Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Harry and Tonto (1974)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Harry and Tonto (1974)

Harry and Tonto

Harry and Tonto (1974)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

1974

Žanr:

drama, komedija, ljubavni, avantura

Trajanje:

115 min

Režija:

Paul Mazursky

Scenarij:

Paul Mazursky
, Josh Greenfeld

Glavne uloge:

Cliff De Young
  >  Burt Jr.
Muriel Beerman
  >  Taxi Driver
Herbert Berghof
  >  Rivetowski
Sybil Bowan
  >  Old Landlady
Philip Bruns
  >  Burt (as Phil Bruns)
Art Carney
  >  Harry
Joe Madden
  >  Panhandler
René Enríquez
  >  Grocery Clerk
Patricia Fay
  >  Airport Security Woman
Bette Howard
  >  Morgue Clerk
Dolly Jonah
  >  Elaine
Avon Long
  >  Leroy
Michael McCleery
  >  Mugger
Josh Mostel
  >  Norman
Rashel Novikoff
  >  Mrs. Rothman

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Harry and Tonto (1974)
    Objavljeno: 27.Rujan/Sep.2009 u 21:07
                                          Harry and Tonto (1974)

http://www.imdb.com/title/tt0071598/

Rezija: Paul Mazursky

Zanr: Avantura, Drama 

Trajanje: 115 min

Art Carney ... Harry Coombes
René Enríquez ... Jesús - Deli Manager
Herbert Berghof ... Jacob Rivetowski
Michael McCleery ... Mugger
Avon Long ... Leroy
Rashel Novikoff ... Mrs. Rothman

Penzioner Hari zivi u drustvu svog macka Tonta u New Yorku
Posto je njegova stara kuca predvidena za rusenje,
prinuden je da se preseli kod sina i njegove familije 
na Long Island i tu nastaju problemi...

Harry and Tonto (1974), kod nas preveden kao 'Covek i macak'
je nominiran za tri oskara, te dobitnik jednog.
Art Carney je za ulogu Harrija dobio oskara za glavnu ulogu.

Prevod by Gaca62: Harry and Tonto (1974)

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Prosinac/Dec.2016 u 00:30
Interesantan film, drzi paznju. Dobar scenario, gluma, rezija, sve super. Nije nista posebno, ali vredi pogledati. Ocena: 7/10
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2016 u 16:05
Harry i njegov ništ' koristi mačak Tonto, film Paula Mazurskyog.
Nisam baš nikada bio fan Mazurskyog. Moram isto tako priznati da je ovaj film- Harry and Tonto sasvim solidno ostvarenje. Svojevrstan feelgood filmić o ostarjelom učitelju koji u poznim godinama stjecajem okolnosti ide na road trip, te proživi intezivno razdoblje u smiraj života. Na početku vidimo Harrya u hladnome, neprijateljskom New Yorku, punom lopova, beskrupuloznih kućevlasnika. Kada sruše zgradu gdje je mislio da mirno i smireno živi ( u stvari monotono, jednolično, kao u čekaoni za smrt ), prisiljen je krenuti novim putem. Na kraju sve dobro završi za starca jer proživljava doslovce drugu mladost.
Ako kažem da je film univerzalan, te je mogao biti snimljen i prošle godine, neću otkriti toplu vodu. Ima kao i svaki kvalitetniji film svojevrsni Zeitgeist, pokazatelj vremena, epohe, kada se radnja odigrava u real timeu. Ja to volim i cijenim, svidjelo mi se to i ovdje, npr. Ginger i njen put u Colorado, hipi komunu..itd..Ako bih pak ovaj film usporedio sa " Oweom", prvi film prvoga kruga, Owe bi odnio pobjedu jer je nekako sočniji i zanimljiviji. Dakle ocjena ne bi mogla ići više od 6/10. Što nije loše.

Ažurirao robin12345 - 17.Prosinac/Dec.2016 u 16:06
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Prosinac/Dec.2016 u 11:59
Od početka me je film "prikovao" i držao pažnju. Oduševio me je simpatični dedica pun optimizma i vedrine koji pokušava da se odupre svetu oko sebe, a da ipak ne izgubi svoj unutrašnji svemir iako nije u zavidnoj situaciji. Šteta što druga polovina filma nije zadržala nivo. Malo mi je bilo nabacano i nategnuto kod njegovog putovanja (ona devojčica-devojka, njegov unuk...). Uglavnom, tokom filma nam titraju sve emocije, ima tu humora, satire, sete, poruka... Režiseru ne opraštam što je onako brzo "razdužio" njegovog prijatelja. Njihovi razgovori na klupi su mapetovski razbijali.
Generalno, sasvim ok. a za ljubitelje ovog ženra pun pogodak. Od mene 7,5/10 
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Prosinac/Dec.2016 u 23:46
Zanimljiva priča o putešestviju svojeglavog starine. Lepo su svakojake teme provučene kroz scenario, koji je sasvim dobar, mada se slažem sa Kadetonijem da smo se prerano oprostili od matorog Džejkoba, ali je to barem imalo neku poentu u priči. O Karnijevoj glumi ne treba trošiti reči. Tonto isto pokidao.LOL Kontijev saundtrek adekvatno prati priču. Sve u svemu, sve je to dobro, ali ništa preterano spektakularno. U svakom slučaju film koji vredi pogledati.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2016 u 12:50
Hari i Tonto od mene dobijaju 7/10. Lep, lagan, ritmičan film o životu, starenju i starosti.

Po meni, starina nije svojeglav, naprotiv. On je jednostavno pri kraju i više nema šta da izgubi, a ima ispunjen život iza sebe.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.