Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Predlozi, pitanja, problemi, kritike...
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - titlovi.com problem na KODI-ju
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

titlovi.com problem na KODI-ju

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka Obrnut redosled
ivanhoe67 View Drop Down
member
member
AKA Valkanela

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ivanhoe67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: titlovi.com problem na KODI-ju
    Objavljeno: 19.Svibanj/May.2017 u 19:01
Ne sjećam se kad sam zadnji put skidao film ili ganjao titl, zahvaljujući malom Android Boxu i Kodi-ju. Već sam imao instaliran dodatak za OpenSubtitles, a dodatak za titlovi.com sam skinuo s GitHub-a i ugradio sam. Sve titlove, bili oni za film ili seriju nađe mi preko izbornika za titlove, ako nema na OS, onda nađem na titlovi.com. Ponavljam, nađe skoro sve, osim rijetkih iznimki koje ću navesti i ukazati na način kojim ćete ih riješiti. Jedini problem do sad bili su mi titlovi za Prison Break, ovu zadnju sezonu. Ništa nije pomagalo, čak ni Search, osim da u Kodi-ju označim folder u koji ću downloadati titl za željenu epizodu, odem browserom na titlovi.com, skinem titl u taj folder i kasnije ga pokrenem iz Kodi-ja. Malo je komplicirano jer titl ne pozivate Subtitles ikonicom, već onom koja prikazuje zvučnik Ouch. Pokrenete epizodu, na dnu izbornika za zvuk je opcija Browse subtitle, kliknete na nju i povučete ranije skinuti titl. I to je to, valjda će ovo nekome biti od koristi.
Na vrh
rule111 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj rule111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2017 u 22:51
Da, isti problem je i kod mene, vjerojatno je problem u addon-u za kodi koji poslije nadgradnje ove stranice više ne funkcionira kako treba. Na staroj stranici je sve radilo ok, sada ne. Inače titlove za filmove nađe ali za serije nikako. 
Na vrh
kuky90 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kuky90 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Travanj/Apr.2017 u 17:26
Dakle imam jedna problem. Kad odem u manual search za neke serije. Recimo gledam The Expanse ili Seinfelda preko Exodusa, odem u manual search jer automatski ne želi naći titlove, ali kad to napravim nađe mi 20 titlova i ni na jednom ne piše koja je epizoda ili sezona samo ime serije.

Na kraju rađe odem na site sam, skinem titlove za cijelu sezonu ili samo epizodu te ručno učitam.

Evo ovako izgleda recimo za supernatural.

Na vrh
Grmeclija View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Grmeclija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2017 u 20:22
Hajte znalci rešite to sa Adonom titlovi.com za Kodi, jer Titlovi.com su NAJBOLJI I SIGURNO VISOKO PROFESIONALNO UIRAĐENI TITLOVI. Čestitam svim prevodiocima na svim varijantama nama bliskih jezika, jer su nama, koji ne govorimo strane jezike, pomogli da gleamo i serije i filmove itd. Stručnjaci pomozite i za adon na Kodiju. 
Na vrh
rule111 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj rule111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2017 u 17:43
Pozdrav, još uvijek problem na Kodiju sa skidanjem titlova za tv serije. Za filmove nađe prevod ali za serije nikako, piše da ih traži i to traje beskonačno. Opensub. nađe odmah ali nema neke prevode koje ima titlovi.com (Blake's 7 konkretno). Ima li neko ideju, osim da skidam titlove pa ih ubacujem u kodi, to je procedura koja je kod upotrebe kodija prevaziđena.
Na vrh
fAzazel View Drop Down
Administrator
Administrator
Nečastivi

Opcije posta Opcije posta   Thanks (3) Thanks(3)   Citiraj fAzazel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2017 u 11:30
Jes jes. They call me Kradazel LOL
My name is Legion, for we are many
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2017 u 08:46
Dosta više o "krađi" titlova, opće je poznata stvar da samo mi to radimo. LOL
Na vrh
deklica View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj deklica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2017 u 02:56
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 napisao:

Sada sam provjerio, meni je maznuo isto titlove a u potpis stavio reklame open subtitles.net. Iskreno, hebe me se, no zašto cvile da ne mogu povući sa titlovi.com a likovi spucaju odavde na opnsub?? Čemu onda dreka?

Dreka je jer ne želimo da skidamo neproverene i ukradene titlove sa opensubtitles već odavde, znamo da su ok, za koja izdanja, ko je prevodilac, ocena...
A verovatno je povećan transfer titlova odavde na opensubtitles baš zbog toga što plugin za titlove nije radio, što je mnoge teralo da skidaju sa opensubtitles, sad kad radi, vraćamo se starim navikama...
Samo se nekad desi da za neko izdanje nema na titlovima onda obično alternativa bude opensubtitles...
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Veljaca/Feb.2017 u 10:48
Originalno postovano od strane padova padova napisao:

Na Opensubtitle se nalazi gomila titlova sa ovog sajta, razni uploaderi ih tamo stavljaju,
npr. ovaj tip izvesni Epik me je očepio za više titlova u poslednje vreme a koliko vidim i mnoge druge
odavde, i to radi na prefigan način tako što skrati vreme linije sa imenov prevodioca na 0. I dole
stavi 10 sekundi potpis podanpiši.net. Sramota.  Disapprove
Ima li leka za ovo??

Sada sam provjerio, meni je maznuo isto titlove a u potpis stavio reklame open subtitles.net. Iskreno, hebe me se, no zašto cvile da ne mogu povući sa titlovi.com a likovi spucaju odavde na opnsub?? Čemu onda dreka?
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2017 u 22:25
Ove screenshotove gore sam radio s 1.1.2.

Za sada mi najbolje radi kada u postavkama isključim titlove (Movies - Tools - Settings:Subtitles - Enable subtitles - NO). Nakon pokretanja videa pokrenem traženje titla i učitam ga s "titlova".
Na vrh
djurra View Drop Down
Žuti 1
Žuti 1

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj djurra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2017 u 20:50
Upravo dobio update addona za titlovi.com na kodiju i sada je verzija 1.1.2 :)
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2017 u 10:44
Nažalost nema leka. Kad postaviš titl na internet, bude svima dostupan pa može svako da radi sa njim šta mu se ćefne.

Čak i ako postaviš titl na svim sajtovima za prevode, tu su daleko posećeniji sajtovi sa online piraterijom na kojim stavljaju naše titlove uz film/seriju, često sa falinkama. LOL

Ažurirao NikolaJe - 24.Veljaca/Feb.2017 u 10:50
Na vrh
padova View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj padova Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2017 u 10:34
Na Opensubtitle se nalazi gomila titlova sa ovog sajta, razni uploaderi ih tamo stavljaju,
npr. ovaj tip izvesni Epik me je očepio za više titlova u poslednje vreme a koliko vidim i mnoge druge
odavde, i to radi na prefigan način tako što skrati vreme linije sa imenov prevodioca na 0. I dole
stavi 10 sekundi potpis podanpiši.net. Sramota.  Disapprove
Ima li leka za ovo??
Na vrh
Muzika5 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Muzika5 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2017 u 09:06
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 napisao:

Upravo tako. Morat ćemo kontaktirati tvorca add-ona ili sami napraviti nešto što radi kako treba.

E to je za pohvalu i unaprijed hvala
http://www.muzika5.cjb.net
Na vrh
ZT82 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ZT82 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2017 u 20:26
Kad mi vuče titlove sa titlovi.com addona nekad se dogodi da među njima bude titlova koji su "označeni" kao titlovi sa opensubtitles, ali rijetko.

Isto tako kad koristim opensubtitles addon, među njima ponekad bude titlova koji su označeni kao titlovi sa titlovi.com stranice. 

Rezultati se razlikuju kad usporedim ono što mi addoni izbacuju a tu i tamo se nađe isti titl na oba addona. 

Gdje si iskopao te prijevode admin, baš smijurija heheprst  Ne pamtim da sam ikad naletio na ovako loše prijevode.

Neda mi se radit screenshote na andorid box-u. Samo sam podijelio svoje iskustvo sa oba addona. Oba mi dobro rade i često na jednom nađem što nema na drugome i obrnuto. Za moje potrebe i više nego dovoljno OK

Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2017 u 19:48
 Embarrassed
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2017 u 19:43
Gazda ugodno sam iznenađena jer gledaš shamelessClapClap

nema veze što google s opena koristišLOLLOL
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2017 u 19:39
Add-on "Titlovi.com" automatski učitava titl sa "Opensubtitlesa", a ne sa "Titlova".

A kod pretrage prikazuje titlove s naše stranice.

Kad učitate taj titl, reklame nema.

Mala škola razlikovanja titlova rađenih Google prevoditeljem i pravih titlova. Čitati naglas i s razumijevanjem.

Opensubtitles

Titlovi.com

Opensubtitles

Titlovi.com

Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2017 u 18:51
Zar ti STB uređaji i noviji televizori nemaju USB ulaz?
Dođeš na sajt, skineš titlove za sve ono što hoćeš da gledaš, pa ih učitaš na TV.

Ili lupam gluposti?

P.S. Ako mi neko bude rekao da je to previše komplikovano, neka zna da jednu epizodu serije prevodim 5-6 sati, a film 8-10 sati. Znači sati, ne minuta.

Ažurirao CSInvestigator - 21.Veljaca/Feb.2017 u 18:59
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Veljaca/Feb.2017 u 18:19
Originalno postovano od strane cersei cersei napisao:

Na jesen ćemo malog Edena upisat da studira informatikuLOLLOL  tako za 4 godine bi mogao pomoći dizajneru da sredi sajt do kraja a i kodi odmahLOLLOL

Što da čekamo toliko? Krenimo odmah. LOL
Mi smo Balkanci univerzalci još od rođenja, sve znamo. LOL

Neka se dizajner javi. Kad mu ja pomognem, ni sam Bog neće moći da mu pomogne. LOL
Ja, lično i personalno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.