Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - El orfanato aka The orphanage (2007)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

El orfanato aka The orphanage (2007)

El orfanato

El orfanato (2007)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Sirotište

Godina:

2007

Žanr:

drama, misterij, triler

Trajanje:

105 min

Režija:

J.A. Bayona

Scenarij:

Sergio G. Sánchez

Glavne uloge:

Geraldine Chaplin
  >  Aurora
Montserrat Carulla
  >  Benigna
Fernando Cayo
  >  Carlos
Andrés Gertrúdix
  >  Enrique
Mabel Rivera
  >  Pilar
Belén Rueda
  >  Laura
Edgar Vivar
  >  Prof. Leo Bálaban
Alejandro Camps
  >  Víctor
Carmen López
  >  Alicia
Óscar Casas
  >  Tomás
Roger Príncep
  >  Simón
Georgina Avellaneda
  >  Rita
Carla Gordillo
  >  Martín
Mireia Renau
  >  Laura niña
Óscar Lara
  >  Guillermo

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: El orfanato aka The orphanage (2007)
    Objavljeno: 19.Listopad/Oct.2010 u 12:28

El orfanato

AKA 

The Orphanage (2007)

Žanr: drama, misterija, triler

Režija: Juan Antonio Bayona

Jezik: španski

Uloge: Belén Rueda, Fernando Cayo, Roger Príncep, Mabel Rivera, Montserrat Carulla

Trajanje: 105 min

Prvi film Juana Antonia Bayona, reditelja poznatog po spotovima i kratkim filmovima, ostvario je fantastičan uspeh. Nominovan je za čak četrnaest Goya nagrada, od kojih je osvojio sedam, film je takođe bio i izbor španske filmske akademije za njihovog predstavnika na Oskarima.

Laura je svoje najranije detinjstvo provela u sirotištu za koje je vežu lepe uspomene. Sad već udata zena i majka, ona se vraća u sirotište, u čijim prostorijama namerava da otvori dom za hendikepiranu djecu. No atmosfera nekada zgodnog mesta se potpuno promenila. Njen sedmogodišnji sin Simon iznenadi je pričom o nevidljivom prijatelju koji mu pravi društvo. Laura pretpostavlja da je to samo bujna dečija mašta ali uskoro će i sama primetiti nezvanog gosta.

Film je osvojio 31 nagradu, i 34 nominacija.

Preuzeto sa: http://www.f-ton.org

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0464141/

TITLOVI

Ažurirao CSInvestigator - 20.Studeni/Nov.2016 u 15:09
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Listopad/Oct.2010 u 12:32
Jedan od mojih omiljenih filmova... Iako deluje kao horor, ima samo 2, 3 "strašne" scene... Ocenila bih ga više kao psiho triler, tako da i oni koji ne vole horor filmove mogu slobodno da pogledaju... Ocena od mene 10/10. Definitivna preporuka.
Na vrh
chlink View Drop Down
Translator
Translator
Vulfi s juga, Makedonska tuga

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj chlink Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Listopad/Oct.2010 u 12:33
A bas sam hteo da te pitam, preporucili su mi ovaj film ali nikad nisam uspeo da ga pogledam.

Sad cu da ga skinem Big smile

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/bf04dd61-5458-44c2-8ded-bd4c16996aa7.png][/URL]
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Listopad/Oct.2010 u 12:39
Uf, obožavam ovakve psiho trilere... Ovo ide na skidanje... Hvala za najavu, CSI!! :)

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Studeni/Nov.2016 u 21:52
Evo ja pogledao ceo  El orfanato aka The orphanage (2007)       
6/10
Kao pozitivno bih istakao glumu glavne glumice i malog "Slavka Štimca".  LOL  A sama priča mi je labava, nepripremljena. nategnuta. Ne volim radnju bez predigre. Wink  Eto, ona bi baš nešto da živi ponovo u sirotištu (lepe uspomene?!!),eto, baš usred noći kad je napeto izlazi sama iz kuće i ide u drugu. Ipak, nije kao u ž produkciji, kad je u opasnosti beži iz kuće i to u mrak, zapne na ravnom  i padne na leđa. LOL  Više bih voleo da je ostao film jeze, napetosti i iščekivanja, a ne pokušaj horora sa nekoliko izlizanih fora: vrata-duhovi, (u koje niko ne veruje osim nje) iznenadna scene u kombinaciji sa visokim tonom (pa ko se ne bi us.. uplašio? Sreća nisu preterivali). Sasvim je suvišna i groteskna scena oživljavanja, veštačko disanje a odjednom prikaže raspolovljenu facu. 
Da je moglo bolje-moglo je, da ima mnogo, mnogo gorih-ima, ali šestica je sasvim solidna. Da čujem druge!  Smile

Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2016 u 23:54
Ja inače ne gledam horor filmove, a ovaj uopšte nisam ni posmatrala tako, iako je na Imdb-u tako okarakterisan.
Posmatrala sam ga kao pomalo spooky dramu i na kraju sam plakala. LOL
Baš mi je bio lep kraj filma, posebno začinjen onom pričom koja je legla kao 1 na 10.
Gluma odlična, tu se slažemo. Takođe, vizuelno jako lepo urađeno.
Obrt mi je bio neočekivan, nisam slutila tako nešto.

Sve u svemu, film je ostavio jak utisak na mene. Ostao mi je u sećanju i nakon toliko godina.
Neke detalje i tehnikalije sam jednostavno ignorisala, već mi se svidela celina.
Kao kad jedete tortu koja vam je ukusna, a njeni sastojci vam se inače ne sviđaju individualno.
Ali osećaj je odličan i tokom i nakon jela. LOL
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2016 u 12:10
Volim dobar mistery, ovaj film nije horror, više je misterija pa pomalo i drama, pa tek onda nešto horror elemenata. Volim Del Tora, pa je jasno da mi se ovaj film po defaultu sviđa. Ima taj espana štih, poput "The Others" s Nicole Kidman od Alejandra Amenabara, mada su "Uljezi" još i bolji film, onaj twist na kraju je u rangu "i see dead people".Uglavnom, isplatilo ga se ponovo pogledati, mada je ocjena sada nešto manja, no što bi bila prvi puta, recimo 6/10 ( malo je predvidiv, stoga nije 7/10 ), jer sam znao obrat i kod prvoga gledanja, a kod filma toga tipa je obrat glavna snaga u filmu...
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2016 u 19:50
Fina natprirodna horor misterija. Zanimljiv film iako se uglavnom drži nekih ustaljenih šablona. Dobro je režiran i glumci su svoj deo dobro odradili. Solidan scenario, ali ništa preterano inovativno i na nekim mestima malo "škripi". Možda bi priča bila upečatljivija da je kraj bio onaj momenat kada pronađe telo u Tomasovoj sobi. No ovako je kraj ipak malo vedriji, pa je i to valjda nekakav plus.
Sve u svemu, solidan filmić.
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2016 u 23:42
Dobar film, ali neki trileri su mi bili mnogo bolji, uzbudljiviji i nepredvidljiviji (A Wednesday (2008), Kahaani (2012), The Sixth Sense (1999)), stoga ocena 7.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Studeni/Nov.2016 u 23:58
Složiću se s kolegama da je film u kategoriji "fin". Dakle, sve je solidno, i drama i misterija i horor, te od mene dobija 7/10. Da je bilo malo više horora/jeze, da je bilo malo više misterije (nekako mi je sve bilo jasno i predvidljivo), da me je bar još malo emotivno pomerilo bila bi osmica, ali nekako mi je u svemu bio "ni tamo ni vamo" pa se osećam pomalo zakinuto. LOL
U svakom slučaju, filmić je dobar i hvala koleZinici na preporuci. Smile
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.