Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Split (2016)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Split (2016)

Split

Split (2016)

Naslov:

Podvojen

Godina:

2016

Žanr:

triler, horor

Trajanje:

117 min

Režija:

M. Night Shyamalan

Scenarij:

M. Night Shyamalan

Glavne uloge:

Betty Buckley
  >  Dr. Karen Fletcher
Dann Fink
  >  Game Show Contestant (voice)
Brad William Henke
  >  Uncle John
Neal Huff
  >  Mr. Benoit
Robert Michael Kelly
  >  Joe
James McAvoy
  >  Hedwig
James McAvoy
  >  Kevin Wendell Crumb
James McAvoy
  >  The Beast
Sebastian Arcelus
  >  Casey's Father
Nakia Dillard
  >  Police Officer #2
Rosemary Howard
  >  Kevin's Mother
Kash Goins
  >  Flower Kiosk Worker
Ameerah Briggs
  >  Police Officer #1
Emlyn Morinelli McFarland
  >  Diner Waitress
Izzie Coffey
  >  Five-Year-Old Casey
Kate Jacoby
  >  Dr. Fletcher's Patient
Jerome Gallman
  >  Vince, Security Guard

Opis:

Dok mentalna podvojenost već dugo fascinira znanost, vjeruje se da jedno ljudsko biće može manifestirati jedinstvene fizičke atribute za svaku ličnost koju...
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Stressman View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stressman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2017 u 08:49
Ne znam ni šta da kažem...kao i glavni junak,podvojeni utisci :-) Na kraju Šamamamlamalamalanovski preokret,ali to bi bio spiler...
Na vrh
cfox-sd View Drop Down
Crveni Karton
Crveni Karton

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cfox-sd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2017 u 08:57
Nije mi se svideo film, prevod je odličan
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2017 u 13:17
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 napisao:

Nisam ljubitelj Shyamalana, osim Jamesa McAvoya nisam našao ništa vrijedno pažnje u ovome filmu. Malo mi je zbrčkan, a nema ni obrata čemu je Shyamalan uvijek dosada težio. Nije moj tip filma. Nikada više se Shyamalan neće približiti " Šestom čulu".

A neki razlog zbog čega bi trebao opet da se približi "Šestom čulu"? Meni je totalno bzvz da ljudi svaki njegov film uspoređuju sa tim filmom. Može reći ko šta hoće, on je apsolutno u pravcu u kojem je od prvog dana. Nesvakidašnji filmovi, neki malo lošiji, neki bolji, što je sasvim normalno, ali da je njegov stil, njegov je. Meni je odličan film, pogotovo što je VELIKI SPOILER

zakuvao sa Brus Vilisom i likom DUNN, tj verovatnim nastavkom  Unbreakable
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
nenad-samardzic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nenad-samardzic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2017 u 15:58
Odličan film!
Na vrh
Alexd40 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alexd40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2017 u 16:36
Opet Ja da ne dosadim ! Malo psihicke drame i neverovatnih rezonovanja i ponasanja. Treba imati i vremena i smelosti pa i hrabrosti pogledati ovaj film. Ogradjujem se unapred malo stariji verovatno razumeju , no necu se zamerati maldjima razumem ja i njihov ukus i senzibilnost. Ali sta je tu je tesko za gledati. No to ne mora nista zanciti svako ima pravo na svoj ukus i opredeljenje. Pozdrav i svako dobro.
Na vrh
payutti View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj payutti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2017 u 20:09
Meni je film ok, ali ništa više od toga. Od Night-a mi je jedino odličan THE SIXTH SENSE, ali to je bilo davno. A i taj je film vrlo sličan sa THE OTHERS sa Nicole Kidman, a oba su radjena po uzoru na legendarnog PHILIP-a K. DICK-a i njegovu knjigu UBIK. Film je ipak iskorak napred u odnosu na neke njegove prethodne. 6/10
Na vrh
LesaRad View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2017 u 03:24
Sad će drvlje i kamenje na mene ali pošto se ovo uporedjuje sa Šestim čulom u kontekstu negativnim za Split: Šesto čulo NIJE dobar film. Jeste da ima emotivan naboj, ali cela priča služi samo zarad preokreta iliti trika na kraju, preokreta koji nikako ne može da se predvidi. Nema foreshadowing-a. To nije karakteristika dobrog filma. To će vam reći svaki dobar pisac i scenarista. 
The Others je obrnut slučaj, od početka je predvidiv, ima suviše indicija. 
Split je bolji od ova dva, iako nije nešto naročito. Kompleksniji je i upeva da pobegne ovim greškama i eksperimentima, barem donekle. Više poštuje dokazana pravila strukture, a ona su... dokazana.

Ažurirao LesaRad - 20.Travanj/Apr.2017 u 13:41
Na vrh
0a-verica-popov View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 0a-verica-popov Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2017 u 04:41
Slazem se  da Split nijenesto narocito,nisam ga odgeldala cak ni do kraja.Podeljena licnost na dvadesetak drugih licnosti koje funkcionisu svaka za sebe nezavisno, da li je to uopste moguce,ocekivala sam vise

vera
Na vrh
LesaRad View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2017 u 13:33
Originalno postovano od strane 0a-verica-popov 0a-verica-popov napisao:

Slazem se  da Split nijenesto narocito,nisam ga odgeldala cak ni do kraja.Podeljena licnost na dvadesetak drugih licnosti koje funkcionisu svaka za sebe nezavisno, da li je to uopste moguce,ocekivala sam vise

Preterali su sa tim ličnostima, malo je smešno. Pogledajte ovaj film, ako niste, da ne pravim spoiler:
http://www.imdb.com/title/tt0309698/
Na vrh
MockingJay View Drop Down
Translator
Translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MockingJay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2017 u 16:03
Meni je film bio odličan ali vidim zašto se nekima možda i ne bi tako svidio. Dosta sporo ide radnja, ali meni je ipak nekako ta atmosfera bila dobra, ta napetost - super psihološki film,  ne baš akcijski. Također mi je glavni glumac fantastičan, a i ona mala nije bila loša. Thumbs Up
Na vrh
rabbyte View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj rabbyte Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Travanj/Apr.2017 u 22:59
Po meni film prilicno dobar, najvse zahvaljujuci glavnom glumcu.
Na vrh
DrFlojd View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj DrFlojd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Travanj/Apr.2017 u 16:21
Film je odlican,pre svega! Drugo nije laka zabava,vec psiholoski triler,kome ne odgovara ima komedija pa uzivajte! Svi kriticari,a vrhunac im "Gas do daske"...da citiram "Nismo svi svemu dorasli"!
Na vrh
Srecko Delibasic View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Travanj/Apr.2017 u 16:48
Originalno postovano od strane 0a-verica-popov 0a-verica-popov napisao:

Kako se slažete da nije nešto naročito, a nijeste ga ni odgledali?
Ne kažem da treba da ga gledate, i da treba da ste oduševljeni; ali kritikovati film, koji nije ni odgledan, a kojem je kraj SAVRŠEN (za Shyamalanove fanove) - to je već djetinjasto.

Da li je moguće da 24 ličnosti funkcionišu svaka za sebe? Pa ne znam: da li je moguće da čovjeka ujede pauk, i postane spajdermen?
Na vrh
0a-verica-popov View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 0a-verica-popov Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Travanj/Apr.2017 u 22:16
Dragi prijatelju ja ne kritikujem film,jednostavno nisam imala zivaca da ga odgledam do kraja,to sto sam videla,ato je mozda vise od dve trecine nije me se dojmilo
vera
Na vrh
LesaRad View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Travanj/Apr.2017 u 01:26
To je jedna licnost sa dvadeset cetiri pod-licnosti. I kol'ko miliona dobi Brus za dvadeset sekundi nazocnosti? : )
Na vrh
snjezan-gudic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj snjezan-gudic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Travanj/Apr.2017 u 07:13
Film je, meni, tezak za gledanje i mislim da je vrijedniji kao stručn9o štivo za specijalizante psihijatrije nego kao film za široku publiku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,094 sekundi.