Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - 1408 (2007)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

1408 (2007)

1408

1408 (2007)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

1408

Godina:

2007

Žanr:

fantazija, horor

Trajanje:

104 min

Režija:

Mikael Håfström

Scenarij:

Stephen King
, Scott Alexander
, Matt Greenberg
, Larry Karaszewski

Glavne uloge:

John Cusack
  >  Mike Enslin
Tony Shalhoub
  >  Sam Farrell
William Armstrong
  >  Clay the Lawyer
Paul Birchard
  >  Mr. Innkeeper
Andrew Lee Potts
  >  Mailbox Guy
Margot Leicester
  >  Mrs. Innkeeper
Walter Lewis
  >  Book Store Cashier
Eric Meyers
  >  Man #1 at Book Signing
Drew Powell
  >  Assistant Hotel Manager
Kim Thomson
  >  Desk Clerk
Johann Urb
  >  Surfer Dude
David Nicholson
  >  Man #2 at Book Signing
Emily Harvey
  >  Secretary
Alexandra Silber
  >  Young Woman at Book Signing
Holly Hayes
  >  Lady at Book Signing

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: 1408 (2007)
    Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 00:02

Originalni naslov:
1408

Žanr:
horor, triler

Trajanje:
94'

Godina izdanja:
2007.

Zemlja:

SAD

Uloge:
John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack, Jasmine Jessica Anthony, Tony Shalhoub

Režija:

Mikael Håfström

Scenarij:
Matt Greenberg, Scott Alexander, Larry Karaszewski, prema kratkoj priči Stephena Kinga

Producent/i:
Lorenzo di Bonaventu

http://www.imdb.com/title/tt0450385/

Pisac (John Cusack) odsjeda u ukletom hotelu i počinje dobivati jezovite halucinacije. Adapatacija Stephena Kinga, koja podsjeća na 'Isijavanje'.

Pisac horora Mike Enslin (John Cusack) vjeruje samo onom što je vidio svojim očima. Nakon smrti kćerke postaje opsjednut duhovima i paranormalnim pojavama, ali ne nalazi dokaze da duhovi postoje. U sklopu svog projekta '10 noći u opsjednutim hotelskim sobama' dolazi u zloglasni hotel Dolphin, gdje se nalazi soba 1408, u kojoj je već preko 60 ljudi izvršilo samoubojstvo. Usprkos upozorenjima upravitelja hotela (Samuel L. Jackson), pisac odlučuje boraviti baš u 'ukletoj sobi'. Već na početku shvaća kako ne može izaći iz sobe, a počinje mu se priviđati i kćerka. Uskoro će shvatiti da soba s razlogom donosi zlu kob... 

meni jedan od najboljih horora,film koji me uspio splašiti..svim ljubiteljima horora koji još nisu pogledali ovaj film,na veliko ga preporučujem..Smile

Ažurirao outside - 17.Studeni/Nov.2009 u 00:09
Na vrh
Miljana_I View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Miljana_I Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 10:22
Komentar od nekoga ko je film odgledao vise puta, tj. od mene. Slazem se s tobom, i meni je ovo jedan od najboljih horora ikada snimljenih. Inace sam fan S. Kinga, ali mislim da film ipak
ne bi bio to sto jeste, bez odlicnih Cusacka i Jacksona.
Mozda ga nadmasi jedino Bag of Bones istog autora, ali to cemo videti tek 2011.
Procitala sam knjigu i odusevila me je.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 10:42
Kao neko ko ne voli horore i ne gleda ih, ali obožava trilere Big smile  ja moram reći da je meni ovo super film, ali ne znam zašto ja ga ne svrstah u horore Embarrassed
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 12:20
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Kao neko ko ne voli horore i ne gleda ih, ali obožava trilere Big smile  ja moram reći da je meni ovo super film, ali ne znam zašto ja ga ne svrstah u horore Embarrassed

želiš reći da ti ni jedna scena nije splašila,you are strong womenLOL
Na vrh
Johhny Q View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
opasno aktivan spamer (u ostavci...)

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Johhny Q Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 12:37
Lično nisam preterano veliki fan horora, pa ni S. Kinga, mada mu priznajem da je jedan od velikih pisaca današnjice, koji je kao retko ko duboko zadro u tamnu stranu ljudske psihe, i koji bi, rekao bih, manijacima mogao da drži predavanja iz psihopatologije... Pogledao sam dosta ekranizacija njegovih romana i pripovedaka, i zaista (možda upravo stoga što ne preferiram horor...) nisam bio toliko oduševljen. Sa izuzetkom, naravno ISIJAVANJA, Stenlija Kjubrika, koliko zbog same priče, i fantastične reižje, možda još i više zbog dijaboličnog Džeka Nikolsona.
Ipak, ono što je meni posebno interesantno u vezi sa Stivenom Kingom je to što je, po mom mišljenju, vrhunce dostigao upravo tamo gde nije majstor - van horor žanra...
Po meni, najbolji filmovi snimljeni po romanima (ili pričama) Stivena Kinga jesu BEKSTVO IZ ŠOŠENKA (e, sad sam otkrio rupu na saksiji...), DOLORES KLEJBORN, i, donekle, ZELENA MILJA...
Da sam ja kojim slučajem Stiven King, odavno bih se okanuo horora...

Ažurirao Johhny Q - 17.Studeni/Nov.2009 u 12:39
Pametan covek trazi resenje, budala izgovor...
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 12:40
Originalno postovano od strane outside outside piše:

želiš reći da ti ni jedna scena nije splašila,you are strong womenLOL

Nisam, uopšte LOL  zato ni ne gledam horore Embarrassed jer svašta sanjam i nemam mira danima. Ali ovaj film mi je zaista bio super, jesam se ježila, ali nisam loše sanjala LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Buki View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Weed Expert

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Buki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Studeni/Nov.2009 u 17:16
Pogledao sam ovaj film već odavno, ali stvarno je odličan. Thumbs Up
Na vrh
nesha015 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nesha015 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Travanj/Apr.2010 u 00:09
Slazem se,dobar (za.eban) film
zapravo film se igra sa zivcima gledalaca,sto unosi tu nervozu kod ljubitelja adrenalina Thumbs Up
Na vrh
prijatel-MKD View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatel-MKD Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Travanj/Apr.2010 u 00:19
Stiven King = 10. Ako neki smotani reditelj ne razume kako da pretoci to u dobar film = nesposobni reditelj.
Nema tu hororra, sve je psiho tiler i pomalo drame.
1408 je odlican film uz dobru glumu aktera, i dobra dinamicka kamera = pravo filmsko uzivanje.

Ažurirao prijatel-MKD - 10.Travanj/Apr.2010 u 00:22
0123456789 Само десет цифри, а толку многу главоболие!
You can't take it to a philosopher for being stupid, if he wasn't he would've be a physicist.
Na vrh
ksb_3d View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ksb_3d Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Travanj/Apr.2010 u 11:20
Film je odlican, svakako za preporuku. Treba napomenuti da je snimljen sa dve verzije kraja, veoma zanimljivo :)
Na vrh
papiko View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Prosinac/Dec.2010 u 12:35
Ok je film ali to je triler horor i to je najace :)
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Prosinac/Dec.2016 u 20:45
Dobar film. Dobar scenario, gluma, rezija. U nekim trenucima malo spor, ima nekih klisea ali sve u svemu dobar film. Ocena: 7/10
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Prosinac/Dec.2016 u 21:43
od ovog filma pamtim dio kad krenula slova na kraju, a ja pitala muža kada će počet biti strašno jer kao fol horor ovoLOLLOL
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2016 u 13:32
I mi smo sinoć odgledali.Smile  Kao i kad sam prvi put gledala i danas isto smatram da film nije horor, neko dobar triler (ne čitajte ako niste gledali, sve ćete sebi upropastiti- poskočila sam i žestoko opsovala doslovno samo na kraju, kod scene u autu LOL). Početak mi je malo spor i razvučen, možda je i na još nekom mestu bilo nepotrebno dugih usporavanja (znam da su potrebna radi psiho efekta, ali su dugo trajala), ali sve u svemu filmić mi je i posle više godina dobar i recimo za neku 8/10.

Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Prosinac/Dec.2016 u 16:36
Solidan horor. Prvi deo filma teče sasvim dobro, ali je oko šezdesetog minuta počeo malo da me zamara i nije više toliko držao pažnju. Na momente i malo predvidiv. Kjuzak odlično odigrao glavnu ulogu.
Ispunjava sva očekivanja od filma o ukletoj sobi/kući/zgradi/objektu, ali ne treba očekivati ništa preterano van tih okvira.
Na vrh
smfgreat View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj smfgreat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2018 u 13:26
Jako dobar i kvalitetan horor. Poceo sam da obozavam John Cusack - a. Svakako preporuka za ovaj i svaki njegov film :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.