Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Subtitles
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Predlozi, pitanja, problemi, kritike...
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - VAŽNO OBAVJEŠTENJE - HAKOVANJE PROFILA I BRISANJE TITLOVA IZ BAZE
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Zatvorena temaVAŽNO OBAVJEŠTENJE - HAKOVANJE PROFILA I BRISANJE TITLOVA IZ BAZE

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Direktni link do posta Tema: VAŽNO OBAVJEŠTENJE - HAKOVANJE PROFILA I BRISANJE TITLOVA IZ BAZE
    Objavljeno: 09.Srpanj/Jul.2015 u 21:28

7 i 8 jula 2015 god. je došlo do nemilih i ozbiljnih događaja na našem sajtu.

Postali smo meta hakera, ali zahvaljujući svakodnevnom radu i sreći uspeli smo da sprečimo nanošenje veće štete. 

7 jula u popodnevnim časovima smo otkrili ubacivanje reklama u stare postavke prevoda.
8 jula je došlo do masovnog nasumičnog brisanja prevoda.

Uspeli smo da otkrijemo način na koji je ušao na sajt i koja je adresa u pitanju. Haker iz Hrvatske je hakovao račun člana administracije iz Srbije i tako je dobio pristup prevodima. 

Na našu sreću šteta nije trajna, jer možemo da povratimo sve te prevode, samo će trebati malo vremena. 

Vas molimo da nas obavestite o svim nedostatcima koje otkrijete prilikom skidanja prevoda da bi mogli da reagujemo i brzo da ih otklonimo.

Vaši

titlovi.com

Ažurirao mahoni - 09.Srpanj/Jul.2015 u 22:07
Na vrh
Zolala View Drop Down
Translator
Translator

Direktni link do posta Objavljeno: 09.Srpanj/Jul.2015 u 21:55

Ažurirao Zolala - 09.Srpanj/Jul.2015 u 21:56
Još nisi instalirao f.lux?

u.to/ewM5Dg
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2015 u 00:30

IP adresa dotičnog lopine  je: 31.147.152.85  ,po mapi iz nekog sela Kraj Velike Gorice, okolica Zagreba.

Na vrh
vladaxe View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2015 u 13:04
Nesto ja ne verujem da je ta IP adresa prava!? Ako je zlotvor radio sa TOR-om ili koristio neki pouzdani IP skrivac badava sve. Ne verujem da je to neko naivan! Uglavnom, danas zlotvora, smradova i bezdusnika, koliko hoces! :(
Na vrh
ELLA090280 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2015 u 13:09
Ne dajte se , najbolji ste !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Who cares enough to rule the world ?
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2015 u 13:15
Originalno postovano od strane vladaxe vladaxe napisao:

Nesto ja ne verujem da je ta IP adresa prava!? Ako je zlotvor radio sa TOR-om ili koristio neki pouzdani IP skrivac badava sve. Ne verujem da je to neko naivan! Uglavnom, danas zlotvora, smradova i bezdusnika, koliko hoces! :(
radio je s skrivenim IP ali je prije toga provjeravao s pravim, i tu ga vidjeli Wink

Ažurirao cersei - 10.Srpanj/Jul.2015 u 13:16
Na vrh
zagrebbbb View Drop Down
Žuti 1
Žuti 1

Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2015 u 17:55
lopina po ip adresi je iz okolice Splita

http://ip-address-lookup-v4.com/lookup.php?host=ip-address-lookup-v4.com&ip=31.147.152.85&x=94&y=38

Ažurirao zagrebbbb - 10.Srpanj/Jul.2015 u 17:58
Na vrh
zagrebbbb View Drop Down
Žuti 1
Žuti 1

Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2015 u 17:57
Originalno postovano od strane cersei cersei napisao:

IP adresa dotičnog lopine  je: 31.147.152.85  ,po mapi iz nekog sela Kraj Velike Gorice, okolica Zagreba.

splitskodalmatinska regija:

http://ip-address-lookup-v4.com/lookup.php?host=ip-address-lookup-v4.com&ip=31.147.152.85&x=94&y=38
Na vrh
nesvesna View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 11.Srpanj/Jul.2015 u 20:56
Mislim da nama, krajnjim korisnicima, uopste nije bitno odakle je, BEDNO JE to sto neko ima potrebu da unistava neciji DOBROVOLJNI rad. Bez ikakvog jasnog interesa u celoj prici!
Kapiram da kradu prevode, pa stavljaju na drugi (svoj) sajt - mada ni to nije ok - ali da obrise sve... ZASTO!!!??? Angry Posebno jer postoji rezervna baza i steta nije trajna... cist IDIOTIZAM!
Prosto bih volela da samo na mesec dana ne postoji NITI JEDAN sajt sa prevodima, mozda bi tada moronima kliknulo u (onom malecnom) mozgu, da za ovakve stvari treba biti zahvalan sto postoje BESPLATNO.
Bas sam besna!!!!
Vama hvala na trudu oko sajta Clap
Na vrh
Velocity View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2015 u 00:18
Ajvan smrdljivi!
Trebalo bi tu avetinju prijavit kod njegovog ISP-a, dako ostane bez interneta!
U toliko i toliko sati, ta i ta adresa - trebalo bi da nije problem da se otkrije ko je.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:03
 tkz žalbe premještene tamo gdje idu na razmatranjeSmile

ps. ova tema je o hakiranju našeg člana tima, i brisanju i mijenjanja ako se ne varam nekih 410 titlova, a ne o prepucavanju.
Ako imate reći što o tome tu, slobodno, ostalo brišem :))

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
K.K.K.

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:24
Ne možemo a priori da krivimo administratore i ljude zadužene za odobravanje prevoda, da su sa namerom obrisali ime prevodioca. Možda je neko treće lice skinulo prevod sa dotičnog sajta i izvršilo preradu/adaptaciju, što ovde očito i jeste slučaj!!! U tom slučaju ne možemo da očekujemo od administracije da pregleda i upoređuje sve dostupne prevode tog filma/serije sa svih sajtova, jer bi to oduzelo jako puno vremena i jasno je da to nije tehnički izvodljivo. Dakle, u tom slučaju, krivicu direktno snosi (treća strana) lice koje je prevod skinulo i izvršilo adaptaciji, a da je pritom svesno (s namerom) obrisalo ime prvobitnog autora. Striktno je zabranjeno birisanje imena prevodilaca i to se mora poštovati, a u ovakvim slučajevima i sankcionisati na odgovarajući način. Što se tiče reklamiranja sajtova, ekskluzivno je pravo administratora sajta da po tom pitanju rade šta im je volja; dakle mogu da dopuste ili zabrane reklamiranja bilo kakve vrste. A ako su ovakvi "neraščišćeni" odnosi povod za hakovanje i napade na bazu podataka sajta titlovi.com, onda je to veliki problem, jer se takve stvari rešavaju dijalogom i kompromisom. Konkurencija treba da postoji, ali onog trena kada počne da ruši jedna drugi, tada obe strane gube i to ne vodi nikuda. Dakle, nadam se da ovaj problem sa brisanjem imena autora nije bio intencionalan, jer iz iskustva znam da niko od administracije ne bi svesno dopustio takav jedan čin. Zamolio bih obe strane da ovaj problem reše na uljudan način, jer nema razloga za razmirice ovako niskog i necivilizovanog tipa. Hakerski napad je za svaku osudu. Nadam se da u budućnosti neće dolaziti do takvih konfliktnih i zaoštrenih situacija između ova dva konkurenstska sajta. Za administratore i moderatore ovog sajta i foruma imam samo reči hvala i ponavljam, da oni nikada ne bi dopustili kršenje ovog pravila o potpisivanju autora. Nadam se da će biti postignut kompromis i da će se ova zategnuta situacija rešiti na korist obe strane, a da će krivci (sa obe strane) biti najstrože sankcionisani. Dakle iz ovog što sam video, krvicu snosi dotični stefanboljevac; a kolektivna odgovornost (ako je hakerski napad izvršio član bilo kog konkurentskog sajta) je na celom sajtu zbog kršenja prava o internetu i vršenju hakerskog napada na konkurentski sajt titlovi.com. Sve najbolje!
ŠTO SE TIČE HAKERSKOG NAPADA, JA SAM SAMO UZRAZIO SVOJU SUMNJU PO TOM PITANJU, TE SE NADAM DA TO NIJE SLUČAJ! U svakom slučaju, ko god da je izvršio hakerski napad imao je neku skrivenu nameru i nerašćišćen posao...  Tako nešto bi uradio samo neko ko je posrednom ili neposrednom dodiru sa konkurentskim sajtovima...

Inače ovakve situacije se rešavaju uljdunim kontaktiranjem admisnitraora i tada se iznose činjenice o tome da je povređeno pravo o brisanju imena autora iz prevoda sa drugoog sajta, i tada administrator proverava takvu optužbu i rešava situaciju. U suprotnom, ljudi nisu mogli da znaju ko je prevodilac i nije tragedija što su u tom slučaju izostavili ime autora. A pošto vidim da se iznose lažne optužbe, dalje neću komentarisati ništa, jer takvo ponašanje nije na nivou kulturnog i obrazovanog čoveka. Izgleda da je u pitanju sujeta i samo sujeta u cilju rušenja konkurencije. Želim vam lep dan.

Ažurirao Atrahasis - 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:44
"Kada pogledaš u ambis, ambis takođe gleda u tebe." -Fridrih Niče
Na vrh
SuperSerb View Drop Down
Translator
Translator

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:27
Atrahasis, nemoj pogrešno da me shvatiš... Ustvari shvati me kako hoćeš. Jesi ti normalan, prijatelju? Daj mi JEDAN dokaz da je hakerski napad koji se desio izvršen od strane nekoga sa PO-a.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
K.K.K.

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:35
Originalno postovano od strane SuperSerb SuperSerb napisao:

Atrahasis, nemoj pogrešno da me shvatiš... Ustvari shvati me kako hoćeš. Jesi ti normalan, prijatelju? Daj mi JEDAN dokaz da je hakerski napad koji se desio izvršen od strane nekoga sa PO-a.

Ja nisam nikog direktno optužio, već sam samo izrazio sumnju da bi taj neko mogao da bude član sajta PO.
Ako je to slučaj onda sajt snosi kolektivnu odgovornost. Dokaze za takav protivzakonit akt nemam...
A lud jesam!Luka
Na vrh
SuperSerb View Drop Down
Translator
Translator

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:38
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis napisao:

Originalno postovano od strane SuperSerb SuperSerb napisao:

Ja nisam nikog direktno optužio, već sam samo izrazio sumnju da bi taj neko mogao da bude član sajta PO.
Ako je to slučaj onda sajt snosi kolektivnu odgovornost. Dokaze za takav protivzakonit akt nemam...
A lud jesam!Luka

kolektivna odgovornost je na sajtu PO zbog kršenja prava o internetu i vršenju hakerskog napada na konkurentski sajt titlovi.com. Sve najbolje!

Meni ovo ne deluje kao izražavanje sumnje, već kao direktno upiranje prstom, ali dobro, nek ti je na čast.

Ažurirao SuperSerb - 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:39
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
K.K.K.

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:41
To je moja sumnja. Pomenuta rečenica jeste loše formulisana, pa ću je izmeniti.

EDIT: ŠTO SE TIČE HAKERSKOG NAPADA, JA SAM SAMO IZRAZIO SVOJU SUMNJU PO TOM PITANJU, TE SE NADAM DA TO NIJE SLUČAJ! U svakom slučaju, ko god da je izvršio hakerski napad imao je neku skrivenu nameru i nerašćišćen posao sa sajtom titlovi.com...  Tako nešto bi uradio samo neko ko je u posrednom ili neposrednom dodiru sa konkurentskim sajtovima...i neko ko ima tehničkih sredstava da izvrši tako usmeren napad! Ja sam samo rekao da u takvim slučajevima odgovornost kolektivana.

Ažurirao Atrahasis - 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:48
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2015 u 16:48

Svi postovi koji nemaju veze sa hakovanjem će od sada biti brisani i nemojte puno da mudrujete i pokušavate da izokola  rušite temu. Ovo je poslednje upozorenje. Odgovorio sam na dva pitanja i sad je dosta. 

Hvala na razumevanju.

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2015 u 14:40
... niti kužim hakiranje niti ljude koji se time bave iz čiste zlobe, one što to rade za velike dobitke i kazne još i mogu shvatiti, ali udaljavam se od onoga što sam htio napisati:
Kako vam mogu pomoći?
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2015 u 14:47
Pomoglo bi nam ako biste proverili svoje uploade i njihove sadržaje, čisto da se uverite da je sve na svom mestu. Wink
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2015 u 16:15
Pa što ne rekoste? Napišite negde da se mole svi prevodioci da provere svoje titlove,
a mogu i ostali članovi da se jave i da podele posao
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,094 sekundi.