Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Florence Foster Jenkins (2016)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Florence Foster Jenkins (2016)

Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins (2016)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Neslavno slavna Florence

Godina:

2016

Žanr:

biografski, drama, komedija, glazba

Trajanje:

111 min

Režija:

Stephen Frears

Scenarij:

Nicholas Martin

Glavne uloge:

Hugh Grant
  >  St Clair Bayfield
Meryl Streep
  >  Florence Foster Jenkins
Thelma Barlow
  >  Mrs Oscar Garmunder
Brid Brennan
  >  Kitty
Allan Corduner
  >  John Totten
Rebecca Ferguson
  >  Kathleen
David Haig
  >  Carlo Edwards
Simon Helberg
  >  Cosmé McMoon
John Kavanagh
  >  Arturo Toscanini
John Sessions
  >  Dr. Hermann
Pat Starr
  >  Mrs Vanderbilt
Maggie Steed
  >  Mrs James O'Flaherty
Stanley Townsend
  >  Phineas Stark
Christian McKay
  >  Earl Wilson
Nina Arianda
  >  Agnes Stark

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Vvesko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vvesko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Florence Foster Jenkins (2016)
    Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2016 u 17:25

Florence Foster Jenkins 
AKA 
Neslavno Slavna Florens (2016)

Režija: Stephen Frears
Scenarij: Nicholas Martin
Žanr: Biografska Komedija
Jezik: Engleski
Država: Velika Britanija
Trajanje: 110 minuta
Premijere: Septembar 2016

Uloge:
Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson ... 

Istinita priča o naslednici Florence Foster Jenkins (Meryl Streep), koja je sanjala da postane operska pevačica uprkos lošem pevačkom glasu. Jenkins je koristila svoje veze, moć i bogatstvo kako bi privukla pažnju kao pevačica. Hugha Granta ćemo gledati kao njenog partnera i menadžera St. Clairea Bayfielda. U filmu ćemo takođe vidjeti i veliku TV zvezdu serije Teorija velikog praska – Simona Helberga, koji će pratiti Florencine nastupe za klavirom.
izvor:cineplexx

Ažurirao Vvesko - 20.Srpanj/Jul.2016 u 17:27
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Rujan/Sep.2016 u 18:36

jobbrecht hvala za prevod uzdravlje

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2016 u 17:16
Interesantna prica, shvatio sam poruku ali ne mogu da se slozim sa tim. Dobra gluma, rezija, sve je ok. Pristojan film. Nista posebno, ali se moze gledati.

Ocena: 6/10
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Rujan/Sep.2016 u 15:42
" Florence Foster Jenkins" film Stephena Frearsa. Čovjek je kao stvoren za ovaj film, " Queen", " Mary Reilly".
Florence je žena koja živi svoj život u mjehuru od sapunice, koji je za nju izgradio njen suprug St Claire Bayfield. Pripadnica je visokog sloja i pokroviteljica je nizu muzičkih događanja ozbiljne glazbe New Yorka od 20-40 godina prošloga stoljeća. "Prijateljuje" sa velikim imenima glazbe onoga vremena kao npr. Toskanini, Cole Porter..No to je uglavnom zbog njenoga novca, mada je ona i veoma dobra osoba, no naprosto živi u svom mikro svijetu u kojem je ona velika pjevačica i obožavana zbog nesumnjivog "talenta". Kada angažira novoga pijanista, smatra da je vrijeme za krunu njene karijere - koncert u Carniegie Hallu.
Ovo  mi je 3-4 feelgood film ovoga rujna. Samim time mogu reći da je učestvovanje u Ekranu pun pogodak jer već ova dva filma nisu uobičajeno na repertoaru, kada sam zauzet uglavnom thrillerima i horrorima. Pošto ne mislim secirati film, evo odmah ocjene 7/10. Zašto nije veća? Pa film je odličan, glumci sjajni, no fali mi malo mini iskoraka. Npr. mačka u " En man som heter Ove" ili kada je njegovoga ushićenoga oca pobrao vlak u sekundi. Hoćem reći film je predvidivo dobar, ravan i nema amplituda. Možda da je malo više bilo reminiscencije na njenu mladost jedva spomenutu, sifilis, bježanje od bogatoga oca....I ocjena bi bila veća...Smile
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Listopad/Oct.2016 u 13:42
Odlična komedija, i još sa dušom. ClapClapClap Štreber (Simon Helberg) je bio sjajan. ROFL
Obožavam operu, kao i zvuk klavira. Podsetilo me na neverovatnu špicu iz animea Plastic Memories.

Ocena 9.
Na vrh
angels View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj angels Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Listopad/Oct.2016 u 16:25
.

Ažurirao angels - 13.Studeni/Nov.2016 u 23:55
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Listopad/Oct.2016 u 22:39
Dobro prikazan život u iluziji, okružen poltronstvom u svom najvećem sjaju. Blaga komedija koja mi deluje mršavo, prazno. Meril vrhunska.
5/10
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 01:59
Predvidljiv kraj, ali mislim da definitivno vredi pogledati. Thumbs Up
Drama sa nekoliko komičnih elemenata zasnovana na istinitoj priči.

7/10
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 12:26
Konačno i ja odgledah domaći za ovu nedelju. Smile Sorry blush
Meni je filmić baš simpatičan. Smile Ismejala sam se na nekoliko mesta, baš od srca. Prvi pevački moment, pored klavira je neprevaziđen i kad ona plavuša izlazi četvoronoške iz sale. LOLLOLLOL Morala sam da zaustavim film, premotam i pozovem muža da odgleda sa mnom. Vrištali smo od smeha.

Inače, oduševljava me kako različito gledamo/vidimo stvari. Ono što je Toni video kao "život u iluziji, okružen poltronstvom u svom najvećem sjaju" za mene je "neizmerna ljubav prema nečemu propraćena neizmernom podrškom i ljubavlju ljudi oko nje". Samim tim se njegov i moj utisak razlikuju. Wink
O glumi zaista ne znam šta bih rekla, sem da je za još jednog Oskara u nizu. Zaista me oduševljavala iz scene u scenu.

E sad, što se ocene tiče, teže mi je doneti odluku nego prošli put.
S jedne strane, svaki film koji ima bilo kakvu istinitu podlogu na mene uvek ostavlja dublji, emotivni pečat i time uvek dobija dodatne bodove. Pored toga, ovo je biografska komedija/drama, pa je film u žanru zaista ispunio očekivanja. Sasvim lepo teče, zanimljiv je, pomalo smešan, pomalo te bocne da razmisliš o tom vremenskom periodu, o životu, bolesti, borbi, ljubavi i svemu ostalom što čini život. Imajući sve to u vidu, od mene dobija 8/10.

p.s.
Ako moram da poredim s prethodnim filmom (što je nezahvalno i nefer), u mojim očima je za nijansu slabiji u tom dramskom momentu, pa bih mu dala 7 ili 7,5/10, ali samo ako moram da poredim. Inače je veoma jaka 8.

Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 12:34
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Ono što je Toni video kao "život u iluziji, okružen poltronstvom u svom najvećem sjaju" za mene je "neizmerna ljubav prema nečemu propraćena neizmernom podrškom i ljubavlju ljudi oko nje".  

Prema lovi.    LOL
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 15:31
Zabavan i solidno odrađen film.

Najupečatljiviji deo filma je definitivno gluma. Meril je po ko zna koji put razvalila ulogu. Pretpostavljam da se već sad može reći da je čeka još jedna nominacija za Oskara (iliti još jedan poraz, previše skoro je dobila prošli.LOL) A i retkost je videti je kako radi nešto što nikada pre nije tj. da grozno peva.LOL Grant i Helberg su takođe bili sjajni, a i sporedni glumci su dobro odradili posao. Režija je dobra i scene su odlično urađene. Kadrovi, scenografija i kostimi vrhunski.

Scenario mi je već malo škripaviji. Humor je dobar i deluje kao da nije cilj ismevati Florens, već predstaviti njenu priču. U početku joj svi vrlo očigledno udovoljavaju zbog njenih para. Da su se toga držali do kraja, ostavili bi bolji utisak. Promena Bejfilda u nekoga kome je zapravo stalo do nje i neočekivana i nelogična podrška likova koji su joj se do malopre smejali kvare utisak. Kao da odjednom film želi da kaže da je bitno raditi ono što mnogo volimo, pa makar i bili grozni u tome i da oni koji nas vole treba da nam udovoljavaju umesto da nas suoče sa istinom. Nekako mi je to loše odrađeno i nije mi leglo. Takav je barem moj utisak.

Sve u svemu, sasvim solidan film. Otprilike za ocenu 7.

Ažurirao Hogar Strašni - 02.Listopad/Oct.2016 u 15:43
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 19:21
Potpisujem sve što je Hogar rekao; i od mene jedna sedmica (7).

Scenario i sama tematika kao i pojava glavnog lika, ali i prikaz sveta uslovljavaju da ocena
bude ovakva kakva jeste, možda je i za malo nižu ocenu, ali ne bih da budem gunđalo kao onaj Šveđanin
iz prethodnog filma.
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
Subtitle fan View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Subtitle fan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 19:24
Film je inzvanredan i definitivno ga vredi pogledati.
Meril i Hju su maestralni. Helberg je prilično doprineo pozitivnom utisku, posebno scena pred izlazak na scenu K. Hola. Priča jako lepa. Film na momente komičan, ali opet vas ponekad natera i na razmišljanje o nekim stvarima.

Ocena 8/10.

Ažurirao Subtitle fan - 02.Listopad/Oct.2016 u 19:25
Na vrh
VBojana View Drop Down
Translator
Translator
Skvoglavica

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VBojana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2016 u 19:35
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Konačno i ja odgledah domaći za ovu nedelju. Smile Sorry blush
Meni je filmić baš simpatičan. Smile Ismejala sam se na nekoliko mesta, baš od srca. Prvi pevački moment, pored klavira je neprevaziđen i kad ona plavuša izlazi četvoronoške iz sale. LOLLOLLOL Morala sam da zaustavim film, premotam i pozovem muža da odgleda sa mnom. Vrištali smo od smeha.

Inače, oduševljava me kako različito gledamo/vidimo stvari. Ono što je Toni video kao "život u iluziji, okružen poltronstvom u svom najvećem sjaju" za mene je "neizmerna ljubav prema nečemu propraćena neizmernom podrškom i ljubavlju ljudi oko nje". Samim tim se njegov i moj utisak razlikuju. Wink
O glumi zaista ne znam šta bih rekla, sem da je za još jednog Oskara u nizu. Zaista me oduševljavala iz scene u scenu.

E sad, što se ocene tiče, teže mi je doneti odluku nego prošli put.
S jedne strane, svaki film koji ima bilo kakvu istinitu podlogu na mene uvek ostavlja dublji, emotivni pečat i time uvek dobija dodatne bodove. Pored toga, ovo je biografska komedija/drama, pa je film u žanru zaista ispunio očekivanja. Sasvim lepo teče, zanimljiv je, pomalo smešan, pomalo te bocne da razmisliš o tom vremenskom periodu, o životu, bolesti, borbi, ljubavi i svemu ostalom što čini život. I

Slažem se s imenjakinjom, u svim stavkama, pa ne znam šta bih novo rekla. Smile Ocena 7/10.
<font color=ORANGE>
You find a way
[/COLOR]
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Listopad/Oct.2016 u 03:16
Film me nije oduševio. Meril jeste.
Scenario može da prođe. Ali bi mnogo bolje bilo da je ovo čista teška drama, bez humora.
Pijanista me je živcirao od prve sekunde na ekranu, mnogo je odbojan i veštački prikazan.

Ocena negde između 6 i 7, pa neka bude 7/10, samo zbog Meril.
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2017 u 17:24
Interesantna prica, shvatio sam poruku ali ne mogu da se slozim sa tim. Dobra gluma, rezija, sve je ok. Pristojan film. Nista posebno, ali se moze gledati. Ocena: 6/10
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.