Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Emily the Criminal (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Emily the Criminal (2022)

Emily the Criminal

Emily the Criminal (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Prestupnica Emili

Godina:

2022

Žanr:

drama, kriminalistički, triler

Trajanje:

97 min

Režija:

John Patton Ford

Scenarij:

John Patton Ford

Glavne uloge:

Gina Gershon
  >  Alice
Megalyn Echikunwoke
  >  Liz
Theo Rossi
  >  Youcef
Wesley Han
  >  Mike
Amje Elharden
  >  Robert
Wyatt Barrios
  >  Javier's Son
Roman Arabia
  >  Security Guard
Jonathan Avigdori
  >  Khalil
Aubrey Plaza
  >  Emily
Ben Rodgers
  >  Jason
Roman Mitichyan
  >  Armen
Bernardo Badillo
  >  Javier
Kara Luiz
  >  Bank Boss
Kim Yarbrough
  >  Secretary
Brandon Sklenar
  >  Brent
Jack Topalian
  >  Vaz
Janice Sonia Lee
  >  Becca
Ricarlo Flanagan
  >  Mike

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Emily the Criminal (2022)
    Objavljeno: 23.Rujan/Sep.2022 u 21:55
Prevod je uradio jatra96 ✨
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Rujan/Sep.2022 u 21:10

`Zvao sam je Emili ,u danima…`.

Pa dobro hajde opis . Emili (Aubrey Plaza) radi u firmi za dostavu hrane (kog tipa videcete), ima dugove iz umetnickg koledza koji je pohadjala ali nije diplomirala ( ima i to navedeno u filmu zasto), voli da crta i slika, zeli da promeni posao , zeli mir i slobodu,  ima neke prekrsaje iz proslosti koji joj prave problema prilikom razgovora o poslu te iste i ne dobija.Prijateljica joj pomaze da dobije posao u firmi u kojoj radi, a kolega na trenutnom poslu joj kaze da poznaje odredjene ljude i da moze da zaradi 200 dolara za jedan sat. Ona se odlucuje da ipak pokusa , u sustini to je prevara, kupovina stvari koriscenjem laznih kartica. Taj posao vodi jedna grupa ljudi, a jedan od njih je i Jusuf (Theo Rossi). Receno joj je da to sto  ce raditi nezakonito, uvedena je kroz konkretan process delovanja i ostavljena mogucnost da odluci da li zeli . Ona pristaje i tu krece zaplet.

Malo mi je tesko da definisem ( ipak da se ogradim) koji je zanr ali meni je ovo drama sa elementima trilera, lepo ukomponovani i medjusobno prozeti

Svideo mi se film, realistican je ( cak i poznajem jednu takvu osobu koja je imala pa istu zivotnu pricu, samo nije prevara karticama malo je ozbiljnije, ili pak moze i da je inspirisan istinitim dogadjajem) par naivnosti, mozda na nekim mestima gluma je mogla da bude malo bolja, neki delovi malo kreativnije uradjeni mislim na te naivne scene, na par mesta mozda da se doda neka dobra ili adekvatna muzicka `podloga` , onda montaza na par mesta verovatno s namerom odradjena , ali dobro , to moze za vecinu filmova, pak drugome nece smetati, nije ni meni ali samo sam zapazio.

U konacnom dobar mi je film s obzirom na sta ciljaju autori.

U sustini jedna od zivotnih prica,  zasto mi je dobar , pa idu spoiler-i.  Jedna borba pojedinca u svakodnevici, Emili kao borac, u stilu zivot je borba od rodjena do groba, ona se ne brani vec napada, u nekim trenucima kao da sledi moto ` Qui audet adipiscitur`, nosi breme proslosti, prolazi kroz neuspehe,  a ulece u moralno-eticke dileme i na to ciljaju autori i to jeste i neki  `lajtmotiv` filma, tu je na granici antijunakinje, provucen je i neki vid `eskapizma` vidimo kroz par dijaloga i dugih kadrova, u tom duhu je nesto i uradila,  ali na kraju sve prethodno receno  autori  su poslednjiom scenom stavili tacku i vidimo sta je ipak preovladalo, iskreno nisam ocekivao, ocekivao sam kraj npr. nekim dugim kadrom, i da je ostavljen otvoren i odjavna muzicka numera.

Ažurirao AlexDeLarge - 26.Rujan/Sep.2022 u 00:28
Na vrh
alterego View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj alterego Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Rujan/Sep.2022 u 22:46
Vrlo dobar film 7.5/10
Na vrh
Loki1973 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Loki1973 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2022 u 09:58
Dobar film.

Po zanru je vise drama (bar po mojoj procjeni), ali dobrim dijelom s elementima trilera sve to fino izbalansirano da ne zatusi s dramskim dijelom ali ni ne pretjera s triler/akcijskim dijelovima. Sve vrlo realno prikazano. 

Ocjena 7.5/10 

Na vrh
fe-natasa-tomic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fe-natasa-tomic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Listopad/Oct.2022 u 18:06
Dobar.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Listopad/Oct.2022 u 23:02
Aubrey Plaza je jedna od najpotcenjenijih (vrhunskih) američkih glumica. Možda razlog tome leži u činjenici da pri izboru filmova, prednost daje autorskim ostvarenjima (tipa Sundance festival), nad holivudskim mejnstrimom.
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 02:46
Veoma dobra krimi drama.Preporuka.Hvala na prevodu
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 sati 43 minuta , u 16:09
Solidan krimi film pun klišeja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.