Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Death on the Nile (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Death on the Nile (2022)

Death on the Nile

Death on the Nile (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Smrt na Nilu

Godina:

2022

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij

Trajanje:

127 min

Režija:

Kenneth Branagh

Scenarij:

Agatha Christie
, Michael Green

Glavne uloge:

Kenneth Branagh
  >  Hercule Poirot (rumored)
Annette Bening
  >  Euphemia
Dawn French
  >  Mrs Bowers
Adam Garcia
  >  Syd
Sophie Okonedo
  >  Salome Otterbourne
Jennifer Saunders
  >  Marie Van Schuyler
John Wolfe
  >  Passenger
Niamh Lynch
  >  Female Porter
Russell Brand
  >  Dr Bessner
Armie Hammer
  >  Simon Doyle
Gal Gadot
  >  Linnet Ridgeway Doyle
Ali Fazal
  >  Andrew Katchadourian
Rose Leslie
  >  Louise
Letitia Wright
  >  Rosalie Otterbourne
Tom Bateman
  >  Bouc
Rhiannon Clements
  >  Hotel Administrator
Nikkita Chadha
  >  Dancer
Emma Mackey
  >  Jacqueline de Bellefort

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 15:43
Originalno postovano od strane IgaBiva IgaBiva piše:

Da se uključim, originalni film je sniman na pravim lokacijama, novi sa CGI. Instant... Uz kokice... Toliko o reiteljskom majstorstvu, ako je nekome uopte bitno više...

I ja da se uključim, Brana je želeo da snimi film u Egiptu, ali je bilo suviše komplikovano za produkciju a nisu više želeli da odlažu početak snimanja. Film je rađen u V.Britaniji, ali u Egiptu su ipak snimljene ključne panorame važnih lokacija. Meni lokacije filma ništa ne znače, bitno je da je film dobar. Na primer: Film "Alien" (1979) nije bio snimljen u svemiru a baš je dobro ispao. LOL
Na vrh
skajler View Drop Down
Master translator
Master translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj skajler Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 22:47
Originalno postovano od strane Black Raven Black Raven piše:

Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Preporučio bih stariju verziju, pri čemu sam prilično siguran 
da me mlađi ljubitelji filma neće poslušati. LOL LOL LOL

Šteta, propuštena prilika.

Nije propuštena prilika, ovo je baš film napravljen za novije generacije. 
Mlađi filmofili ne gledaju ni filmove iz '90-tih a ti misliš da će pogledati nešto iz '70-tih.

Moram da se složim sa Rejvenom. Ovome je u prilog i Rajko Grlić rekao i to na osnovu svog profesorskog iskustva ih Ohaja: "Ove današnje generacije neće gledati film ako je snimljen prije više od 3 godine." Frapantno, istinito i tačno. Ni ne znaju koliko su zakinuti time što ne gledaju ništa iz 90-tih, a kamoli pre toga. Neviđen je osećaj kada gledaš one prethodne verzije, još ako su remasterizovane; onda je to vrh. 

Ažurirao skajler - 01.Travanj/Apr.2022 u 23:00
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 23:19
Originalno postovano od strane skajler skajler piše:

"Ove današnje generacije neće gledati film akoje sniljen prije više od 3 godine."

Ja se izgleda družim samo sa izuzecima od toga pravila.

Gledaju se stariji filmovi ili serije, kako ne.
Ono što mlađe generacije ne diraju su stari crno bijeli filmovi. Pa ni ne shvaćaju koliko je na primjer Casablanca superiorna Holivudu ovog stoljeća. I ne možeš ih natjerati.

Ovo ne znači da ne postoji masa njih koji neće gledati starije od 3 godine.
Postoji.
Jednako kao što postoji publika koja gleda samo ljige ili samo ratne ili samo filmove za priglupe.
Mentalni sklop trčanja za novim a lošim me ne zanima. S njima se ne družim niti mi takvi trebaju.

Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Agatha Christie's Marple

Samo da se zna.
I dalje tvrdim da je Brana čisti promašaj (ne pričam o snimanju aliena u svemiru nego o njemu kao Poirotu) te da je film na rubu gledljivosti.

Međutim za Miss Marple apsolutno svaka verzija valja. Svaka glumica.
I ne samo to!

Primijetit ćeš da su za Marple svaki put napisali fenomenalnu temu. U tome traileru je Scherrerova, malo starija Hicksonova namjerno ima nostalgični stil, ali sjeti se ove prastare ludo vrckaste kakva Marple i treba biti:

I dok Usinovov Death on the Nile nema nekakvu Poirot temu (ne znam zašto iako je OST baš dobar), sjeti se teme iz Suchetovog Poirota:

A ovaj novi Poirot...
Ono, kad se oženiš pa ti punica stalno gura nekakve fotografije pod nos, fino izgledaju ali ti nisi tu zbog izgleda fotografije.
Nego zbog svih onih stvari koje trebaju jednom whodunnit-u, a jedina stvar koja mu ne treba je izgled.
Ma sprdačina.

EDIT:
Kad sam već sve napisao o tome da izgled ne čini whodunnit dobrim, a spomenuo i ženidbu, palo mi na pamet da sam nedavno ovo dobio na viber od ekipe koja šalje viceve u raznim oblicima, možda ste i vi, ali evo za one koji nisu:

Ažurirao JoxerTM - 01.Travanj/Apr.2022 u 23:28
Na vrh
DurmitoracŠljivo View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj DurmitoracŠljivo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2022 u 19:57
Odličan , drži pažnju do samog kraja . Vrijedi gledati . 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.