Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Game of Thrones (2011)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Game of Thrones (2011)

Game of Thrones

Game of Thrones (2011)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2011

Žanr:

drama, ljubavni, fantazija, avantura

Trajanje:

56 min

Autor:

D.B. Weiss
, David Benioff

Glavne uloge:

Lena Headey
  >  Cersei Lannister
Kit Harington
  >  Jon Snow
Emilia Clarke
  >  Daenerys Targaryen
Peter Dinklage
  >  Tyrion Lannister
Maisie Williams
  >  Arya Stark
Sophie Turner
  >  Sansa Stark
Nikolaj Coster-Waldau
  >  Jaime Lannister
Alfie Allen
  >  Theon Greyjoy
Aidan Gillen
  >  Petyr 'Littlefinger' Baelish
John Bradley
  >  Samwell Tarly
Iain Glen
  >  Jorah Mormont
Liam Cunningham
  >  Davos Seaworth
Isaac Hempstead Wright
  >  Bran Stark
Michelle Fairley
  >  Catelyn Stark
Natalie Dormer
  >  Margaery Tyrell

Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455>
Korisnik
Poruka
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2017 u 22:01
Kakva ludnica na kraju epizode... auuuusta
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
elvir-husovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj elvir-husovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 09:19
Kako je moguce da ima cetvrta epizoda ? Kad je trebala da bude u pon 3:00 , ali kako bilo upravo sam je pregledao losija snimka , zakuhalo se pravo :D 
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 09:26
Sinoć odgledao treću epizodu 1 sezone,pardon sedme sezone.Nešto što nisam očekivao ovako rano u sezoni a što će tek biti nesmijem ni zamišljati,definitivno jedna od najboljih epizoda do sada,emocionalno ubitačna.Nisam ni mogao zamisliti da Cersei poslije svega što joj se izdešavalo ima onakve emocije za djecom.Bez obzira na sve žena je slojevita da slojevitija nemre biti,još ću do kraja i početi za nju navijati i majicu nositi (s slikom njenom).
Everything is a Joke !
Na vrh
ALFA stalker View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ALFA stalker Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 10:36
Naj gluplja i naj dosadnija serija ikada snimljena .........to što se prima pola planete na nju ne znači da je imalo vrijedna gubljenja vremena ..............jeftina gluma i iskrivljen prikaz istorije
Na vrh
bonenise View Drop Down
Senior translator
Senior translator
švabica xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bonenise Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 10:59
Bitno je da se gubi vreme za napisati takvo nešto... i to tako pismeno.

- BONENISE -
Na vrh
Lucky10 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Lucky10 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 11:06
Stigla i 4.epizoda,malo losiji kvalitet ali nista strasno
Još kad bi prijevod stiga u roku od par min Big smileTongue
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 11:07
kakve istorije bogati??? kakve veze ima fantasy roman s historijom??AcaNholivudAcaNholivudAcaNholivud

morala posudit gacu za ovoLOL
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 11:27
Originalno postovano od strane ALFA stalker ALFA stalker napisao:

Naj gluplja i naj dosadnija serija ikada snimljena .........to što se prima pola planete na nju ne znači da je imalo vrijedna gubljenja vremena ..............jeftina gluma i iskrivljen prikaz istorije

Pa čovjek dobro govori jer on očito i sam živi u fantaziji i u njegovoj fantastičnoj povijesti to nigdje nije vidio ni čuo.Bravo stalker u pravu si 100%,jer ovakvu povijest su samo tebe učili u školi.Clap
Everything is a Joke !
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 12:13
Pa, kako nije iskrivljena istorija? LOL Šta pričate bre, vi, ljudi (Cersei i Sinna)? LOL
Pa, gde ste vi videli zmajevi i Beli Hodači u našoj istoriji? LOL Iskrivljena je istorija 100%. LOL
Ja, lično i personalno.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 12:14
kako ne u 5 osnovne je učio o padu TargaryenaLOLLOLLOL
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2017 u 12:51
Da a zid na sjeveru cijelo mu selo radilo pod okupacijom nacista i fašista,čovjek imao 5 iz povijesti cijelu osnovnu školu.Pa s koljena na koljeno se pričala ta povijest,gdje nećeš zapamtiti. metuzalem (asocijacija emoji na Br.1,mislim priče)

Ažurirao sinna - 05.Kolovoz/Aug.2017 u 18:02
Everything is a Joke !
Na vrh
bradabgd View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bradabgd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 00:04

Izgleda da se tebi malo iskrivila glava kad si bio mali, pa ti ceo svet pod kosinu sad ...Wacko
Na vrh
bebapecic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bebapecic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 02:12
Ne mogu da verujemCensored.A mozda se covek nasalio,da pokrene clanove?
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 02:32
Samo delom vezano za komentar člana, jer zbilja ne mogu znati na šta je mislio, ja to svakako vidim drugačije, tek je moguće da se odnosi na "Rat ruža" istorijski građanski rat u Engleskoj, za koji je Martin tvrdio da mu je inspiracija, delom, i naravno ne odveć realno preslikan u njegovim knjigama (pa kako bi i mogao biti? Uostalom, Martin nije istoričar koji piše istorijske knjige, pa da tu nešto vara bežeći od verodostojnosti, inspiraciju može izvlačiti i iz guzice i iz istorije i iz mitova, svejedno je LOL).

Evo ipak...

http://https://hr.wikipedia.org/wiki/Ratovi_dviju_ru%C5%BEa

zapravo, evo i svega nagomilanog na jednom mestu (valjda, opet mi je mrsko čitati LOL )

http://www.index.hr/black/clanak/devet-slucajeva-kad-je-stvarnost-bila-mnogo-brutalnija-od-krvavih-scena-iz-igre-prijestolja/889567.aspx

Ažurirao puppet_master - 06.Kolovoz/Aug.2017 u 03:18
Na vrh
Lucky10 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Lucky10 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2017 u 17:14
Koje face kad su ugledali zmaja Big smile

Ažurirao Lucky10 - 06.Kolovoz/Aug.2017 u 17:15
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:40

ROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFL
Tako je, bre! Svi znaju da su Targarjeni jahali jednoroge, a ne zmajeve i da su ih s vlasti zbacili kralj Artur i njegova armija drekavaca. Kakav, bre, crni Robert Barateon.LOL
Koji kal. LOL Nepismenost u komentaru da i zanemarimo. Osim ako ceo komentar nije bio fora i fazon. U tom slučajuClapThumbs Up.

Originalno postovano od strane cersei cersei napisao:

Di je onaj hogi, sto me napljuvao, da mu vratim?LOLLOLLOL
Evo me, lažna kraljice.LOL Gde ti je bato? Otišao da se kupa?LOL

Nego, da kažem i ja ponešto o prethodne dve epizode.
Taman su lepo krenuli, a onda su opet počeli da brljave. To je sve što ću ostaviti van spojlera.

Pošto pišem o dve epizode, tretitaću ih kao jednu. Da ne bude da odmah krećem sa blaćenjem, navešću prvo neke od stvari koje su mi se svidele.
Kao što već rekoh, kadrovi i tehnički deo su vrlo impresivni, ako je nešto plus kod manjeg broja epizoda po sezoni, to je što epizode koje dobijemo imaju nestvarno dobar budžet.
Ponovni susret Džona i Tiriona i sastanak između Džona i Deneris su sasvim dobro odrađeni. Očekivao sam da na silu ubace neku momentalnu privlačnost između dvoje Targarjena, ali su to srećom zaobišli. Dijalog je mogao biti malo bolji, ali sve u svemu dobar početak treće epizode.
Davos! Čovek pobeđuje kad god se pojavi na ekranu. Pogotovo kada treba da najavi svog kralja.LOL
Olena Tirel. Baba ostala zajebana do samog kraja. Dajana Rig pokidala ulogu.
Scena sa Sersei, Elarijom i onom trećomLOL je fantastično odglumljena.
I to je to.LOL O tome šta mi se svidelo u četvrtoj ću malo kasnije.

Nego. Šta učiniše oni ludaci sa trećom epizodom i donekle četvrtom? Ljudi su potpuno rešili da ignorišu logiku i doslednost svetu u kome se radnja odvija.
Pre svega, kako onako uspeše da upropaste jedan od najkompleksnijih likova u serijalu tj. Džejmija? Njegove scene ove godine deluju kao snimak na kojem glumac demonstrira kako odglumiti prelaz iz ozbiljne u zaprepašćenu facu. Sve ga nešto iznenađuje i kao da mu je jedina svrha ove godine da slepo sluša Sersei. Razumem ljubav i sve to i jasno mi je zašto je podržava, ali je bezrezervnost toga malo jadna.
Juron postao zlikovac iz crtaća. Samo još fali da počne da uvrće krajeve brkova. Kad ga vidim bude mi još i drago što su izbacili Viktariona iz serije. Ko zna kakv bi on bio.
Ma koliko voleo Semov lik, koji je ono đavo sa Džorom i sivom ljuspom? Bolest vekovima neizlečiva, a Sem je potpuno zaustavi za jedno veče tako što je pratio uputstva iz knjige.Confused
Da razjasnim odmah, nije mi problem što su Lanisteri dobili određene bitke, već to kako su ih dobili. Stvari se dešavaju samo zato što je scenariju potrebno da se to desi. Rendil Tarli se iz čista mira posere na vekovnu odanost svoje porodice i podrži ženu koja otvoreno ne voli ljude iz Hvata i jednim potezom im je pobila plemstvo i to je dovoljno da Lanisterska vojska osvoji Visoki Sad, a kasnije tom istom Rendilu ne smeta da otima zalihe od sopstvenog naroda pred dugu zimu, jer, eto, Džejmi Lanister mu je nešto obećao. Da ne spominjem to što je iz nekog razloga Visoki Sad potpuno nespreman za dolazak protivničke vojske. Teško spaziti hiljade vojnika kako ti marširaju kroz zemlju. Pa onda i Juronovi teleportujući brodovi dođu u igru i sve nekako bude isiljeno, jer im je trebalo da određene stvari pripadnu kruni.
Nesrećna Dorno, opet te otaljaše. Zarobili su Elariju (za koju mi je inače bilo nelogično da ona predvodi Dornu) i sad odjednom Dorna više nije u igri. Čitava zemlja prepuna superzajebanih ratnika koji preziru Lanistere je ispala iz rata, jer je Juron uhvatio dve osobe i ubio još dve. Barem takav utisak ostavlja serija za sada.
I onaj deo gde su rešili da potpuno odjebu činjenice iz knjiga, pa i iz njihove serije, jer su rešili da zaplet mora da bude takav, pa makar i bio nelogičan, a koji vrlo lako može da prođe neprimećeno bez poznavanja materije. Valjda je zato "my inner nerd" toliko popizeo. Bravos je grad koji su osnovali bivši robovi i koji se diči time što je kod njih zabranjeno robovlasništvo! Nema teorije da bi iko iz Bravosa bio potresen time što jedna od najmoćnijih žena sveta želi da ukine ropstvo. Mogu oni i trgovati s robovlasnicima i davati im pozajmice, ali nikada ne bi neko mogao da upotrebi krizu robovlasništva kao argument da ga Gvozdena banka podrži. Ako je to njihov pokušaj da predstave kako politika i korupcija mogu da učine da se odbace i najosnovnija načela, onda je vrlo traljav.
Onda u sledećoj epizodi ispada da će Sersei i da angažuje Zlatnu četu. Je li zato Egon izbačen iz serije?
Ako se išta od ovih stvari desi i kod Martina kada konačno knjige ugledaju svetlost dana, biću vrlo razočaran.

Da ne bude da samo serem po seriji, četvrta epizoda već ima sjajnih momenata.
Iako mi je emotivno mrtvi Bren malo čudan, oproštaj Mire i Brena je malo razjasnio zašto je Bren takav kakav je. Sjajno mi je to što zna sve što se desilo i što Maloprstić ne može da mu prodaje svoje priče.
Arjin povratak kući je zanimljiv, sve sa sparingovanjem sa Brijenom.
Ko šta radi, Džon vodi devojke u pećine.LOL Pošto vidim da i tamo forsiraju onaj simbol sa spiralnim kracima kada su u pitanju Deca šume i Beli hodači, nadam se da ćemo uskoro saznati nešto više o tome.
Cela plamena bitka je sjajna. Efekti, režija, kaskaderi, koreografija sve. Doživeh i da navijam za Deneris, koja mi je oduvek bila žešći smor.LOL
Drago mi je da Kiburnova balista nije čarobna kao ona iz trilogije HobitDead i da ne može tek tako da ubije zmaja. Bron i dalje carina.

Sve u svemu, treća epizoda mi je među neomiljenijima u celoj seriji, ali četvrta malo popravlja utisak.
Ko se usudio da čita tiradu iz spojlera i izdržao da je pročita, izvinjavam se na smaranju. Morao sam da se istresem.LOLLOLLOL

P.S.

Procurele podatke ignorišem i pratim seriju kao što sam je oduvek pratio.
Čak mi je i drago što je baš procurela epizoda postala najgledanija epizoda serije do sada.

Ažurirao Hogar Strašni - 12.Kolovoz/Aug.2017 u 00:52
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
alexn96 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj alexn96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 20:48
7. je genralno losa zbog losih temelja koje su udarile 5 i 6. ali je vidno bolja od njih. Medjutim i pored nekih nelogicnosti u sezoni 4. epizoda mi je zaista bila ok.

Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 21:18
4 epizoda mi je do sada najjača!
Na vrh
dacan View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dacan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 09:43
malo je davez u odnosu na predhodne sezone
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 12:31
ova Sansa mi sve draža, ima da sama razjebe StarkoveLOLLOLLOL

btw.

Tu ne računam Jona  više.. ispade da kopile ipak nije kopile nego punopravni TargaryenLOL 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.