Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Avengers: Endgame (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2019

Žanr:

akcija, fantazija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

181 min

Režija:

Anthony Russo
, Joe Russo

Scenarij:

Jack Kirby
, Stan Lee
, Christopher Markus
, Stephen McFeely
, Jim Starlin

Glavne uloge:

Michelle Pfeiffer
  >  Janet Van Dyne
Don Cheadle
  >  James Rhodes
Don Cheadle
  >  War Machine
Robert Downey Jr.
  >  Iron Man
Robert Downey Jr.
  >  Tony Stark
Josh Brolin
  >  Thanos
Bradley Cooper
  >  Rocket (voice)
Chris Evans
  >  Captain America
Chris Evans
  >  Steve Rogers
Jon Favreau
  >  Happy Hogan
Scarlett Johansson
  >  Black Widow
Scarlett Johansson
  >  Natasha Romanoff
Brie Larson
  >  Captain Marvel
Brie Larson
  >  Carol Danvers
Elizabeth Olsen
  >  Scarlet Witch
Elizabeth Olsen
  >  Wanda Maximoff
Jeremy Renner
  >  Clint Barton
Jeremy Renner
  >  Hawkeye
Paul Rudd
  >  Ant-Man
Paul Rudd
  >  Scott Lang
Mark Ruffalo
  >  Bruce Banner
Mark Ruffalo
  >  Hulk
Zoe Saldana
  >  Gamora
Chris Hemsworth
  >  Thor
Benedict Cumberbatch
  >  Doctor Strange
Evangeline Lilly
  >  Hope van Dyne
Evangeline Lilly
  >  The Wasp
Chadwick Boseman
  >  Black Panther
Chadwick Boseman
  >  T'Challa
Karen Gillan
  >  Nebula
Pom Klementieff
  >  Mantis
Tom Holland
  >  Peter Parker
Tom Holland
  >  Spider-Man
Winston Duke
  >  M'Baku

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dragan-rozic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dragan-rozic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 11:38
Originalno postovano od strane slobodan-mitrovic slobodan-mitrovic piše:

Originalno postovano od strane ernad-fakic ernad-fakic piše:

Originalno postovano od strane slobodan-mitrovic slobodan-mitrovic piše:

ja hocu da placem kad procitam da finale epske bitke treba da bude komicno... pazi ovaj film je trebao da bude vrhunac svega a iskreno meni je losiji od infinity wara.

U pravu si. Koliko je loš, govori i trenutna ocjena na IMDb-u od 9.2, i 96/100 od kritike na rottentomatoes... :)

da li citas sta ja pisem? nije los ali je losiji od infinity wara. Takodje ocena na imdbu i rotten tomato nije apsolutno nikakvo merilo posto ako imas dovoljno godina znas kako to ide sa ocenama - da ga je moja baba rezisirala dobio bi super ocene zato sto sto je marvelov film i zato sto je bila tolika pomama. Odgovori mi sad ovo : da je ovo prvi film od marvela koji si ikada gledao da li bi mu dao 9.2 ili 96%?
Ne znam koliko godina imas i koliko dugo sve ovo pratis - ja se ne zalim sto prave politicki korektan film i sl. nego samo to sto su mogli mnogo bolje (sto su i pokazali sa npr. dr. strange filmom ili prvim delom infinity wara).

Ocjena na IMDb-u i Rotten Tomatoes je itekako relevantna ako za tu ocjenu glasa respektabilan broj ljudi, a broj preko 100.000 je svakako respektabilan.
Osim toga i kritika nije popljucala film, dapace ocjenjen je kao najbolji Avengers film.
Sad, sto ljudi sto cudi.
I na kraju, o ukusima se ne raspravlja pa je vase zapazanje filma svakako za vas najrelevantnije.
Na vrh
dragan-rozic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dragan-rozic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 11:43
Originalno postovano od strane AcaNDr AcaNDr piše:

"Osvetnici" obaraju sve rekorde

Marvelov najnoviji filmski blokbaster, "Osvetnici: Kraj igre", zasenio je konkurenciju brojnim rekordima u gledanosti i zaradi samo nekoliko dana nakon premijere.

Kako je saopštila kompanija Volt Dizni, film je za dva dana prikazivanja samo u Americi zaradio 156,7 miliona dolara, nadmašujući tako ubedljivo prethodne rekordere "Ratovi zvezda: Buđenje sile" - 119 miliona dolara 2015. godine, i "Osvetnici: Rat beskraja" - 106 miliona 2018.

I na globalnom filmskom tržištu, kako je preneo AP, najnoviji Marvel ostvario je rekord u zaradi s najplodonosnijim premijernim vikendom, odnosno zaradom od 644 miliona američkih dolara i tako nadmašio "Osvetnike: Rat beskraja" - 641 milion dolara.
"Kraj igre" je veliko finale priče iz Marvelovog sveta superheroja, koja je počela sa "Ajron-menom" 2008.

Kriticari hvale tročasovni film kao "super spektakl" i dostojni završetak popularne franžize.

Posle napetog završetka filma "Osvetnici: Rat beskraja", u kojem gospodar galaksije Tanos polovinu života na zemlji pretvara u prah, drugi deo "Osvetnici: Kraj igre" je poslednje poglavlje franšize, koje povezuje sve superheroje Marvelovog univerzuma u konačnoj bici protiv svemoćnog Titana.

izvor:b92.net

Čak i ako ne uspije prestići Avatara kao najisplativiji film svih vremena, iako su se i za to šanse sada vidno povećale, Avengers Endgame će debelim slovima ostati zapisan u knjizi box-office rekorda.

I prije nego je stigao u kina, predviđale su se astronomski velike brojke za ovaj film koji je bio jedan od najiščekivanijih filmova ikad. Ipak, i one najoptimisičnije pretpostavke su mu predviđale između $800 i $850 milijuna za prvi vikend prikazivanja na svjetskoj razini, a Endgame je i to uspio pomesti zaradivši čak $1.209 milijardi, što je čak dvostruko više nego što je zaradio njegov prethodnik, Avengers Infinity War. Ovako kad pogledate, stvarno nestvarno zvuči jer ovo je cifra koju nisu mogli predvidjeli ni oni najoptimističniji.

Avengers Endgame je ovime ušao u povijest kao prvi film kojem je to uspjelo u prvom vikendu prikazivanja, a samim time i film kojem je to najbrže uspjelo (3 dana). Usporedbe radi, njegovom prethodniku, Avengers Infinity War, je bilo potrebno 11 dana da stigne do milijarde i prije Endgamea je držao rekord kao film kojem je to najbrže uspjelo, što pokazuje koliko je Endgame, barem po pitanju financija, pomeo kako svog prethodika, tako i sve ostale dosadašnje box-office rekordere. Uz to, Endgame je srušio još nebrojne druge box-office rekorde, među kojima je i rekordni broj kina u kojem je prikazan (4 662 kina), i to samo u SAD-u.

i

Endgame je ovakvom zaradom također postao 39. film u povijesti koji je prešao milijardu dolara, a s obzirom da je ovo zaradio za samo jedan vikend, na tablici najisplativijh filmova je u jednom mahu prešao čak 21 film (među kojima su i Captain Marvel i Captain America: Civil War) koji se nalazi u billion-dollar klubu i trenutno se nalazi na 18. mjestu na isplativijeg filma svih vremena. Dakako da se na toj poziciji sigurno neće zadržati jer će Endgame sigurno zaraditi još i više, prelazak crte od dvije milijarde dolara zarade skoro pa i nije više upitan, a da sam ja Avatar, ja bih se počeo tresti i bojati za svoju prvu poziciju. Ali dobro, to ćemo saznati tijekom narednih tjedana jer kino distribucija Endgamea je faktički tek počela.

Endgame je također još dodatno poboljšao i zaradu kompletnog Marvel Filmskog svemira koja sada iznosi 19.8 milijardi, tako da će Inifnity Saga, pored 22 snimljena filma, sigurno imati zarađenih i 20 i nešto milijardi dolara kada Endgame završi svoju kino distribuciju.

Izvor: svijet filma
https://svijetfilma.eu/avengers-endgame-presao-milijardu-dolara-zarade-vec-za-prvi-vikend-prikazivanja/
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 11:48
Govorio još prošle godine kako će ovaj film preći Avatar-a i dogurati do 3 milijarde. 
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 11:51
Pročulo se da je kraj pa su ljudi nahrlili u bioskope širom sveta. Ništa čudno. Debelo zaostaje po utisku velikoj većini ljudi sa kojima sam pričao od prethodnog dela, tj. uvoda. 
Dodatno, nije objašnjen deo sa Vižnom i njegovim kamenom ili je to meni promaklo, jer sam se smorio u par delova filma, kao i moj 17-godišnji sin, koji nije bio oduševljen filmom. Moguće je da mi je pala koncentracija zbog gomile patetike i predugih objašnjenja.
Ukusi su različiti i to je ono što je najbolje kod ljudi. Svako ima pravo za svoj sud a da ne vređa druge pri tom.

Samo Zvezda!!!
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 12:19
Čuj, ako si se zbog toga što sam rekao da je čista glupost ili ravno ludilu, da nekome film koji obiluje akcijom 3 sata na momente bude dosadan ili čista glupost, sorry, nije mi bila namera, ali i dalje smatram da je to tako. To za mene nisu uvrede, jer svi znamo šta su uvrede. 
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 15:03
Generalizuješ ovde da gomila ljudi je glupa ili luda ako im film nije vrhunski i to nisu za tebe uvrede. Bravo! 
Neću više da ti odgovaram jer nisi u stanju ni da analiziraš objektivno šta si napisao.
Piši šta hoćeš.
Samo Zvezda!!!
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2019 u 15:28
Svi mi svakodnevno kažemo po neku glupost, možda ti ne, možda si ti savršen i onda hoćeš reći da smo glupi? Evo, upravo sam ženi rekao da napolju pada sneg, te će ona "ne pričaj gluposti" i ja nju pitam (jer je ona ta koja može da proceni za razliku od tebe i mene ko je kakva ličnost) jesam li ja glup, pošto sam rekao neku glupost? "ne"... Nemam ja šta dalje pričati sa tobom, druže.

- Armin van Buuren

Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2019 u 19:54
Oduševljen sam filmom. Tačno sve ide svojim tokom. Nema čas akcija, čas dijalozi, nego krene redom i radnja se super razvija i onda vrhunac, koji me je naterao na plač . Svaka čast. 3 sata mi je proletelo u jednom dahu. Zakucan za sedište sve vreme. Možda sam jednom pogledao na sat i to posle dva sata filma, i to iz čiste radoznalosti.

- Armin van Buuren

Na vrh
srkist View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkist Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2019 u 23:03
Loše:
- Isiljeno dugotrajno, prečesto površno i zbrkano.
- Thor je nerazumno upropašten, Hulk zabrljan, Cap. Marvel s 'ladnom trajnom apsolutno suvišan lik...
- Razrada putovanja kroz vreme je uvredljiva;
- Da se Splinter nije sapleo, osta' univerzum do daljnjeg prepolovljeno nastanjen! Pacov je ključni junak filma :)

Dobro:
- Kada Cap. pobesni, stisne zube, zategne kaiš štita i krene sam protiv svih.
- Uzvik: "Avengers... Assemble!"

Za hvalospeve, ocenu 10, ponovljene preglede - ovaj film nije.
Trenutne ocene u najvećoj meri zapravo kazuju u kakvoj se krizi nalazi filmska industrija. :/
Na vrh
ernad-fakic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ernad-fakic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2019 u 01:56

<div style="text-align: center;"><font size="4" color="#00ffff">"Osvetnici" obaraju sve rekorde<div style="text-align: center;"><font size="4" color="#00ffff">
<div style="text-align: center;"><div style="color: rgb0, 255, 255; text-align: left;">Marvelov najnoviji filmski blokbaster, "Osvetnici: Kraj igre", zasenio je konkurenciju brojnim rekordima u gledanosti i zaradi samo nekoliko dana nakon premijere.<div style="color: rgb0, 255, 255; text-align: left;">
<div style="color: rgb0, 255, 255; text-align: left;">
<div style="color: rgb0, 255, 255; font-style: italic; font-size: large; text-align: left;">
<div style="text-align: left;"><div style=""><i style=""><font size="2" style="" color="#ffffff">Kako je saopštila kompanija Volt Dizni, film je za dva dana prikazivanja samo u Americi zaradio 156,7 miliona dolara, nadmašujući tako ubedljivo prethodne rekordere "Ratovi zvezda: Buđenje sile" - 119 miliona dolara 2015. godine, i "Osvetnici: Rat beskraja" - 106 miliona 2018.<div style=""><font size="2" color="#ffffff">
<div style=""><font size="2" color="#ffffff">I na globalnom filmskom tržištu, kako je preneo AP, najnoviji Marvel ostvario je rekord u zaradi s najplodonosnijim premijernim vikendom, odnosno zaradom od 644 miliona američkih dolara i tako nadmašio "Osvetnike: Rat beskraja" - 641 milion dolara.
<font size="2" color="#ffffff">"Kraj igre" je veliko finale priče iz Marvelovog sveta superheroja, koja je počela sa "Ajron-menom" 2008.
<font size="2" color="#ffffff">
<font size="2" color="#ffffff">Kriticari hvale tročasovni film kao "super spektakl" i dostojni završetak popularne franžize.
<font size="2" color="#ffffff">
<font size="2" color="#ffffff">Posle napetog završetka filma "Osvetnici: Rat beskraja", u kojem gospodar galaksije Tanos polovinu života na zemlji pretvara u prah, drugi deo "Osvetnici: Kraj igre" je poslednje poglavlje franšize, koje povezuje sve superheroje Marvelovog univerzuma u konačnoj bici protiv svemoćnog Titana.

izvor:b92.net

Imam godina sasvim dovoljno, i ko zna pogledao sam možda više filmova nego ti... Nije tačno da ima tako visoku ocjenu samo zato što je Marvelov film. Koliko mi je poznato, samo tri Marvelova filma imaju ocjenu 8 ili veću od 8. Prvi Avendžersi, Infiniti war i sad Endgame. Marvel je pokazao da herojski film ne mora biti dobar samo ako je suha akcija. Već su kroz jednu prelijepu priču, koju karakterišu genijalan humor, emocija i tek onda vrhunska akcija, krunisali svoj univerzum koji su gradili godinama. Šta bih ja to dodao ovom filmu da bi on bio bolji? Ništa. Zaslužuje ocjenu koju ima.
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2019 u 04:08
Ako gledamo reakcije publike u bioskopu, a dok sam izlazio čuo sam baš obrnute stvari, pogotovo kako je Hulk odrađen do ja*a, a i kako su Thorove fore i sam Thor odlični. Ne možeš me ubedit da se nisi nasmejao na Thorove fore, kao i na Hulka. 

Očekivao sam da će neko reći da je loše što su Iron Man ili Nataša poginuli, kao i što je Kapetan Amerika postao stogodišnjak, kao i to kako je mlatio i pravio sranja sa Thorovim čekićem, ali nisam očekivao da će nekome loše biti to što je Thor realno odrađen posle svega toga šta se desilo. Pa svi znamo da voli pivo i to su iskoristili da upotpune njegovu tragediju i to su odlično napravili

- Armin van Buuren

Na vrh
slobodan-mitrovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj slobodan-mitrovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2019 u 12:19

Ako gledamo reakcije publike u bioskopu, a dok sam izlazio čuo sam baš obrnute stvari, pogotovo kako je Hulk odrađen do ja*a, a i kako su Thorove fore i sam Thor odlični. Ne možeš me ubedit da se nisi nasmejao na Thorove fore, kao i na Hulka. 

Očekivao sam da će neko reći da je loše što su Iron Man ili Nataša poginuli, kao i što je Kapetan Amerika postao stogodišnjak, kao i to kako je mlatio i pravio sranja sa Thorovim čekićem, ali nisam očekivao da će nekome loše biti to što je Thor realno odrađen posle svega toga šta se desilo. Pa svi znamo da voli pivo i to su iskoristili da upotpune njegovu tragediju i to su odlično napravili

meni se film dopao ali nije dostojan zavrsnice svega... sve zavisi od zahteva ali moji su posle endgame bili visoki. Humor je odlican ali karikiranje mi je smetalo, u presudnim momentima (npr. ono sa vratima) mi je bilo glupo. Umesto epske cene ispalo je smesno. Ko prati marvel zna da humora ima ali ne deadpool humora - a ovo je sve bilo u tom fazonu.
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2019 u 13:15
Ok. Sve je to mene jasno, ali su skontali posle Dedpula da to prolazi, pa furaju taj fazon. Lično nemam problem sa tim. Nisu napravili sprdnju ili komediju od filma, pa da se žalim, ovako mi je potaman.

- Armin van Buuren

Na vrh
Meklejn View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Meklejn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2019 u 15:56
Ne bih o tome koliko je ovo najvece ostvarenje u istoriji kinematografije, jer apsolutno jeste. Nije najbolje, ali je najvece. Onakva da bude zavrsna borba, sa onoliko slobodno se moze reci ikona, moderne pop kulture je nesto nestvarno i tesko da ce se nesto slicno ikada ponoviti. Vise bih o greskama. Npr mi vidimo da je prosao period od 5 godina. Cerka Tonija Starka ima 4 godine, a cerka od Skota Lenga je sada vec tinejdzerka. Sve ok. Ali ako su oni porasli, kako je moguce da se Piter Parker vraca u srednju skolu, gde vidi svoje drugare i dalje i gde on nastavlja biti srednjoskolac bez ikakvih problema? I s obzirom da Tanos nije sakupio nijedan kamen pre dolaska medj Avengerse, znaci da se onaj masakr nad gradjanima Azgarda nije ni sedio. Kako to da onda Loki nije ziv i da ga nema?
Na vrh
balavurdija View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 01:28
Dobar je, ali u onom ranije delu bilo više tepanja a manje učesnika a ovde obrnuto, ne znam što. Ništa nisu objasnili gde je Loki, Odin, kod koga je bio Spajdermen i što Hulk nije tepao Tanasa da mu se osveti!
Na vrh
vladablok9a View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vladablok9a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 12:01
Ono kada  se kao argument kakav je film pomene ocena na IMdD ili rotten tomatoes-u. Ili se spomene epska borba nikad vidjena do sada, pa iskreno mogu da nabrojim gomilu filmova sa epskim borbama, svetlosnim godinama ispred ove, pola borbe igraju americki fudbal sa rukavicom, bar da su ubacili Toma Brejdija u tu scenu pa da lici na nesto. Trajanje od 3 sata potpuno nepotrebno, ne zbog trajanja nego kako su popunili to vreme, kao deci u skoli kad kazu da pismeni zadatak teba da bude na 2 strane pa lupetas svasta samo da bi odradio zadato. Ako pravis finale ovakve fransize, najskuplje u istoriji filmske industrije onda napravi brate spektakl, a ne cisti prosek, fanovi ovog serijala naravno da ce pricati hvalospeve, ali u dubini duse sve su svesni (naravno nece priznati) da je ovo nista drugo sem prosecnog filma.

Na vrh
Meklejn View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Meklejn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 12:38
A zamisli da smo svi mi razlicite individue i da su nam misljenja subjektivna. Ja mislim da je pojavljivanje svih njih u jednom kadru epsko, i ne treba mi svemirska sablja, ili cirkuske vratolomije da bi to izgledalo ne znam kako vau. Sada ti znas sta se nalazi ljudima u dubini duse.Uostalom ako nalazimo zamerke mozemo ponuditi bolje resenje.

Ali se slazem sa tobom da je 3 sata nepotrebno i da je budzeno na silu. Misljenja sam da je prvih 2 sata moglo bolje da se uradi, ali sve pada u vodu zadnjih sat vremena, tada zaboravljas na sve i prepustas se magiji
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 12:47
Originalno postovano od strane vladablok9a vladablok9a piše:

Ono kada  se kao argument kakav je film pomene ocena na IMdD ili rotten tomatoes-u. Ili se spomene epska borba nikad vidjena do sada, pa iskreno mogu da nabrojim gomilu filmova sa epskim borbama, svetlosnim godinama ispred ove, pola borbe igraju americki fudbal sa rukavicom, bar da su ubacili Toma Brejdija u tu scenu pa da lici na nesto. Trajanje od 3 sata potpuno nepotrebno, ne zbog trajanja nego kako su popunili to vreme, kao deci u skoli kad kazu da pismeni zadatak teba da bude na 2 strane pa lupetas svasta samo da bi odradio zadato. Ako pravis finale ovakve fransize, najskuplje u istoriji filmske industrije onda napravi brate spektakl, a ne cisti prosek, fanovi ovog serijala naravno da ce pricati hvalospeve, ali u dubini duse sve su svesni (naravno nece priznati) da je ovo nista drugo sem prosecnog filma.

Ne može me niko ubediti da bitka nije bila Epska, pa da je Bog. Ljudi, ona scena kad je sve već otišlo u propast, čuje se glas Dr. Strendža, kad se otvori portal i pojavi se Black Panter, to je scena za sva vremena (sad dok kucam  opet sam se naježio, a tamo sam bio u transu). Kasnije kad se otvaraju ostali portali i ona reakcija Spajdija i Irona Mena je neprocenjiva i vrhunac svega toga Kapetan Amerika i "Avenegrs Assemble". Meni su oči bile pune suza, morao sam skinuti naočare i neka mi onda neko kaže da tu nema ništa Epsko. A onaj deo kad sekunde igraju ulogu da li će se sve opet vratiti na staro, ako Tanos pukne prstima, gde su svi napeti, gde svi već vidimo kraj, kako ga Ajron Men zajebe i zameni rukavicu i tu da nema ništa epsko? Da ti nije možda ova iz GOT epska scena, gde se mala prišunja i ubije onog Noćnog  u sekundi?

Što se tiče rukavice, to je klasičan američki patriotizam prema njihovom fudbalu i to što mi nismo u fazonu, oni jesu i zato se to tako i odigralo, a nešto i ne vidim da je moglo drugačije. 

- Armin van Buuren

Na vrh
nemanja-pudzianowski View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nemanja-pudzianowski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 12:48
UKRATKO... bolji mi je infinity war.. U ovom po meni previse drame mesavina titanika i avengersa... capten marvel previse jaka imam osecaj da sve moze sama da sredi... ALI DA JE DOBAR DOBAR JE PO MENI SAMO MALO VISE AKCIJE MANKE DRAME I NAJBOLJI IKADA...
Na vrh
vladablok9a View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vladablok9a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 13:05
Ovako da odgovorim obojici i ako sam samo izneo svoje misljenje o filmu te ne vidim potrebu, da ono sto je meni glupo neko pokusa da mi objasni kako je to super, jer je svako razlicit. Ja sam ogroman fan americkog fudbala, i shvatam njihovu zelju za isticanjem njihove kulture, ali tako nesto nazvati epskim je suludo. Iskreno zabole me za milijarde spucane u film, a kasnije u reklamu kako bi od proseka ipak medijski na misice izvukli kako je film kao neko ludilo.
Sto se Epskog tice, ove scene borbe na kraju osim okorelih fanova niko se posle godinu dana nece ni secati. Molim vas nemojte samo komercijalne gluposti nazivati epskim.

Epsko je nesto sto ces se celog zivota secati, npr secam se svakog okreta pedale klinca u isijavanju, svakog metka ispaljenog u uvodnoj borbi spasavanje redova rajana, DeNirovog You talking to me, izlaska iz sosenka i scene sa kisom, You wake up in the dark and hear the screeming of the lambs (kad jaganjci utihnu), otvaranja kutije u filmu 7 ... stotina scena iz kuma i bilo jednom u americi ... da ne nabrajam dalje, epski je ono kada posle toliko godina pomenes a 99% ljudi zna o cemu pricas, tako da Vas molim nemojte ovaj trailer za igricu nazivati epskim, greota je prema svim stvarno epskim ostvarenjima, ne moze jednostavno paja patak da se poredi sa sekspirom, ma koliko god para ulozili klasa se ipak prepozna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.