Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Uvod > Upute za izradu i sinkronizaciju prijevoda
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonim, kodecima...
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonim, kodecima...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2017 u 11:21
nisu svi stvoreni da budu fizikalciLOLLOL

Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2017 u 18:18
Probaj sa 6.0 verzijom.
MrDaky78
Na vrh
fAzazel View Drop Down
Administrator
Administrator
Nečastivi

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fAzazel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2017 u 20:42
Ako je na kompu windows 7, to može da stvara problem. Nekada sam pročitao da pravi probleme sa starijom verzijom SW. Probaj instalirati šesticu.
@MrDaky78 i ja prevodim na poslu i to većina titla bude tamo urađena
My name is Legion, for we are many
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2017 u 21:26
Originalno postovano od strane MrDaky78 MrDaky78 napisao:

Čekaj, ti na poslu prevodiš filmove?
Jadan ja, mislio da se na poslu radi...tugo moja pregolema.
Na poslu sam previodio, gledao, arhivirao i svašata nešto... filmove. 
Imao sam programček da dugmetom na tastaturi sakrijem neku 
dugmad sa taskbara, prozore... kako zadaš. 
Šreder za fajlove, sporadično uključivao. 
Skrivao sam sve kao zmija noge, sve do penzije. 
Ako drugi mogu piti, čavrljati, fušariti, krasti, maltretirati druge, seksati se... 
zašt ne prevoditi? Cool Thumbs Up 
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
bayawiki View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bayawiki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2017 u 17:24
Pozdrav.
Instalirao sam ffdshow, pa SW. Čita samo Avi.
Instalirao sam CoreAVC. pa SW. Sada ne čita ništa.
Nekad sam mogao otvoriti i paštetu sa SW!!!
Toliko sam sjedio na kompu da mi već hemeroidi trepere.
Živci su mi napeti, ali dok ima normabela...

Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2017 u 22:58
Skini i instaliraj Klite codec.
MrDaky78
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2017 u 20:31
Postoji li mogućnost da se u SW 6.0b nekako "isključi" opcija da mi svaki puta kada pređem mišem preko vremenske trake skoči linija s titlovima? Ne govorim o opciji "toggle scroll list" već o ovoj iritantnoj pojavi zbog koje moram paziti gdje "parkiram" miša.
Na vrh
Subtitle fan View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Subtitle fan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2017 u 22:59
Prvi put kad sam pustio video u SW 6.0b radio je super, a posle drugog puta krenuo je da secka i u SW i ovako u plejeru. Jel može to da sredi?

Ažurirao Subtitle fan - 10.Srpanj/Jul.2017 u 23:00
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2017 u 23:12
Meni se desilo da mi SW 6.0b pravi velike probleme, od seckanja do gubitka zvuka u toku prevodjenja, pa sve do samostalnog gasenja ako ucitam MKV format. Ispostavilo se da u mom slucaju treba iskljuciti prilikom instalacije K-lite kodeka ffdshow i sve sto ima veze sa njim. Nakon toga sve radi kao sat. Ne tvrdim da je to resenje, ali kod mene vise nema problema.
Vladika
Na vrh
Subtitle fan View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Subtitle fan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2017 u 23:22
Vredi probati. Hvalapostovanje
Na vrh
fixup View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fixup Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 09:51
Koliko god da sam svojevremeno tražila gdje se to isključuje nisam uspjela pronaći ii to je jedini razlog zašto ne koristim SW 6 Unhappy Iritantno do bola Angry
Na vrh
fixup View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fixup Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 09:57
OK, Windowsi su se ažurirali s Creator Update i sada mi SW više ne prikazuje ni MKV ni MP4 iako se čuje zvuk. Na internetu zasad još ne pronalazim nikakvo rješenje za taj problem, a stara rješenja i promjene u postavkama K-Litea više ne šljakaju, pa ako tko zna što i kako s tim... hvala Smile
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 12:47
Originalno postovano od strane fixup fixup napisao:

Koliko god da sam svojevremeno tražila gdje se to isključuje nisam uspjela pronaći ii to je jedini razlog zašto ne koristim SW 6 Unhappy Iritantno do bola Angry

Uspio sam napraviti ravno jedan titl sa šesticom prije nego sam se vratio na 2.51. Thumbs Down
Na vrh
Zen View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Zen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 13:14
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 napisao:

Postoji li mogućnost da se u SW 6.0b nekako "isključi" opcija da mi svaki puta kada pređem mišem preko vremenske trake skoči linija s titlovima? Ne govorim o opciji "toggle scroll list" već o ovoj iritantnoj pojavi zbog koje moram paziti gdje "parkiram" miša.

Interesantno, meni se to dešavalo kod verzije 6.0a, sa verzijom 6.0b taj problem se ne pojavljuje.
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 14:07
6.0b je ispeglana, radi kao satić!
MrDaky78
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 17:21
XP + 2.51... penzić, jebga. LOL 
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
fixup View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fixup Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 17:42
Originalno postovano od strane drdamjan drdamjan napisao:

XP + 2.51... penzić, jebga. LOL 

Majke mi, dođe mi da se vratim na XP, jedna mi od najomiljenijih verzijaHug

Usput, riješila sam problem s neprikazivanjem mp4 i mkv fileova: deinstalirala sam sve žive codece na kompu i ponovo instalirala K-Lite Codec Pack Mega. Bez ikakvih daljnjih podešavanja sve radi kako treba. Mogla sam to i odmah pokušati, a ne satima čačkati po postavkama AcaNholivud
Save
Na vrh
fAzazel View Drop Down
Administrator
Administrator
Nečastivi

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fAzazel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:43
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 napisao:

Ugasi "toggle scroll list" i prestaće da ti prati miš.

Ažurirao fAzazel - 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:44
My name is Legion, for we are many
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 19:40
A "toglle scroll list" mi se baš sviđa. Ovo s trakom mi ide na kCensored.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.