Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bomb City - Bomba od filma! (11.05.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Bomb City - Bomba od filma! (11.05.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (4) Thanks(4)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bomb City - Bomba od filma! (11.05.2018.)
    Objavljeno: 11.Svibanj/May.2018 u 21:10
Sutra prije podne, titl je dostupan svima...CMRGCool

Ažurirao robin12345 - 11.Svibanj/May.2018 u 21:24
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Svibanj/May.2018 u 04:05
  Odlično, nameračio sam se na film iz više razloga.

Baš me zanima da li će biti deo legendarnog koncerta Sex Pistolsa. Koncert je podsećao na film Braća Bluz zbog silnih flaša kojim je publika gađala Pistolse. Pistolsi nisu imali čak ni onu žicu da ih zaštiti, zato su imali ludaka koji je malo svirao a mnogo više se trudio da glavom zaustavi flaše i slične projektile.
Na vrh
Marac Data View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Marac Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Svibanj/May.2018 u 15:46
Svaka čast za prijevod! Dugo čekam titl za ovaj film. Punk's is not Dead! :)
Na vrh
skajler View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj skajler Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Svibanj/May.2018 u 21:10
Stvarno zanimljiv film.
Na vrh
alex-din View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj alex-din Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 23:54
Film je krš, od početka a naročito do kraja, bleda kopija i pokušaj imitacije Romper Stompera, za kojeg mu nedostaje daleko više hrabrosti, sirovosti i šarma od pukog navlačenja pank/skins odeće i čirokane na glavi. Gluma očajna, dijalozi bljutavi i nikakvi i cela postavka toliko neuverljiva i naivno prezentovana da je to za neverovati - zli sportisti se provode i divljaju na plaži i dobri pandur neće da ih dira, dok maltretiraju zle skinhedsove i pankere zbog nekih glupavih grafita, a oni su samo hteli da se druže i cirkaju, a glavni lik je mnogo dobar lik, eto angažovao se po zajednici, kupio cuka devojci, redovno posećuje kevu i ćaleta, ne bi ni mrava zgazio.... I onda kadar gde jedan od njih ima na jakni precrtan kukasti krst.... bljuv). Poslednjih pola sata je toliko jadno i bedno odrađeno i tematski i tehnički (od tih pola sata jedno 20 minuta otpada na slow motion kadrove koji su, zajedno sa repetativnim scenama u kojima se kamera stalno vraća na iste stvari iako su već ispričane, tu samo da film nekako razvuku na preko sat i po trajanja. Više jeze i emocija film postiže u zadnjim kadrovima kad zapravo puste snimke stvarnih likova u par blic-kadrova, nego ceo film pre toga.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2018 u 15:58
film je možda loše odrađen, ali je baziran na stvarnim događajima, sa odvažnom porukom, odnosno poraznom činjenicom društva u kom živimo, ne samo u americi. i mislim da nije biilo potrebe za realnijim prikazom, odnosno većim ocrnjavanjem Punka kao subkulture, jer se na taj način samo upada u licemjerstvo "bijelih zajednica", tj. i sam postaješ takav, zaboravljajući srž poruke, koja je zapravo ništa drugo do jedna velika nepravda. što bi kod nas rekli: "Ne mo'š taki u Europu".

Ažurirao osman2510 - 16.Svibanj/May.2018 u 16:13
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2018 u 18:04
Film me nije oduševio, ali ni razočarao. Sve u svemu, meni je ovo bilo dobro, 7/10! Veliko HVALA, na odličnom prijevodu!
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2018 u 22:19

Očekivano filmsko delo. Na žalost uspeli su da iskrive iskrivljeno. Naravno, uz pomoć pokreta koji se i sam deformisao. Pank je izvorno bio pobuna protiv establišmenta, a imamo dokaz samo iz naracije Merlina Mensona. Da bi se borio protiv establišmenta moraš da budeš dovoljno pametan i učen. U filmu je iskorišćena svaka mana pokreta, pomešali su sve živo i to im je naravno prošlo. Umesto ideja oružje pokreta je postala asocijalnost, alkohol i stvarna netrpeljivost prema ostalima.

Dve grupe mladih neznalica i establišment koji diriguje. Pobuna bilo kakve vrste je zabranjena i ostaje samo tavorenje u kojekakvim glupostima. Slične stvari se dešavaju svakog trenutka i to oko nas i mi se isto ćutnjom svrstavamo na stranu establišmenta. Možda se ponekad prisetimo da smo nekada i mi osetili želju za nečim boljim ili za pobunom protiv nepravde. Kolima gaze i siromašne i nepoznate i niko javno ne osudi zločince, naročito ako su bogati ili slavni, tj. pripadaju establišmetu. Kao i uostalom ona usrana porota koja je van ustava i zakona mogla da donese onakvu presudu, ali u redu je , nije njihovo dete.

Uveren sam da grešite što se tiče ovog filma. Režiser je pokazao mnogo više, a definitivno je Mensonova naracija na kraju potvdila da još uvek ima "pobunjenika" sa IDEJOM. Nije pank bio ruglo i prljavština, droga i asocijala. Na žalost, to je postao posle obrade i dorade "idejnih vođa i čuvara sveta i okoline". Da je režiser pokušao još više da ogoli establišment više bih ga poštovao. Ipak, ideja da kroz pank pokuša da pokaže pravu sliku nas i okoline mora da se poštuje. Od mene 8/10

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
jelena-s.-beba View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj jelena-s.-beba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2018 u 20:44
Odgledala sam ga odmah kada je izasao, jer sam vec bila upoznata s Brian-ovom pricom. Preporucila bih svima da prvo procitaju kratku biografiju Brian- a. Deneke- a ako ne zele da budu zateceni i sokirani, tako ce bolje podneti dogadjaj. Film pogledajte bez nametnutih drustvenih sprega. I bice vam tesko, ali cete primiti jaku poruku koju je ovaj film uspeo da prenese.
Na vrh
papiko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2018 u 22:39
Osudjeni od strane svih a i strana svih ih je  izokrenula jer to je pocetak novoga necega cega se najvise plasi drzava bilo koje zemlje.
Uvek ce tuci policajci :"pankere, rokere, metalce, naciste" nego fensercice sa saticima i lepo obucene momke jer su lepi obuceni momci a iznutra duplo veca govna.
Kako kazu seljoberi "a jel ti to metalika a? 
Iznosim lican stav cin si drugaciji ili u necemu napredovao svako te kinji i pokusava i to malo necega svojeg da ti otme jer si kao navodno drugaciji od svih.
ja se izvinjavam ako se neko mozda osetio uvredjenim nije mi to namera vec ocu da kazem svoje misljenje. 
I FILM JE ODLICAN do duse malo ima mana kao sto je kolega rekao "alex-din" al i to je nesto.
Kako je meni stari govorio nekad ako si imao dugu kosu policija te prebije i kod njih u stanici osisa pa ti gledaj .
S'poljubcima do samara...
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Svibanj/May.2018 u 00:15

Zaboravio sam da pohvalim glumca koji je u stvari izneo najvažniju ulogu. 

Glen Moršauer je fenomenalno odglumio čoveka koji bez ikakvih skrupula manipuliše svima. I običnim ljudima i intelektualcima. Niko ne dovodi u pitanje njegovo pravno "iživljavanje" na sudu, niko ne pokušava da ga spreči da broji "babe i žabe". Pravi čovek establišmenta. Čudovišta iz senke i njihovi glasnogovornici i danas danju koriste sličnu logiku. Ne plaše se oni nikoga. Za njih su svi, pa i njihovi poslušnici, potrošna roba. Zato se uvek stvara atmosfera drugačijeg. Takav si najpodesniji i najranjiviji na njihove namere.

Ako si jedini prljav među čistima ili čist među prljavima, ako si jedini pametan među manje pametnim ili obrnuto, ako si bogat među siromašnima ili obrnuto,itd, itd, ti si drugačiji. Zamislite tek rase, nacije, bla, bla. Osećaju se k'o lavovi u sred migracije gnua. Samo izaberu i krenu. LOLLOLLOL

Ažurirao mahoni - 18.Svibanj/May.2018 u 01:25
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Svibanj/May.2018 u 01:46

Društvo iz filma Goli u sedlu je dovoljno reklo. Neću ni reč više o filmu ni pomenutom društvu koje je pomerilo filmske granice.

Odgledao sam Bomb City koji je nastao po stvarnom dogđaju. Ne znam zašto je, recimo, "blago navijački" poput sličnih koji su se bavili sličnom temom. Mislim na kalup "ugnjetene manjine i tome slično." Možda je glavni razlog taj što su reditelj i scenarista rođeni u Amarilu pa ipak znaju mnogo više od običnog gledaoca.

Drugari iz detinjstva su snimili solidan niskobudžetni film o događaju koji nije nepoznat u Americi. Da sam mlađi bio bi šokiran spoznajom koliko američki pravni sistem i društvo bar u nečem podsećaju na naše. I ne samo na naše. Primera, na žalost, ima previše. Od slika i prilika u lokalu pa na više bez obzira na društvrni sistem. Od slučaja Taton, raznorazni saobraćajki pa do najsvežijeg nošenja pištolja bez dozvole. Neko je drakonski kažnjen, neko oslobođen a neko ne mora čak ni nanogicu da nosi. To je neka ipak neka druga priča koja izlazi iz teme. Ono što ne izlazi iz teme i što je konstanta je da je ono što je dozvoljeno Bogu nije dozvoljeno volu. Pripadnicima kaste je lako da pričaju i propovedaju različitost (nekima je to imidž) dok se baškare u društvu svojih gorila.

Da ne davim mnogo, pristojan film upakovan u ekonomičih 90 i kusur minuta. Blago navijački i filmski nerealan kao što se da i očekivati. Obična priča već viđena u bilo kom gradu u realnom životu.
Na vrh
cipiflesh View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cipiflesh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2018 u 11:29
Meni je najbitnije da je snazna poruka prenesena na najbolji moguci nacin. I zbog toga od mene 9/10.
I moram da dodam da je i za mene najmocniji lik u film advokat, bukvalno djavo u ljudskom obliku, njegov zadnji govor pred porotom mi se zgadio.
Na vrh
Wolkomiritza View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wolkomiritza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2018 u 20:01
Gledao !!! Moja ocena 8 !!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.