Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - dokumentarci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Untold History of the United States (2012)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

The Untold History of the United States (2012)

The Untold History of the United States

The Untold History of the United States (2012)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

The Untold History of the United States

Godina:

2012

Žanr:

dokumentarni

Glavne uloge:

Oliver Stone
  >  Narrator
Jim Ward
  >  (voice)
Alan Shearman
  >  (voice)
Oliver Stone
  >  Himself - Narrator
Joseph Stalin
  >  Himself - Soviet Union Head of Government (archive footage)
Alex Veadov
  >  (voice)
Chris Edgerly
  >  (voice)
Mark Jeffrey Miller
  >  Dwight D. Eisenhower
Tim Russell
  >  JFK, RFK, Alfred McCoy
Franklin D. Roosevelt
  >  Himself - President of the United States (archive footage)
Neville Chamberlain
  >  Himself - Prime Minister of the United Kingdom (archive footage)
Daniel Hagen
  >  Brzezinski
George S. Patton
  >  Himself - U.S. General (archive footage)
Osama bin Laden
  >  Himself (archive footage)
Joachim von Ribbentrop
  >  Himself - German Minister of Foreign Affairs (archive footage)

Opis:

Dokumentarna serija Olivera Stouna o tajnama i lažima američke istorije.
Posle četiri godine prikupljanja materijala, dokumentarna serija od deset nastavaka...
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Gajtana View Drop Down
Moderator
Moderator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gajtana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Untold History of the United States (2012)
    Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2013 u 09:29

NEPOZNATA ISTORIJA AMERIKE

Žanr: Dokumentarni
Godina: 2012
Država: SAD
Serija se sastoji od: 10 epizoda
Glume: Oliver Stone, Chris Edgerly, Alan Shearman, Alex Veadov
IMDb

Radnja filma:
Dokumentarna serija Olivera Stouna o tajnama i lažima američke istorije.
Posle četiri godine prikupljanja materijala, dokumentarna serija od deset nastavaka "Neispričana istorija Sjedinjenih Država", koju potpisuje sa stručnjakom u ovoj oblasti Piterom Kuznikom, počela je da se prikazuje u Americi i gotovo trenutno izazvala polemike.
Kada sam bio mlad, mislio sam da znam istoriju, ali te činjenice bile su okrenute naglavačke - Amerikanci su bili predstavljeni kao dobri kauboji i uvek su radili pravu stvar - objasnio je Stoun svoje motive da posegne za skrivenim istinama o svojoj zemlji. Prvobitna ideja bila je da otkriju pravi razlozi hladnog rata sa Sovjetima i motivi zbog kojih je predsednik Truman odlučio da se na Hirošimu i Nagasaki bace atomske bombe.
"Neispričana istorija" poredi broj žrtava Drugog svetskog rata: manje od pola miliona poginulih američkih vojnika, prema 27 miliona sovjetskih života.
Posleratna američka, a i svetska istorija izgledale bi sasvim drugačije da je umesto Trumana za predsednika izabran Ruzveltov potpredsedik Henri A. Volas, koji je imao daleko otvoreniju saradnju sa Sovjetima,. Time bi bila možda bila izbegnuta i podela sveta na blokove.
Tema prve četiri epizode su Drugi svetski i Hladni rat, ali serija prati američku istoriju od Prvog svetskog rata do Obamine administracije. U Stounovoj interpretaciji predsednik Obama nije ništa bolji od Vudroa Vilsona (koji je odlučio da se Amerikanci uključe u Prvi svetski rat) ili Džordža Buša, koji su od loše situacije umeli da naprave goru, prodajući interese nacije finansijerima dubokih džepova sa Volstrita.
Izvor: http://www.novosti.rs

Trailer:

Prijevod naravila LjubicaSP (hvala draga kolegice Clap)
PRIJEVOD

Ažurirao Gajtana - 06.Travanj/Apr.2013 u 12:54
Kad pitaju kako ste, uvijek recite ODLIČNO! Razveseliti će te prijatelje i rastužiti neprijatelje!
Na vrh
nikola-alampioski View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2013 u 21:17

Kao što rekoh, Ljubice, u seriji stoji još jači podatak što se tiče zasluga oko pobede nad fašizmom, a to je da je najveći deo Vermahta bilo angažovano na Istočnom frontu (ne sećam se tačnog broja divizija ili čega-li-već)...

Drugo, već ti zameram što nisi spomenula moj skromni doprinos...Smile Toliko sam titlova poskidao ovde pa je red da se zna da sam se barem malo odužio...

Treće, molim nekoga da se prijavi za prevod 5,6,7 i 8 nastavka za koje ne postoji titl na engleskom. Za sada imamo prva tri nastavka (četvrti u pripremi), a 9 i 10 ćemo opet Ljubica i ja po principu "malo Ljubica, malo ja, više Ljubica nego ja..." Smile

Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2013 u 00:36
Pogledaj ovo dole Thumbs Down

http://titlovi.com/titlovi/the-untold-history-of-the-united-states-161423/komentiraj-prijevod/

I ko te to nije pomenuo?  drugari

A što se tiče odnosa snaga na frontovima, Stoun kaže da su Rusi imali protiv sebe 200 nemačkih divizija,
a Ameri i Britanci retko kad više od deset. Istina, nisam proveravala te podatke, sigurno više o tome znaju oni koje zanima Drugi svetski rat.
Ovo je samo tema koja treba da obavesti i možda zainteresuje ljude da pogledaju seriju.
I svakako da sam ti zahvalna na pomoći i na druženju tokom rada na ovoj seriji
kao i Cakanoj koja je uradila najveći deo drude epizode
i naravno dragoj Gaji jer da ona nije napravila ovu temu, mi ne bismo imali gde da ovo kuckamo Hug

Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2013 u 18:55
A bogami jesi me spomenula, svaka čast. Nego zaboravih ja da se zahvalim Gaji i Cakanoj, a nadam se da će se javiti dobrovoljac za 5-6-7-8 pa da naastavimo sa zahvaljivanjem... Smile 
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2013 u 21:02
Negde su nam se pogubile sličice iz ovog Photobusketa dije
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2013 u 19:29
Nebih da gnjavim ponovo ali.... ima li nekih novosti oko završetka ovog prevoda? 
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2013 u 21:16
Originalno postovano od strane nikola-alampioski nikola-alampioski napisao:

Nebih da gnjavim ponovo ali.... ima li nekih novosti oko završetka ovog prevoda? 

To si mogao da me pitaš kao i do sada, recimo mejlom. Cakana radi na šestoj epizodi, a namerava da uradi i osmu.
Taxidell se javio za devetu, ali ga je verovatno nešto sprečilo, bar za sada.
Šta ćeš, ljudi imaju svoje obaveze, posao, ispite, zdravstvene probleme i naravno proleće Wink
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2013 u 21:19
Kao što rekoh "ne bih da gnjavim". :D A danas sam baš pričao sa jednim prijateljem nešto oko serije i obećao mu kopiju kad sve bude gotovo, pa rek'o da pitam... 
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Lipanj/Jun.2013 u 18:02
Ostade još samo osmica a onda šampanjac....
Na vrh
Cakana87 View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Cakana87 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Lipanj/Jun.2013 u 18:34
Biće osmica kad bude. Spremam 2 ispita i bitnije mi je da odradim to nego epizodu, ali biće za 10ak dana
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Lipanj/Jun.2013 u 19:14
Naravno, biće šampanjac prvo za ispite...
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Kolovoz/Aug.2013 u 15:26
Nemoj da je neko slučajno preveo osmicu,....
Na vrh
prijatel-MKD View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatel-MKD Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Kolovoz/Aug.2013 u 20:37
Ponestade im duhova, pa vreme je da se malo osvrne na domacu propagandu.
Preporucijem za pogledati 2-3 puta
0123456789 Само десет цифри, а толку многу главоболие!
You can't take it to a philosopher for being stupid, if he wasn't he would've be a physicist.
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Rujan/Sep.2013 u 18:35

Serija je prevedena, hvala LjubicaSP Hug

TITLOVI

Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nikola-alampioski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Rujan/Sep.2013 u 21:29
Хвала Љубице и хвала Небесима....
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Lipanj/Jun.2017 u 23:35

Prevode za 2 sezonu najavila je LjubicaSP Clap

Na vrh
daresse View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj daresse Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Lipanj/Jun.2017 u 09:42
Pozdrav, nije u pitanju druga sezona nego Prolog A  i B prve sezone  :)
 A biće nadam se i prevoda za intervju sa Putinom od čika Stouna... Hvala za prevod!!!
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Lipanj/Jun.2017 u 10:01
Prolog je snimljen kasnije, kao druga sezona, zato je tako i postavljen.
Drugu sezonu čine prolog A, B i C. Ovaj poslednji je A conversation with history i traje 102 minuta.
Na vrh
jocoiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jocoiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 19:13
ODLIČNO
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2017 u 13:09
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.