Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cold Skin - Sve ono što del Toro nije... (13.02.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Cold Skin - Sve ono što del Toro nije... (13.02.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bokidante View Drop Down
member
member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cold Skin - Sve ono što del Toro nije... (13.02.2018.)
    Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2018 u 20:00
Mene je film pozitivno iznenadio, svakako ga preporučujem!
Na vrh
Marac Data View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Marac Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2018 u 20:39
Drago mi je da sam ovo pročitao. Film još nisam gledao, ali sam pročitao tu knjigu, prema kojoj je film i snimljen. Knjiga je sjajna bila.
Na vrh
papiko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2018 u 22:50
Ko ce docekati i ovo je dobro isto .
S'poljubcima do samara...
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Veljaca/Feb.2018 u 16:37
Ne vidim krucijalnu razliku između ovog i del Torovog uratka (obadva spora i dosadna u srednjem dijelu).

Očito je ljudska rasa (i muško i žensko) sklona spolnom općenju s gmazovima DeadOuchConfused
Na vrh
salemanija View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj salemanija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Veljaca/Feb.2018 u 17:11
Odgledao sam sinoc film i dobar je, dobra atmosfera, muzika i gluma.
Sa druge strane nije bolji od The Shape of Water  jer boluje od plot holes (pored jos nekih stvari) mozda i vise nego ovaj drugi. (spojleri u nastavku)

Zasto ljudi-ribe (da ih nazovem tako) napadaju samo nocu kad smo videli da glavna "protagonistkinja" (a kasnije i ostali) sasvim lepo funkcionise i danju? To je bas velika rupa u prici.
Drugo, zasto su uopste i napadali svetionik? Njihovo staniste je voda te ne vidim razlog da ginu u onolikom broju zarad... cega?
Da li ih je Aneris zvala? Da je oslobode? No logic at all.
Zasto je Gruner rekao da se plase svetla/vatre kad je ocigledno da se ne plase?
I na kraju zasto bi Gruner dozvolio da ga raskomadaju ako je toliko bio odlucan u tome da ih istrebi?

Film je pozurio sa krajem, trud oko moralne strane je besmislen a jedino je izolacija ono cega je trebao da se drzi.
Uprkos svemu, i ja ga preporucujem ljubiteljima filma, horor drame pogotovo, jer nije ni u jednom trenutku dosadan i ima sjajnu atmosferu. I naravno odlicnog Ray Stevenson-a. (Black Sails,  Blackbeard|).
6.5/10

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Veljaca/Feb.2018 u 17:30
Originalno postovano od strane salemanija salemanija napisao:

Drugo, zasto su uopste i napadali svetionik? Njihovo staniste je voda te ne vidim razlog da ginu u onolikom broju zarad... cega?

Napadaju iz obzira prema autoru scenarija, neugodno im reći, glup si, frende  LOLLOL

No šalu na stranu, i ovaj i del Torov film preporučam svim za ubit vrijeme, zabavit se s prijateljima i sl.
Ovaj fil ima dobru atmosferu, del Torov prelijepu fotografiju i tak...srednje žalosno, no dade se pogledat.
Na vrh
salemanija View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj salemanija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 01:51
Tacno tako, oba filma imaju po nesto dobro, nisu dosadni i sasvim lepo ce popuniti dva sata nasih zivota...  Approve
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 03:05
Nisam jos gledao THE SHAPE OF WATER, pa ne mogu da ih uporedim, ali ovaj COLD SKIN, kao sto neko rece, boluje or veeeelikih rupa u scenariju. Sve vreme sam misio da zele da povrate pripadnika svoje vrste ili bar da se da neko objasnjenje, ali ostadoh bez odgovora... i nekako... da li je to samo moj utisak ili... ali zar onolika "poplava" onih bica nije uspela da dokrajci onog meteorologa kad je ostao sam da se taba sa njima??? Sve u svemu gledljivo, fina atmosfera... ali moglo je bar da se malo izbrusi.
Vladika
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 03:08
Do kraja ostaje nejasno zašto se tabaju. Mislim, čemu? 
Zar ne može biti nekog mirnog suživota...? Bzvz.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 07:49
E, Subrianca, ko da je razlog za tabanje nerazumljiv samo ovde...
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 10:18
U krivu si, IgaBiva.
Ovo nije standardni akcić/krimić s obaveznim fajtom za nabijanje minutaže tijekom kojeg ću otić po kavu sigurna da ništa bitno neću ispustit.

Ovdje nema auta, cura, droge, mirovnih snaga, serijskih ubojica, narko kartela, banaka, detektiva kojima se osobni život raspada, nema ničeg osim tog fajta i prirodno se tu i tamo tijekom filma zapitaš - zašto, ujme Isusovo? Čemu? Što ne sjede s mirom na tom jebenom otoku na kojem nema razloga za fajt?!
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 10:38
  Nisam gledao film i ne znam ništa o tabačini. Znam zašto sam voleo stripove sa Teks Vilerom ili filmove sa Brus Lijem, Bronsonom, Istvudom...

Tabačina i još ponešto prodaje film.

Bežim sa teme.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 10:42
Ne bježi s teme, Haringo.
Ovo nije tabačina u filmu, ovo je film-tabačina. 
Pogledaj ga (gledao si i gluplje i lošije).
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 11:24
  Pa sad, ako je baš neophodno, žrtvovaću se za kolektiv.LOL

Teks mi je omiljen lik jer je jedna tabačina uz fantastične i cinične komentare bila obavezna.

Kiseichuu: kiraa pusshii (Video 2004)

Ne verujem da ima gori i gluplji od ovog koji se gleda na vlastitu odgovornost.

Uostalom, gledaću ovo čudo pa ću uporediti sa svim trešerajem kojeg se sećam.

Ispravka.

Ako neko zna nešto gore neka prijavi slučaj.

Unapred sam zahvalan.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 11:30
Ma nije na tu foru, nego se razumno pitaš zašto se borite... ???  Čemu sve to?

A usput dobro dizajniran, sivkasta depresivna atmosfera i tak.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 11:45
  Ja sam gluplje i gore shvario bukvalno.

Danas skidam ovo čudo, gledam u toku nedelje.
Na vrh
vesx View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vesx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2018 u 17:01

Dok Shape of Water djeluju kao del Torovi hir, odnosno snimanje filma samo po njegovom vlastitom ukusu i pitam se koja je ciljana skupina za te filmove, negdje između family, dječjih filmova, te kao sapunica za kućanice, Cold Skin je površno ispričana priča s nejasnim ciljem. Iako je relativno dobro snimljen, prilično je plitak.
Poruke jednog i drugog filma su slične - ljubav nadilazi razlike bez obzira na rasu, te nekad nalazimo zajedničke sklonosti s potpunim strancem, u ovim slučajevima s vodenim bićima, iako smo na margini vlastitog društva, u Cold Skin vodena žena, a u SoW nijema žena.
Uzrok napadanja vodenih bića je potpuno nejasan. Jedino šta mi pada na pamet je da žele spasiti svoju članicu zatočenu od starog svetioničara...
Međutim, koliko god su filmovi bajkoviti, toliko su i površni.

Ažurirao vesx - 21.Veljaca/Feb.2018 u 17:10
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2018 u 18:16
Meni je film kao i drugima očito: mozak na pašu i gledaj. Nema tu nikakvih poruka, već prihvataš stvari koje su zadane. Malo me podsjetilo na Carpeneterov Napad na policijsku stanicu. Ono dođe noć, pa ko termiti navaljuju, bezlični, tako i umiru- bezlično i bez ikakvoga suvisloga razloga. Mislim, oni su u vodi a ova dva bokca na komadiću ničega. Pa zašto ginu a imaju razvijenu empatiju? Zbog družice ne, jer ona može kada hoće nazad u more. Da je bar drži u lancima, lakše bih svario bezumlje kojim napadaju maleni otočić. Dakle film pati od nedostatka suvisloga "objašnjenja", jer mi je stvarno išlo na živce, što ribožabe jurišaju bez razloga u smrt. Još samo jedno: čemu oni kolci oko bedema? Nisu slijepi ni glupi da se napiknu na njihLOLDa su bar prema gore, pa ajde, možda neki padnu sa kule pa se nabodu..
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Ožujak/Mar.2018 u 19:07
  Slažem se sa prethodnim komentarima, ovo nije ništa drugo nego jedno veeelikoo opuštanje uz masakr. Dodao bih neke sitnice koje kolege nisu notirale. Na primer, raspucali su se za sve pare a municije imaju kao da je na ostrvu pored svetionika i zaboravljena magaza sa džebanom. Ima i jedan dobar momenat na početku filma koji niko rakođe nije notirao. Odnosi se na svesku u kojoj je napisano da čika Darvin nije bio u pravu i to na mestu na kom je nastala evolucija. Bilo mi je dovoljno da pomislim šta bi bilo da su u ovoj fantaziji prvi Homo sapiensi bili u blizini, imali bi veći izbor, gustirali bi uporedo neandretalce i ove čovekolike vodozemce.LOL

Na vrh
robi75 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robi75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Ožujak/Mar.2018 u 06:45
Jos jedna u nizu smesnih recenzije...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.