Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Joker (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Joker (2019)

Joker

Joker (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Joker

Godina:

2019

Žanr:

drama, kriminalistički, triler

Trajanje:

122 min

Režija:

Todd Phillips

Scenarij:

Bob Kane
, Bill Finger
, Todd Phillips
, Scott Silver
, Jerry Robinson

Glavne uloge:

Robert De Niro
  >  Murray Franklin
Joaquin Phoenix
  >  Arthur Fleck
Joaquin Phoenix
  >  Joker
Frances Conroy
  >  Penny (rumored)
Brett Cullen
  >  Thomas Wayne
Murphy Guyer
  >  Barry O'Donnell
Douglas Hodge
  >  Alfred Pennyworth
Sondra James
  >  Dr. Sally
Josh Pais
  >  Hoyt Vaughn
Rocco Luna
  >  GiGi Dumond
Mary Kate Malat
  >  Murray Franklin Intern
Leigh Gill
  >  Gary
Zazie Beetz
  >  Sophie Dumond
Jolie Chan
  >  Street Worker
Evan Rosado
  >  Gangboy

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
loosinger View Drop Down
Banned user
Banned user

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj loosinger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 14:03
Je je.. zasluzil je oskara da svakih pol sata moramo gledat kako je smrsavio i kak se krevelji golim tijelom da bi se ta njegova psihofizika transformacija iskoristila u sto vise kadrova. Vidjeno milijardu puta u filmskoj industriji. bljak
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 14:16
U pravu si. Ne znam šta je toliki narod tražio u bioskopima.
I nema Hoakin pojma, loša gluma, realno nije za Oskara. Bljak.   

Na vrh
loosinger View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj loosinger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 23:25
Djaba ti cinizam i ironija koja nema veze sa objektivnoscu a s kojom si isao prezentirati svoje subjektivno odusevljenje filmom. Masa je uvijek podobna da bi se njom trpale pare u djepove nekolicine i vodile ih u nove ratove tak da...djaba ti i preusmjeravanje i iskirvljavanje onog sto sam napisao a preko ledja jadnog Hoakina koji se stvarno potrudio smrsaviti.

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 23:42

Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Sijecanj/Jan.2020 u 11:11
Joker je sjajna, teška, mučna socijalna drama, koja fenomenalno koristi ime i izgled otelotvorenja zla iz serijala o Betmenu da ispriča priču o srozavanju društvenih vrednosti i ljudskoj epmatiji u nestajanju. Joker je jedan od retkih filmova iz holivudske produkcije koji je dobio Zlatnog lava na jednom od najprestižnijih i svakako najstarijem evropskom filmskom festivalu u Veneciji, a to puno govori o kvalitetu ovog filma. Prosečni "holivudski" gledaoc koji ovaj na film gleda kao na deo serijala o superherojima, ili kao omaž Jokeru Hita Ledžera ili Džeka Nikolsona, ili jednostavno teži hipsterskom stavu da se mora biti drugačiji, hermetičan ( „moderni egzistencijalizam, razveden od društva na putovanju samospoznaje”), verovatno nije zadovoljan viđenim. No, to je već stvar afiniteta i ugla shvatanja filma.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Sijecanj/Jan.2020 u 14:17
Originalno postovano od strane Vilin Vilin piše:

Joker je sjajna, teška, mučna socijalna drama, koja fenomenalno koristi ime i izgled otelotvorenja zla iz serijala o Betmenu da ispriča priču o srozavanju društvenih vrednosti i ljudskoj epmatiji u nestajanju. Joker je jedan od retkih filmova iz holivudske produkcije koji je dobio Zlatnog lava na jednom od najprestižnijih i svakako najstarijem evropskom filmskom festivalu u Veneciji, a to puno govori o kvalitetu ovog filma. Prosečni "holivudski" gledaoc koji ovaj na film gleda kao na deo serijala o superherojima, ili kao omaž Jokeru Hita Ledžera ili Džeka Nikolsona, ili jednostavno teži hipsterskom stavu da se mora biti drugačiji, hermetičan ( „moderni egzistencijalizam, razveden od društva na putovanju samospoznaje”), verovatno nije zadovoljan viđenim. No, to je već stvar afiniteta i ugla shvatanja filma.

Clap
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Sijecanj/Jan.2020 u 14:32
Originalno postovano od strane Vilin Vilin piše:

Svaka čast.

Film je stvarno sjajna kritika društva, kako pokradena srednja klasa i populizam mogu stvoriti čudovište.
Ne mogu da se ne sjetim Trampove izjave, "Mogu upucati nekog i ne bih izgubio ništa glasača."
Na vrh
loosinger View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj loosinger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Sijecanj/Jan.2020 u 18:13
I da pa i Obama je dobio Nobelovu nagradu za mir pa oni koji su bar otvorili jedno oko od tri moguca znaju da se neki pokusaj objektivizma danas gubi u privatnim sferama interesa i elitnim drustvima koja namecu standarde i pravila po kojima ce se nesto vrednovati. Koja mrtva Venecija pa potopit ce se za par godina.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Sijecanj/Jan.2020 u 18:30
Originalno postovano od strane loosinger loosinger piše:

I da pa i Obama je dobio Nobelovu nagradu za mir pa oni koji su bar otvorili jedno oko od tri moguca znaju da se neki pokusaj objektivizma danas gubi u privatnim sferama interesa i elitnim drustvima koja namecu standarde i pravila po kojima ce se nesto vrednovati. Koja mrtva Venecija pa potopit ce se za par godina.

Za objektivizam je samo potreban dobar um, koji će i u moru subjektivizma pronaći "istinu" ili srednji put.

Luda ne vidi isto drvo koje vidi mudrac

- Vilijam Blejk "Poslovice iz pakla"
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Sijecanj/Jan.2020 u 14:35
Jedino što ovdje valja je zadnjih 15tak min filma.Tolika buka oko ničega.

Ažurirao Wida - 28.Sijecanj/Jan.2020 u 15:27
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2020 u 02:17
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Reprizirao sam ovo što je T.Filips potpisao jer mi jedno gledanje nije bilo dovoljno da ukapiram šta sam u stvari gledao. Repriza mi je bila neophodna kao i vreme da razmislim malo o filmu koji je uvrnutiji nego što sam mislio. Pomenuti Filips je posle svog Mamurluka krenuo uzlaznom putanjom koja je počela filmom War Dogs koji poput Džokera kritikuje amerčki liberalni ekonomski model koji je slučaju jednog od ortaka dostigao svoj vrhunac stvorivši od njega superliberalnu ajkulu koju zanima isključivo svoja čeljust. Postoji tema u kojoj sam pisao o tome.

U Džokeru je Filips otišao još dalje, pružio mi je to zadovoljstvo da vidim formiranje i stvaranje pojedinca čiji je radikalni nihilizam doveden do krajnjih granica. Ne znam kako bih drugačije okarakterisao individuu koja nije ni liberal, ni famozni pripadnik četvrtog staleža koji bi, u pauzi između gledanja zadruge, trampio majku za mobilni. Flek iliti Džoker je hladnokrvni psihopata koji poput svoje sabraće racionalno sagledava situaciju i takvih ima na tone. Ono što njegove fiktivne i stvarne kolege razlikuje od normalnog čoveka je nedostatak empatije koja je uvek subjektivna, emaptije koja je nužna za opstanak svake zajednice i pojedinca. Istorija, bliža ili dalja okolina, puna je primera u kojim takvi pojedinci destabilizuju ili uništavaju zajednicu. Ono što je nekad bilo nezamislivo sad se forsira i nagrađuje, postaje maltene normalna pojava. Tako je, na primer, streljanje sto za jednog, bio zločin bez presedana. Danas je to u sklopu posla jednog pilota koji je video igricu zamenio bombarderom. Da je umesto Džokera bio bilo koji drugi psihopata ne bi se videla razlika. Njega je društvo nadogradilo novom dijagnozom koju Filips uvodi na mala vrata. Pre njega uradio je to dvojac koji je stvorio Taksistu koji je očigledno jedna od Filipsovih inspiracija. Dvojac Skorseze Šreder je u film i pop kulturu uveo marginalca, ratnog veterana obololeog od vijetnamskog sindroma koji je verovatno bio jedan od glavnih uzroka šizofrenije. Filips u svom Džokeru uvodi fantazam koji nije isto što i šizofrenija iako joj je po simptomima dosta sličan. Navodno je 2/3 čovečanstva šizofreno, potrebni su pored genetskog nasleđa i određeni uslovi da bi se bolest razvila. Sa fantazmom je drugi slučaj, on je normalna dečija bolest, jedna od faza koju svako ima u svom odrastanju. Fantazam kao posledica trauma nije ništa drugo nego beg deteta u svet mašte koji ga spašava od surove stvarnosti. Poznato je da u svet mašte beže oni koji najviše stradaju od nje. Putevi i stranputice su poznati, alkohol, film, droga...i to rade ljudi koji su preležali fantazam. Oni koji nisu su doslovno u svom filmu u kom glume i režiraju. Iznova i iznova preživljaju nešto što im se desilo potpuno nesvesni situacije u kojoj se nalaze. Problem sa fantazmom nije što nastaje, kao što se mislilo, rođenjem deteta. U poslednjem javnom nastupu psihijatar V.Jerotić navodi podatak koji pomera tu granicu. Nerođeno dete je itekako svesno okoline i odnosa u porodici koji ga formiraju kao ličnost. Ako je ova teorija tačna, onda je deo toga otkrio Filips preko Fleka iliti Džokera koji je, potuno nevin, osakaćen pre nego što se rodio. Ako se još doda tome potpuno ludo društvo bez empatije za pojedinca koji je zbog štednje samo trošak i teret...pa Džoker nije slučajnost, postaje pravilo. Opet, on je za razliku od svih ostalih, bez ikakvih ambicija da bude deo neke političke partije ili pobune koju je nehotice proizveo trostrukim ubistvom. On je u svom filmu u filmu u kom još nisam siguran da li su greške koje sam primetio slučajne ili namerne. Na primer, sat kod psihijatra i službenika u arhivi pokazuje isto vreme, dok gleda "Kralja komedije" De Nira sa majkom dotična nestaje iz kreveta u sceni u bolnici. O kraju filma u kom se Flek nalazi na dva mesta istovremeno (povređen na haubi i u ulici iza bioskopa) da ne govorim. Sve to navodi na spekulaciju da u stvari nisam gledao pravog Fleka od kog je nastao Džoker već nekog sasvim drugog koji je ostavljen za nastavak filma. Klovn u ulici mi izgleda dosta krupniji od Finiksa koji je izgubio dosta kilograma zbog ove uloge. Još nešto u vezi kilograma, tako nešto nije uopšte lako i to je uspelo nekoliko puta Bejlu koji zbog godina odustaje od takvih transformacija. A Finiks, koji se ubucio i koji nosi ovaj film na leđima, ne izgleda mi kao neko ko može da parira Bejlu. Uostalom, videće se u nastavku da li je ovo razmišljanje naglas tačno.

Sve u svemu, više sam nego zadovoljan viđenim filmom o kom se može napisati ne esej nego bar novela ili roman. Šalu na stranu, Filips je snimio film koji se u mnogo čemu nalazi na ničijoj zemlji. Žanrovski, ovo nije ni drama, ni komedija niti superherojski film. Ovaj  Džoker mi je po svojoj formi i subverzivnom delovanju bliži Taksisti i njegovom svetu nego bio kom drugom Marvelovom (anti)junaku. <

Preneto iz dnevnika gledanja filmova.
Na vrh
loosinger View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj loosinger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2020 u 09:33

Matthew Mcconaughey Dallas Buyers Club?

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2020 u 16:59

Reprizirao sam ovo što je
T.Filips potpisao jer mi jedno gledanje nije bilo dovoljno da ukapiram
šta sam u stvari gledao. Repriza mi je bila neophodna kao i vreme da
razmislim malo o filmu koji je uvrnutiji nego što sam mislio. Pomenuti
Filips je posle svog Mamurluka krenuo uzlaznom putanjom koja je počela
filmom War Dogs koji poput Džokera kritikuje amerčki liberalni ekonomski
model koji je slučaju jednog od ortaka dostigao svoj vrhunac stvorivši
od njega superliberalnu ajkulu koju zanima isključivo svoja čeljust.
Postoji tema u kojoj sam pisao o tome.

U
Džokeru je Filips otišao još dalje, pružio mi je to zadovoljstvo da
vidim formiranje i stvaranje pojedinca čiji je radikalni nihilizam
doveden do krajnjih granica. Ne znam kako bih drugačije okarakterisao
individuu koja nije ni liberal, ni famozni pripadnik četvrtog staleža
koji bi, u pauzi između gledanja zadruge, trampio majku za mobilni. Flek
iliti Džoker je hladnokrvni psihopata koji poput svoje sabraće
racionalno sagledava situaciju i takvih ima na tone. Ono što njegove
fiktivne i stvarne kolege razlikuje od normalnog čoveka je nedostatak
empatije koja je uvek subjektivna, emaptije koja je nužna za opstanak
svake zajednice i pojedinca. Istorija, bliža ili dalja okolina, puna je
primera u kojim takvi pojedinci destabilizuju ili uništavaju zajednicu.
Ono što je nekad bilo nezamislivo sad se forsira i nagrađuje, postaje
maltene normalna pojava. Tako je, na primer, streljanje sto za jednog,
bio zločin bez presedana. Danas je to u sklopu posla jednog pilota koji
je video igricu zamenio bombarderom. Da je umesto Džokera bio bilo koji
drugi psihopata ne bi se videla razlika. Njega je društvo nadogradilo
novom dijagnozom koju Filips uvodi na mala vrata. Pre njega uradio je to
dvojac koji je stvorio Taksistu koji je očigledno jedna od Filipsovih
inspiracija. Dvojac Skorseze Šreder je u film i pop kulturu uveo
marginalca, ratnog veterana obololeog od vijetnamskog sindroma koji je
verovatno bio jedan od glavnih uzroka šizofrenije. Filips u svom Džokeru
uvodi fantazam koji nije isto što i šizofrenija iako joj je po
simptomima dosta sličan. Navodno je 2/3 čovečanstva šizofreno, potrebni
su pored genetskog nasleđa i određeni uslovi da bi se bolest razvila. Sa
fantazmom je drugi slučaj, on je normalna dečija bolest, jedna od faza
koju svako ima u svom odrastanju. Fantazam kao posledica trauma nije
ništa drugo nego beg deteta u svet mašte koji ga spašava od surove
stvarnosti. Poznato je da u svet mašte beže oni koji najviše stradaju od
nje. Putevi i stranputice su poznati, alkohol, film, droga...i to rade
ljudi koji su preležali fantazam. Oni koji nisu su doslovno u svom filmu
u kom glume i režiraju. Iznova i iznova preživljaju nešto što im se
desilo potpuno nesvesni situacije u kojoj se nalaze. Problem sa
fantazmom nije što nastaje, kao što se mislilo, rođenjem deteta. U
poslednjem javnom nastupu psihijatar V.Jerotić navodi podatak koji
pomera tu granicu. Nerođeno dete je itekako svesno okoline i odnosa u
porodici koji ga formiraju kao ličnost. Ako je ova teorija tačna, onda
je deo toga otkrio Filips preko Fleka iliti Džokera koji je, potuno
nevin, osakaćen pre nego što se rodio. Ako se još doda tome potpuno ludo
društvo bez empatije za pojedinca koji je zbog štednje samo trošak i
teret...pa Džoker nije slučajnost, postaje pravilo. Opet, on je za
razliku od svih ostalih, bez ikakvih ambicija da bude deo neke političke
partije ili pobune koju je nehotice proizveo trostrukim ubistvom. On je
u svom filmu u filmu u kom još nisam siguran da li su greške koje sam
primetio slučajne ili namerne. Na primer, sat kod psihijatra i
službenika u arhivi pokazuje isto vreme, dok gleda "Kralja komedije" De
Nira sa majkom dotična nestaje iz kreveta u sceni u bolnici. O kraju
filma u kom se Flek nalazi na dva mesta istovremeno (povređen na haubi i
u ulici iza bioskopa) da ne govorim. Sve to navodi na spekulaciju da u
stvari nisam gledao pravog Fleka od kog je nastao Džoker već nekog
sasvim drugog koji je ostavljen za nastavak filma. Klovn u ulici mi
izgleda dosta krupniji od Finiksa koji je izgubio dosta kilograma zbog
ove uloge. Još nešto u vezi kilograma, tako nešto nije uopšte lako i to
je uspelo nekoliko puta Bejlu koji zbog godina odustaje od takvih
transformacija. A Finiks, koji se ubucio i koji nosi ovaj film na
leđima, ne izgleda mi kao neko ko može da parira Bejlu. Uostalom, videće
se u nastavku da li je ovo razmišljanje naglas tačno.

Sve u svemu, više sam nego zadovoljan viđenim filmom o kom se može
napisati ne esej nego bar novela ili roman. Šalu na stranu, Filips je
snimio film koji se u mnogo čemu nalazi na ničijoj zemlji. Žanrovski,
ovo nije ni drama, ni komedija niti superherojski film. Ovaj  Džoker mi
je po svojoj formi i subverzivnom delovanju bliži Taksisti i njegovom
svetu nego bio kom drugom Marvelovom (anti)junaku. <

Preneto iz dnevnika gledanja filmova.

Sjajno napisano.   

Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2020 u 17:12

Od šizofrenije i sličnih boleština obole nesretnici koji imaju određene uslove za to. Džoker je, poput mnogih, zeznut pre rođenja. Krivo je društveno uređenje, džungla u kojoj živimo, divlje društvo koje stvara divljake. Pa sad ti viči, budi nasilan ispred trudnice i male dece, prebacuj joj što će roditi žensko itd.

Filips je iza sebe ostavio minsko polje na ničijoj zemlji a nešto mi govori da će se neke mine(teme) tek aktivirati. Voleo bih da to bude pre završetka najavljenog nastavka.

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 19:12
Joaquin Phoenix je imao tu sreću da bude izabran za glavnu ulogu u ovom filmu.
Najbolji film njegove karijere ovenčan Oskarom. A imao je i vrlo loših filmova/priča.
* ali, scenario filma (psihološki triler i studija slučaja) je glavni krivac za ovaj Oskar, da nije Hoakin neko drugi bi to pretočio u Oskara.   

** nijedan film nije apsolutno savršen pa nije ni ovaj, ali su mu vrline brojnije od mana.
Film realno ima više delića mozaika iz drugih filmova, ali je presedan u crno-belim stripovskim filmovima. Ili jedan od presedana.

Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Veljaca/Feb.2020 u 22:41
Nagradna igra "Pronađi Joker-a". LOL LOL LOL

Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Travanj/Apr.2020 u 17:58
Joaquin Phonex kao Joker odličan. Film takođe. Vratio bih se na glavnog aktera koji je maestralno odglumeo i iako ne patim i ne pratim nagradu Oskar, neka je Joaquin dobio. Zaista odličan film, sviđa mi se kako je urađen. Samo mislim da ne bi trebalo da se snimi 2 deo o kome se špekuliše.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.