Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Mist (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

The Mist (2017)

The Mist

The Mist (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

drama, horor

Autor:

Christian Torpe

Glavne uloge:

Holly Deveaux
  >  Zoe
Bill Carr
  >  Howard
Alyssa Sutherland
  >  Eve Copeland
Luke Cosgrove
  >  Jay Heisel
Gus Birney
  >  Alex Cunningham
Nabeel El Khafif
  >  Raj Al-Fayed
Isiah Whitlock Jr.
  >  Gus Redman
Greg Hovanessian
  >  Wes Foster
Darcy Lindzon
  >  Trevor
Romaine Waite
  >  Kyle
Laurie Hanley
  >  Ursula
David Wm. Marsh
  >  Gerald
Dylan Authors
  >  Link
Alexandra Ordolis
  >  Shelley DeWitt
Lola Flanery
  >  Lila DeWitt

Opis:

Nakon što misteriozna magla prekrije mali grad, stanovnici moraju da se upuste u borbu s nečim jezivim da bi zadržali svoju ljudskost.
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
marko-ivezic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marko-ivezic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Mist (2017)
    Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 21:58
prva epizoda magle obećava a dalje ćemo vidjeti..
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 22:51
Marko, prijavi bude li valjalo. 
Ne volim ni knjigu ni film pa se pitam trebam li gledati seriju.. 
To je kratka novela i malo je događaja za seriju, osim ako kane ubacivati sve i svašta po receptu Under the dome.                                                        
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:08
Probaj svakako prvu, meni je bila loša i posle 2 i po epizode. A opet, ne liči ni na noveletu (ili šta god da je već taj kratež) ni na film, meni naravno u negativnom smislu, jer mi je sve to bolje od ovoga. No, tebi se možda upravo zbog toga svidi...tek, likovi su mi :kolutaočima: nezanimljivi, najblaže rečeno. Smile
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:13
Pogledat ću iz znatiželje.

Ja zapravo imam primjedbe na priču, nekako mi nije kingovska u onom dobrom smislu već kao nešto što bi dobar pisac usput napisao, pa kako ispadne. I nedovršena mi je, nema kraja, a kod Kinga je uvijek strogo definiran kraj. 
Ni likovi mi nisu simpa (osim susjeda koji psuje svoju motorku LOL
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:17
King je meni sjajan pripovedač, koji retko kada zna da završi svoj roman. Smile Kraj u filmu je valjda Darabontova ideja, ne sećam se više kraja novelete, no sve mislim da je bitno različito od finala filma.

Meh, nebitno, ovo će svakako razvući do besvesti, pa kako kome legne serija. Smile
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:20
King je meni odličan, osim kad je loš. 
Prva knjiga mu je najbolja, nakon nje se naučio štancati.

Budu li utrpali u seriju sve živo, onda da; ono što se dogodilo je kratko i konkretno, uoipće ne vidim u kojem smjeru će ga širit...
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:26
Istina, Keri ispada da je najviše granica pomerila, no ja volim i "It", podseća me na Tvena, možda se tamo negde u budućnosti (ako je bude bilo, jasno) bude vodio i kao američki klasik. Smile Oda detinjstvu, unutar onog kao kosmičkog užasa. Slatko. Smile Primetih i da je ovaj pozni King, posle godina samoreciklaže, počeo ako ništa drugo, makar da me pogađa na emotivnom planu u skorije vreme, osećajniji su mu likovi, ima finih tonova sete (Lisina priča, i Dalas '63 npr ).

Ne znam šta još o seriji mogu reći LOL

Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:29
IT je kao mala enciklopedija svega što je King ikad napisao. 
On je jedan od rijetkih koji zna pisati na teen teme, redaljka na curici (a cijela ekipa je ispod 12 god) mi je fantastična LOL

Natrag na Mist seriju - gledat će se barem pilot.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:32
Originalno postovano od strane subrianca subrianca napisao:

Budu li utrpali u seriju sve živo, onda da; ono što se dogodilo je kratko i konkretno, uoipće ne vidim u kojem smjeru će ga širit...

Više odvojienih skupina, razdvojena porodica, opasnost sa više strana, 'vamo lavovi, tamo tigrovi (bube i kakva recimo leteća gamad, godzila lookalikes idu i ruše crkve i bolnice,  hoće li se porodica susreti-ko će preživeti, šta radi vojska, šta nauka (i tehnika), fanatizam i renesansa...ma ima to da se kotrlja...ako je ne otkažu kao ono čudo po Dan Simmonsovom romanu. (zaboravih naslov...Summer's Night? )
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:37
Ne vjerujem da će Kinga otkazati, on uvijek dobro ide koliko god bilo glupo (Under the dome).

* I meni je draga Lisina priča - Kingov obračun s vlastitim demonima.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2017 u 23:45
Ništa od toga nisam mogao dalje od pilot epizode, ni Under the Dome (hajde nekako i pročitah roman), ni 11.22.63  ni Haven....ispada da su čak i sve one silne mini-serije od ranije meni bile bliže, iako niko živi nije umeo da ekranizuje Kinga, te nisam voleo išta od toga. (osim Darabonta i De Palme). Kubrick je ionako pravio svoj film LOL
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:00
Nije to ništa novo, Kingov horor je u glavi, kad to preslikaš na ekran izgubi se 89% intenziteta, ostane bljuzga.

Znaš što je meni filmski najdraže od Kinga? 
Onaj film o poludjelim autima i kamionima, ne znam kako se zove. To je toliko trešasto da je baš slatko i možeš ga uvijek ponovo gledati.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:14
To sam i ja voleo, kao dete, tada kada se pojavio (Maximum Overdrive)...mlađani Estevez, imao par filmova koji su mi bili dragi, back in the '80s...i što mi je najčudnije bilo, ljudi su ga masovno pljuvali a recimo hvalili onaj užas od "It" ekranizacije...no Maximum Overdrive nije ni trebalo da bude išta više od onoga što je bio, dok je "It" iskasapljen, u svakom zamislivom smislu, dok mu svakako i nije mesto u skoro pa ništabudžetnoj televizijskoj adaptaciji. Ouch Iščekuješ li to? Smile Ja ne smem ni trailer da pogledam da se ne bih nervirao LOL iako postoje šanse da bude ok. 

Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:21
To je moj dječji film i film za sva vremena, kao i Naked Gun, jednostavno legenda.

It serija u ono vrijeme nije ni mogla biti bolja, pa i ova nova koju najavljuju posigurno ne može ispratit knjigu.
Pogledala sam dva (ili tri?) trailera i ako nastave s trailerima pokazat će nam sve što ne želimo znati prije premijere (Mucavi Bil ne muca!) Confused
Jedva čekam, da!

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:29
Naked Gun, yep, sjajan, no ja nekako više voleo Top Secret i Airplane Tongue

Mada sam voleo mnogo Leslie Nielsena. Jednom sam se toliko divljački smejao gledajući Drakulu (Mel Brooksa) sa njim, i to na mestima kada su svi u bioskopu ćutali, hehe, bilo me je sramota. Obično se ne kliberim, čak ni kada mi je opako funny kakav film, no tada, gledajući Nielsena (a i Brooks je majstor) je bilo kao...ono kada si na sahrani (daleko bilo) i neki vrag uđe u tebe te ne možeš da prestaneš da se smeješ ko nenormalan. E, to je za mene Nielsen bio. Smile I taj film, smeh na sahrani. LOL 

Ažurirao puppet_master - 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:30
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:31
Ne bih se složio da sve filmske adaptacije Kingovih priča i romana gube taj element "intenziteta"... Uzmimo za primer filmsku adaptaciju ove priče, režiju potpisuje Frenk Darabont koji je odradio i još neke Kingove priče (Zelena milja, Bekstvo iz Šošenka). Film je sasvim zadovoljavajuć, a King je izjavio da je oduševljen krajem filma  (koji je drugačiji od originala). Što se tiče ekranizacije (ne znam koje po redu) Kingovog romana "To", čini mi se da će verzija Andresa Mušietija biti sasvim zadovoljavajuća, sudeći po trejleru... U krajnjoj liniji King i nije neki vrhunski pisac, ali svakako ima dar da osmisli priču koja po svim svojim karakteristikama više liči na scenario nego na neki prozni oblik, pa otud sve te filmske adaptacije njegovih romana....

P.S. Seriju nemam vremena da gledam, ali pretpostavljam da je potuno gubljenje vremena i nas gledalaca i kamermana koji su je snimali...

Ažurirao Atrahasis - 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:41
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:46
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis napisao:

U krajnjoj liniji King i nije neki vrhunski pisac,

Naravno, nije King Joyce, ali filmove/serije po Joyce-u nikada ne bih gledao LOL, a zna ga se biti teško i čitati LOL Za mene je King vrhunski pripovedač, a ne vrhunski pisac, no meni su bliži dobri pripovedači Smile

Ažurirao puppet_master - 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:47
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:47
Slažem se...

P.S. Još jedna dobra filmska adaptacija Kingovog romana je, po mom mišljenju, svakako i Mizeri.
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:52
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis napisao:

Slažem se...

P.S. Još jedna dobra filmska adaptacija Kingovog romana je, po mom mišljenju, svakako i Mizeri.

To sam zaboravio iznad navesti Ouch I taj film sam voleo, tek uvek prvo pomislim na Carrie, pa na Darabonta, te i na Kubricka (iako je on, rekoh, otišao na svoju stranu od Kinga), zaboravi se lako, jer ima sigurno 100ak ekranizacija, i tu ne računam studentske radove i kratku formu.  
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2017 u 00:52
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master napisao:

Naked Gun, yep, sjajan, no ja nekako više voleo Top Secret i Airplane Tongue

Meni je to sve u istom paketu, i danas ih gledam.

@Atrahasis,
nije to generalno. Ni riječ protiv Darabonta, meni se Mist kao proza ne sviđa, slaba je knjiga. 
Točno, nije King jak pisac, ali je voljen, i ja ga volim i jedva čekam novi It, pa nek bude i smeće.

Uz spomenuti Maximum Ovedrive, meni najdraži filmski King je 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.