Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Mist (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

The Mist (2017)

The Mist

The Mist (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

drama, horor

Autor:

Christian Torpe

Glavne uloge:

Holly Deveaux
  >  Zoe
Bill Carr
  >  Howard
Alyssa Sutherland
  >  Eve Copeland
Luke Cosgrove
  >  Jay Heisel
Gus Birney
  >  Alex Cunningham
Nabeel El Khafif
  >  Raj Al-Fayed
Isiah Whitlock Jr.
  >  Gus Redman
Greg Hovanessian
  >  Wes Foster
Darcy Lindzon
  >  Trevor
Romaine Waite
  >  Kyle
Laurie Hanley
  >  Ursula
David Wm. Marsh
  >  Gerald
Dylan Authors
  >  Link
Alexandra Ordolis
  >  Shelley DeWitt
Lola Flanery
  >  Lila DeWitt

Opis:

Nakon što misteriozna magla prekrije mali grad, stanovnici moraju da se upuste u borbu s nečim jezivim da bi zadržali svoju ljudskost.
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 17:46
Meni serija ide jer je lagana, ne pila nepotrebno, ubačeno od svega po malo, pa još k tomu Kingovo ime pokriva cijelu salatu - provjereni recept za veliku gledanost. 
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 03:49
11.22.63 - lepo.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 10:20
To se i meni dopalo Smile Seriju nisam mogao da pratim, odustao posle pilota, no roman mi je bio dobar.
Duh Amerike koje više nema, zanimljiva i tema, dok su mi posebno prijali oni sentimentalniji delovi. Od same ljubavne priče, preko nešto pojačanog nostalgičnog tona, te ples, "oh, kako smo samo plesali", baš lep roman (naravno nije to stari King, već nov, koji je prestao sa samoreciklažom za kojom je posezao u nemalo romana u srednjem periodu). Mislim da sam ga pročitao dva puta te godine kada sam ga čitao LOL (što retko kada radim, baš retko)
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 10:30
King je najpoznatiji po romanima a zapravo mu ne ide duža forma, pogubi se usput i ne zna svršit. Najbolje su mu SF kratke priče.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 10:38
Nezgodan je sam sistem (na relaciji izdavačka kuća - pisac) kada ih plaćaju po napisanoj reči. Prave od njih na silu skribomane, a i King je oduvek bio dete u duši, te se oseti gomila drugorazrednih filmova/stripova na kojima je odrastao tokom pedesetih godina prošlog veka...a sve to je imalo potpuno isti problem kao i njegovi romani. Neizbežno je bilo da bude takav, mi valjda dođe poenta. Smile
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 10:42
On istrese na hrpu sve što je imao u glavi, a kad stigne do kraja ne zna što bi.
K tomu ide vječno prokletstvo dobrog autora (IT) - sve je krasno dok stvari idu loše, onaj čas kad su junaci odrasli i ostvarili svoj američki san (karijera, novci, prelijepa i predobra supruga) tu sve pukne, jednostavno mu više ne vjerujem, na klik se sve promijeni (a kraj je katastrofa).
Kinge, Kinge...Confused
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 10:49
Istina sve, no ponovo, on je sjajan pripovedač, veže nas za likove, koje volimo, razumemo, gurne ih u kakvu naopaku situaciju, tenzije se uvek osete (horor meni gotovo nikada, ali šta sad), te uživam u tome, od finala uvek očekujem da će me ostaviti u kakvom "meh" raspoloženju LOL gledam da mi to ne kvari sveukupan doživljaj Kingovog dara. Smile
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 11:02
On je živi klasik ali nije do njega, jednostavno dobro i lijepo je preteško opisati, dočim zlo, gadno i ružno, samo od sebe se piše.. Clap

Zapravo, najbolja njegova knjiga (bolja i od Dolores Claiborne) je Cujo, ozbiljna studija međuljudskih i seksualnih odnosa dvije odrasle osobe, knjiga posve atipična za Kinga (tu je i film koji nije dobar).

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 11:06
E jbg, nažalost, Cujo sam čitao prvog (od Kinga), dakle to je neka 1986. recimo, baš sam bio malecki tada, gde sam mogao da pohvatam seksualne konotacije tada LOL (ne kažem da sam sada Don Juan LOL ). Bio mi je zanimljiv, voleo sam tada i film (ulepšan malo u odnosu na roman, ako se ne varam, klinac preživi tamo).

Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 11:09
Prerano si čitao, taj uzrast je za Talisman. 

Cujo uopće nije sadržaj koji se nudi za film pa kako je ispalo, dobro je Confused
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2017 u 11:17
Eh, setih se, ispada da sam se prevario iznad, kada rekoh da samo The Dark Tower nisam mogao da završim, isti slučaj i sa Talismanom...iako sam ga možda i pročitao, tek znam da mi uopšte nije legao, a i to sam čitao u drugoj polovini osamdesetih, dakle osnovna škola, jeste za moj uzrast bio, no meni je to...meh... Glede uzrasta tadašnjeg, voleo sam tada Karl Maya, Sienkiewicza, Saligarija itd a od Kinga sam u tom dobu ipak očekivao nešto sasvim drugo. No kod nas je bilo premalo Kinga tada. Firestarter, Carrie, Shining, Cujo, Talisman... (i već mi fale sećanja Ouch možda još poneki roman, no izdavaštvo takvog štiva je počelo da cveta tek 5-6 godina kasinje)

Ažurirao puppet_master - 19.Srpanj/Jul.2017 u 11:18
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.