Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - L'avventura aka The Adventure (1960)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

L'avventura aka The Adventure (1960)

L'avventura

L'avventura (1960)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

1960

Žanr:

drama, misterij

Trajanje:

143 min

Režija:

Michelangelo Antonioni

Scenarij:

Michelangelo Antonioni
, Elio Bartolini
, Tonino Guerra

Glavne uloge:

James Addams
  >  Corrado
Dominique Blanchar
  >  Giulia
Prof. Cucco
  >  Ettore
Dorothy De Poliolo
  >  Gloria Perkins
Angela Tommasi Di Lampedusa
  >  The Princess
Gabriele Ferzetti
  >  Sandro
Lelio Luttazzi
  >  Raimondo
Lea Massari
  >  Anna
Jack O'Connell
  >  Old man on the island
Renzo Ricci
  >  Anna's Father
Esmeralda Ruspoli
  >  Patrizia
Monica Vitti
  >  Claudia
Giovanni Petrucci
  >  Prince Goffredo

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
A2D2 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Lonesome Cowboy

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj A2D2 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: L'avventura aka The Adventure (1960)
    Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2013 u 14:45

L'avventura (1960)

Link

Italija/Francuska, c/b, 143 min, Cino del Duca/Produzioni Cinematografiche Europee/Société Cinématographique Lyre

Režija: Michelangelo Antonioni,

Scenarij: M. Antonioni, Elio Bortolino, Tonino Guerra, prema Antonionijevoj priči,

Nagrada žirija na filmskom festivalu u Cannesu.

Uloge: Monica Vitti (Claudia), Gabriele Ferzetti (Sandro), Lea Massari (Ana), Dominique Blanchar (Giulia), Renzo Ricci (Anin otac), James Addams (Corrado), Dorothy De Poliolo (Gloria Perkins), Lelio Luttazzi (Raimondo), Angela Tommasi di Lampedusa (princeza).

Ocjena na imdb: 7,9/10

Sinopsis

Za krstarenja u arhipelagu Liparskog otočja, Ana nestane. Njezin ljubavnik Sandro i prijateljica Claudia bezuspješno je traže. Za potrage, oni postaju ljubavnici, no budućnost njihove veze nije ništa izvjesnija od razloga Anina nestanka.

Tijekom premijere na filmskom festivalu u Cannesu Avanturu je popljuvala i izviždala uglavnom neprijateljski raspoložena publika, premda je veliki broj utjecajnih kritičara i filmaša potpisivao izjavu kojom odbacuju tu reakciju i pozdravljaju film kao najbitniji ikada prikazan na festivalu.U sljedeće dvije godine, Avantura je u međunarodnoj anketi filmskih kritičara u časopisu Sight & Sound smatrana drugim najvećim filmom ikad napravljenim.To je bila Antoniolieva prva saradnja (i privatna) sa Monicom Vitti, glumicom koja je ljudski i humani kanal kroz koji se učmalo blazirano, dehumanizirano društvo vidi te koja će postati žerištem njegovih sljedećih filmova iz labave tetralogije, koju čine još → Noć, → Pomrčina, i → Crvena pustinja.

Prvi njegov film u sinemaskopu, Avantura je remek-djelo i klas. primjer modernističkoga filma. Fabula temeljena na odnosu Claudije i Sandra dedramatizirana je uporabom kadra sekvence bez premca u povijesti filma. Vrijeme potpuno je izjednačeno sa stvarnim vremenom pa trajanje svakoga prizora odgovara realnom trajanju bez obzira na montažne rezove. Inovativna uporaba dubinske oštrine u dugim kadrovima organski uklapa likove u okolinu u kojoj se zatječu, kompozicije su određene vertikalama i horizontalama briljantno koristeći dani prirodni ili arhitektonski okvir, pri čemu su ljudi obično premješteni iz središta, ne gledaju u kameru, niti jedni druge. Claudia je često prikazana uokvirena prozorom, kao promatrač aktivnosti drugih likova, koje su ugl. povezane s frustriranim i iznevjerenim seksualnim, emocionalnim i kreativnim nastojanjima. Struktura potrage, koju je sam redatelj nazvao »izvrnutim krimićem,« smješta gledatelja – s obzirom na podatke o zbivanjima – na istu razinu s protagonistima, ali i sa samim film. pogledom: razlozi Anina nestanka, koji metonimijski predstavlja sve druge odnose među likovima i njihovom okolinom, svima su podjednako nedokučivi, dok je istodobno ta zagonetka jedino što i likove i gledatelje i film drži na okupu.

Trailer

Izvor teksta: Filmski Leksikon, 1001 film koji morate pogledati

TITLOVI

Nitko nije toliko bogat da može bez osmjeha i nitko toliko jadan da ga ne bi zaslužio.
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2017 u 20:54
Meni ovaj film ne lezi, nije za mene. Ne kazem da je los film, ovo je dobar film ali meni prosto ne lezi. Ono sto mi se svidelo su lepi kadrovi, dobar zvuk i muzika, bilo bi dobro da je imalo jos muzike. Ne znam sta bih jos rekao, svakako treba pogledati ali mozda bas i nije za svaciji ukus. Ocena: 6/10
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2017 u 17:29
Iskreno, ne znam kako da ocenim film. Meni je ovo bio jedan od onih filmova bez početka i bez kraja i sa nekom nazovi radnjom, koja se kao razvija nama pred očima, ali zapravo ništa konkretno za šta bih se uhvatila. Možda je to i najbolji opis. Za mene je ovo bio jedan "nekonkretan" film, ako uopšte postoji ta reč. LOL Početak filma s razmaženom bogatašicom mi je okrenuo želudac, ali hajde, mora se. No, kasnije izmotavanje glavih aktera me ubija u pojam. Ne mislim na "preteranu glumu" tipičnu za to vreme i te filmove, nego na činjenicu da verenicu koju obožava i najbolju drugaricu prežale doslovno za jednu noć, a već drugog se među njima razvija takva hemija, koja ih 5 dana baca u očaj i suze. Ma, daaaaaaj! Progutala bih to da mi film priča priču o napaljenim tinejdžerima od 15-16 godina, kojima je sve smak sveta i kojima je sat vremena večnost, ali ljudima preko 20 ne tolerišem takve stvari. Da su prikazali da se sve to dešavqa u nekih mesec- dva, pa hajde i nekako, ali su sve strpali u 5 dana, a to ne mogu nikako da progutam. Da ne spominjem činjenicu da je nestala kćerka političara i da se nije "digla cela zemlja", nego su je malo tražili jedan dan, objavili u novinama drugi i to je sve. Sporedni likovi su mi tako sporedni i nevezani, da ne znam šta tek o njima da napišem, sem da su se eto pojavili u filmu. LOL Najviše od svega su mi pažnju držali pejzaži. LOL Ovaj film je bilo putovanje kroz različite krajolike Italije, što je bilo simpatično. Da me pogrešno ne razumete, videla sam da oni slikaju/prikazuju život džet-seta, kao i onih koji se penju ka vrhu i koji se nađu tu, iako nisu rođeni bogati, razmaženost, hladnoću, površnost, dubine, preljubu... Ipak, bez obzira što su mnogo toga hteli prikazati, mene ništa iz ovog filma nije dotaklo. Nek bude 5/10. Svakako nema prelaznu ocenu od mene. :(
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 06:50
Vi ste još i blagonakloni, meni je Avantura izrazito dalek film, dobro to sa ocenama ja ne praktikujem predugo, zbilja ne bih ni znao utisak da pretočim u brojku, predugo sam u drugoj priči, no film mi je tada kada sam gledao bio izuzetno naporan (2013, 2014, nisam mogao ranije).  Suviše daleko od mog univerzuma, kao i sami likovi, autorski/filmski jezik...ma ne znam šta mi je dalje tu bilo. Nije svaki film za svakog, čudna li čuda. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.