Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - dokumentarci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - DRVO STARIJE OD AMERIKE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

DRVO STARIJE OD AMERIKE   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Filmska prica View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: DRVO STARIJE OD AMERIKE
    Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 14:16
Dragi ljubitelji dokumentaraca,

Hvala puno svima koji ste mi pisali i interesovali se sta se novo desava kod mene. 
Trenutno snimam zavrsne intervjue i kadrove i paralelno radim montazu svog novog filma "Drvo starije od Amerike" koji govori o sudbini hrasta starog 600 godina, koji se sticajem okolnosti nasao na trasi autoputa Beograd - Juzni Jadran, o sudbini coveka koji ga je odsekao i o zivotu njega i njegove porodice nakog toga sto je uradio.

Video sa izborom iz snimljenog materijala u trajanju od 7 minuta, koji je radjen prosle godine (bez audio i video posta), mozete pogledati ovde:

https://www.youtube.com/watch?v=vXKsyWK6SSs 

Takodje, pripremam jos jedan film o zivotu Roma koji sakupljaju sekundarne sirovine na deponiji djubreta u Vinci (kod Beograda), a zive u kartonskom naselju u neposrednoj blizini deponije. 

Radni naslov filma je "Deponija".
Izbor iz snimljenog materijala u trajanju od 5 minuta mozete pogledati ovde:

https://www.youtube.com/watch?v=VRdh_yCCI-4

Ukoliko imate komentare, pitanja ili primedbe, bice mi drago da mi ih napisete.

Marija

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 14:19
Interesnatne, ljudske teme, sviđa mi se senzbilitet/interesovanje autorke

Pogledaću oba filma prvom prilikom.

Hvala Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 14:34

Puppet_master, hvala Vama na komentaru i lepim recima. 
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 14:40

Marija, hvala sto si opet s nama podjelila svoj rad, rado cemo ga pogledati Smile

Pupet ako vec nisi, svakako pogledaj Marijin prvi rad koji je podjelila s nama:

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 14:45
Budem, zbilja, hvala puno Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 16:37
Originalno postovano od strane Kneginja Kneginja napisao:

Marija, hvala sto si opet s nama podjelila svoj rad, rado cemo ga pogledati Smile

Draga Kneginja, hvala vama sa titlovi.com, sto ste kada sam snimila prosli film, PRVI bili tu za mene i ispali pravi prijatelji i divne kolege. Wink I sto se i dalje interesujete za nove stvari koje radim...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 20:04
Pogledao sam oba ova videa, ovo za drvo je bila jedna slična situacija u mom gradu samo u pitanju je bio jasen i bio je dosta mlađi, oko 200-300 godina (svako kaže neke drugačije podatke pa ne znam tačno). Isto naumili da ga sijeku pa se građani bunili, pisali peticije, pokušavali spasiti ali bezuspješno uglavnom. Odjednom su ustanovili da je stablo trulo, kao pašće grana ubiće nekog i posjekli ga. Naravno, ispostavilo se da je drvo potpuno zdravo bilo. Nikla zgrada, od jasena ostale samo slike.

Ovaj drugi sa ciganima mi djeluje dosta zanimljiviji. Wink
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Studeni/Nov.2017 u 22:44
Yolix83
Hvala ti za pricu iz tvog grada...
I povodom ovog hrasta se raspravljalo koliko je star... Bile su verzije od 400 - 600 godina... Uglavnom, vazno je da bio stariji od Amerike. Big smile
Ovde je osim starosti razlog za ostanak hrasta bio i taj sto su se za njega vezivale brojne legende, pre svega ta da je to sveto drvo (jer je mestanima nekada sluzio umesto crkve) i da ce onaj ko ga odesece na sebe i svoju porodicu "navuci" vecno prokletstvo... 
Tako da se ja  nakon sece hrasta u filmu bavim sudbinom coveka koji ga je odsekao i kako on i njegova porodica zive nakon toga sto je uradio, o njihovom sukobu sa celim selom i iscekivanju ljudi da ih "stigne prokletstvo". Smile

Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Studeni/Nov.2017 u 22:15
  Hvala Marija za dokumentarac o cirkusu i za ovaj u pripremi. Zanimala me je ta tužna priča o hrastu i minornim ljudima bez osećaja bilo kakve odgovornosti.

Hvala unapred na dokumentarcu.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 12:56
Stole Haringa, hvala vama sto ste pogledali video.
Drago mi je da Vam je prica zanimljiva i nadam se da ce Vam se film dopasti. 
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Studeni/Nov.2017 u 22:23
   Odgledao sam snimljeni materijal za Hrast i Vinču i to govori samo za sebe.

Hvala još jednom.

Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2017 u 19:09
Klipove sa Jutjuba slobodno možeš da postaviš i ovde Smile

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Studeni/Nov.2017 u 13:49
Originalno postovano od strane LjubicaSP LjubicaSP napisao:

Klipove sa Jutjuba slobodno možeš da postaviš i ovde Smile

Hvala puno draga Ljubice! Smile
Na vrh
redorm76 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj redorm76 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Prosinac/Dec.2017 u 22:31
 uzimajući u obzir broj godova ( god je koncentrični krug u osnovi posečenog drveta koji označava 1 godinu starosti istog) i prećnika rupe unutar stabla koje vremenom nastaje kod ovog tipa drveta dodjoh do zaključka da ovo drvo ima najmanje 586 godina. Ja nisam stručnjak ali eto tu sam blizu pa sam pokušo da ovo izračunam jer često odmaram pored tog osečenog hrasta kad idem na kupanje na savinac iz Gornjeg Milanovca. Osnova i većina hrasta stoji u mestu jer niko ga nedira tako da ako naleti neki stručnjak iz oblasti šumarstva verujem da moze ovo lako da izračuna.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Filmska prica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2017 u 14:52
Originalno postovano od strane redorm76 redorm76 napisao:

Drago mi je da se javio neko iz kraja odakle je i hrast. Smile
Veliki pozdrav!
Na vrh
redorm76 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj redorm76 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2017 u 15:28
Pozdrav i tebi ja živim nekih 10 km. od tog drveta. Ostaće to tamo dok ne istrune u centralnoj srbiji u tom kraju ima ceo spisak drveta koja se ne diraju ni u kakom slučaju radi malera Hug ako nastaviš putem dalje od takova imaš tih matorih i velikih drveća na stotine, to seku i kupuju uglavnom sastrane il neko ko je primoran da radi zadnje što bi želeo u životu Big smileBig smileBig smile
Na vrh
papiko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Sijecanj/Jan.2018 u 21:19
Nebi trebali da seku po mommisljenju jer je bilo tu i pre njih i nas. :)
Odlicne price svakacast.
S'poljubcima do samara...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.