Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The OA (2016)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

The OA (2016)

The OA

The OA (2016)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

The OA

Godina:

2016

Žanr:

drama, misterij

Trajanje:

60 min

Autor:

Brit Marling
, Zal Batmanglij

Glavne uloge:

Brandon Perea
  >  French
Alice Krige
  >  Nancy Johnson
Jason Isaacs
  >  Dr. Hunter Hap
Brit Marling
  >  Prairie Johnson
Brendan Meyer
  >  Jesse
Patrick Gibson
  >  Steve Winchell
Emory Cohen
  >  Homer
Ian Alexander
  >  Buck Vu
Scott Wilson
  >  Abel Johnson
Brandon Perea
  >  Alfonso Sosa
Will Brill
  >  Scott Brown
Robert Eli
  >  Principal Gilchrist
Sharon Van Etten
  >  Rachel
Riz Ahmed
  >  Elias Rahim
Marcus Choi
  >  Mr. Vu

Opis:

Priča prati Preri Džonson, koja je nestala kao dete, ali se iznenada vraća u rodni grad i ne ume da objasni gde je bila svih tih godina. Naročitu misteriju...
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The OA (2016)
    Objavljeno: 14.Prosinac/Dec.2016 u 01:44

The OA (2016)

Žanr:
drama, misterija

Uloge: Brit Marling, Ian Alexander, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer

Jezik: engleski

Radnja:

Serija prati priču nestale slijepe djevojke Prairie Johnson, koja se vraća kući nakon sedam godina izbivanja. Njezin je povratak obavijen misterijom i dodatno začinjen time što se Prairie kući vraća s obnovljenim vidom: sljepoće više nema. Iako mnogi vjeruju da je čudo, drugi strahuju da bi mogla biti opasna. FBI nastoji istražiti slučaj, no Prairie ih odbija i dijeli svoju priču s grupom tinejdžera i jednim srednjoškolskim profesorom…

Izvor: http://www.topcinemamovie.com

IMDB

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2016 u 18:54
Seriju prevodi teta Mirha Clap 

Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2016 u 21:51
Odlično, planiram da gledam kad bude sve prevedeno.
Vidim da se stvorio veliki hype (na našem: halabuka LOL) oko serije, kao što je bio slučaj sa Stranger things.

P.S. Ali "teta" LOL Od "devojčeta" u tvojim godinama... LOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2016 u 22:21
tek mi je jedanaestgrin a i odgojena sam tako da je "teta" naziv za osobe od najdubljeg poštovanja grin

inace bi i ti bila tetaLOLLOL
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 23:01

Prva sezona je prevedena, hvala mirha uzdravlje

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2017 u 01:02
Totalno čudna serija... Da me neko sad pita o čemu se radi, ne bih znala da mu objasnim. LOL
Odgledala sam svih 8 epizoda zaredom, pošto te serija zaista prikove za ekran.
Ali mnogo je čudna i neobična... Sve je konfuzno i neočekivano, a smisao stalno beži.
Ako ne bude bilo 2. sezone, većina stvari će ostati misterija, stvar uverenja i uz puno rupa u scenariju.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Sijecanj/Jan.2017 u 21:16
Ima tu mnogo nivoa značenja... Ovi ludaci iz Netflixa vole
da provuku mnoge alegorije usko vezane za razna okultna učenja,
a pogotovo su im interesantne teorije zavere i upletenost američke vlade u sve to... 
otud FBI agent onako reaguje na sve. Netflixove serije Stranger Things i Sense8,
takođe su protkane ovim suptilnim alegorijama i skrivenim značenjima, u tolikoj 
meri da se čovek na kraju zapita ima li tu nečega...?LOL

Kad sam ovo video... sve mi je bilo jasno...

Ažurirao Atrahasis - 10.Sijecanj/Jan.2017 u 21:19
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 22:04
Da, da, gledala sam i ja Stranger things, super serija Thumbs Up
Pogotovo nama "malo" starijima, koji kontamo sve one reference LOL

A što se tiče ove serije, svidela se ona meni, drži pažnju, samo je malo bizarna.
Pod tim mislim da je nekako uvrnuta, neobična, nekonvencionalna, sa nekim suludim scenama i idejama.
A opet je ostala nedorečena, ostavlja nas da razmišljamo o različitim teorijama. I neka.
Samo nemoj da ostane na tome, da se serija izgubi negde uz put, da odluta od toliko previše toga.
Ako budemo dočekali neki ekstra zavšetak, koji će lepo zaokružiti priču i povezati konce, super.
U suprotnom, imala je efekta dok sam je gledala, preokupira pažnju i iznenađuje, ali nema onaj efekat nezaboravnosti još uvek. Smile
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 22:11
Da se ne lažemo, serija je u neku ruku jeziva.
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 22:32
Meni je najjezivija bila ona scena kad dr Hanter vodi Preri u "podzemlje", ali kadar prikazuje samo njih dvoje, ne vidiš šta je okolo, ali ti se već prevrće po stomaku jer slutiš neko teško zlo. A onda se još i dodatno šokiraš kad vidiš da ni to što si zamišljao nije bilo dovoljno bolesno i jezivo, nego je mnogo gore.

Ažurirao CSInvestigator - 11.Sijecanj/Jan.2017 u 22:33
Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2017 u 01:04
Obnovljeno za 2. sezonu, jeeej!
Na vrh
Stressman View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stressman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Ožujak/Mar.2017 u 22:17
Ova serija je bila najnezgodnija za ocjenjivanje/mišljenje...ima dobrih stvari,ali i nekih haotičnih detalja...nekako mi je sve neodređeno...
Na vrh
stanko-bobinec View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stanko-bobinec Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 16:43
Zanimljiva fabula serije, dobri glumci ali razvučena i previše skučena - turobna serija. Koncept priče je takav da bi se svih deset epizoda dalo kvalitetno sročiti u pravih 5. Da li je autor želio naglasiti vrijednost života ili objasnit život na new-age principima ne znam. Gledljivo ali ništa posebno iako sam očekivao više. Ocjena 1-5 . .3
Na vrh
peteespe View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj peteespe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Lipanj/Jun.2017 u 23:27
odgledao 5 epizoda i pitam se zasto ? nekako dosadnjikavo, razvuceno ali ja ne volim bas te sf forice pa i nisam za ocjenjivanje ovakvih serija ? Ipak ode pogledat i 6 epizodu Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,340 sekundi.