Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Subtitles
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Hardware
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed: USB grafički adapter
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Kalendar   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

USB grafički adapter

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Offline
  Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: USB grafički adapter
    Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2012 u 15:44
Sve je počelo kao šala tj. izazov. Postoji li eksterna grafička kartica za laptope? Kako HD grafičku karticu u laptopu (Intel HD graphic) koja ima samo VGA izlaz spojiti na HDMI port na TV-u? Pa nećemo valjda nakon što smo kupili LCD TV kupovati novi lap samo zato jer nema HDMI izlaz? Imam onaj obični VGA kabel, ali dobivena slika je više nego katastrofalna (baca nekakve sjene). Slijedilo je guglanje i pretraga po eBayu.

Postoje razni "VGA to HDMI" adapteri i kablovi, ali su uglavnom ograničeni na nekakvu max. rezoluciju 1200x800. Isprobao sam jedan. Katastrofa. Na kraju je izbor pao na USB grafički adapter (UGA).

Stvar je relativno nova. Mislim da se prvi puta spominje na CES sajmu elektronike 2010. Uglavnom, ne radi se o eksternoj grafičkoj kartici nego o adapteru koji preko USB 2.0 ili 3.0 priključka preuzima sliku i zvuk i šalje ih preko HDMI izlaza na TV. To znači da ne možete poboljšati performanse vaše grafičke kartice, ali možete preko USB priključka spojiti dodatni monitor na komp ili lap.

Cijena se kreće od 30-ak funti (kineski) do 200-tinjak dolara (Zotac i slične renomirane firme).

Adapter se spaja na USB 2.0 ili 3.0 priključak (preporuča se 3.0, ali isprobao sam i radi i na 2.0). Slijedi standardna instalacija.

Nakon instalacije, spajanje adaptera.

Pojavljuje se nova ikonica.

Malo finog ugađanja.

Završni rezultat izgleda ovako.

Uglavnom, stvar radi. DivX filmove vrti bez problema, kod HD materijala nastaju problemi ako se namjesti iznad 1366x768, ali to je već stvar moje grafičke kartice. Internet i slike rade na punoj rezoluciji bez problema. Znao sam i za veće gluposti potrošiti 30-ak funti.

Na vrh
Movie Master View Drop Down
Moderator
Moderator
Matori Laf

Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2012 u 08:05
Divota! Ne treba mi media plejer koji košta i do 3 - 4 puta više, samo moja
Dell stara junačina i hardići koje već imam. (kad ih otmem natrag od ćerke Big smile)

Na vrh
JOBAH View Drop Down
Translator
Translator

Citiraj JOBAH Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2012 u 14:02
Originalno postovano od strane Movie Master

Dell stara junačina i hardići koje već imam. (kad ih otmem natrag od ćerke Big smile)
Bolje kupi media plejer i gospodski to odradi a ne ova seljacka varijanta spajanja kojekakve starudije sa brdom kojekakvih kablova i adaptera gde je pitanje da li ce poterati HD preko 2.0 USB...  imas media plejera i za slicne pare kao adapter sto kosta...

Ažurirao JOBAH - 24.Kolovoz/Aug.2012 u 14:35
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2012 u 15:23
Sve ti ovisi od grafičke koju imaš. Spojio sam ga i na komp sa ATi HD5670 i tjera full HD bez problema. S druge strane, 10 inčni lap sa atomčićem tjera samo divxe jer HD i ne može potjerati.

Meni će najviše služiti za gledanje live streama na velikom TV-u.

Ažurirao iromafia111 - 24.Kolovoz/Aug.2012 u 15:25
Na vrh
JOBAH View Drop Down
Translator
Translator

Citiraj JOBAH Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2012 u 16:11
Originalno postovano od strane iromafia111

Sve ti ovisi od grafičke koju imaš. Spojio sam ga i na komp sa ATi HD5670 i tjera full HD bez problema. S druge strane, 10 inčni lap sa atomčićem tjera samo divxe jer HD i ne može potjerati.

Meni će najviše služiti za gledanje live streama na velikom TV-u.

Nema veze kakvu graficku imas, sa ovim adapterom ako nemas USB 3.0 mozes samo da sanjas o HD streamu na TV-u... Evo pusti HD film ili HD stream preko USB 2.0 pa nam javi rezultate, ja nisam imao prilike da isprobam licno...

Ažurirao JOBAH - 24.Kolovoz/Aug.2012 u 16:22
Na vrh
Movie Master View Drop Down
Moderator
Moderator
Matori Laf

Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2012 u 16:36
Originalno postovano od strane JOBAH

Originalno postovano od strane Movie Master

Bolje kupi media plejer i gospodski to odradi a ne ova seljacka varijanta spajanja kojekakve starudije sa brdom kojekakvih kablova i adaptera gde je pitanje da li ce poterati HD preko 2.0 USB...  imas media plejera i za slicne pare kao adapter sto kosta...

Eh, pa mi smo narod radnika i seljaka, je l' tako? Stvar potrebe.
Koristim i čuvam samo avi format, ali sam do sada uvek morao da čekam dok ne narežem na
diskove. Sada bih mogao i sa fleške da ih gledam kad sam nestrpljiv, što nemam ni na SONY
TV-u, ni na novom G3 digitalnom receiver-u, ni na svom DVD plejeru koji ne bih menjao nizašta
na svetu dok ne crkne.
Povezivao sam Dell preko VGA kabla sa TV-om, radilo je lepo sa XP-om, ali sa sedmicom nisam
zadovoljan, pa to više ne radim. Ovo bi bilo elegantnije, ali kao što kažeš i "seljačko" rešenje.
Kupiću ja media plejer, samo ako me ne uhvate Big smile, možda i dva, da imam za rezervu, jedino
ne znam kad. Možda kad se preselim u BGD i počnem da radim za platu, a ne "socijalnu pomoć"
koju mi ovde na jugu nazivamo platom.Confused

Na vrh
JOBAH View Drop Down
Translator
Translator

Citiraj JOBAH Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2012 u 16:46
Ma ja sam to rekao onako figurativno, bez uvrede, mislio sam da zelis da kupujes ovaj adapter a recimo media plejer Apacer al460 kosta malo vise od 4000 din... Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.56a
Copyright ©2001-2009 Web Wiz

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.