Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - >>Dnevnik gledanja Filmova<<
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

>>Dnevnik gledanja Filmova<<

Odgovori Odgovori Stranica  <1 744745746
Korisnik
Poruka
robin12345 View Drop Down
Translator
Translator
precednik Titlovačke republike

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2018 u 11:33
tak bi i ja radio, da mogu, no ovoga puta za promjenu ja sam žrtvaLOLLOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2018 u 11:36
pomogla bi ti, ali kad ja ispremještam naslovnicu cmizdre nikoli ko da im čokoladu uzelaLOLLOL 
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2018 u 11:39
LOLLOLdovoljno je da im napišeš mobing master ispod avataraLOLLOLznaš kako je puppet onomade poludio kada si umješala prstiće u nick...LOL
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2018 u 12:36
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 napisao:

znaš kako je puppet onomade poludio kada si umješala prstiće u nick...LOL

Znam da se glupiraš LOL ali to nije Puppet kada poludi, to je crtani film, zapravo je bilo supezabavno (meni) U moj nick niko nema prava da upisuje nešto svoje, to se valjda podrazumeva, ako kojim slučajem to ne bude jasno, ja sam bio tu da pojasnim to čas posla. Bez ludila LOL (iako je zabavno i to videti kao ludilo, pitam se šta bi tek rekao za moju svakodnevnicu onda LOLLOLLOLLOLLOLLOL)

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2018 u 12:40
Zaboravih, nisam stigao ovih dana da se upuštam u kakvo konkretnije gledanje filmova/serija, ponoviću SOA čim se malo stabilizuje sve oko mene a ponovih i Out of Sight Heart obožavam taj film, iz previše razloga. Smile
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2018 u 13:27
jesi našao stan puppet? ili si sredio krov nad glavom na starom mjestu.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Sijecanj/Jan.2018 u 19:19

Loving Vincent (2017)

Film mi je ulepšao dan iako naracija nije dorasla ovom čudu od animacije.

Poznato je da nikada nije prodao sliku u svom životu, nešto je poklonio a ostatak  poslao bratu Teu koji takođe nije imao uspeha. Poznato je koliko je bio vezan za brata koji ga je izdržavao, poznato je kako je živeo i umro.  Film nam govori o Vinsentovom životu i o poslednjim mesecima pre njegovog samoubistva. Radnja filma je jednostavna, poštarev sin na očevu molbu treba da uruči zatureno pismo. Magično putovanje u Vinsentov svet moglo je da počne a nešto mi govori da neće biti jedino.

Uložen je veliki trud u stvaranje ovog čudesnog animiranog filma. Našao sam podatak na netu da je za potrebe filma 125 slikara za dve godine napravilo 65.000 slika u ulju na platnu.

Preporuka.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2018 u 19:42

O Lobo Atrás da Porta (2013)

Odgledah posle dužeg vremena film koji je spojio naizgeld nespojivo. Žanrovski, spojio je triler i melodramu, u realizaciji staro i novo.

Sve počinje otmicom male devojčice, roditelji prijavljuju otmicu policiji koja počinje istragu. Standatdna procedura u kojoj, dok se slučaj raspetljava, gledalac poput mene otkriva šta je dovelo do tog događaja.

Pozitivno me je iznenadi Koimbra, potpisnik scenarija i režije, svojim prvencem. Snimio je dobar krimi triler i melodramu sa jakom socijalnom notom.

Sve u svemu, više sam nego zadovoljan viđenim.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2018 u 21:01

Sand Castle (2017)

Sand Castle (2017) je drugi Korimbin film i on je za mene totalno razočarenje. Korimba koji se preselio u Holivud postao je samo dobar zanatlija. Sand Castle je tipično holivudsko akcijašenje u Iraku 2003-će. Režija je dobra kao i akcija i to je sve što mogu napisati.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:02

Lucky (2017)

Odfledao sam poslednji film Harija Dina Stentona koji nije mogao biti bolji. Prvi put sam ga na filmu video u pustinji u genijalnom filmu Pariz Teksas. Tamo je ušetao u početku filma u kadar, ovde se film tako završava. Krug se zatvorio.

Laki je živahni deka od 90 leta koji se nije makao iz svoje zabiti negde u pustinji. Jeste jednom, kad je kao mornar plovio na nekom čamcu koji prevozi municiju. Bio je kuvar i odatle mu taj srećan nadimak. Zabit je takva da je prosek starosti preko 50 i tu su se pored Stentona dobro uklopile face poput ucveljenog Linča koji je u žalosti. Da ne bude zabune, Dejvid Linč glumi, njegov prezimenjak režira.

Da ne dužim, Laki je poput kornjača koje su se prilagodile pustinji. Laki je savršen testament jednoj blistavoj karijeri, karijeri koja je imala uspone i padove, ali je na kraju dobila obličje kakvo bi poželeo svaki čovek koji se bavio glumom ili bilo kojim oblikom umetnosti.

Priznajem da sam pristrasan i da mi se film dopao.

Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:35
Rebel in the Rye (2017)

Prošlo je 8 godina od smrti kultnog autora J.D. Salingera, došlo je očito vrijeme da zaredaju biografski filmovi o njegovom liku (meni zanimljivijem od njegovog djela).

Nije se posebno isprsio meni nepoznati redatelj Danny Strong, sve su to više-manje podaci iz Salingerova djela i djela njegovih biografa, bez osobnog autorskog stava.
No dobro da je uopće započelo, nadam se boljim djelima na ovu temu.

Nicholas Hoult u glavnoj ulozi korektan, Kevin Spacey je svoju ulogu odradio stražnjom nogom.

Ažurirao subrianca - 13.Sijecanj/Jan.2018 u 16:45
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2018 u 20:26

England Is Mine (2017)

Odgledao sam film pompeznog i megalomanskog naziva koji tako dobro opisuje želje i namere autora koji je potpisao režiju i scenario. Ovo je biografski film o Morisiju, pevaču i tekstopiscu grupe The Smiths iz Manćestera. Mančester je za mene jedan od centara dobre muzike koju sam slušao nekad i sad što ne mogu napisati za Morisija. Ništa lično, nije za moje uho. Mančester je toliko dobar da su ga zbog muzike umesto Manchester prozvali Madchester. Moj omiljeni Joy Division je odatle, mislim da je to dovoljno. Moje razočarenje je pri tom veće jer od mančesterske muzičke scene toga ne videh ništa, ne čuh ništa od onog što je stvorio Morisi, ukratko, nedovršen film na svim nivoima. Ljubavi i simpatije mlađahnog Morisija nabacane i nerazrađene, posao u kancelariji i odnos sa šefom i kolegama, depresija, saradnja sa drugim muzičarima itd.

Da ne dužim, Ian Kertis, Ian Druri, Elvis (dopisati po želji) imaju svoje biopisanije, zašto ne bi i Morisi bio na tom spisku. Želja autora je jedno, realizacija sasvim drugo. Glavni glumac se potrudio i sve zasluge idu njemu, za ostale jok.

Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2018 u 22:51
Stado (2016)

Film "Stado" redateljski debi glumca Nikole Koja,  događa se, gdje bi drugo, nego u svijetu kazališnih glumaca srednjih/starijih godina.
Dvojica frendova, glumci Kolja (Kojo) i Cveja (Cvijanović) dobiju scenarij koji im se učini zgodan, te se lakomisleno upuštaju u vragometan posao da o svojem trošku snime pilot za buduću seriju.
No nije sve kako se čini, glavni problem je nedostatak novaca, te naši junaci žrtvuju doslovce sve što imaju radi buduće (nesnimljene) serije...

Jesu glumci velika djeca i takvi ostaju cijeli život (zato ih volimo), no malo me zasmetala naivnost/zaslijepljenost glavnih junaka koji se u nekim kriznim situacijama vladaju poput tinejdzera.

Glumačka režija očekivano spora, škrta, pješačka, nemaštovita.

Ono što ću istaknuti je odlična glumačka podjela (Timarov, Trivalić, Kojo, Cvijanović, Ninković). I dok Kojo, Cvijanović i Ninković njeguju klasični pristup, Srđan Timarov i Vesna Trivalić se upuštaju u stilizaciju što im odlično ide no nažalost nije podržano od kolega (i redatelja).

Za komediju film je nepotrebno dugačak, ima ponavljanja sličnih situacija, a nakon pristupanja dvojice junaka vladajućoj političkoj stranci film se posve pogubi i prava je muka stići do kraja kojeg (usprkos osvjedočenoj filmofiliji) nikako dočekati. Ni sami kraj s porukom (njih dvojica u inozemstvu, daleko od domovine, kao ulični komedijanti) nije najbolje izveden.

Preporuka za gledanje uglavnom zbog glumačke ekipe.
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 744745746
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.