Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Joker (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Joker (2019)

Joker

Joker (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Joker

Godina:

2019

Žanr:

drama, kriminalistički, triler

Trajanje:

122 min

Režija:

Todd Phillips

Scenarij:

Bob Kane
, Bill Finger
, Todd Phillips
, Scott Silver
, Jerry Robinson

Glavne uloge:

Robert De Niro
  >  Murray Franklin
Joaquin Phoenix
  >  Arthur Fleck
Joaquin Phoenix
  >  Joker
Frances Conroy
  >  Penny (rumored)
Brett Cullen
  >  Thomas Wayne
Murphy Guyer
  >  Barry O'Donnell
Douglas Hodge
  >  Alfred Pennyworth
Sondra James
  >  Dr. Sally
Josh Pais
  >  Hoyt Vaughn
Rocco Luna
  >  GiGi Dumond
Mary Kate Malat
  >  Murray Franklin Intern
Leigh Gill
  >  Gary
Zazie Beetz
  >  Sophie Dumond
Jolie Chan
  >  Street Worker
Evan Rosado
  >  Gangboy

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
radukic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj radukic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2019 u 14:01
Da film je ok.Od mene 7/10.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2019 u 08:33
ok, poštijem, ali od mene 10/10 s debelim bakšišom
Na vrh
ashca$h View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ashca$h Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Studeni/Nov.2019 u 23:57
Odgledao sam film pre par dana u bioskopu.Slazem se da je film stvarno dobro odradjen,ali opet sam ga zamislao drugacije.Sama Arturova promena od coveka koji se nije nikome suprostavljao do Jokera je vrhunski ispricana.Ocekivao sam da ce u drugoj polovini filma on vec uveliko postati negativac,koji ce praviti jos veci haos po Gotamu,ali to je ostavljeno samo za par minuta pred sam kraj filma.U svakom slucaju vredi ga odgledati bez sumnje.
Forever Isn't Long Enough
Na vrh
marko99119 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marko99119 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Studeni/Nov.2019 u 00:44
vrhunski film gluma odlična po meni najbolji film u 2019..istina nije ovaj film za svakoga od mene čista desetka...
Na vrh
SimKePetar83 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj SimKePetar83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Studeni/Nov.2019 u 17:25
Zanimljivo mi je da su u toku samog snimanja menjali scenario, i očigledno je da nisu hteli, a mogli su, 
da naprave mnogo jeziviji film. Jedan od primera je recimo da je originalni scenario bio da pri kraju
filma, kad dzoker doživi nesreću pri sudaru, on uzme parčiće stakla i raspori po ustima ''osmeh''...  
Umesto toga, kad je na haubi kola, on sopstvenom krvlju nacrta osmeh.
Svakako remek delo kinematografije, šalje dosta pouka i poruka i navodi na bezbroj teorija....
Čini mi se da kao što i sama mentalna bolest, ili psihologija čoveka, ne daje jasnu dijagnozu, jer 
inače najslabije razvijena grana medicine jeste psihijatrija, psihologija, te depresija kao najteža
bolest u tom smislu.  Znati lek za ozbiljnu kliničku depresiju koja pogađa i bogate i siromašne,
i srećne i nesrećene, bez pravila; jeste znati odgovor na smisao života...
Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Studeni/Nov.2019 u 19:40
Originalno postovano od strane SimKePetar83 SimKePetar83 piše:

Zanimljivo mi je da su u toku samog snimanja menjali scenario, i očigledno je da nisu hteli, a mogli su, 
da naprave mnogo jeziviji film. Jedan od primera je recimo da je originalni scenario bio da pri kraju
filma, kad dzoker doživi nesreću pri sudaru, on uzme parčiće stakla i raspori po ustima ''osmeh''...  
Umesto toga, kad je na haubi kola, on sopstvenom krvlju nacrta osmeh.
Svakako remek delo kinematografije, šalje dosta pouka i poruka i navodi na bezbroj teorija....
Čini mi se da kao što i sama mentalna bolest, ili psihologija čoveka, ne daje jasnu dijagnozu, jer 
inače najslabije razvijena grana medicine jeste psihijatrija, psihologija, te depresija kao najteža
bolest u tom smislu.  Znati lek za ozbiljnu kliničku depresiju koja pogađa i bogate i siromašne,
i srećne i nesrećene, bez pravila; jeste znati odgovor na smisao života...

Apsolutno se slažem... mogli su napraviti još jeziviji film... i opet ne bi izgubio na kvalitetu a dobio bi na verodostojnosti... ali verovatno zbog publike nisu išli u extrem.   
Negde sam pročitao da asocijalno ponašanje može da bude i kao odgovor tj. želja da se skrene na sebe pažnja drugih ljudi koji ne primećuju ili čak odbacuju i nipodoštavaju tu osobu.
Uvek se traži neki izgovor... ali ovde je mnogo širi koncept priče, i sistematsko guranje problema pod tepih i ignorisanje problema pojedinaca. Mislim na "sistem" društva kao slabo pokretljiv/inertan i samoživ državni aparat koga interesuje samo porez/dobit a ne dobrobit pojedinca.
Država se trudi da ukalupi pojedinca i sputa mu slobodu... kao što su mnogi već rekli... džaba kamere kad u socijalnim buntovima širom sveta ljudi nose maske (Džokera)... a najopasnije je kada ih ne nose... jer znači da nemaju više šta da izgube...

* neke demonstracije u Boliviji ili Čileu... La Paz... ne pratim... kao zbog poskupljenja od 30 pezosa/4 dinara ali to je samo kap koja je prelila čašu... okidač za dugotrajniju torturu narodnih masa. Zato, političari, pamet u glavu...

Na vrh
VladBetMi71 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VladBetMi71 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Studeni/Nov.2019 u 15:51
Odlican Film.Hvala na prevodu.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Studeni/Nov.2019 u 16:35
Poređenje serije i filma je potpuno besmisleno.
Koncept/tema je potpuno dijametralno suprotan.
A izgleda da ima zaludnih tabloidnih dnovinara po svetu i domaćih koji copypaste-ju ovaj tekst.       

SLUČAJNOST? Scene koje vežu “Džokera” i kultnu seriju “Prijatelji” ostavile internet u ŠOKU (FOTO)

* "u ŠOKU" - oznaka za tabloidno smeće.    

Fanovi tvrde da je Džoker LOŠA KOPIJA Čendlera iz Prijatelja! Kad vidite dokaze, mozak će vam doslovno EKSPLODIRATI     

Ažurirao Danilo-Naissus - 20.Studeni/Nov.2019 u 16:40

Na vrh
Bad Spenser View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Bad Spenser Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Studeni/Nov.2019 u 20:49
Kvalitetna drama. Ocena 8/10.
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Translator
Translator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2019 u 14:30
Zaista odličan film Clap

Ko očekuje akciju i specijalne efekte, odmah da zna da toga nema.
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
bube812 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bube812 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2019 u 18:21
Dobar film
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2019 u 16:42

Na vrh
mladen-bukvic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mladen-bukvic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Prosinac/Dec.2019 u 23:09
Mnogo jak,slava ce mu samo rasti tokom godina.Slia danasnjice,politicki,lepo spakovan kroz prismu sadasnjeg depresivnog coveka.PS .. kada bi sumiro dosadasnje rivalstvo DC i Marvel kroz UFC meceve ... to bi bio mec Dereck Lewis vs Alexander Volkanovski,Dereck Lewis je DC ....
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Prosinac/Dec.2019 u 18:50
Hoakim Finiks fenomenalan, Clap
ako ne dobije oskara za ovu ulogu, treba odmah, u sred dodele oskara, 
da se opet pretvori u Džokera i da im objasni ko de Niru u filmu. Big smile iromafialuka2

Odgledao sam film jedva, mnogo mučan, depresivan... film. 
Dva puta ovaj film neću gledati, sigurno, dosta je jednom, to je to.

Odličan film.  
Ocena 9/10. Preporuka. Thumbs Up
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Prosinac/Dec.2019 u 21:35
Ostaje pitanje da li će nastavak filma nadmašiti prvi deo ili će otići u komercijalu.
Lično mislim, da je teško nadmašiti ovo, jer je ovo uvod u (psiho)patologiju, tačka preloma.
Posle toga ide onaj poznati Joker i razrada teme...
ali uz odličan scenario i brdo uložene love u projekat - ko zna.   
Veliki uspeh filma je što niko nije očekivao ovakav ugao gledanja.   

Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2019 u 09:23
Joaquin Phoenix 10/10, Joker 7,5/10

Na vrh
vlad.cepeš View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj vlad.cepeš Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2019 u 17:27
Hm...Od 10. 7-ica. I to na staklenim nogama. Film ima nekakvu svoju indentičnu priču. Što mi se sviđa. Ako produže ide u komercijalu. Videćemo.
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2019 u 18:16
Hoakin Peniks 10/10

Film 9/10
Na vrh
pekinezer View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj pekinezer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2019 u 20:08
joakim je odglumio za oscara afilm mi nije nista posebno 5 od10
Na vrh
Freak37 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2019 u 20:52
Odlicna gluma i film 😁
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.