Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Being There Aka Chance (1979)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Being There Aka Chance (1979)

Being There

Being There (1979)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Dobro došli, gospodine Chance

Godina:

1979

Žanr:

drama, komedija

Trajanje:

130 min

Režija:

Hal Ashby

Scenarij:

Robert C. Jones
, Jerzy Kosinski

Glavne uloge:

Shirley MacLaine
  >  Eve Rand
Peter Sellers
  >  Chance
Richard Basehart
  >  Vladimir Skrapinov
Melvyn Douglas
  >  Benjamin Rand
Ruth Attaway
  >  Louise
Fran Brill
  >  Sally Hayes
Alfie Brown
  >  Old Woman asked for lunch (as Alfredine Brown)
Oteil Burbridge
  >  Lolo
David Clennon
  >  Thomas Franklin
Brian Corrigan
  >  Policeman by White House
Denise DuBarry
  >  Johanna Franklin
Richard Dysart
  >  Dr. Robert Allenby
Don Jacob
  >  David (as Donald Jacob)
Ravenell Keller III
  >  Abbaz
Jack Warden
  >  President 'Bobby'

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bojan969 View Drop Down
Administrator
Administrator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojan969 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Being There Aka Chance (1979)
    Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2014 u 19:25
Being There (1979)

Žanr: Komedija, Drama
Trajanje: 130 min
Država: Amerika
Jezik: Engleski, Ruski, Italijanski

Režija: Hal Ashby
Scenario: Jerzy Kosinski

Uloge:

Peter Sellers ... Chance
Shirley MacLaine ... Eve Rand
Melvyn Douglas ... Benjamin Rand
Jack Warden ... predsednik 'Bobby'

Film je snimljen prema romanu Jerzyja Kosinskog, koji je ujedino i scenarist. Osvojio je velik broj nagrada
a na festivalu u Cannesu 1980. nagrađen je Zlatnom palmom. Jerzy Kosinsky dobio je BAFTA-u za najbolji scenarij.

G. Chance živi uz svog gospodara u kući s vrtom u Washingtonu. Nikada ne izlazi izvan granica imanja. 
Njegov život sveden je na uređivanje vrta i gledanje televizije. Ne poznaje vanjski svijet i potpuno je zadovoljan svojim životom. 
Ali kad njegov gospodar umre, on mora otići. Sa sobom nosi samo daljinski upravljač za televizor. Upotriyebit će ga vrlo brzo, 
kad ga napadne skupina dječaka. G. Chance, naime, ne razlikuje televizijsku sliku od stvarnosti i misli da će pritiskom 
na daljinski upravljač promijeniti događaje koje vidi. G. Chance je, gledajući televiziju, zapamtio različite fraze, 
a služi se i jednostavnim tvrdnjama iz vrtlarstva, primjerice: biljke se sade u proljeće.

Kako nije sposoban normalno razgovarati kad mu se netko obrati, on izriče nepovezane fraze koje zna. 
Njegovo je ponašanje neobično i vrlo mirno, pa ljudi njegovim katkada apsurdnim rečenicama pripisuju metaforički smisao, 
a samog gospodina Chancea počinju doživljavati kao mudraca. 
On postaje guru visokih američkih medijskih, poslovnih i političkih krugova.. izvor: mojtv  

Ažurirao bojan969 - 26.Ožujak/Mar.2014 u 19:30
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2017 u 01:56
Zanimljiva prica, dobar je scenario, dobra gluma i rezija. Vidim da je u pitanju satira. Ono sto mi se nije svidelo je to sto mozda vise od pola sata gledanja ne kapiram o cemu se radi, sta se desava ali posle mi je sve postalo jasno. Zanimljiv je, nije los film ali ja nisam odusevljen nesto. Jednostavno, ne lezi mi ovaj film. Ocena: 6/10
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Ožujak/Mar.2017 u 09:13
Clap  IZVRSNO!
Vladika
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Ožujak/Mar.2017 u 23:46
Interesantan film. 

8/10
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Ožujak/Mar.2017 u 10:42
Meni se film baš dopao. Sve vreme sam bila "na ivici" hoće li skontati ili hoće li sve upropastiti. LOL Dobro, ne baš na ivici, ali postojala je doza neizvesnosti.
Nesposobnost "visokog" društva i medija da shvate (ili bolje rečeno poveruju svom prvobitnom instinktu) da je on ograničen, koja ide do toga da ga razmatraju za kandidata za predsednika mi je fenomenalna slika snobizma i amerikanizma. O impotenciji predsedninka kome se ljulja stolica da i ne govorimo.  LOL Od mene dobra 8/10 za ovaj predlog.

Ovih dana sam inače u fazonu satire i ismejavanja vlasti/oligarhije, pa mi je film ooodlično legao. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2017 u 16:42
Being There, film sa Peterom Sellersom, koji je svojevremeno bio obavezno štivo, a kao što nam je Trump pokazao nedavno, stvarnost je ponekad luđa od filma. Chance je tabula rasa ( " Prazna ploča", čovjek koji u stvari ne egzistira u novome dobu, osim tjelesno? Nakon oproštajne scene, gdje hoda po vodi i to je upitno. Njegov uspon u društvenom životu Amerike 70-tih godina, je uspon medija. Mediji kontroliraju i upravljaju životom modernoga čovjeka u tolikoj mjeri da su Ameri 37 godina poslije izabrali puno luđega Trumpa za predsjednika, od ubogoga Chancea. Ako se u pravom omjeru spoje bogatstvo ( moć ) i mediji ( kontrola ) sve je moguće. Od nepismenoga idiota možeš napraviti ultramudraca. Od njegovih bezazlenih i glupavih metafora stvoriti religijsku potku. Samo neka priča šturo ( ovo je s vremenom evoluiralo, Trumpovski ), da se sam ne razotkrije i to je to. Kako naše vlastito pak mišljenje potkuruje projekciju naših želja i stremljenja pokazuje uloga sjajne Shirley McLaine, koja se ne može zamisliti u svijetu koji ne kontrolira dominantni starac, njen muž, pa na silu traži supstitut, da ne bude odjednom odgovorna sama za sebe. Nema sumnje Hal Ashby je odradio odličan posao, veliku je pomoć imao u odličnoj postavi na čelu sa genijalnim Peterom Sellersom, nikada prežaljenim inspektorom Clouseauom
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.