Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Im Westen nichts Neues (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Im Westen nichts Neues (2022)

Im Westen nichts Neues

Im Westen nichts Neues (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2022

Žanr:

drama, akcija, ratni

Trajanje:

147 min

Režija:

Edward Berger

Scenarij:

Edward Berger
, Lesley Paterson
, Erich Maria Remarque
, Ian Stokell

Glavne uloge:

Felix Kammerer
  >  Paul Bäumer
Thibault de Montalembert
  >  General Ferdinand Foch
Dominikus Weileder
  >  Der Junge
Peter Sikorski
  >  Sergeant
Sascha Nathan
  >  Graf Von Oberndorff
Moritz Klaus
  >  Franz Müller
Albrecht Schuch
  >  Stanislaus Katczinsky
Michael Pitthan
  >  Kapitän Ernst Von Vanselow
Joe Weintraub
  >  Hauptmann Geyer
Felix von Bredow
  >  German Sergeant
Adrian Grünewald
  >  Ludwig Behm

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Stanis View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stanis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Im Westen nichts Neues (2022)
    Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 19:00
Film je za oskara
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 19:14
Ako je tako onda taj (drugi ili treći po redu) rimejk - preskačem.
Na vrh
Freak37 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2022 u 22:33
I meni se svideo , dobar film.👍 .
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2022 u 10:41
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Ako je tako onda taj (drugi ili treći po redu) rimejk - preskačem.

Nije nužno rimejk, pored mojeg standardnog stava da kada neko uradi još jednu adaptaciju književnog dela, to ionako ne bude baš rimejk neke od starijih verzija filma, jer se autor svakako nije vodio filmom već delom, u ovom konkretnom slučaju ima zapravo i razlike između dela i filma, a itekako i razlika između meni voljenog filma iz 1930 (tv varijantu s kraja sedamdesetih mislim da nisam gledao, ne sećam je se) i ovog uratka. Uz sve, ovo je prva autentično nemačka verzija. 

Zapravo, razlike uopšte nisu minimalne, ima tu koječega drugačijeg, no ono što želim da kažem je da ova verzija itekako vredi, pored bezvremene poruke Remarka ili ako hoćemo, originalnog filma, koji meni iz previše razloga da bih svaki navodio znači i dalje mnogo, i ovaj friški film itekako zaslužuje pažnju i ima moje preporuke. Scene uništenja, stradanja, sveg užasa fronta su odlične, proganjajuće, imamo i pozadinu rata, pokušaje da se stavi tačka na horor, salone sa matorim generalima, slepilo za ljudskost, odsustvo brige za sve te ljude koji krvare i umiru na bezbroj užasnih načina, u ime čega, za koga...ima tu zbilja svega u pravoj meri. 

Kako bilo, čak i ako ste gledali neku od starijih verzija i voleli Remarkovo delo, probajte slobodno i ovaj film, ja makar nisam požalio. Vredi. 

Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2022 u 14:15
Pa da, mada sam prokomentarisao, citao ( volim Remarka) i gledao film, dati mogu, a i ne moram, stvar raspoloyenja i da li bih gledao pak neki drugi, ima puno koje nisam pogledao.   . Sto ne znaci da nisam sam gledao 2 adaptacije jednog dela, ili neki film 2 puta npr. FMJ, Hair, Dr. Strangelove or... Mozda i pogledam dati kasnije,  ali bih mozda uzeo pre,  pominjao si ga, a ja izostavio kod nabrajanja ( i Kjovo tad dodao jos jedan) npr.  Born on the Fourth of July (1989), ili  besmislenost ( apsurdnost mozda bolja rec) borbe za kotu 937 Hamburger Hill, eto prvo sto mi je palo na pamet.Mozda bih ponovio pre ponovio Casablanca, gledao sam dva puta,  kad sam ga drugi put gledao, odavno,   a mogu opet bez problema , nema veze sa temom, ali u svakom slucaju Stanis, Freak37 i ti ste izneli pozitivne utiske, imam sad uvid kao i ostali clanovi, sto je dobro., verovatno ce ih biti jos .

Ažurirao AlexDeLarge - 01.Studeni/Nov.2022 u 14:56
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2022 u 15:01
Ima (mnogo zapravo) filmova koje sam gledao po pet ili više puta, nije meni to problem, dokle god uživam, meni je akcenat na tome, iako čak i to ne bude prioritet. Ima filmova koje sam gledao sa mnogim ljudima kojih više nema, pa volim da ih pogledm sa vremena na vreme zbog toga. Nije da mi je (previše) teško otići do groblja, simbolično doduše, sve i da su ispod ploče zbilja ostaci tih ljudi, u šta sumnjam, to svakako ne bi bili oni, te simboliku mogu naći onda pre eto u filmovima koje smo zajednički voleli ili makar gledali zajedno. Jedan tek od primera, ima ih više, zašto se sve mogu vraćati filmovima koje sam već gledao. Svejedno će uvek ostati mnogo neodgledanih filmova, taj deo me ne brine, bilo bi isto i da, daleko bilo, živim 1000 godina, što bi voleo Cane iz Partibrejkersa, u pesmi makar. LOL Suštinski, ne menja mi išta. Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2022 u 16:41
Naravno, svako na svoj nacin za drugi deo, ja opet to iskazujem pominjuci kroz dogodovstine ili neke komicne situacije, pa slicni su utisci, mozda si uopstenije pisao, i ja volim neke komedije da pogledam ili neke epizode starijih serija (uglavno komedije i nf), opuste me , pre nego neki, nemam pojma koji, hajde triler, ili krimic, nekad mi drama vise prija, horor+komedija, tako kao sto rekoh eto pogledao bih npr. ponovo Kazablanku, a opet me interesuje i npr. indonezanski krimic neki koji nisam pogledao a ima prevod ;), ali ne jurim da gledam i da sto vise pogledam, nego jurim nesto novo , zanimljivo, i to ne po svaku cenu, dodje vreme kad me ne interesuje,pa citam vise knjige ili vise vezbam, skupimo se pa sutiramo na kos,  setam(o), uzivam (o) u prirodi, pored redovnih obaveza, ali ipak tu je nas dvoje+ pomoc ostalih , jedino ne igram igrice,u smislu ponekad. Slazem se,  podseti me na  Konfucija , sto su zabelezili, sta je rekao za `Ji djing`. A moze i Cane i `1000 Godina`, volim Partibrejkerse, i to su preuzeli posle `A jedan poziv menja sve` mozda je i on, ne znam, ali sad se `vidim` cesto koristi.

Ažurirao AlexDeLarge - 01.Studeni/Nov.2022 u 16:51
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2022 u 21:50
Brutalno dobar film!
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2022 u 17:26
Toliko sam toga pročitao i pogledao na temu WWI da mi zaista nije potrebno dodatnih vraćanja i podsećanja. Ti užasi su urezani za sva vremena i trebali bi biti podsetnik i nauk za sva buduća pokoljenja, koliko god se istorija protegne u budućnost. Trebali bi...

Potpuno se slažem u vezi jedne opaske, a to je da čovečanstvo konstantno treba podsećati i ovakve filmove treba redovno snimati i plasirati uz svu moguću pompu. Opet, koliko god podsećanja imali, neke stvari se tek simbolično pomeraju u željenom pravcu. Svest ljudi užasno se sporo i teško menja, ljudska priroda veoma je zeznuta stvar. Učenje na tuđim, pa makar i na svojim greškama, veština je koja se teško izuči. Tako kaže praksa...
Na vrh
joze-sluga View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj joze-sluga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2022 u 19:00
Čovječanstvo iz dvoje svjetskih ratova nije baš ništa naučilo. Po cijeloj Europi se baš sada gomila atomsko oružje sa užasno udarnu jačinu, Možemo samo da čekamo koji psihopat če prvi pritisnuti na dugme, da izzazove lančanu reakciju, koja če izbrisati čovječanstva sa lica Zemlje.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2022 u 01:59
Ma kroz celu istoriju,i koliko tih opomena ima, ali opet izvuce se iz svake knjige po nesto, nesto primenite, nesto vas `osvesti` kroz tok informacija, znanje, sazna.., pak adaptacije u vidu ..., ucenje na tudjim greskama slabije, na sopstvenim bolje, a i to zavisi od mnogo faktora, bar koliko sam slusao prijatelje koji se time ozbiljno bave , klinicki ili naucno, ili pak kombinacija. Eto sad sam se bas zaintrigirao, pa cu u dogledno vreme pogledati, mada moze i `Noc u Lisabonu`, `Tri ratna druga`,`Doba zivota i smrti` ,a moze i neki animirani ili komedija npr. umesto toga.

Ažurirao AlexDeLarge - 04.Studeni/Nov.2022 u 08:45
Na vrh
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2022 u 22:08
Odlično prikazani svi užasi rata i pakao kroz koji su golobradi vojnici prolazili,
od ushićenja što idu rat do spoznaje pravog rata. Sve preporuke.

Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 12:30
Dobar...Tehnicki odlican. Fotografija fenomenalna. Cak nije ni dosadan iako dugo traje. Muzika je mogla bolja da bude... Ali fali mu jedna veoma vazna stvar, pogotovo kada su u pitanju filmovi koji prikazuju neka stradanja i sl. 

Fale mu emocije!!! Znaci bukvalno nista kod mene nije izazvao. Ni malo me nije povezao sa makar nekim likom. Bas me je bilo briga za bilo kog u filmu. Imam osecaj kao da sam gledao neki malo bolji dokumentarac. 

I zato..Ocena 6.5 

Ažurirao bojan969 - 07.Studeni/Nov.2022 u 13:04
Na vrh
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 13:35
Ne fale mu emocije ima ih, već ih je teško sa ove distance imati prema švabama znajući šta su sve učinili. 

Ažurirao Goran87BG - 11.Studeni/Nov.2022 u 15:00
Na vrh
Munzeland View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Munzeland Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 15:57
Možda sam ja bez ukusa, ne znam, ali sam prekinuo na pola. Žešća smaračina
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 16:05
Nah, nema to veze, meni je pa jedan od boljih filmova ove godine, što ne znači da ja imam kakvog ukusa, mada su mi devojke tokom godina govorile da imam svakakvih aroma, pa i da mirišem na bebu (nadam se neusranu, jbg, šta ja znam o mojim kamoli tek o tuđim mislima), nego nam nešto prija, nešto i ne baš, u tome je lepota svega, sto ljudi, sto ćudi. 
Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 16:06
Originalno postovano od strane Goran87BG Goran87BG piše:

Ne fale mu emocije ima ih, već ih je teško sa ove distance imati prema švabama znajući šta su sve učinili.

Ne, nema veze ovo sa njima. Jednostavno film ni na koji nacin nije priblizio publici niti jednog od glavnih likova. Sta mi znamo o njima? Bukvalno nista. Prikazano je par kadrova kako se prijavljuju u vojsku i to je to. Cak nije prikazana ni neka unutrasnja borba...kako su od nevine dece postali nemilosrdne ubice... i slicno.

Jednostavno, ceo film se svodi na prikaze rata. Kao sto rekoh, dokumentarac. Malo bolji od proseka.

Kakve emocije je kod tebe izazvao? Koja scena, scene? Kad se onaj ranjeni izbode viljuskom? Nista. Kada glavni lik umire na kraju? Nista. Kada je ubio Francuza u onoj rupi i kao zao mu bilo? Nista. Kada ih general salje na kraju da izginu? Nista.   Tabula rasa.

Kao sto rekoh, sa tehnicke strane, vise nego dobar film. Sa ljudske...Nula.

Ažurirao klass - 07.Studeni/Nov.2022 u 16:24
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 16:15
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Nah, nema to veze, meni je pa jedan od boljih filmova ove godine, što ne znači da ja imam kakvog ukusa, mada su mi devojke tokom godina govorile da imam svakakvih aroma, pa i da mirišem na bebu (nadam se neusranu, jbg, šta ja znam o mojim kamoli tek o tuđim mislima), nego nam nešto prija, nešto i ne baš, u tome je lepota svega, sto ljudi, sto ćudi. 

Mirišeš i za uspomenama prozore brišeš.

Šta znam, meni su svi ratni filmovi bezveze, ja sam više u hipi fazonu, mir, ljubav, sreća, lgbt kurtula, evropske vrednosti, Šiva, joga, nju ejdž ideologija, to sa bombama i ratatata je fuj.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 16:28
Pa to i rekoh, sto ljudi, sto ćudi. Samo masovne grobnice i žrtve ne smeju biti tema, psssst. Meni je pa samo do reči našeg jednog i jedinog gospoda spasitelja, zdravo seljačke logike, ono da ja mogu da šetam, radim i pričam šta god mi padne na pamet, samo dok drugi ćute iza zatvorenih zidina, makar dok ne vrate spaljivanje, trake oko rukava, bacanje sa krovova i odsecanje udova. Heart  pop 
Na vrh
uredi ovo View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj uredi ovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2022 u 15:58
Netflix je platforma u prvom redu namjenjena (ispod)prosječnom gledatelju. Ja se ne bavim filmom, uopće, nisam kompetentan za smislenu stručnu kritiku, tipa: fotografija, režija, rakurs itd (ovo su bili svi termini koje poznajem iz domene ove industrije). Film mi se sviđa ili ne. To znam po tome ako bih ga i koliko bih ga puta mogao ponoviti, prema tome dajem ocjenu koju ne objavljujem javno jer nema smisla nikome osim meni samom, dakle:
0 - "ni do kraja nisam pogledao"
1 - "sad i nikad više"
2 - "nemam pojma što sam i jesam li uopće gledao"
3 - "dobar film"
4 - "hvala i drugi put"
5 - "broj 'slobodnih' ponavljanja bez da te obitelj smjesti u ludnicu"

Po ovoj mojoj klasifikaciji "NZNN" ocjena: 1.
Glumci su bačeni s Marsa. Glumataju, svi odreda, glavni i sporedni,nešto malo su uvjerljiviji nego ekipa iz Lud, zbunjen... definitivno ima kadrova vrijednih pohvale i jedan od tih je svakako onaj s putovanjem uniforme s ratišta do novaka. Kažem "jedan od" no ne sjećam se niti jednog drugog. Dobro, dobro, sjećam se onoga s guskom... je li to bila guska?
I rest my case.

Sad, budući da je ovo u formi odgovora cijenjenom puppet_master treba i neki odgovor? Ovo prije je kritika i obrazloženje ocjene, pa dužan sam "odgovor" inače zlorabim tuđi post.
Nitko ne očekuje da mu "Inkvizicija pokuca na vrata" ali se to prečesto događa (kažu) zadnjih 750 godina, a svjedočim inkvizicijskim postupcima od 1960-tih, još od korejskog rata čije sam snimke prvi put vidio na TV kao klinac...blago meni, jer sam zahvaljujući tome valjda 'otvrdnuo' te me nije blokiralo šokantnošću, naprotiv, budilo mi je zanimanje ali - u pogrešnom smjeru! Nije me zanimalo tko je kriv, tko je pobijedio, nije me zanimalo ni koliko je ljudi stradalo, uostalom kažu da je to tek statistika... ne. Ovako, zanimalo me kako to nikad, ali baš nikad ne prestaje i kako se razvija i kako nikad ljudi na vrijeme ne uoče kamo sve to vodi?! Ozbiljno. To je ta traka oko rukava, a jednog dana se probudiš i ne možeš se oteti dojmu da ta netko spalio u peći. Nije smiješno, barem nije bilo za onih 4 milijuna Židova, smiješno je što nitko ne shvaća da nas čeka "Povijest se ponavlja" još je smješnije pojmiti kako je sretan onaj koji se u odnosu na ove s trakom na rukavu probudio u nekom rovu dok oko njega padaju projektili, a on ne shvaća da je umro odavno zajedno s pojmom čovječnosti koju su mu zatrli očevi nacija istog trenutka kad su pokrenuli "svetu" klaonicu onih nižih, bezvrijednih, zlotvora, koji nas žele istriyebiti...
Ovaj film se pojavio u točno određeno vrijeme, poziv je na oružje "da se povijest ne ponovi", jeftini pamflet protiv Rusa, Amerikanaca, Balkanaca, ma svih protiv svih samo da se proda oružje, a Remark... neka se okreće u grobu!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.