Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zašto je Alien: Covenant baš dobar film (18.05.2017.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Zašto je Alien: Covenant baš dobar film (18.05.2017.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
guerrilla View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj guerrilla Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zašto je Alien: Covenant baš dobar film (18.05.2017.)
    Objavljeno: 18.Svibanj/May.2017 u 16:21
Prometej možda i nije ispunio očekivanja ali za ljubitelje franšize on je itekako dobar film, naravno ne i odličan. Pustimo na stranu neke nelogičnosti u filmu ali samo iščekivanje putovanja na drugi planet i traženje rješenja porijekla čovječanstva uz i nadalje mračnu i hladnu atmosferu koja prati Aliena, je sasvim dovoljna preporuka za pogledati ovaj zanimljivi film.
Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Svibanj/May.2017 u 18:38
Jedva čekam!
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2017 u 14:06
guerrilla ........ Tako je.Reci svima jasno i glasno.
Na vrh
whitman View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj whitman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Svibanj/May.2017 u 11:24
Osobno mišljenje kao veliki fan alien i predator franšize nakon pogledanog filma žao mi je novaca koje sam dao za kinu ulaznicu. Hollywood snjima sve gore i gore filmove koje vrijeđaju sad ceć inteligenciju sa svojim površnim scenarijima i nelogičnostima. Ponavljam osobno mišljenje. Ukratko jako razočaran.
Na vrh
cipiflesh View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cipiflesh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Svibanj/May.2017 u 16:28
Kao veliki fan alien serijala, a moram dodati i prometeja, licno nisam preterano zadovoljan filmom. Ok, mozda je u nivou 3 ili 4 filma iz serijala, a moje licno misljenje da je nekako propustena prilika da se prometej nastavi u nekom daleko boljem pravcu. Da ne pisem spoilere nisam posebno odusevljen zapletom, niti sam ocekivao da ce prica otici u tom smeru. Cinimi se da je ovaj film samo prosta veza izmedju prometeja i sledeceg nastavka koji se nadam da popraviti utisak. Kao s/f horror ok, kao 6 film iz alien sveta izpod ocekivanja. 6.5/10
Na vrh
macan-macanovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj macan-macanovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Svibanj/May.2017 u 16:33
Meni je film ok, a sto se tice novca.. zao mi je kakav god da je film! Nekada smo placali karte za sicu koju smo imali po dzepovima.. :(
Na vrh
Kokonino12 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kokonino12 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2017 u 18:23
Ne znam što je autor ove recenzije gledao ali to što je napisao nema veze sa stvarnošču. Ovaj film je jednostavno LOŠ, već na sredini filma se zna kako će završiti , i to zna cijela dvorana osim onih koji glume u filmu :)
Na vrh
njakimir View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj njakimir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2017 u 20:36
Ne znam da li smo na istaoj planeti ali novi Alien: Covenant je mnoogo loš film, pogotovo što je reditelj od koga se ovako nešto ne očekuje. Glumci B kategorije, nezanimljivost tokom cele projekcije, priča kojoj već možeš naslutiti rasplet i zasićenje koje stekneš već na pola filma su glavni minusevi, plus je svakako Fasbender, scenografija koja je predivna i glavna ženska uloga i to je to. ..kad samo pomislim da sam da čekao godinu dana da se pojavi u bioskopu :(
Na vrh
vladimir-pejic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vladimir-pejic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 00:35
Film je toliko loš da sam ja u šoku čak i par dana nakon gledanja. U potpunosti je poremetio sve ono što je bilo cool, dao je potpuno besmislene odgovore na samo par pitanja i što je još gore, dodao je na listu još gomilu kojekakvih baljezgarija.
Na vrh
thund3rw0lf View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj thund3rw0lf Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 18:43
Puno losih odluka u filmu, otislo u totalno losem smjeru.

Los film koji je mogao donekle biti spasen da je dobro montiran.

Nikakav buildup za strasne scene, a alieni pojeftinjeni do kraja.

Ima naravno pluseva: snimljen odlicno, ali i tu ima kikseva, te odlicni fassbander i solidni mcbride.

Glavna glumica je mlohava kao i film.

Da se Ridley ne petlja u scenarije i ovo i prometej bi bili bolji (a prometej iako ga ne volim, je film koji vizualno odstupa, te donekle ima glavu i rep, ok film).

Ažurirao thund3rw0lf - 22.Svibanj/May.2017 u 18:45
Na vrh
antun-letic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj antun-letic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Svibanj/May.2017 u 10:03
Nisam gledao.
Na vrh
Kepa View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kepa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Svibanj/May.2017 u 21:13
Puno losih odluka u filmu, otislo u totalno losem smjeru.Los film koji je mogao donekle biti spasen da je dobro montira! Svaka ti dala kako si ovo lepo rekao, pre 3 dana sam bio s prijateljima u bioskopu i gledao film, sa mnogo iscekivanja svi smo cekali pravu akciju pravu napetost na kraju mogu da kazem kao ljubitelj ovog zanra jedna velika prodaja magle, duze pricu kao i uvek samo da bi zaradili kompletna moja ocena je 0!
Na vrh
Ingwarmar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ingwarmar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Svibanj/May.2017 u 08:24
Ja jednostavno ne kužim je li svi ovi ljudi spamaju, ili im je koncept iole promišljenog i razrađenog SF-a stran, ili imaju problem s nekim novouvedenim linijama priče, ali Prometej a pogotovo Savez su odlični filmovi kada se uzmu u obzir vrijeme i okolnosti u kojima su nastali. 7/10.

Ažurirao Ingwarmar - 24.Svibanj/May.2017 u 10:06
When feasible, one should always eat the rude.
Na vrh
Marac Data View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Marac Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Svibanj/May.2017 u 10:01
Prometeus mi je bio toliko dobar da sam ga pogledao dvaput. Ako i ovaj bude barem ravan tome, ja zadovoljan.
Na vrh
JOBAH View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JOBAH Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Svibanj/May.2017 u 21:00
Za prave ljubitelje horor sf-a ovo je kisela voda....
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Svibanj/May.2017 u 21:56
Ovo i nije horor film.Ovo je S.F. akcija sa malim primesama horora.
Na vrh
slobodan-curcic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj slobodan-curcic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 18:55
Ovaj nije Prometheusu ni do kolena,čak šta više ovo je najlošiji nastavak Aliena od početka, ceo film se vrti oko Davida,kiborga šta li već,i više bi pogodavao kao nastavak Blade Runnera. Film gde se tuđin pojavljuje u tri scene po 2 minuta ne zaslužuje da nosi naslov ALIEN !!!
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 23:20
Daleko je on od dobrog filma. Ne znam šta bih mogao reći da je dobro? Jel' nekom dobro da se ceo film vrti oko kiborga, jel' nekom dobro da se Alien pokaže 8 puta u filmu, a isto tako da li je nekom dobro što film toliko traje, a mlate praznu slamu? Ma da....

Bolji mi je LIfe!
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 23:27
Istina, iako je Life bleda kopija prvog Alien-a, pa i to jedva, zapravo mi je bolji od Alien: Covenant...svideo mi se dizajn stranog oblika života, dopalo mi se i to kako je predstavljana stanica (po koječemu verodostojno ISS-u), svakako su mi bliži glumci (ako ne već i likovi), dok mi sva predvidljivost i naivnost nije smetala koliko sve to u Alien Covenant. Uz to, ne najmanje bitno, Life i ne pokušava da bude nešto više od nepretencioznog B filma.

Ažurirao puppet_master - 08.Kolovoz/Aug.2017 u 23:28
Na vrh
Ingwarmar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ingwarmar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 09:56
Krajnje je vrijeme da razni tipovi koji po ovakvim forumima i portalima prosipaju svoje filmske kritike nauče kako se oblikuje mišljenje o nekome filmu kada ga se već ide iznositi.
Jer ono što većina onih koji kritiziraju Alien Covenant rade je izdvajaju radnju iz svega i onda idu srati po filmu. Na primjer; da se Da Vinci bavio slikanjem aktova i bio trećerazredni moler, vi bi ste ga isto hvalili samo zbog aktova ili? Pravite se da su Prometej i Covenant loši, a vjerojatno nikada niste ni odgledali Alien 2, 3, 4..., filmove koji su doslovno bili vađeni iz rupčaga ili prerade drugih projekata u rukama ljudi koji su prvi put radili filmove, scenarije ili nisu uopće imali interesa za serijal?
Nemam živaca tupiti s ljudima koji kažu da je Life bolji od Covenanta... Čini se da nekima išta što ih nagoni upaliti koje sazviježđe moždanih stanica, pada pod pretenciozno, preglumljavanje, sranje...
Zato ubuduće, kategorije ocjene i otvaranja usta su:
1. što znaš o pozadini i produkciji filma?
2. što znaš o priči filma?
3. što znaš o glumi u filmu?
4. što znaš o režiji filma?
5. što znaš o fotografiji, kameri, zvuku, podlozi, scenografiji, kostimografiji...?
6. (!) nečije mišljenje o filmu kao cjelini.
Dok ne naučite po svakoj od ovih točaka razložiti filmove, manite se komentiranja, preklinjem vas.
When feasible, one should always eat the rude.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.