Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Mummy (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

The Mummy (2017)

The Mummy

The Mummy (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Mumija

Godina:

2017

Žanr:

akcija, fantazija, avantura, horor

Trajanje:

110 min

Režija:

Alex Kurtzman

Scenarij:

Christopher McQuarrie
, David Koepp
, Alex Kurtzman
, Dylan Kussman
, Jenny Lumet
, Jon Spaihts

Glavne uloge:

Russell Crowe
  >  Dr. Henry Jekyll
Tom Cruise
  >  Nick Morton
Courtney B. Vance
  >  Colonel Greenway
Simon Atherton
  >  Crusader
Rez Kempton
  >  Construction Manager
Sean Cameron Michael
  >  Archaeologist
Sofia Boutella
  >  Ahmanet
Sohm Kapila
  >  Reporter
Annabelle Wallis
  >  Jenny Halsey
Jake Johnson
  >  Chris Vail
Marwan Kenzari
  >  Malik
Matthew Wilkas
  >  Reporter
Erol Ismail
  >  Ahmanet's Warrior
Stephen Thompson
  >  First Man
James Arama
  >  Second Man

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
zombi1101 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zombi1101 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Mummy (2017)
    Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2017 u 08:02
Film je možda nekad bio sa ovom ocenom. Trenutno je na 5.9 na IMDb što je VELIKA razlika. Možda bi trebali da poradite na osvežavanju podataka koje vučete sa IMDb jer očigledno treba...
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2017 u 08:53
To je uvek je ista prica. Sve na pocetku ima ocene kao da je remek delo, dok se izredjaju clanovi ekipe, rodjaci, prijatelji i placeni kriticari. A onda stvari dodju na svoje. Klasika.
Mada ima i obrnutih primera, npr. Triangle je sa 5 i nesto dosao na 6.9. Drago mi je da ovaj sjajan film dobija zasluzeno priznanje.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Lipanj/Jun.2017 u 23:46
Prijevod je najavio Bambula ⚡️
Na vrh
Mirko111 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mirko111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Lipanj/Jun.2017 u 19:25
Hvala
Na vrh
marko-ivezic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marko-ivezic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Lipanj/Jun.2017 u 21:15
loša snimka
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Lipanj/Jun.2017 u 11:20
Gledati ovaj film na ovim fajlovima je glupo.Mada odgledao sam koliko se moglo.Nevidim cemu tolike negativne kritike.Sigurno cu ga gledati u bioskopu.A uporedjivanje ovog filma sa onima u kojima je glumio Brendon Frejzer bas i nije u redu.Sada je to tako dobro uradjeno da se neda uporedjivati.(moje skromno misljenje) Ono sto sam mogao i koliko sam mogao da vidim je zaista dobro.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2017 u 08:53
da, i mene je iznenadila ova ocjena IMDb-a,
jer ruku na srece, film jedva zaslužuje ocjenu 5/10.
da je neki nezavisni možda i 6,5.
pogledao sam ga u lošem snimku,
ali i da je u full hd-u i 3d, sumnjam
da bi mi mnogo popravilo utisak.
film sa jednim Tom Kruzom i Rasel Krovom
zasigurno zaslužuje više.

možda je samo do mene,
ali mi je sve nekako jeftino odrađeno.
ili sam samo više očekivao.
kako god, ne kažem da je film loš,
ali i nije nešto posebno ni dobar.
da je neka komedija ili parodija
sigurno bi bio bolji, ali ovako...

ne znam, ne bih nikog da odvraćam od gledanja filma,
ali nešto (puno) mi fali u ovom filmu.
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2017 u 09:36
Verovatno si u pravu, Osmane, jedino što ne bi trebalo da te čudi imdb ocena. Smile I Disney sa Marvelom, kao i Warner sa DC filmovima gledaju da bombarduju strana tržišta, sa tim što je Universal otišao, po svoj prilici, još i dalje sa agresivnom kampanjom u eto konkretno Kini.
Zato The Mummy razbija tamo. A stvar oko Kine i američkih filmova je ta što je kod njih dugo važila stroga selekcija onoga što se po kineskim bioskopima može videti, prikazivali su minimalan broj hollywoodskih hitova. Kako je sada tržište mnogo otvorenije, Kinezi gutaju mnoge američke filmove koje bi ranije imali samo na piratima, te po prvi put gledaju na velikom ekranu nešto na šta smo npr mi ovde navikli. I tako se i sam imdb zatrpava ocenama i ljudi koji na nešto drugačiji način doživljavaju te blockbastere. Meni je zbog toga naravno drago, žao mi je što je cenzura igde ikada i postojala...ali mi time ipak ostavlja ogromnu rezervu prema Imdb ocenama, jer niti sam deo ciljane publike dotičnih filmova, a i ocenjivači ih ionako doživljavaju drugačije od mene. Naravno, ostavljam i mogućnost onog klasičnog, da se ukusi prosto razlikuju, nije sve do otvaranja stranih tržišta, ocenjuju svi filmiće na imdb-u.
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2017 u 10:03
Dobro zboriš p_m,Kina je ogromno tržište i napokon otvoreno prema zapadu i zapadnim trivijama.Tako je slično (ne baš identično) bilo i kod nas za vrijeme SFRJ-ota,svakakvi su prolazili filmovi a pogotovo američki jer smo svi tada patili za farmericama (rebama),Coca-Cola u limenci,pivo u limenci,Marlboro i Winston (tvrdo pakovanje) itd.Zato nije čudno što spektakli tipa fantazije ubiru ogromnu publiku u Kini,pa i njihova kultura puna je mitova i legendi svake vele,sjetimo se samo kineskih filmova u zadnjih 10-12 godina sve su to fantazije ali domaće i zamisli sada kineza kada ugleda plakat i triler za "The Mummy" i još glume Tom - Pljuc - Cruize i veliki Crowe.Znaš li ti kol´ko je to novaca,a i oni daju ocjene pa svaka 100-a nek je + dovoljno je za visoki rejting.Neke čak i američke produkcijske kuće su se udružile s kineskim studijima i rade bez problema odlične fimove.
Što se tiče mumije neću je pogledati samo zbog Cruisa,uništio mi je već jedan odličan tj. dva odlična filma po knjiškom predlošku Lee Childa.Tako nema komentara od mene za ovu temu.
Everything is a Joke !
Na vrh
deda vlada View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj deda vlada Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Lipanj/Jun.2017 u 12:51
Ko voli ovaj žanr neka gleda, radnja je solidna i primerena današnjici. Film je za zabavu i razbibrigu i nema previše napetih scena.
Na vrh
dacosu23 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dacosu23 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 21:27
ovaka ljubavna drama odavno nisam video,sramota za SF produkciju
Na vrh
dzemil-merdzanic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzemil-merdzanic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Srpanj/Jul.2017 u 17:50
Ocjena je 5.7 a ne 7.9
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 11:40
Pljuc, fuj! Bljak!
Ne mogu izdvojiti niti jedan segment filma koji nije smeće.
(Koristeći visoko učevni termin, brojnih filskih kritičara -) Usrali su Aliena, Terminatora. To čeka zasigurno i Blade Runnera. Srećom, ameri ne razumiju engleski humor pa možda poštede Monty Paytona ali budući da su "zaklali" Sellersovog Clouseau-a s onim trećerazrednim imitatorom Martinom ništa nije za ne očekivati (prvi put sam koristio trostruku negaciju u smislu bacanja kletve kontra ispunjenja i još puj puj da ne ureknem)
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 11:49
Sve je istina, osim toga što sve navedeno nema ikakve veze sa nacionalnostima LOL

"amerikanci ne razumeju engleski humor, usrali Kluzoa...valjda neće dirati u Phytona"

Pre svega, Monty Phyton je pisan upravo od strane Amerikanca, te je i navedeni Peter Sellers izuzetno cenio američki humor, po meni najbolje stvari ionako radio u Americi, sa američkom ekipom, scenaristima (originalni Pink Panther i njegovi nastacvi, sve američki filmovi, Sellers odličan i kod Kubricka, Amerikanca, sa Edwardsom radio i fenomenalni The Party, američki)...

To sve naravno ne znači da nisi u pravu glede (skoro) svega drugog...Jezivi su pokušaji novih čitanja starih filmova, Steve Martin nema t od talenta u poređenju sa Sellersom, kamoli taj njegov nesrećni rimejk. Alien (Ridley Scott je Britanac) i Terminator poslednji nastavci su nakazni, itd. No i dalje to nema veze sa time ko je odakle, i to baš nikakve.

Sve vreme, od osvita Filma, svi su uticali jedni na druge, dok pravi autori uvek cene kolege sa drugih kontinenata. Jasno je i to da kada neko ima razvijenu filmsku industriju, da se tu pravi tona đubreta, jer im je cilj novac, a ne kvalitet.

Ažurirao puppet_master - 14.Srpanj/Jul.2017 u 12:39
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 12:57
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master napisao:

Pre svega, Monty Phyton je pisan upravo od strane Amerikanca

On je radio (i pisao) animacije. Skečeve su pisali Britanci.

Ažurirao Hogar Strašni - 14.Srpanj/Jul.2017 u 12:58
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:02
Poenta mu dođe potpuno ista, dakle ne radi se o tome da jedan narod ne razume drugi. Svi sarađuju, otkud se ne razumeju, nema tu tobože glupih i pametnih, pogrešna teza, vodi u zablude i nema veze sa time kako film funkcioniše (ili ne funkcioniše LOL )
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:11
Pa, nije baš toliko pogrešna teza kada se uzme u obzir koja država producira nešto, a ne narod koji konzumira. Britanski humor nikada nije stizao neokrnjen u američke verzije. Svaki pokušaj pretvaranja ostrvskih sitkoma u američke serije se neslavno završio, sa izuzetkom Office-a. Jednostavno, produckija se previše dodvorava što širem auditorijumu.
Naravno da u Americi postoji publika za sve vrste humora, ali produkcija je već neki drugi svet. Oni koji bi to mogli da odrade se drže originalnih proizvoda umesto prepakivanja starih, bilo tuđih ili domaćih.

Originalno postovano od strane new1 new1 napisao:

trećerazrednim imitatorom Martinom
Stiv Martin je sjajan komičar. Ono sa Pink Panterom mu nikako nije trebalo, pošto je Selers neponovljiv, a uloga Kluzoa legendarna. Nešto kao kod nas neshvatljivi pokušaji ponovnog postavljanja Radovana Trećeg. Tako da trećerazredni imitator svakako nije, već se previše zaneo ili iživljavao neku svoju životnu fantaziju.

Ažurirao Hogar Strašni - 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:15
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:22
Ne pričamo o istim stvarima. Teza je bila da jedan narod ne razume drugi. To je jezivo pogrešna teza. Sitcomi, i slične stvari se previše lokalnim začkoljicama... Zašto bi neko plasirao na bilo čije tržište "Bolji Život"...Čile, Obala slonovače, Britanija i Amerika, i očekivao da će publika većinski to prihvatiti.
Svakako nema veze sa time da je neko glupav a neko pametan. Suviše lokalne stvari nikada i neće udariti po najširim masama (po televiziji ponajmanje). Možda je tu pre pitanje šta uopšte znači "razumeti" neki narod, humor. Koliko je veliki broj ljudi spreman da prihvati nešto sa strane, suviše lokalno.     No da ne bi lutali, eto Phyton je itekako popularan u USA. Dovoljno da nema govora o nerazumevanju naroda,humora.
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:37
Nije jezivo pogrešna. Samo nije u potpunosti istinita. Kod humora je baš izraženo kako različiti narodi (kao celina, odnosno većina njih) drugačije poimaju humor i to čak i kada je bez ikakvih lokalnih specifičnosti. To ne znači da ako je neko npr. Nemac sigurno neće razumeti španski humor, jer je to generealizovanje, ali ako je to nešto što većini populacije ne leži, onda se može uslovno govoriti da neki narod ne razume humor drugog naroda. Pogledaj samo kako u američkim sitkomima, pogotovo animiranim, predstavljaju britanski program. To je zapravo ogledalo njihove perecepcije ostrvskog humora.

No, ne znam ni što razglabam o ovome. Ja sam ovde samo došao da naglasim da Pajtona nije napisao Amerikanac.LOL

Hajde i o temi nešto da kažem iako nisam još gledao film. Mumija nikada nije ni bila Bog zna kakav kvalitet od filma, tako da ne vidim razlog zašto se ljudi toliko uzbuđuju oko ovog rimejka. Kome se ne sviđa, tu su brojne ranije inkarnacije iste priče.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:41
Nepreciznost, pardon.  Meni je jezivo pogrešna takva jedna teza, samo vodi u zablude i skreće sa teme koja mene zanima kada su u pitanju ma kakva dela. A ovo ja Balkan, naravno da se uvek provuče kakva pričica o tome kako je ovaj-onaj narod glup (ili gore), te kako ovi-oni ne znaju ništa i slične budalaštine LOL Slušam to od kraja osamdesetih (Beograd zna da bude i mali, prljav grad, što je govorila i Sonja Savić) neka fala, meni je dosta toga za ceo život, radije bih pričao o vrednostima (ili manjku istih) pojedinih filmova/serija, nego davao procene (pogotovo toliko nakopake, meni)  o narodima. LOL

Ažurirao puppet_master - 14.Srpanj/Jul.2017 u 14:31
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.