Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Hardware
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gledanje filmova sa laptopa na TV i problem sa zvukom
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Gledanje filmova sa laptopa na TV i problem sa zvukom

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
exned View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj exned Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gledanje filmova sa laptopa na TV i problem sa zvukom
    Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2020 u 11:43
Lijep pozdrav,

Vrlo je moguce da ste se ranije susretali sa ovom situacijom, ali molim za savjet ako neko zna da pomogne. 

Ovako:

Spojio sam laptop sa televizijom putem HDMI kabla(da bih gledao film). Prethodno sam provjerio film na laptopu da kojim slucajem izvorni fajl nije zeznut medjutim sve je ok. U control panelu odabrao sam da zvuk sa laptopa ide na TV . Ono sto uočavam jeste sljedece: osjeti se kasnjenje zvuka na tv-u(ne veliko, ali se osjeti). Znaci, zvuk ne ide tačno u ono vrijeme kada glumci otvaraju usta, već imate osjećaj da se prvo usta otvore pa tek onda ide zvuk (mozda jednu i po sekundu ili tako nesto). Onda sam u control panelu vratio zvuk na laptop i tada je sve islo ok. 
------------------------

Takodje, prijatelj je kupio novi soundbar i prikljucio je tv putem HDMI kabla na njega.. Isti slucaj ima kao i ja kada prikljucim laptop na TV putem HDMI kabla.Dakle, i kod njega se osjeti da zvuk ide kasnije nego slika(bilo da je u pitanju reprodukcija video zapisa sa youtube ili sa USB sticka).
---

Kada sam gledao film sa USB sticka na TV-u nije bilo uopste nikakvog kasnjenja vec je sve islo ok..

Medjutim, kod prijatelja i kad gleda film sa USB sticka a da zvuk ide na soundbar osjeti se kasnjenje.

Zaista ne umisljam jer sam poredio dvije varijante , kada gledam video materijal sa usb stika (koji je ubacen u tv) i kada pustim film putem sa latpopa na tv. AKo moze pomoc, bio bih zahvalan
Nedo
Na vrh
Numberguy View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Numberguy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Listopad/Oct.2020 u 10:16
Isprobao si ovo preko Device Manager?

Ako i posle ovoga imaš problem sa zvukom, onda vidi da nije možda kabl loš. Isprobavate sa istim kabl i kod ortaka? I vidi u podešavanja zvukom televizora kakve opcije imaš. Možda nešto tamo treba da izabereš...

Ažurirao Numberguy - 01.Listopad/Oct.2020 u 10:21
How do you make 7 even? (Take away the S)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.