Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gisaengchung (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Gisaengchung (2019)

Gisaengchung

Gisaengchung (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Parazit

Godina:

2019

Žanr:

drama, komedija, triler

Trajanje:

132 min

Režija:

Bong Joon Ho

Scenarij:

Bong Joon Ho
, Hitoshi Iwaaki
, Dae-hwan Kim
, Jin Won Han

Glavne uloge:

Ik-han Jung
  >  Neighbor
Hyun-jun Jung
  >  Da-song, Mr. Park's son
Matthew Pilachowski
  >  Party Guy 3
Kang Echae
  >  Special Guest
Ji-rye Lee
  >  CEO of Pizza Place
Yeo-jeong Jo
  >  Park Yeon-kyo
Hye-jin Jang
  >  Kim Chung-sook
Seo-joon Park
  >  Ki-woo's friend and the Park family's ex-tutor (special appearance)
Jeong-eun Lee
  >  Moon-gwang, the Park family's housekeeper
Ji-so Jung
  >  Park Da-hye
Andreas Fronk
  >  German Father

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Black Raven View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 18:25
Nisam ni rekao da je 1917 dobar film, 
samo da je ipak dobio oskare, film 1917 nije ništa posebno, ali ni Parasite.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 19:31
Originalno postovano od strane Black Raven Black Raven piše:

Parasite nije zaslužio 4 oskara, ali to je to. 

Pogledajte i druge filmove od režisera ovog filma, ima on još odličnih filmova. 

Preporuka za filmove: 

Svi su mu odlični.
Zaboravio si Madeo s Won Binom u nevjerojatnoj transformaciji i Barking dogs never bite koji odgovara kako izmjeriti 100 metara bez po muke.

Je li zaslužio ili nije, to je ipak bila odluka američke Akademije.
A ta američka Akademija (neću pisat puni naziv) je odlučila da iz kinematografile bogate natprosječnim filmovima, gdje se rijetko ijedan snimi kao predosadna i razvučena drametina oku ugodna a bez imalo bez sadržaja, poručiti svom Holivudu da Oskar za najbolji film ide jednome koji nije dosadan. Usput je opalila šamarčinu nepismenim amerikancima koji panično bježe od filmova s titlovima ma koliko dobri bili, a bocnula onaj "nema dovoljno crnaca" pokret koji namjerno zaboravlja da je SAD pun također i azijata.
Dodatni efekt je i taj da se Oskar za najbolji film jučer prometnuo u filmsku nagradu koja više nije rezervirana isključivo za holivudsko ispiranje mozga.

Ostaje još za vidjeti hoće li "meni ti kinezi svi izgledaju isto" domaća ekipa konačno zagrijati stolicu, shvatiti da nisu svi azijati kinezi i pogledati već jednom puste filmske bombone koji otamo dolaze, ne nužno iz Koreje. Usuđujem se nadati da hoće umjesto da gube vrijeme na razvikana smeća. Wink
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:08

Ja mislim da je 1917, iako verovatno osrednji film, plodniji i inventivnijii od ostalih. Jer Džoker je prazan s dobrom glumom glavnog lika, što isto spada u zanatstvo. Parazit je dosadan. Oba su propovedi, a kome je do toga može u crkvu, školu, kuću i na tribinu. Ne zanima me poruka ako nema poštara. Jedino 1917 sledi načela prave kinematografije i trebao je dobiti Oskara za najbolji film, i to sam mislio kad sam napisao da nije. Mojih pet centi.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:15
Originalno postovano od strane LesaRad LesaRad piše:

Ja mislim da je 1917, iako verovatno osrednji film, plodniji i inventivnijii od ostalih. Jer Džoker je prazan s dobrom glumom glavnog lika, što isto spada u zanatstvo. Parazit je dosadan. Oba su propovedi, a kome je do toga može u crkvu, školu, kuću i na tribinu. Ne zanima me poruka ako nema poštara. Jedino 1917 sledi načela prave kinematografije i trebao je dobiti Oskara za najbolji film, i to sam mislio kad sam napisao da nije. Mojih pet centi.

A to su? Confused
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:39
Na to ti se ni pok. Ivo Škrabalo, filmski povjesničar, ne bi usudio odgovoriti, a kamoli ići definirati.
Doduše, nije se libio definicija, pa će tako jednom napisati o svom djetinjstvu:
http://www.matica.hr/hr/344/ogled-iz-kinonostalgije-zapisi-i-prisjecanja-kinogledatelja-sa-65-godina-staza-20984/
Citiraj Filmova se iz tog doba, naravno, ne sjećam, ali mi se čini da su to bili ponajviše njemački ratnopropagandni filmovi s istočnoga bojišta i mađarske ljubavne limunade (danas bi se reklo ljige) u idiličnom pastoralnom ambijentu ravničarskog sela. Ipak, dobro se sjećam da je svako prikazivanje poljupca glavnih junaka (obično vrlo čedno izvedenoga, najčešće u završnom prizoru filma) publika popratila zdušnim fućkanjem i uzvicima »Šiiic!« (što se inače rabilo da bi se potjerala mačka).
Neki izgleda još uvijek misle da je danas 1941-a.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:46
mhmm...  film jeste  odličan...
samo nisam znao da strani filmovi konkkurišu  za najfilm.
znam da imaju posebnog  oskara za toConfused

ha, sad vidim da je faktički dobio 2 oskara za filmLOLLOLLOL
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:53
Prazan film sa dobrom glumom je loš film.
Pun film sa lošom glumom je loš film.    

Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 22:26
Originalno postovano od strane 2b0rn0t0b 2b0rn0t0b piše:

Originalno postovano od strane Vilin Vilin piše:

Pogodio si da će sasvim prosečan, ali veomma dobro izreklamiran film (već ide i u "serijsku proizvodnju") biti po ukusu američkog mediokritetskog oskarovskog žirija. Hirokazu Koreeda je na slične socijalne teme snimio bar 3-4 mnogo bolja filma (Manbiki kazoku, Umi yori mo mada fukaku, Sandome no satsujin, Soshite chichi ni naru ...), ali mu marketing za američko tržište i "pozlaćenog čičicu" nije bio dovoljno dobar. A ni filmovi mu nemaju "krvave" završetke.

Pretera ga sa ovom ironijom, nije ti bila na mestu. Tim pre što sam čitao ovde tvoje dobre prikaze i osvrte, unekoliko i delimo filmski uskus, pa me stoga još više čudi da ti se film nije dopao.

Parazit je pravo, autentično remek delo južnokorejske i svetske kinematografije, i hvala bogu da je i holivudska branša konačno priznala da se van njihove produkcije i van engleskog govornog područja može napraviti izvrsno ostvarenje kome ni jezičke ni kulturološke razlike ne mogu nauditi, već su ga prepoznali kao izuzetan film i adekvatno ga nagradili. 

Počinje kao obična komedija ali nadrasta to humorno viđenje problema kojim se bavi i prerasta u ozbiljan film sa sjajnom socijalnom i političkom kritičkom oštricom. Možda je upravo to mnoštvo inkorporiranih i prožetih žanrova kroz koje se film kreće kod nekih gledalaca stvorilo otpor. Ja sam samo čuo da je dobio Zlatnu Palmu, pa sam ga pronašao i pogledao, ne znajući o njemu ama baš ništa i - oduvao me je. Odmah sutradan sam ga pogledao još jednom, a pre mesec dana i treći put i apsolutno sam siguran u svoj sud da se radi o vanserijskom filmu.

Nadam se da mi ovde nismo na navijačkom forumu da bismo prenebregavali pravi kvalitet nauštrb ličnih ukusa. Mogu da razumem da neki film nekome nije po ukusu, ali ovo je objektivno urnebesno napisan i odglumljen film koji predstavlja više od puke zabave za mediokritete kako sugerišeš u svojoj objavi. 

Ne tvrdim da je Parazit loš film, niti laka zabava, čak šta više, film je sasvim dobar, ali ja u njemu nisam video ništa izuzetno, nešto bi ga izdvojilo od filmova sa sličnom tematikom (npr. pomenutog Koreede, ili Italijana Paola Virzija). "Možda grešim, al ja sam takvog dojma" :)
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 23:02
Treba napomena uz ovaj film: pre gledanja pročitati uputstvo.   

Mislim da je ključno pitanje - iz kog ili iz čijeg ugla gledate ovaj film.
Iz ugla nezaposlene (radničke i ostale) klase: Ovo je super zabavan film, Fuck rich people. Bogataši su glupi i naivni, a krivi jer su bogati, bogati jer su zli,... Zli jer iskorišćavaju radničku klasu...
Iz ugla bogataša: pa i nije tako smešno. Nerealno i amoralno, naivno, bajkovito, krvavo,... Zamislite da ste zaposlili ovu familiju?

Zato su i ocene ovako oprečne.

Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 08:51
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

A to su? Confused

To su pričaj mi slikom a ne rečima. Vizualizuj, pokaži, ne opisuj. Utopi me bezglasnom magijom u drugi svet. Daj mi film, daj mi stvarnost.

Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 09:35

Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

A to su? Confused

To su pričaj mi slikom a ne rečima. Vizualizuj, pokaži, ne opisuj. Utopi me bezglasnom magijom u drugi svet. Daj mi film, daj mi stvarnost.

O.k. zvuči kao jak argument. Pogledaću 1917 da vidim u čemu je fora i gde je to isti iskočio u odnosu na ostale konkurente.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 16:35
Nemoj samo zbog toga. Pogledaj ako studiraš tehnike snimanja filma ili ako te zanimaju besmislice o prvom svjetskom ratu koje veze sa životom nemaju.

Očito se radi o neshvaćanju razlike između "živjela plitkost" i "best picture".
Oscar za najbolji "style over substance" film ne postoji. I ni ne treba ga biti, tu bi se samo nominiralo prelijepe oku a bez duše zbog drakonske cenzure novije kineske skupe CGI igrarije.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 19:55
Vidim da su se dežurni strani jutjub stručnjaci i analitičari raspisali u analizi i hvalospevima o "Parazitu".

Klasna tematika, kao... obe porodice imaju dobre i loše strane (što ne videh u filmu, već crno belo), pa stepenice - simbolika uz i niz (šio mi ga Đura) kao da ljudi kad se popnu ne moraju da siđu, pa miris sirotinje, pa simbolika polave (a poenta je u građevini i naravno da bogati ne žive u podrumima, sem ako nisu ekscentrici,...). Ključni trenutak na pola filma. Pa koj moj bi služavka puštala u kuću služavku koju je izbacila iz te iste kuće? Solidarnost? Sestrinstvo? To je najslabiji deo filma, ali bez koga ne bi bilo ostatka filma.

Već napisah... ovde se možemo poistovetiti sa jednom ili drugom stranom. Ja ne biram stranu. Da sam bogataš tretirao bih svoje osoblje kao čovek. Da sam sluga, poštovao bih svog poslodavca što mi je dao šansu da radim za njega. Kod mene je to samo pitanje morala, poštenja i fer pleja. Subjektivno. I zato mi se i nije dopao ovaj film ni njegova poruka. A poruka ima eho i u sapunicama širom sveta - "ne verujte svojoj posluzi koja vas špijunira i radi vam iza leđa".

* u vezi originalnog scenarija... pa svaki film ima verovatno neke svoje korene i nešto što je inspirisalo nastanak tog filma. Delić inspiracije je imenovan i u videu ispod.

Simpatična prosek drama. Ocena 6,6 cirka.

Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 20:03
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Nemoj samo zbog toga. Pogledaj ako studiraš tehnike snimanja filma ili ako te zanimaju besmislice o prvom svjetskom ratu koje veze sa životom nemaju.

Očito se radi o neshvaćanju razlike između "živjela plitkost" i "best picture".
Oscar za najbolji "style over substance" film ne postoji. I ni ne treba ga biti, tu bi se samo nominiralo prelijepe oku a bez duše zbog drakonske cenzure novije kineske skupe CGI igrarije.

Nema tu ništa prelijepo sem ako scene razularene smrti ne smatraš takvim. Govorim o nečemu drugom. Ne razumeš ili nećeš i nema veze. Za besmislice ti je neko objasnio da nisu, ali i dalje to ponavljaš jer ti je jači ego nego istina. Ili niti to ne razumeš. Nema veze. Nema tu ništa plitko, nije ni stil preko supstance. Nebitno.

Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Veljaca/Feb.2020 u 11:48
Ovo nije los film ali je daleko od nekog remek dela. Pri tome meni licno nije za oskara a kamoli za vise od jednog. Mislim da je film dobio oskare iz politicko lobirajucih razloga. Ne zaboravimo da ce Amerikanci praviti seriju na temu filma. Nagradjeni reziser je odavno trebao da dobije oskare za svoje ranije filmove kao sto su Memories of murder i Madeo koji su visestruko u svim filmskim segmentima bolji od Parazita. Uostalom ja sam prvi na sajtu pisao o filmu Madeo u prevodu Majka, koji je neverovatno snazna drama. Ovaj film ima kretenski nisku ocenu od 7.8 na Imdb. Kada Parazita pogledam jos jednom, vraticu se sa svojim sudom o filmu.
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Veljaca/Feb.2020 u 11:49
Mislim da ovaj film ni slucajno ne zavredjuje ovoliku polemiku.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2020 u 01:12
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Odgledah fim Parazit velikog Bong Džun Hoa i prvi utisak mi je da  poslednji film daleko zaostaje iza njegovih ranijih radova. Pri tom mislim prvenstveno na film Memories of Murder koji će, kako mi se čini, ostati neprevaziđen.

U Parazitu Ho nastavlja tamo gde je počeo u filmu Snowpiercer. Opet je na tapetu klasna borba između sirotinje i bogatuna, između prljavih i zlih i dobrih ljudi. Snowpiercer mi je direktniji i pošteniji od Paraztita jer u njemu je proboj do prvog vagona jasan i prav kao strela. Nema filozofiranja, foliraže lažne kritike savremenog društva, kritike koja je upakovana u nekakvu socijalnu dramu koja osim utopije ništa drugo ne nudi. Po meni je normalno da kritičar bilo čega, u Bongovom slučaju društva, bar u tragovima ponudi neko bolje rešenje. Bong je kritizer koji se, osim zamene mesta, iliti biti "kalif umesto kalifa", i ne trudi da servira nešto više osim dobro osmišljene zabave. A Parazit je upravo to, dobro osmišljena i realizovana zabava, film sa veselim-gorko-slatkim početkom koji se završava krvoprolićem koji sirotinju vraća na početnu podrumsku poziciju. Bong dakle nije prikazao ništa što već nije viđeno. Dovoljno je spomenuti Underground (1995) koji je potpisao Kusta koji je Bregina filmska varijanta. Nešto slično sam video u uvrnutom i pomalo zaboravljenom Klošaru sa Beverli Hilsa P.Mazurskog koji je u mnogo čemu pošteniji i bolji od Parazita. O tome šta i kako radi Hirokazu Koreeda u svojim filmovima sa sličnom tematikom da ne govorim. Glumci su odlični, scenario i režija takođe. Ipak se osećam prevarenim jer sam od filmskog Mikelanđela očekivao Davida a dobio sam pepeljaru koju je smandrljao levom rukom.

Da ne dužim, njegov Parazit me je nekoliko puta naterao da se nasmejem i to je sve.

Preneto iz dnevnika gledanja filmova.
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2020 u 08:23

Odgledah fim
Parazit velikog Bong Džun Hoa i prvi utisak mi je da  poslednji film
daleko zaostaje iza njegovih ranijih radova. Pri tom mislim prvenstveno
na film Memories of Murder koji će, kako mi se čini, ostati
neprevaziđen.

U Parazitu Ho nastavlja
tamo gde je počeo u filmu Snowpiercer. Opet je na tapetu klasna borba
između sirotinje i bogatuna, između prljavih i zlih i dobrih ljudi.
Snowpiercer mi je direktniji i pošteniji od Paraztita jer u njemu je
proboj do prvog vagona jasan i prav kao strela. Nema filozofiranja,
foliraže lažne kritike savremenog društva, kritike koja je upakovana u
nekakvu socijalnu dramu koja osim utopije ništa drugo ne nudi. Po meni
je normalno da kritičar bilo čega, u Bongovom slučaju društva, bar u
tragovima ponudi neko bolje rešenje. Bong je kritizer koji se, osim
zamene mesta, iliti biti "kalif umesto kalifa", i ne trudi da servira
nešto više osim dobro osmišljene zabave. A Parazit je upravo to, dobro
osmišljena i realizovana zabava, film sa veselim-gorko-slatkim početkom
koji se završava krvoprolićem koji sirotinju vraća na početnu podrumsku
poziciju. Bong dakle nije prikazao ništa što već nije viđeno. Dovoljno
je spomenuti Underground (1995) koji je potpisao Kusta koji je Bregina
filmska varijanta. Nešto slično sam video u uvrnutom i pomalo
zaboravljenom Klošaru sa Beverli Hilsa P.Mazurskog koji je u mnogo čemu
pošteniji i bolji od Parazita. O tome šta i kako radi Hirokazu Koreeda u
svojim filmovima sa sličnom tematikom da ne govorim. Glumci su odlični,
scenario i režija takođe. Ipak se osećam prevarenim jer sam od filmskog
Mikelanđela očekivao Davida a dobio sam pepeljaru koju je smandrljao
levom rukom.

Da ne dužim, njegov Parazit me je nekoliko puta naterao da se nasmejem i to je sve.

Preneto iz dnevnika gledanja filmova.

To je to. U centar!
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2020 u 21:41

Odgledah fim
Parazit velikog Bong Džun Hoa i prvi utisak mi je da  poslednji film
daleko zaostaje iza njegovih ranijih radova. Pri tom mislim prvenstveno
na film Memories of Murder koji će, kako mi se čini, ostati
neprevaziđen.
....

Nepristrasno i realno.        

Na vrh
dzabaludin View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzabaludin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Veljaca/Feb.2020 u 22:25
Čista kritika okrutnog južnokorejskog kapitalizma. Jao ti ga se sirotinji! Ali osim nama (vjerojatno) nerazumljivog lokalnog humora, film mi baš i nije za Oskara. Možda za strani film, ali za glavni definitivno NE. Ok, možda je došao red na Žute, da ga i oni prime, obzirom da su Garonje prije par godina digli frku. Rasizam (i šalu) na stranu, ali zaista, Joker, Bračne priče i Zeka Jojo su mi bolji filmovi u svakom pogledu. Ovaj korejski nije da je loš, daleko od toga, ali je napravljen na meni neki neuvjerljiv, izvještačen način, daleko od realnosti, više kao neka zločesta bajka (za odrasle). I da, žao mi je što je gori film dobio Oskara, ali ni Oskar više nije ono što je bio. Ili nikad nije ni bio to što sam mislio da je bio? Prije će bit' ovo drugo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.