u ulozi Lukasa.

Film je dug prihvatljivih 114 minuta i ako bi tražio mane to bi bilo jedino par nekih klasičnih klišeiziranih dramskih scena,gdje se ubraja i scena podsvijesti (koja simbolično predstavlja životnu pobjedu izranjanjem iz vode) koja je predugačka i možda se i ne uklapa u realnu faktografiju na kojom počiva priča.

Nitko nije toliko bogat da može bez osmjeha i nitko toliko jadan da ga ne bi zaslužio.
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2013 u 21:12
Hteo sam da pogledam film, ali nakon prve scene u bolnici gde joj izvlace nesto(nisam ni stigao da pogledam sta) iz usta, prekinuo sam, jbg ne mogu da gledam takvo nesto, gadi mi se a verujem da je dobar, volim ovakve filmove gde prezivljavaju ljudi ili gde se spasavaju od neceg (The Road, As Far As My Feet Will Carry Me itd.). Ako nakon te scene nema vise toga, onda cu ga pogledati do kraj.Big smile

Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2013 u 13:17
Nema, možeš slobodno da prodolžiš. Smile Provereno...Wink
Na vrh
Filaret View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Filaret Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2013 u 03:50
Nema te nesreće koja neće usrećiti filmsku industriju... Ja teške budalaštine, gospode bože...Zaista nisam znao da se može biti holivudskiji od Holivuda, ljigaviji od Titanika, odvratniji od Armagedona, ali eto može. Teško je naći reči da se opiše ova bljuzga od filma, ova uvreda za pre svega 300.000 poginulih Indonežana koji su u filmu prisutni maltene kao kolateralna šteta, dok jedna zapadnjačka porodica vida svoje rane. Razumem ja rediteljski postupak, tople ljudske priče i ostale visokoparne bacače magle i napore da se film proda, ali ovo prosto nije pošteno. I tačka.
Inače, hvala filmu za realne slike katastrofe, za predstavu o toj vodurini koja valja drvlje i kamenja, ali sebični konotativni ekskluzivizam makar meni kvari utisak.
Da ne zaboravim, uvek imajte kod sebe konzervu koka kole, nikad ne znate kad može da vas strefi cunami.
Na vrh
sanja-bosnjak View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sanja-bosnjak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2017 u 22:13
Meni se jako svidio. Volim filmove o prirodnim katastrofama, a prizori tsunamija su odlično odrađeni.
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2018 u 16:25
Ja takođe volim filmove o prirodnim katastrofama. Takođe se slažem da su prizori cunamija odlično odrađeni- Znači baš se slažem u obe stvari koje je navela sanja-bosnjak. A ja bih samo dodao i sledeće.. Zaista svaka pohvala i za McGregor-a i Naomi Watts. A tek što imam pohvalu kako su deca odglumela u filmu, svaka čast.. Pogotovu Lukas a i Tomas. A i Sajmon nije bio loš. I da, Džeraldina Čaplin, koja je imala malu rolu, zaista je oduvek bila nikakva glumica.. I da, sve pohvale za režisera filma.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,108 sekundi.