Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - >>Dnevnik gledanja Filmova<<
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

>>Dnevnik gledanja Filmova<<

Odgovori Odgovori Stranica  123 735>
Korisnik
Poruka Obrnut redosled
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: >>Dnevnik gledanja Filmova<<
    Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2017 u 11:14

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Nažalost zaboravio sam detalje prvog dela, znam tek da mi je svojevremeno dovoljno legao, nastavak je (valjda) u istom tonu, držao mi je pažnju iako me je tek jedva nasmejao par puta, no i to je više nego što sam očekivao LOL Oseti se neiskusnija rediteljska ruka Jay Baruchel-a, koji mi je simpatičan kao glumac, avaj mora on to bolje iza kamere, no šarm filma svakako ide glumcima i svoj toj krvi u hokeju sa kojom se film, da kažem, sprda, sa nešto tipičnog sentimentalnog tona o pojmu tima, porodice, te nešto i stereotipa sa kojima se Baruchel igra...meh.  Previše fora nije prolazilo, pa ne znam koliko mi je utisak povoljan bez obzira na to što me iznenadi svaki film koji me zadrži uz sebe do kraja. Ne pomaže ni to što ne volim hokej, prvi film mi je makar bio svež, ovaj svakako to nije.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 02:33

Kakva su vremena došla ni ovo više ne pomažeEmbarrassed
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 00:34
Originalno postovano od strane Pilipenda Pilipenda napisao:

Činjenica je da moderni mučkarac ne poznaje niti sopstvenu, niti žensku prirodu i psihologiju.

Zašto tek moderni LOL ili pa muškarac uostalom (važi i za žene, pretpostavljam), tako zvuči kao da su nekada, neki nemoderni muškarci (i žene) kao razumeli svoju i žensku prirodu. LOL Valjda je deo lepote u tom nepoznavanju, misteriji, (nagađanju?), ne.   Doduše, blesavim se, nije to domen mog interesovanja (filozofija, psihologija žena i muškaraca itd) dok i ne govorim o samoj nauci, već pre u svoje ime, zašto bih i kopao po tome ionako (ne bilo čudo da se samoubio gorepomenuti). Šalim se, again. Smile
Na vrh
Pilipenda View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Pilipenda Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 00:10
Originalno postovano od strane aca1 aca1 napisao:

gledajte "majku i kurvu" tri i po ciste studije o tome kako zene gledaju na muskarce. Ni na trenutak nije dosadan a dijalozi su inteligentne price o zivotu i filozofiranje na temu ljubavi i seksa. Izuzetno ostvarenje reditelja koji je nazaost neku godinu posle ovog filma izvrsio samoubistvo a svakako su neke stvari zasnovane iz njegovog zivota...

La maman et la putain 1973
+ sjajan Gacin prevod

Ova tematika podseća na Vajningera. I on se, takođe, ubio, i to u 23. godini.

Razvio je teoriju o dva arhetipa žena, žena majka i žena kurva. Njegov rad je kasnije dopunio Evola, u knjizi Metafizika seksa. Prilično intrigantni i smeli stavovi za koje se mora imati odredjeno filosofsko predznanje, kako se ne bi tumačili plitkoumno, kako to radi današnji radiklani feminizam.

Činjenica je da moderni mučkarac ne poznaje niti sopstvenu, niti žensku prirodu i psihologiju.
Мисли храбро, осети слободу!
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Kolovoz/Aug.2017 u 15:33

Embrace of the Serpent (2015)

Originalno postovano od strane subrianca subrianca napisao:

Mama i kurva sam gledala još u srednjoj školi, to je klasik.

Ima li neki od novijih da valja?

Ne znam da li spada u kategoriju "novo" i da li je neko gledao ovaj film. Meni se dopao sveprisutni minimalizam autora koji je spojio fikciju sa stvarnim likovima i događajima. Film je crno beli a od toliko puta eksploatosane lepote amazonske džungle ne vidi se praltično ništa. Ne čuje se čak ni pevanje ptica. Istraživači su stvarni (njuškao sam preko Gugla), fiktivan je šaman koji im je vodič. Šaman dva puta putuje rekom u razmaku od 40 godina. Prvo je putovao sa nemačkim a kasnije sa amerikancem.

Za mene je ovo bilo zanimljivo filmsko iskustvo koje je počelo kao omaž Hercogu a završilo se u Kastanedinom maniru.
Na vrh
Peki&Maki.Co View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Peki&Maki.Co Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Kolovoz/Aug.2017 u 09:14

A martfüi rém (2016)

Dvaput sam ga pogledala bez titla, a da dojam bude gori ni originalni mađarski dijalog se ne čuje jer je pokriven bugarskim ili ruskim čitačem (koji jednolično čita sve uloge, kako muške tako i ženske).
No film je toliko dobar da ga vrijedi preporučiti u očekivanju kakvog-takvog normalnog prijevoda.
Serijski ubojica mladih žena negdje u mađarskoj pripizdini operira nesmetano od 1957 do 1968 , dočim nevin čovjek leži na robiji, a policajci ne žele priznati svoju pogrešku.
Fina zeleno-siva fotografija, turobni ambijent pod mostom gdje monstrum vreba svoje žrtve, zastrašujući enterijer fabrike cipela u kojoj radi cijeli gradić, pa i žrtve i ubojica. 
Drastične scene iz zatvora u kojem zlostavljaju nevinu osobu, gnjusne scene rezanja žrtve/ trupla (možda i kanibalizma, zažmirila sam pa ne znam točno), te prelijepa finalna scena potjere za ubojicom s pomoću malenog  plavog policijskog autića nalik na igračku...

Neočekivan (barem za mene) twist na kraju (no to su Mađari, trebala sam znati da se mora tako svršit).

8,5/10

Hvala za preporuku...ali ako nađem prevod :) gledam obavezno
KaD Ja tAmO oNo mEĐuTiM
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 22:59
Treba pod obavezno, baš da vidim kako ga gaca preveo, to je zahtjevan posao, puno dijaloga.

Pa sad, tu i tamo osjetim potrebu za gledanjem nečeg novog, a mahom su gluposti, zato pitam za preporuke...
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 22:55
takodje, ali zanimljivo je kad odrastes i kad iz druge perspektive posmatras stvari...treba to reprizirati

slabo gledam novije filmove
Love is the morning and the evening star
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 22:46
Mama i kurva sam gledala još u srednjoj školi, to je klasik.

Ima li neki od novijih da valja?
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 22:38
gledajte "majku i kurvu" tri i po ciste studije o tome kako zene gledaju na muskarce. Ni na trenutak nije dosadan a dijalozi su inteligentne price o zivotu i filozofiranje na temu ljubavi i seksa. Izuzetno ostvarenje reditelja koji je nazaost neku godinu posle ovog filma izvrsio samoubistvo a svakako su neke stvari zasnovane iz njegovog zivota...

La maman et la putain 1973
+ sjajan Gacin prevod
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 21:04
Saura ima zdrav odnos prema glumi, glumcima, izvođačima, uličnim zabavljačima, dočim je Goran teško opterećen na loš način.  Nema on ideju o ratu na balkanskim prostorima, no gle, ajmo ukrasti od nekoga tko nije Karanović, daleko je pa se neće prepoznati...  Šrot.

A sad nešto posve drugo.
Jel gledao možbit netko The Phone (Kim Bong-Joo)? Vrijedi li?

Ažurirao subrianca - 10.Kolovoz/Aug.2017 u 21:52
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:59
  Turneja je klasičan plagijat. Puriša je bio pošten jer zna kada treba da svira a kad da zadene za pojas zadene što se ne  može reći za pojedince. Ipak je najgori od sve dece Tarantino koji je baš rešio da obradi (uništi) svaki dobar film iz njegovog detinjstva. Spominjem ga ne zato što ga volim jer je najavio odlazak u penziju. Ne vidim u čemu je problem da neko stane na loptu a ne da se sramoti pod stare dane.

Umalo da zaboravim, Saurin film je daleko, daleko bolji.
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:55
Originalno postovano od strane aca1 aca1 napisao:

Daaaaj bre subrianca, za coveka koji je snimio Variolu veru, Specijalno vaspitanje, Nacionalnu klasu, Majstori, majstori, Tajvansku kanastu, Sabirni centar......tvrdis da je plagijator to je previse, zaista.
Naravno da svi reditelji imaju uticaj ali sigurno nema od Karanovica. Mozda treba traziti slicnost jer su zavrsili Prasku skolu, mada je i to nategnuto... nemoj me ljutis
Tko je NAPISAO, a tko POTPISAO Tajvansku kanastu? 

Lopina je Goran, jedan od onih kojima se javno na trgu treba odrezat ruku lopovsku  AngryAngry
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:51
naravno, pa svaki reditelj ima svoj zenit gde stvara sjajne filmove. Bas je o tome pisao Purisa Djordjevic, kad je analizirao sebe zasto vise ne moze da napravi dobar film. Turneja mu i nije losa, ali ovaj poslednji je uzasan...
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:46

Turneja (2008)

¡Ay, Carmela! (1990)

Skidam kapu za gore navedene filmove, ne za i ovo. Iskopirao je kao kroz indigo ceo film Karlosa Suare. Ko ne veruje neka se uveri.

Od 2000-te naovamo upao je u kreativnu krizu.

Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 19:58

puppet,

Ne trebaš puno očekivati od Gorana Markovića, on je sitni lopov/plagijator. Sve što valja u njegovim filmovima pokupljeno je od drugih, ponajviše od Srđana Karanovića.
Debeli dečko i rigidni pionirski rukovoditelj pobrani su iz Karanovićeve serije Grlom u jagode i taj dječji dio filma drži se donekle, no kad se dohvatio druga Tite redatelj se posve pogubio LOL

Gledala noćas:

KAMEN U BUBREGU (2016)

nisam ni znala za ovaj film, pronašla naslov u zahtjevima za prijevode.

Nicole Garcia, nekad glumica a sad redateljica, prilično spretno vodi ovu ajmo reći ljubavnu priču o mentalno nestabilnoj osobi (M. Cotillard). Ima redatelja koji vjeruju da će dobar glumac izvući film koliko god tanka priča bila. Malo zdudan pred kraj; sto godina piše pisma i čeka poštara, a onda na klik dobije dijete i već mu je 17 a mi doznamo malo šta ili skoro ništa o tom novom njezinom statusu, odnosu sa sinom i sl.
No Cotillard je jedna od najjačih glumica danas (i krasna milica, rekao bi puppet), pa eto, može se pogledati (iako mi je debelo predugačak u onom dijelu gdje ona boravi u toplicama).

kada subrianca kaze da je dan, tad' nije noc. uvek je citiram, jer ona tvrdi da je nebo plavo a trava zelena i ima tu divnu misao da je lepo samo kad nije ruzno
Daaaaj bre subrianca, za coveka koji je snimio Variolu veru, Specijalno vaspitanje, Nacionalnu klasu, Majstori, majstori, Tajvansku kanastu, Sabirni centar......tvrdis da je plagijator to je previse, zaista.
Naravno da svi reditelji imaju uticaj ali sigurno nema od Karanovica. Mozda treba traziti slicnost jer su zavrsili Prasku skolu, mada je i to nategnuto... nemoj me ljutis
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 11:28
Meni se početak sviđa i sad, ima krasnih dijelova,  kad tetka uđe u kupaonu i nađe krvavog jelena u kadi, pa odnose otac-mater, baba-djed,  učiteljica Vesne Trivalić (Citiram druga Tita: Zorane dete, gde blleneš??!)... 
Dobro je startao, no to je film s tezom i kad teza proviri (a viri debelo) cijela konstrukcija pada.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 11:17
Meni se ranije dopadao prvi deo filma (Tito i ja), makar onaj deo porodične dinamike/odnosa, zapravo ima toga podosta u našim filmovima,serijama i često je blesav ambijent (lupam sada...prva Tesna koža, serija Vruć vetar itd). Kada ih je gomila na malom prostoru, zna da bude zabavno. Mene je odgajao ko je stigao, no nikada kuća nije bila puna, te mi je mahom zabavno sve to po domaćim filmovima. To posle sa Titom i izletom ionako nisam tražio, tek sam mislio da je blesviji taj porodični, prvi deo filma, pamtim ga kao boljeg. Confused
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 11:04
puppet,

Ne trebaš puno očekivati od Gorana Markovića, on je sitni lopov/plagijator. Sve što valja u njegovim filmovima pokupljeno je od drugih, ponajviše od Srđana Karanovića.
Debeli dečko i rigidni pionirski rukovoditelj pobrani su iz Karanovićeve serije Grlom u jagode i taj dječji dio filma drži se donekle, no kad se dohvatio druga Tite redatelj se posve pogubio LOL

Gledala noćas:

KAMEN U BUBREGU (2016)

nisam ni znala za ovaj film, pronašla naslov u zahtjevima za prijevode.

Nicole Garcia, nekad glumica a sad redateljica, prilično spretno vodi ovu ajmo reći ljubavnu priču o mentalno nestabilnoj osobi (M. Cotillard). Ima redatelja koji vjeruju da će dobar glumac izvući film koliko god tanka priča bila. Malo zdudan pred kraj; sto godina piše pisma i čeka poštara, a onda na klik dobije dijete i već mu je 17 a mi doznamo malo šta ili skoro ništa o tom novom njezinom statusu, odnosu sa sinom i sl.
No Cotillard je jedna od najjačih glumica danas (i krasna milica, rekao bi puppet), pa eto, može se pogledati (iako mi je debelo predugačak u onom dijelu gdje ona boravi u toplicama).

Ažurirao subrianca - 06.Kolovoz/Aug.2017 u 11:10
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 02:00
Tito i ja  (stvarno ne znam godinu sada)

Pogledao iz sentimentalno-naopakih razloga prvih 23 minuta filma, nije onakav kakvog ga pamtim (voleo sam ranije početak, čak i više negoli drugu polovinu filma), dok mi se ni kontekst onoga što tražih nije odveć dopao LOL ja sam mislio da je to nešto toplije. Svejedno volim Markovića, pa i tu onaj rani period, s kraja sedamdesetih ka osamdesetim, no ma koliko se trudio, ne idu meni domaći filmovi sada, mada se trudim da pogledam makar jedan godišnje (u proseku). Zapravo sam se spremao da čitam Markovićevu knjižicu "Male tajne" ali biće da ću je ipak preskočiti. Na totalno drugom mestu sam u umu/raspoloženju. Kako bilo, verovatno ću probati da overim noćas Wakefield, iako mi se tek to ne gleda LOL

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 735>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.